Tego nie da się zapomnieć. Jak wyglądały „Wiadomości” TVP1 pod rządami Platformy. WIDEO

kremlin.ru

  

Rosyjski oficer zakłada galowy mundur, chwilę później szerokie ujęcie na Plac Czerwony w Moskwie – to nie fragment programu telewizyjnego z czasów PRL, lecz czołówka „Wiadomości” TVP1 z 9 maja 2013 roku. Internauci mają używanie: „Tak nadawała „wolna” TVP za czasów kiedy była POwska demokracja” - ironizują.

9 maja to w Rosji wielkie święto. Dzień Zwycięstwa, obchodzony również w Polsce (od 1945 do 2015) jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności. To właśnie 9 maja zakończenie II wojny światowej przez lata świętowały i świętują nadal kraje dawnego bloku wschodniego. Tymczasem w Czechach, Francji, Polsce i Wlk. Brytanii uroczystości upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie odbywają się 8 maja.

Obchodzone dawniej w ZSRR i krajach bloku socjalistycznego z wielką pompą (obecnie kultywowane nadal w niektórych państwach obszaru postradzieckiego) jedno z głównych świąt państwowych w Federacji Rosyjskiej i na Białorusi.
 
 W Polsce, 24 kwietnia 2015 Sejm RP przyjął ustawę o Narodowym Dniu Zwycięstwa obchodzonym 8 maja. Zniesiono wówczas Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności obchodzone 9 maja.

Podczas gdy dziś, wielu polityków i działaczy KOD zarzuca TVP upolitycznienie, internauci przypominają, jak wyglądała czołówka „Wiadomości” TVP1, gdy rządziła koalicja PO-PSL. Propaganda dosłownie wylewa się z ekranu:

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl