niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Jarosław Kaczyński odwiedził grób brata. Skandaliczne zachowanie „dzieci ubeków”. WIDEO

Dodano: 18.05.2017 [21:54]
Jarosław Kaczyński odwiedził grób brata. Skandaliczne zachowanie „dzieci ubeków”. WIDEO - niezalezna.pl
foto: twitter.com/(screenschoot)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał dziś wieczorem na Wawel, gdzie złożył kwiaty na grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. U stóp wzgórza wawelskiego zebrały się kilkudziesięcioosobowe grupy jego przeciwników i zwolenników. Skandaliczne wypowiedzi nagrała ekipa TVP Info. 

Każdego 18. dnia miesiąca - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej - Jarosław Kaczyński nawiedza grób brata i bratowej w krypcie katedry wawelskiej. Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej. Osiem dni później spoczęli w grobowcu na Wawelu.

Grupa osób protestujących dziś przeciwko wizycie prezesa PiS wznosiła okrzyki: „To jest Wawel, nie Nowogrodzka”, „Módl się Kaczyński, ale za swoje”. Przedstawiali się jako stowarzyszenie „Obywatele Solidarnie w Akcji”.

Jak co miesiąc zebraliśmy się tutaj, żeby zaprotestować przeciwko upartyjnianiu skarbu narodowego, jakim jest Wawel i zawłaszczaniu go przez przedstawicieli jednej partii

- podkreślali.


Naprzeciwko nich po drugiej stronie ulicy stanęło kilkadziesiąt osób z krakowskiego Klubu Gazety Polskiej. Mieli hasła: „Obywatele SB wynoście się z Krakowa”, „Biała róża – rozróba duża”; krzyczeli: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” i „Targowica”. Obie grupy oddzielała policja, która dojazd do Wawelu odgrodziła barierkami.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gdyby ta gawiedź co miesiąc nie stała pod Wawelem kiedy przyjeżdża J. Kaczyński na groby, to byłby spokój. Tak myślę co ich motywuje, że marnują swój czas na takie manifestacje. To ich kręci, lubią takie akcje i zawsze znajdą pretekst. Z drugiej strony Wawel jest miejscem, do którego każdy może wejść, ale burdy w bliskości kościoła i grobów zmarłych, to nie uchodzi.Brak kultury, zdziczenie obyczajów, brak szacunku dla osób i do miejsc kultu. Świat się przekręca.

Ostatnio słyszałem że za 16 grudnia 2016 nie ukarano nikogo,teraz za np.obrazę uczuć religijnych i np.obrazę wyzwiskami osobu publicznej JK na Wawelu też nie ma kary.Czy takie jest prawo,że za jego nieprzestrzeganie sie nie każe.Czy to dotyczy wszystkich czy tylko pewnych obywateli? A może ktoś się boi kogoś.Bo,znów przykład(choć nieporównywalny),za parkowanie bez opłaty kara jest i to ściągana do bólu.Coś tu nie gra Pisie drogi!

Jest oburzajace,ze rzad pozwala biernie na takie bezczelne komunistyczne barbarzynstwo.
Nie po to na nich glosowalem.

nie mozna znalezc innego wyjscia ? ...cykliczne odwiedziny zakrawaja na prowokacje ...po co to nam ? ...pomodlic mozna sie rowniez w kosciele a nawet w domu , mi osobiscie to nie przeszkadza ale inne osoby to po prostu wkurza

W naszej kulturze modlimy się przy grobach bliskich, może w twojej kacapiej" kulturze " jest inaczej, ale tu jest POLSKA!!!

a mnie wkurza ze taka holota cyklicznie sie zbiera u stop Wawelu bo im cos sie nie podoba. Zeby im ktos cos odbieral, nie, dla samego pokazania ze jest krakowiakiem (pewnie tatus przyjechal na czolgach armi czerwonej) I ma prawo do Wawrlu. Sluchajcie holoto to nie jest wasz Wawel wy pewnie nawet papierka rzuconego przez turyste nie podniesliscie . Gdyby tam jezdzil hrabia bul za ich czasow to bylaby dopiero rozpierducha. Zreszta jak sie slucha argumentacji to dno intelektualne.

Wawel jest tak samo ICH jak i Twój i każdego Polaka. ja wiem, że każdego kto ośmieli się krytykować rząd najchętniej pozbawilibyście obywatelstwa, ale czas pogodzić się z tym, że naród nie jest monolitem, nie musimy być tacy sami i tak samo myśleć. Każdy ma prawo do swoich poglądów, a OBOWIĄZKIEM władzy jest brać pod uwagę stanowisko całego społeczeństwa, nie tylko swoich wyborców.

No to co, z tego powodu ze jakas rozhisteryzowana holota nie zyczy sobie odwiedzin kogos tam to pan Kaczynski ma cichutko modlic sie w zaciszu domowym , dosyc mielismy zaborow zeby teraz potomkowie katow mieli prawo przyznawac prawo odwiedzenia Wawelu . No to w koncu zdecyduj sie czyj jest Wawel ,Wedlug tfojej argumentacji Wawel jest nasz wszystkich Polakow tak dlugo jak beda go odwiedzac ci ktorym wy pozwolicie , Pierdola jestes a nie szyszka koderastko.

Szanowni forumowicze może słyszeliście o wczorajszym wyroku sr w Gryfinie. Dostałem 10 m-cy w zawieszeniu na dwa lata 10 tys. grzywny + koszta sądowe + 1400 zł. za pełnomocnika POmaski. Proces był jedną farsą, panią sędzinę proces przerósł i te stacje TV:
POlszmat TVN 24 (czytaj WSI24) + TOK FM + GW w których w/w sędzina (PO raz pierwszy chyba w obliczu tak znamienitych stacji TV radia i gazet), popełniła tyle błędów procesowych że sprawa jest do unieważnienia.
Na dzień dobry został odrzucony mój wniosek o odroczenie rozprawy z powodu braku adwokata (prawo konstytucyjne do obrony) następnie po ustaleniu danych świadka POmaski sędzina nakazała mu opuścić salę po około 40 minut trwania procesu, następnie gdy zacząłem zadawać pytanie pani sędzina twierdziła "nie dotyczy sprawy" następnie na dzień dobry pani sędzina wydała zakaz fotografowania i upubliczniania mojego wizerunku niestety czułem się jak na sesji Playboya :) i oczywiście redaktorek TOK FM opublikował mój wizerunek na twiterze. To na razie tyle. Więc zatrzymywać dzisiaj te bydło które będzie siać burdy i wyroki tak jak dla mnie.
P.S. Oczywiście jestem w poszukiwaniu adwokata i składam APELACJĘ od wyroku.
Pozdrawiam wszystkich patriotów Don Mario

Robic im zdjecia i POkazywac w nediach napewno sie wyniosa

ZOBACZCIE JAKI STALINOWIEC W OKULARACH TO SA GADY STALINA I HITLERA czego tu sie bac islamu jak to gorsze od islamu skurwesyn ubek sbek wsiok to gorszy od hitlera stalina oni sa na wolnosci kiedys w ORMO ZOMO dobijali polakow brak wymiaru sprawiedliwosci brak nadzoru nad ubeckimi sadami PIS DAL IM WOLNA AMERYKANKE

W Krakowie, niegdyś mieście Królów Polski, 500 lat temu zostaliby ścięci na oczach gawiedzi za zdradę. Dziwny ten kraj, w którym zdrajca może swobodnie przemawiać przez mikrofon. To chyba jest tak zwana demokracja?

Obywatele UB PRL i ich potomkowie są ja wrzód na d... ,usunąć nie można lecz żyć z nim też się nie da.

"...upartyjnianiu skarbu narodowego, jakim jest Wawel i zawłaszczaniu go przez przedstawicieli jednej partii..."

No, ja przepraszam! Jakim zawłaszczaniu? To pomatołkom ktoś zabronił wstępu na Wawel? Obowiązuje ich zakaz składania kwiatów na grobowcu Kaczyńskich? Co to znaczy upartyjnianiu? W takim razie Węgrom powinno się zabronić składania kwiatów na grobowcu Stefana Batorego i śpiewania przy tym węgierskiego hymnu! Pomatołki mają takie samo prawo wchodzenia na Wawel i oddawania czci zabitemu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i Jego Małżonce! Żaden pisior im tego nie ma prawa zabraniać! Jeżeli dzieje się inaczej ich protesty są zrozumiałe...

Jest tak jak piszesz, gdy przyjeżdża Kaczyński, najczęściej nie sam a w towarzystwie polityków PiS, wzgórze jest zamykane i inni w tym czasie nie mają wstępu na Wawel. Dlatego mówią o jego zawłaszczaniu. Jestem przekonana, że gdyby JK przyjeżdżał sam, albo z rodziną a nie posłami i tak jak inni po prostu poszedł złożyć kwiaty i się pomodlić nikt by mu nie przeszkadzał.

Szanowna "Szyszko",
nie masz racji. Wawel wcześniej nie był zamykany. Prezes przyjeżdżał albo we wczesnych godzinach porannych (wzgórze było otwarte i bez większych zabezpieczeń, tzn. było kilku ochroniarzy rządowych), albo wieczornych - tu najczęściej z ochroną podobnie, a wzgórze zamknięte tak jak co dzień.
Problemy zaczęły się w grudniu. I - jako mieszkanka Krakowa - jestem oburzona tym, co wyprawiacie. Dwa razy w miesiącu w okolicach Wawelu pojawiają się barierki i utrudnienia w ruchu. Miałam nieprzyjemność! przejeżdżać obok grupy KOD-owców z małymi dziećmi w samochodzie. Zaglądanie i stukanie do okiem mojego samochodu uważam za godzące w moje prawa. Dzieci zostały niepotrzebnie narażone na stres. Nie oczekuję zrozumienia - bo tu trzeba by było pokazać klasę...

Jak widać po Pani wpisie wojna polsko-polska eskaluje i bardzo mi przykro, że dotknęła bezpośrednio Pani rodzinę. Niestety żadna ze stron nie robi nic by uspokoić nastroje, a sam Kaczyński jest głównym sprawcą tego podziału. A zarzewiem tego konfliktu jest przekonanie o nieomylności każdej ze stron i skrajna polaryzacja. Nie ma miejsca dla osób takich jak ja, krytykujesz jakieś pomysły rządowe, jesteś Ubekiem, komunistą albo sprzedajną szmatą. A przecież mam prawo do własnej opinii np. w sprawie niezawisłości sądów. nie ma ludzi nieomylnych a ślepa wiara w polityków do niczego dobrego nas nie zaprowadzi.

"...a sam Kaczyński jest głównym sprawcą tego podziału..."

Kłamiesz ...

Przeczytaj książkę Palikota - Kulisy Platformy.

Tam dokładnie jest napisane kto i kiedy wprowadził te podziały ...

Zrobiła to CYNICZNIE PLATFORMA w 2005 - dzieląc ludzi ta tych wykształconych i wykluczone moherowe berety.

Ja wtedy byłem zwolennikiem PO (a dokładniej PO PiSu).

JUŻ WTEDY BEZ KSIĄŻKI PALIKOTA przejrzałem tą grę ...

Tuskowi WBREW TEMU CO DEKLAROWAŁ WYBORCOM - po przegranych wyborach nie chodziło o budowę koalicji z PiS.

Od początku chcieli skrócenia kadencji i powtórzenia wyborów - chłodna cyniczna kalkulacja ...

Ja "przyłączyłem się wtedy do moherowych beretów".

I choć nie podobają mi się rządy PiS dziś zagłosowałbym na nich powtórnie a wtedy to BYŁA JEDYNA REALNA SZANSA NA ZMIANĘ ...

I precyzując oczekiwałem od PiS więcej i lepiej nie tylko w kwestii realizacji programu, ale zasypywanie podziałów - na tyle na ile się da.

A w tej kwestii robią zdecydowanie za mało (prezydent Duda też ...)

W 2005r. zanim PO zaczęło swoją grę - "PO PiS" miał prawie 75% poparcia wśród społeczeństwa ...

to PO JEST ODOPOWIEDZIALNE za wywołanie tych POdziałów.

To PO zawdzięczamy to, że jesteśmy kilkanaście lat do tyłu ...

PO PiSowi niewiele brakowało do większości konstytucyjnej.

Ja (głosując w 2005 r na PO) po wyborach, zakładałem że skoro te (2005) wygrał PiS - to TAK JAK DEKLAROWANO powstanie koalicja PO PiS. PiS weźmie na siebie CIĘŻAR reform - trochę straci w pierwszej kadencji, kolejne wybory wygra PO ale dalej z PiS będzie tworzyła koalicję ...

To miała być koalicja na co najmniej 12 lat - 3 kadencje sejmu ...

To skłócenie i to to, że jesteśmy kilkanaście lat do tyłu ... zawdzięczamy GŁÓWNIE PO.

Tak żałosnej głupoty dawno nie czytałem. Gratulacje! Masz szanse na tytuł "Debila Miesiąca".

Sam? Tego by chcieli,żeby mogli Go dopaść jak Pana Rosiaka.

Może eksperyment?

Proponuję grupie posłów PO z Grzegorzem Schetyną na czele wjazd na Wawel w celu złożenia kwiatów na grobie pary prezydenckiej. Na ten moment wejście na wzgórze będzie zamknięte. Czy pojawią się hałaśliwe grupy zwolenników PIS, miotające haniebne wyzwiska, banery, tablice a na okrasę flagi w barwach narodowych? Czy mam raczej rozumieć, że te wulgarne i głośne grupy pod Wawelem to rozzłoszczeni turyści, którym uniemożliwiono zwiedzanie zamku? Jak na przypadkowe osoby są znakomicie przygotowani i nagłośnieni.
Tak na marginesie... to szanowny komentator nie zrozumiał mojego wpisu.

Dokładnie. Problem w tym, że Wzgórze Wawelskie stało się polem walki. Z jednej strony Jarosław Kaczyński manifestacyjnie odwiedza grób brata - wjazd limuzynami, w otoczeniu świty partyjnej. Z drugiej rozwrzeszczani zwolennicy partii przegranej z transparentami, megafonami. Jedni i drudzy dążą do konfliktu. Uwłaczają tylko temu świętemu miejscu. Najlepiej było by przenieść parę prezydencką na Powązki. Nie godzi się wykorzystywać ich śmierci i nagrobka do wojenki polsko-polskiej.

To nie wojenka polsko-polska, tylko atak czerwonej antypolskiej POsowieckiej hołoty na polskich patriotów !!! Nie myl takich rzeczy, bo to wyraźnie świadczy o tym kim jesteś...

gdyby pan Jaroslaw Kaczynski przestal odwiedzac brata to byloby to manifestacyjne , nienawistne dzialanie z jego strony. Zaraz kederasci wszelkiej masci mieliby uzywanie. A ty obcokrajowcu z polszmaty przyjmij ze nie oboje daza do konfliktu tylko jedna strona . Wy wszystkie szmaty probujecie jatrzyc poprzez obarczanie wina obie strony byle nie wlasciwego dazacego do konfliktu. Najlepie zamieszac w worku zeby rozcienczyvc wine.

Potomki UBeckie, i eSBeckie atakują pana Jarka. Jacy są chorzy umysłowo i dziedzicznie to każdy widzi.

Dawno temu Ksiądz TISZNER dyskutował z bacom i mówił :
Ksiądz Tiszner : Baco teraz mamy demokrację i nareszcie będzie porządek w państwie bo w DEMOKRACJI RZĄDZI WIĘKSZOŚĆ.
Baca : Siedzi na zydlu pali fajkę zadumał się i pyta księdza TISZNERA : A niech mi ksiądz powie JAKICH TO LUDZI MAMY W POLSCE WIĘKSZOŚĆ - MĄDRYCH CZY GŁUPICH ???????

Normalnym ludziom nie przeszkadzaja wizyty p. Jarka przy grobie Brata, a tym co maja uszczerbki w mózgu wszystko przeszkadza.

Normalny człowiek, odwiedzałby grób brata tak, żeby nie robić z tego hecy, przy kamerach i miliionie ochroniarzy i policji.
A kmiże jest Kaczyński, ot zwykły poseł, a wozi się jak głowa państwa.

Czy o dwunastej w nocy w czarnej pelerynie bedzie dobrze?
Panie Donek, Pan nie widzi kto tu hece robi? Przez szesc lat Pan nawet nie slyszal o tym, ze Premier Kaczynski na Wawel przyjezdza. Zaczal Pan zauwazac kiedy ta dzicz i barbaria zaczela robic awantury.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl