niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Kiedy zdrajcy Polski stracą wreszcie Virtuti Militari? Mocny apel kombatantów

Dodano: 21.04.2017 [14:10]
Kiedy zdrajcy Polski stracą wreszcie Virtuti Militari? Mocny apel kombatantów - niezalezna.pl
foto: prezydent.pl
Około 35 tysięcy osób zaapelowało do prezydenta Andrzeja Dudy o pozbawienie orderów Virtuti Militari morderców jednego z najdzielniejszych żołnierzy niezłomnych, majora Mariana Bernaciaka „Orlika”. Jak tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Jerzy Bukowski paczka z podpisami została złożona przez popierających akcję posłów Prawa i Sprawiedliwości Michała Dworczyka oraz Jacka Sasina w Kancelarii Prezydenta RP już pod koniec marca 2016 roku, jednak w internecie cały czas trwa akcja poparcia tego apelu.

Według sygnatariuszy odebranie Virtuti Militari mordercom Żołnierzy Niezłomnych byłoby przejawem elementarnej sprawiedliwości i szacunku dla „naszych poprzedników, dla Polski, o którą walczyły pokolenia”.

Historia orderu Virtuti Militari sięga 1792 r., kiedy to król Stanisław August Poniatowski ustanowił odznaczenie honorujące męstwo okazane w boju. Virtuti Militari stał się jednym z najświętszych elementów polskiej tradycji narodowej. Order ten przyznawali jednak również w Polsce komuniści. W latach 1943-1989, komuniści nadali łącznie 5167 tych odznaczeń. Ogromne kontrowersje wywołało odznaczenie Leonida Breżniewa, przywódcy ZSRR w latach 1964–1982, któremu ostatecznie order odebrano. Ordery Virtuti Militari przyznano jednak setkom osób utrwalającym w Polsce władzę komunistyczną. Wśród wyróżnionych są tacy, którzy później zostali skazani za zbrodnie stalinowskie. Orderów nie stracili.

- Pozwalam sobie przypomnieć, że Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie od dawna apeluje o odebranie tego orderu wszystkim komunistycznym zdrajcom Polski, którzy otrzymali go za wierność sowieckiej racji stanu, często przejawiającej się w mordowaniu i represjonowaniu żołnierzy zbrojnego podziemia po 1945 roku. Występowało ono z tym wnioskiem do kolejnych szefów Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz do Prezydentów RP: śp. Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego, a także - kilka miesięcy temu - Andrzeja Dudy. Już w 2008 roku Urząd przekazał Kancelarii Prezydenta RP listę ponad stu żyjących kawalerów Virtuti Militari, którym powinien on zostać odebrany. [...] Zdaniem POKiN jako pierwszy powinien zostać pośmiertnie pozbawiony tego orderu współpracownik Informacji Wojskowej z lat 40. (pseudonim „Wolski”), późniejszy sowiecki namiestnik w Warszawie generał Wojciech Jaruzelski – wyjaśnia dr Jerzy Bukowski.


Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych zwraca uwagę, że zgodnie z ustawą o orderach i odznaczeniach Prezydent RP ma prawo odebrać Virtuti Militari w przypadku, gdy „odznaczony dopuścił się czynu, wskutek którego stał się niegodny orderu”. Oznaczałoby to, że z formalnego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby odebrać odznaczenia komunistycznym oprawcom.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

- jak porranną gazetę na ulicy. Nagradzali terror państwowy,zbrodnbie i skkrytobójstwo wobec wlasnych obywateli.Czas wyznaczyć odpowiednich ludzi aby się zajęli odwróceniem tych niegodziwości.

zabrać zydowi szechterowi order orla bialego. za przemycenie maszyny do pisania do celi w której przesiadywal i artykuly pisywal. i za wniosek o paszport,ktory otrzymal.

adam michnik, adam michnik, adam michnik, ...

Tak dziwnie się składa, że kiedy totalniacy walą w PiS, rząd i Prezydenta z grubej rury, to nasi odpowiadają im niemrawo, żeby nie zabolało za mocno. Czekamy na ukaranie bandytów z UB, Informacji Wojskowej, PPR/PZPR, i złodzieiz PO/PSL i aferzystów z PO/PSL. Gdzie zarzuty prokuratorskie, gdzie wyroki? Ciągle tylko gadanie z naszej strony.

Prezydent RP ma prawo odebrać Virtuti Militari w przypadku, gdy „odznaczony dopuścił się czynu, wskutek którego stał się niegodny orderu”.

Panie prezydencie do dzieła .

Strzelanie do komunistów zniewalajacą Polskę było zasługą.
Opinie osobników wychowanych na artykułach Trybuny Ludu, i aktualnego szmatławca GW (tzw gazety wyborczej) nie powinny być brane pod uwagę. Idą nowe czasy - pokolenie "członów" PZPR i podobnych organizacji powoli zacznie odchodzić w niepamięć. Nie ma sensu zwracać uwagi na te czerwone dinozaury. Jak się w Polsce nie podoba, to droga do Bruxeli czy lepiej do Korei Połnocnej otwarta.

Ale przecież prezydent Duda nie jest kawalerem tego orderu, więc co odebrać

Napisane jest, że Breżniewowi odznaczenie "odebrano". Warto nadmienić kto odebrał. Nie pasuje do narracji?

A co nas obchodzą jakieś ordery państwa niepolskiego - PRL-u, dawane za antypolską działalność nie-Polakom???
Co to, PRL to była Polska, do jasnej cholery, Kolego Bukowski???!!!

Tak to była Polska!. Czy porozumiewaliśmy się po chińsku?. Czy zmieniliśmy wiarę i barwę sztandaru?. Nie!. To była Polska okupowana przez sowiety i narzuconych nam komunistów. Dziś przejęli nas we władanie "Eskimosi"!. Jeszcze bardziej okradli i zniewolili. Czy Polska przestała być Polską?.

kiedy?... wtedy kiedy nie będziemy mięli w Polsce Prezydenta Ele Melka ulegającego komunistom i PO st komunistom wraz z aktywnością w swych działaniach zgodnie z instrukcjami komunistycznych i PO st komunistycznych kryminalistów... lecz zamiast... nie wchodzącego w komunistyczne układne oszustwa, manipulacje i mistyfikacje polskiego Patriotę... oraz nie będziemy mięli obciążonego zobowiązaniami, pozostającego w okrągłostołowym komunistycznym układzie Rządu... nie tolerującego w publicznym i nie publicznym życiu w Polsce, komunistycznych i PO st komunistycznych zdrajców, oszustów i złodziei... a przede wszystkim... gdy nie będziemy mięli w polskiej codzienności,... nadwrażliwych troszczących się tylko... i tylko o własny, personalny los... Prezesów...

kiedy?... wtedy kiedy nie będziemy mięli w Polsce Prezydenta Ele Melka ulegającego komunistom i PO st komunistom wraz z aktywnością w swych działaniach zgodnie z instrukcjami komunistycznych i PO st komunistycznych kryminalistów... lecz zamiast... nie wchodzącego w komunistyczne układne oszustwa, manipulacje i mistyfikacje polskiego Patriotę... oraz nie będziemy mięli obciążonego komunistycznymi zobowiązaniami, pozostającego w okrągłostołowym komunistycznym układzie Rządu... nie tolerującego w publicznym i nie publicznym życiu w Polsce, komunistycznych i PO st komunistycznych zdrajców, oszustów i złodziei... a przede wszystkim... gdy nie będziemy mięli w polskiej codzienności,... nadwrażliwych troszczących się tylko... i tylko o własny personalny los... Prezesów...

Dlaczego organ Sakiewicza prowadzi strusią politykę i nie piętnuje przyzwolenia ze strony marsz.Kuchcińskiego na organizację esbecko-WSIowo-agenturalnego mityngu w sejmie?[https://fssm.pl/konferencja-w-sejmie]? Dlaczego brak jakiejkolwiek reakcji i prewencji ze strony resortów siłowo-służbowych,służb i resortu sprawiedliwości/prokuratora generalnego? Brak "woli politycznej" i kontynuacja magdalenkowej zdrady narodowej? Kolejny "cichy" sposób presji i niszczenia MON Macierewicza zdalnie za pomocą jego "starych"/"nowych" wrogów?

W odpowiedzi na ów apel wysoki sejm III-j żydolewackiej okrągłostołowej beatyfikował (przy sprzeciwie Pana Kukiza)stosowną uchwałą stalinowca Mazowieckiego - Kawalera prywatyzacji, reprywatyzacji, emigracji....tudzież pozostałego demontażu Polski.

Ch..j dupa i kamieni kupa.
Za w polityce.pl
UJAWNIAMY. Sędzia Godyń skazywał opozycjonistów w stanie wojennym i współpracował z bezpieką PRL, a teraz dostaje medal od kasty sędziowskiej. Czy to jest przypadek?

Przykro mi bardzo ale w oczach wielu Polaków i także moim Gen.Jaruzelski był najwiekszym POLAKIEM XX wieku.Bitwy i wojnę wygrał a żołnierzy nie stracił.Nawet papież JP II tak o nim powiedział.

Bzdury, acan pleciesz. Jaka to sztuka wygrać bitwy i wojnę mając czołgi przeciwko gołym pięściom? Żadna.
W moich oczach Jaruzelski jest zdrajcą a miał okazję stanąć po stronie narodu i zostać bohaterem po wsze czasy. Wolał wysługiwać się Kacapom.

A mnie nie jest przykro. Przypominam Jaruzelski wypier...lał w 1968r żydków z LWP, ale Zydzi swój żydowski geszeft mają. Dlatego w końcu XX wieku został generałem honoru. Czy to był przypadek?

Jaruzelski, podobnie jak Anders był szefem polskiej armii i walczył bezpośrednio o wolność Polski i Polaków. To, że Polska darowana została Stalinowi przez Anglików - Churchila ( wroga Polski) i nieświadomego swego czynu chorego prezydenta USA w Jałcie nie jest w żadnym wypadku winą Jaruzelskiego i jego żołnierzy, którzy podobnie jak żołnierze Sikorskiego, Andersa, wyszli z soweckich łagrów bezkresnej Syberi i oddawali życie i zdrowie za naszą wolność i ukaranie niemieckich faszystowskich morderców. Represje i mordy popełniali nie Polacy, ale nasłani przez Stalina polakożerców, pod polskimi nazwikami wcześniej pomordowanych na wschodzie Polaków.

Kolega łaskawie zapomniał, że Jaruzelski był w IW. Mógł też zostać Żołnierzem Wyklętym. Jednak chleb za wysługiwanie się Kacapom smakował lepiej.

YYY...?!

Mi też jest bardzo przykro,że taka szuja jak Jaruzelski za swego życia nie został osądzony i skazany,za mordowanie Polaków.Sowieckie ścierwo.Ale kto to miał zrobić?Prokuratura,sądownictwo, to jego kolesie po fachu.

Cała postkomunistyczna hołota tak uważa. W końcu to plebs awansowany społecznie dzięki zdradzie i wymordowaniu prawdziwej inteligencji. Mordercy i zdrajcy są solą PRL-u. Niestety do dziś dzięki bolkom i innym gnidom wciąż rządzą Polakami.

konsekwancja tego ze zaborcy rozdaja ordery swoim, naszym zaborcom

KIEDY ZOSTANĄ ODEBRANE ORDERY "TW" CZĘSTO WYŁUDZONE WSPARCIEM AGENTURY. Wystarczy kliknąć i wiesz kto był tajnym współpracownikiem SB!!!!!!!!
Sprawdź, kto był tajnym współpracownikiem SB
Nowy inwentarz archiwalny IPN ma pełnić rolę czytelnego spisu treści dla wszystkich korzystających z archiwaliów IPN. Dostępny jest na stronie
 inwentarz.ipn.gov.pl 

Po rozpadku ZSRR,
To miejsce unija zajeła,Wyśmienicie to role spełnia,
Bardzo prawdy się lęka
I bardzo im Bóg przeskadza,
Kraść oszukiwać nie pozwala,
A najgorzej bo im seks ogranicza!
Oni z europy,chcą burdel zrobić,
Dlatego w szkołach gęder wprowadzają,
Jusz do tego dzieci przyswajają,
Wiemy co planóją!

Po rozpadku ZSRR,
To miejsce unija zajeła,Wyśmienicie to role spełnia,
Bardzo prawy się lęka
I bardzo im Bóg przeskadza,
Kraść oszukiwać nie pozwala,
A najgorzej bo im seks ogranicza!
Oni z europy,chcą burdel zrobić,
Dlatego w szkołach gęder wprowadzają,
Jusz do tego dzieci przyswajają,
Wiemy co planóją!

Brawo gratulujemy Panu Słomce ale oczywiście wiemy czyja to głównie zasługa, Tak PANI EWO, WIEMY, GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY. Chylę czoła Pani Ewie Stankiewicz !!!!! BRAWO.

Niewątpliwie kombatanci mają rację, ale, ale, czy nie należało by, "idąc za ciosem" zweryfikować listę odznaczanych przez Tw "Litwina" bo wśród odznaczanych przez niego jest "esencja zdrajców" ale nie tylko zdrajców bo są na tej liści kanalie uwikłane w zabójstwo prezydenta Kaczyńskiego. Listę odznaczony TRZEBA i TO NAJWYŻSZY CZAS
O D H A Ń B I Ć.

21.04.2017

Warszawa, 21.04.2017 r.

Adam Słomka na wolności!

Biuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI informuje, że dziś w godzinach porannych lider Konfederatów Adam Słomka został zwolniony z Aresztu Śledczego w Mysłowicach i pozostaje do dyspozycji zainteresowanych mediów pod nr tel. 601 64 60 80.

Ponadto zaparszamy do obejrzenia wczorajszego programu MINĘŁA20 w TVP.INFO poświęcionego sądownictwu z wypowiedzią „zza krat” Adama Słomki i Wojciecha Cejrowskiego, link:

https://www.youtube.com/watch?...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl