niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Cóż za niefart opozycji! Międzynarodowy Fundusz Walutowy też przeciwko niej?

Dodano: 18.05.2017 [20:45]
Cóż za niefart opozycji! Międzynarodowy Fundusz Walutowy też przeciwko niej? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Wzrost gospodarczy Polski silnie przyspieszy a obecny jest powyżej swojego potencjału. Stopa bezrobocia spada do najniższych poziomów w historii a Międzynarodowy Fundusz Walutowy oczekuje kontynuacji silnego przyspieszenia wzrostu gospodarczego w Polsce – to wstępne opinie do raportu, który przygotowują pracownicy MFW.

Opinie znalazły się w oświadczeniu misji MFW przedstawionym dziś na konferencji prasowej przez szefową misji Anne Ilyinę.

MFW pochwalił przygotowany program reform strukturalnych w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, m.in. plany reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Anna Ilyina powiedziała, że jeśli chodzi o wzrost gospodarczy, to Fundusz w tym roku oczekuje „odbicia do 3,6 procent w wyniku silnej konsumpcji oraz wyższych inwestycji w sektorze publicznym”.

Misja MFW zwróciła też uwagę, że sytuacja na polskim rynku pracy uległa poprawie, a „stopa bezrobocia spada do najniższych poziomów w historii”. Jednocześnie nastąpił szybki wzrost inflacji w kwietniu do 2 proc., a inflacja bazowa przyspieszyła do 0,9 proc.

Sytuacja na rynku pracy i rekordowo wysokie wykorzystanie mocy produkcyjnych sugerują, że prawdopodobnie obecny wzrost gospodarczy jest na poziomie powyżej potencjału

- głosi oświadczenie misji MFW.

Odpowiadając na pytania na konferencji Anna Ilyina oceniła dotychczasowe rezultaty reformy podatkowej jako „zachęcające”. Dodała jednak, że ostateczne rezultaty zależą „od tego, jak wiele jej instrumentów zostanie rzeczywiście przyjętych i wdrożonych przez rynek”.

Strategia rozwoju powinna koncentrować się na poprawie otoczenia instytucjonalnego i biznesowego w Polsce, żeby uczynić ją bardziej atrakcyjną - zarówno dla inwestorów krajowych, jak i zagranicznych

- zaznaczyła misja MFW.

Na podstawie wstępnych wniosków misji pracownicy MFW przygotują raport, który, po uzyskaniu aprobaty zarządu, zostanie przedstawiony Radzie Wykonawczej MFW do dyskusji i decyzji.  
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prosty sukces bo ten rzad PIS nie kradnie Sa pieniadze dla dzieci i rozwoj kraju

Zgadzam sie z dobra zmiana.
Ale niezalazna musi pisac wiecej o rzadzie a nie o opozycji.
80% aktykulów jest o nieudolnosci PO czy innych nowoczesnych.
Zagadzam sie ze sie blaznia i lepiej by nie rzadzili ale media sa od kontroli rzadzacych a tu nic nie ma tylko sama artykuly o PO.

Zmienicie logike

"Wzrost gospodarczy Polski silnie przyspieszy" ,na razie, przed przyśpieszeniem, cena węgla wzrosła o ponad 21%.

cena wzrosła bo jest popyt , czyli są pieniądze na rynku , jest zapotrzebowanie na węgiel , bo zwiększa się produkcja i potrzebna jest do tego większa ilość energii. A może też to że zmniejsza się nielegalny import i przekręty na VATcie co daje możliwość zarobienia polskim kopalniom . A to daje że kopalnie nie zalegają z ZUSem , są większe wpływy z podatków z kopalń i państwo zwiększa ściągalność VAT. Summa summarum daje korzyści dla kraju .

"Notowania cen węgla z dnia 2017-05-18
Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia 73,66 USD " Cena tony wegla w Polsce na składzie węglowym: 730 zł.

"cena wzrosła bo jest popyt" Rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę, że największe zużycie węgla( popyt) zaczyna się w maju.

Czy ktoś zauważył zwrot: "wysokie wykorzystanie mocy produkcyjnych sugerują , że prawdopodobnie obecny wzrost gospodarczy jest na poziomie POWYŻEJ potencjału". Tzn. dać Polakom wolną rękę i dobre warunki, a więcej wycisną z maszyny niż producent zakładał, a to wiąże się nie np. z wydajnością maszyny tylko lepszym sposobem organizacji pracy , którego producent nie przewidział.

Pamiętam lata 2006 i 2007 kiedy Platforma namawiała PiS do obniżania podatków bo w tym upatrywali kres rządów partii. Brylował w tym mierny ekonomista Szejnfeld. PiS podatki obniżał a wszystko kręciło się coraz lepiej. Platforma doszła do władzy i od razu podatki podniosła.
Teraz PO namawia do przyjmowania uchodźców czekając, że to będzie powód do krytyki PiS.
Nie wierzyć tym zaprzańcom. Członkowie PO w europarlamencie krytykują Polskę. Nie widziałem takich zachowań u Niemców, Francuzów, Holendrów ... u nikogo. Boni głosuje przeciwko państwu polskiemu. No ale wiadomo były konfident nigdy nie identyfikował się z Polską.

W niespełna dwa lata podnieśli kraj z ruiny. Zuchy.

Bo nie kradną jak wy, WSIoku...

Jak zwalczymy korupcje, uczynimy procedury klarownymi, a przepisy prawa gospodarczego prostymi, to biznes będzie tu walił drzwiami i oknami. Pewna belgijska firma , która zainwestowała spore pieniądze na Ukrainie, wycofała się szybko ponieważ wątroby im wysiadły i nie potrafili się poruszać w tamtej "rzeczywistości" gospodarczej. W przeciwieństwie do Sławku Nowaku, który tam jak rybcia w stawie pluska się radośnie. Jak u nas trzecie pokolenie AK pokona trzecie pokolenie UB z jego azjatyckimi zwyczajami to tu będzie nie Japonia, Szwecja ale "Ameryka".

@Denker, Jak...

Ja spoglądam pryzmatem ludzi na giełdzie na Polskę.
I powiem tak.
Ewro spadło do 4,20
A WIG20 poszedł w górę.
Ci ludzie nie patrzą kto przy korycie ale co dzieje się w kraju i szacują co będzie.
Widocznym jest że jest o wiele lepiej, inaczej by nie inwestowali.
Tyle w temacie.

Niestety ale MFW ma w tym swój interes aby "przy korycie" był konkretny rodzaj tu opisanych ludzi https://www.youtube.com/watch?... , bo inaczej taki "świetny" interes http://niewygodne.info.pl/arty... skończył by się już w 2010 r. W tym kontekście to niech mi kto powie po co Polska nadal upiera się przy elastycznej linii kredytowej MFW? I to jeszcze nie wszystko, bo wydarzenia, przy wymianie prezesa NBP, ówcześnia S. Skrzypka dziwnie się łączą z działalnością prominentnej iluminatki (m.i w Klubie Bilderbergów) i ostatniej kandydatki na prezydenta H. Clinton oraz polowankiem w podmoskiewskich lasach B. Komorowskiego i J. Palikota (w towarzystwie gronka oficerów FSB i GRU) a następnie z "katastrofą" pod Smoleńskiem, gdzie zginął m.i śp S. Skrzypczak, pośpiesznego mianowania na jego miejsce M. Belki towarzysza J. Palikota z Trilateral Commission http://niepoprawni.pl/blog/413... , jednym słowem mamy do czynienia ze zbiegiem zdumiewających okoliczności!

Aby wzrosł rozwój trzeba produkować więcej wysokiej jakośći PIWA z CHMIELU i sprzedawać na EXPORT do USA, zamit zawracać sobie głowę bardzo ksztowną HIGH TECH!

Do tej pory NAJLEPSZYM produktem sprzeanym (kupił AMAZON) był speach syntethizer IVONA!

Piwa NIE PRODUKUJE SIĘ Z CHMIELU. Do produkcji piwa służy SŁÓD JĘCZMIENNY - podkiełkowane i suszone ziarno jęczmienia, drożdże piwowarskie (nie piekarnicze) i woda. Chmiel jest tylko PRZYPRAWĄ i poprawia trwałość. Smacznego życzę i na zdrowie!

nie zdradzaj tajemnicy bo zaraz chinole podrobia.

Pijcie sami swoje napoje piwopodobne. W Ameryce jest wystarczająca ilość piw wysokiego gatunku i obejdzie się bez waszych.

W Hameryce, panie, to uny pijom koka-kole, polo-manole, NOLE, ja pier....

W Polsce produkowano piwo na dłuuuuuuugo zanim w ogóle powstało USA. I to nie jakieś przemysłowe popłuczyny piwopodobne typu gazowany pseudo-lager, tylko wysokiej klasy piwa górnej fermentacji i miody pitne, które trafiały na królewskie stoły. Stonuj Waść i wstydu sobie oszczędź!

A kto niby produkuje piwo w USA czyzby jacys przybysze z innej planety?
Produkcje piwa w USA zainicjowali przeciez emigranci z Europy ,z krajow w ktorych piwo oczywiscie warzono dluuuuuuugo przed powstaniem USA. W USA produkuje sie lepsze i gorsze piwa i importuje sie najlepsze piwa z Eropy ( w tym takze z Polski najlepsze piwa) do wyboru i do koloru. Produkuje sie takze napoje piwopodobne o nizszej niz w przecietnym piwie zawartosci alkoholu ,a takze nibypiwa gazowane - jesli ktos to lubi pic to jego sprawa.Czeskiego Pilsnera i polskie Tyskie,Okocim lub Zywiec mozesz kupic na stacji benzynowej w Arizonie.
A zatem nie przesadzaj z tym twoim poczuciem wyzszosci bo USA to nie jest piwna pustynia.

Niech ktoś z ekonomistów wyliczy, na ile na POstowiecka mafia okradała.

Straty PO rządach Platformy są przeogromne i są dalekosiężne. Nie chodzi tylko o to co da się wyliczyć, czyli zrobiony dług i wyprzedany za bezcen majątek, ale chodzi także o inne kwestie, jak demoralizacja ludzi, bo można było bezkarnie kraść i korumpować, dostawać sowite zarobki za nic ,bądź za szkodzenie społeczeństwu, dostawać kontrakty za odpowiednią dolę bądź PO znajomości, oczywiście z odPOwiednią przebitką,-POlska była dziwnym krajem o niskich pensjach, ale niezwykle kosztownych kontraktach publicznych niczym nie uzasadnionych jak tylko złodziejstwem.
Wielu ludzi wyjechało w tym czasie, bo nie dało się tu godnie żyć. To nie był kraj dla uczciwych ludzi, nagradzano nieuczciwych i swoich, a reszta była zostawiona samym sobie i na dodatek miała dostarczyć odPOwiednią ilość pieniędzy w POdatkach , bo przecież na czymś trzeba było żerować.
Umowy śmieciowe, niskie pensje, niski przyrost naturalny, rozgrabione OFE, wyjazdy młodych, poskutkują w przyszłości niskimi emeryturami ,latami te rządy będą odbijać się nam niższym poziomem życia, szczególnie emerytów, ale także nas, bo ktoś musi zapłacić za rozpasane życie złodziei, bo dług dotyczy nas wszystkich , a nie tylko tych co źle wydawali pieniądze w ustawionych przetargach , tworzyli niePOtrzebne wysoko płatne stanowiska ,czy byli skorumPOwani..

ładnie to przedstawiłeś. Pozdrawiam.

Ukonczylem studia za panstwowe pieniadze w 2002 roku - owszem dostalem prace w zawodzie ale z tej pensji nie szlo sie utrzymac w duzym miescie w wynajmowanym mieszkaniu. Gdy studiowalem nigdy nawet nie myslalem przez moment o wyjezdzie ale moje panstwo nie dalo mi szansy. Wyjechalem i pozdrawiam z wysp. Mam nadzieje wrocic, ale dopiero jak PiS posprzata ten burdel w 2 albo 3 kadencje! Pochodzac z wielodzietnej rodziny nie moglem liczyc na zadne wsparcie, bo matka miala jeszcze mlodszych w domu. Owszem - akademik, smiechowka w trakcie studiow. To jest przelom w zyciu - tego stresu nikt kto nie wyjechal nie zrozumie. Wyjechalem w ciemno, slaby jezyk, stracilem kontakty z przyjaciolmi i rodzina a do dyplomie zapomnialem na kilka lat w marnych pracach. Sam nie wiedzialem co robic - wracac czy nie. Teraz koncze tu druga szkole, jezyk mam wiec teraz to inna sprawa. Wtedy mnie kraj zawiodl - z pracy nie dalem rady sie utrzymac. Opowiadalem tutaj kolegom, ze z dyplomem mgr. dostawalem niecale 250 euro na reke a polowe placilem mieszkanie. Do tego jeszcze rachunki bilety jedzenie i leki - kredyt studencki do splacenia. Koszmar! Jak slysze o resortowych dzieciach to mam odruch wymiotny, bo spotkalem kiedys kumpla - najgorszy baran na roku, ale to on PO studiach mial swietnie platna posade. Takie byly realia.

I jak się z tym nie zgodzić? Czysta prawda.

To niech wreszcie polski rząd ośmieli się oświadczać na ataki Unii, że jako pierwszy realizuje po grubej kresce Mazowieckiego dekomunizację i deubekizacje Polski i niech się odpieprzą od naszych reform, bo stają po stronie komuchów i ich potomków.

Maja problem, gdyz Polska jest krajem importu a nie tradycyjnie eksportowym jakby sie zdawalo lepszym finasowo.

Jak to ocenic wg znanych standardow?
MWF jest tym zainteresowana, gdyz udzielaja pozyczek na eksport kasy do Polski np dla samego Kauflanda kilkaset mln € na ekspansje.

Zabawny kraj - wciaz tworzy nowe zagadki

Wystarczy nie kraść...

Czas na uproszczenie i obniżenie podatków !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl