Ujawnić aneks WSI!

  

Aneks do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać jak najszybciej ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nie ma żadnych przesłanek, by jego treść wciąż była tajna. II Zarząd Sztabu Generalnego LWP, a potem Wojskowe Służby Informacyjne odegrały znaczącą rolę w III RP, mając bardzo duży wpływ na gospodarkę i finanse.

Przykładem afera FOZZ-u i osoba Grzegorza Żemka (współpracownika II Zarządu o ps. Dik). A takich wypadków ingerencji WSI w gospodarkę było dużo więcej. Część z nich – budzących ogromne wątpliwości – ma być opisana szczegółowo właśnie w aneksie. Mają w nim być także nazwiska osób, których działalność miała niewiele wspólnego z interesem RP. Dlatego społeczeństwo powinno jak najszybciej poznać te nieformalne mechanizmy, które rządziły (a nawet rządzą) gospodarką III RP.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

Bez przełomu

  

To była jedna z najlepszych kampanii wyborczych prawicy. Dobry program, zapowiadający rozwiązanie problemów, z którymi III RP nie radzi sobie od lat. Budowa i remonty dróg lokalnych, odtworzenie komunikacji w regionach, wsparcie dla właścicieli domów i mieszkań w ociepleniu budynków – to tylko kilka z punktów programu PiS.

Ogromna praca, jaką wykonali prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, mnóstwo spotkań z Polakami w całym kraju, podczas których imponowali siłą i determinacją – także są nie do przecenienia. Mimo to na dużą frekwencję w Warszawie i innych miastach złożyli się nie tyle wyborcy pragnący w stolicy dobrej zmiany, ile zmobilizowani do obrony status quo. Jak to możliwe, by po takich rządach, po wielkim żerowaniu na stolicy różnych grup interesów i przestępczych gangów, ludzie wciąż chcieli głosować na PO? Możliwe jest to wtedy, gdy spór merytoryczny zostanie zastąpiony podziałem opartym na emocjach. Gdy obiektywny opis rzeczywistości wyparty zostanie przez kłamstwo. Niestety w kierunku osłabienia tego mechanizmu, determinującego postawy polityczne znacznej części Polaków, niewiele udało się zrobić. Wiele wskazuje na to, że POstkomuna w kluczowych miejscach się obroniła.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl