niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Ogromne kontenerowce w gdańskim porcie

Dodano: 18.05.2017 [11:04]
Ogromne kontenerowce w gdańskim porcie - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
Do terminala w Gdańsku będą przypływać największe kontenerowce na świecie. Raz w tygodniu jednostki o pojemności do 21 tys. kontenerów będą przewozić towary z Azji. 

Jak podają władze portu, terminal w Gdańsku będzie jedynym na Morzu Bałtyckim, do którego będą przypływały kontenerowce należące do CMA CGM Group, COSCO SHIPPING, OOCL oraz EVERGREEN.

Raz w tygodniu do portu zawijać będą kontenerowce przewożące towary bezpośrednio z Azji do Polski, zawijające po drodze do portów: Shanghai, Ningbo, Xiamen, Yantian, Singapore, Felixstowe, Rotterdam.

Głębokowodne nabrzeże kontenerowe T2 w Gdańsku to inwestycja, która kosztowała 200 mln euro. Port został otwarty pod koniec października 2016 roku i pozwala na przeładunek 3 mln kontenerów rocznie.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA

RADA NADZORCZA ZMPG SA

Paweł Adamowicz - Przewodniczący
Katarzyna Krzywda - Wiceprzewodnicząca
Przemysław Jan Marchlewicz - Sekretarz
Krzysztof Halagiera
Szczepan Lewna
Dariusz Łapiński
Anetta Mielcarska-Puzio
Marian Czesław Szajna

Wystarczy - gdzie jest ABW?

Trochę przesadziłem, przepraszam za "psychiatrę".

Wystarczy sprawdzic w Wikipedii jest to spólka zagraniczna o kapitale 66 000 PLN - skandal !!!

Szkoda tylko, że Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA nie ma nic wspólnego z tym terminalem ... Więc nie ABW tylko psychiatra dla Ciebie.

Pańskie przeprosiny przyjęte, ale myli się Pan w odniesieniu do Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, absolutnie każda decyzja, a szczególnie kluczowa dla bezpieczeństwa narodowego Polski, musiała się odbywać przy pozytywnej opinii Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA. mam nad Panem przewagę znanych mi doskonale procederów poniewaz bezpośrednio jako PM uczestniczyłem w projekcie RUDOPORT.

Brawo PIS

Mozna? mozna!

Jeszcze tylko POzamykac, wzmocnic armie

Spokojnie, Szanowny Panie A, jeżeli PIS poda udział procentowy spółki skarbu państwa polskiego, a będzie to pakiet wiekszościowy to wtedy będziemy bili brawo. A teraz nalezy dobrac sie do d..y Adamowiczowi i niech wytłumaczy swoją rolę w Radzie Nadzorczej Portu w Gdańsku.

mam nadzieje ze Rzad bedzie dokladnie sprawdzal zawartosc przesylek. Zwlaszcza jak to jest zwiazane z udzialowcami z najwyzszych polek albo rodziun. Ciekawe ile czasu potrzeba na rozladowanie tego?

No to brawo, szykuje się kolejna afera skorumpowanej Platformy Obywatelskiej, Panie Ministrze Ziobro proszę zlecić uczciwym prokuratorom kolejne ważne dla bezpieczeństwa Polski śledztwo.
Wg mnie jak figuruje tam jako udziałowiec Adamowicz to wszystko jasne, korupcja, złodziejstwo, przekręty, afera.
Czego nie dotknąć śmierdzi trupem platfusowym.

Szanuję pańskie wpisy, ale w mojej opinii jest to "przekręt", co to za spółka zagraniczna o kapitale załozycielskim 66 tysięcy PLN? - ciekawe ile w tej spółce może mieć akcji klika Adamowicza?

Moja opinia: jest to port o znaczeniu strategicznym dla Polski, jako najgłębszy pirs na morzu bałtyckim powinien podlegac szczególnej ochronie. Poza tym sś tam w poblizu doprowadzone tory danej "gierkówki" , a po zbudowania do granicy z Cieszynem autostrady A1 stanowi to znakomite połaczenie z całą południowa Europą. Ponad to w tej chwili kończy się modernizacje trakcji koleowej E-1. nalezy do publicznej wiadomości podać, ile akcji nalezy do skarbu państwa w przedmiotowej spółce?. Powtarzam, że zyski z tej spółki to dziesiatki milardów PLN w ciągu roku! dlaczego przewija się tam nazwisko Pawła Adamowicza, znowu PO? - właściciela wielu "skręconych" mieszkań na terenie Trójmiasta?

Firma DCT Gdańsk , spolka akcyjna,
Macquarie Group - udziałowiec większościowy, Prezes Cameron Thorpe.
A wiec pieniadze zarabiaja raczej inni, Polacy daja glownie lokalizacje, korzysci czerpia akcjonariusze. W zasadzie glowna korzysc dla Polakow to miejsca pracy a nie zysk z dzialalnosci firmy. Co nie znaczy, ze nie jest to ogolnie dla nas korzystne. (Macquarie Group Limited is a global investment banking and diversified financial services group, providing banking, financial advisory and investment and funds management services to institutional, corporate and retail clients and counter-parties around the world. Headquartered in Sydney, Macquarie is the largest Australian investment bank and the top ranked mergers and acquisitions advisor in Australia)

Dodam - 66 tysięcy PLN kapitał załozycielski.

No własnie, po nitce do kłębka, a może nalezy podać do publicznej wiadomości jaki jest podział akcji w przedmiotowej spółce? Przeciez jest to spółka o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa. Dalej - dlaczego zapadła decyzja o zaniechaniu rozpoczetej budowy RUDOPORTU?

No to Pani Merkel nie jest zadowolona, oj nie jest! Trzeba będzie sankcje na Polskę nałożyć!

Szanowny Panie ambasador,
Chciałbym, aby tak było, ale jestem przekonany, że sprawa wczesniej została uzgodniona z ciocią Merkel.

Co tam robi takie nazwisko jak Paweł Adamowicz? - Przewodniczący rady nadzorczej - tez mi profesjonalista?

Nawet nie zadałeś sobie trudu by sprawdzić, czy patrzysz na tą firmę która jest właścicielem terminala ... Mam nadzieje, że jak głosowałeś to czytałeś dokładniej ...

Szanowny Panie wyborca,
Nie jestesmy na ty, to po pierwsze a po drugie prosze zajrzec na: źródło: http://www.portgdansk.pl/zmpg-...,
A może pan poda własciciela terminala, a także podziału akcji przedmiotowej spółki?, to byłoby bardzo ciekawe!

Proszę uprzejmie, podaję właściciela terminala ( skoro sam Pan nie potrafi korzystać z internetu to służę ) : DCT Gdańsk SA . Nie trzeba być detektywem , by to "odkryć". Więc Pańskie "rewelacje" są raczej wynikiem niewiedzy.

Szanowny Panie wyborca,
Data założenia 2007
Lokalizacja Polska Polska
Siedziba 80-601 Gdańsk
ul. Kontenerowa 7
Numer KRS 0000031077
Prezes Cameron Thorpe[1]
Przewodniczący
rady nadzorczej Cord Von Lewinski
Akcjonariusze/
udziałowcy Macquarie Group - udziałowiec większościowy
Kapitał zakładowy 66 000 000 zł
Po co Pan broni "przekrętów", gdzie Pan ma akcje spółki skarbu Państwa/ - a więc ABW?

Na szczęście rudy złodziej nie zdążył oddać polskich portów. Próbował oddać ruskom gdańską rafinerię i rurociągi PERN.

port nie nasz, buble z chin, do roboty zatrudnią ukrów... polskie to są ino gęby które będą kupować ten szajs...jeszcze szlaki jedwabne we łbach... z tego kraju muszą wszyscy młodzi wyjechać precz bo tu życia nie ma... ciekawy jestem z czego bedziecie te emerytury brać? ukry bedą na was robić? nigdy w życiu:)

andriusza skażi michnik ci kazał to wypisywać? ile ci płaci? 0,1 grosz za słowo?

Obawiam się najgorszego, ponawiam pytanie dlaczego zrezygnowano z budowy RUDOPORTU w roku 2000?, prace zostały rozpoczete przez największa polska firme budowlana EXBUD, po przejęciu Exbudu przez Skanską prace zostały przerwane!

Ppodajcie lepiej ,kto jest WLACICIELEM tego portu,a wiec kto na tym zarabia.
Polska jako ziemia niczyja.

"Zarząd Portu Gdańsk SA. Udziałowcami spółki są: SKARB PAŃSTWA, GMINA GDAŃSK oraz uprawnieni pracownicy. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA jest JEDYNYM podmiotem zarządzającym portem w Gdańsku - portem o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej." źródło: http://www.portgdansk.pl/zmpg-...

Gość pyta o właściciela a Ty podajesz informację o zarządcy. Odróżniasz jedno od drugiego ? Zarządca NIE jest właścicielem. Może nim być ( jeśli sam zarządza nieruchomością ) albo może wynająć zarządcę, w tym wypadku Zarząd Portu Gdańsk SA. Właściciel : DCT GDAŃSK S. A., wg informacji z sieci będący w większości własnością funduszu Global Infrastructure Fund II, funduszu zarządzanego przez Macquarie Group of Companies, z siedzibą główną w Australii.

Niestety ale wszedłem na podane onfo i Prezesem Rady nadzorczej jest obecny prezydent Paweł Adamowicz, a więc jednak.....afera???

Nie, nie afera. Musisz po prostu nauczyć się odróżniać zarządcę od właściciela. Polecam czytać dalej niż tytuł. Wskazówka : DTC GDAŃSK S.A.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl