niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Szef MSZ: zaskarżymy Rosję do trybunału w Hadze. Ważne rozmowy o Smoleńsku z władzami USA

Dodano: 21.04.2017 [07:19]
Szef MSZ: zaskarżymy Rosję do trybunału w Hadze. Ważne rozmowy o Smoleńsku z władzami USA - niezalezna.pl
foto: msz.gov.pl
Podczas wizyty w Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski spotkał się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Rexem Tillersonem. Politycy rozmawiali m.in. o pomocy władz USA przy wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. – Interesuje nas wszelkie wsparcie, począwszy od kwestii technicznych po pomoc prawną – powiedział „Codziennej” Witold Waszczykowski.

Dodał, że Polska zaskarży rosyjskie śledztwo ws. Smoleńska do trybunału w Hadze.

- Podczas spotkania z Rexem Tillersonem wspomniałem o kwestii wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, ponieważ od siedmiu lat nie jesteśmy w stanie jednoznacznie zweryfikować przyczyn tej tragedii. Winny jest temu m.in. brak wsparcia ze strony Rosji – powiedział „Codziennej” Waszczykowski.

Dodał, że Polska zabiega o pomoc USA w tej sprawie.

- Interesuje nas wszelkie wsparcie, począwszy od kwestii technicznych po pomoc prawną, gdyż zamierzamy zaskarżyć rosyjskie śledztwo ws. Smoleńska do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze. Nieocenione byłoby dla nas również wsparcie dyplomatyczne ze strony władz Stanów Zjednoczonych. Chodzi tu o możliwość wywarcia presji na Kreml – przyznał szef polskiej dyplomacji w rozmowie z „Codzienną”.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

pełniący obowiązki polaków/ prostytucja obywatelska, nie od dzisiaj uaktywnia się w ważnych momentach. zanim ostatni z największych portali (interia pl)w Polsce - oficjalnie- przejęli niemce, w podobnych momentach już po-dnóżki/towarzysze uprawiali dywersję i tam. Obecnie Polska rośnie a sąsiadom-ludobujcom, tak bardzo jest to nie na rękę, że cisną w kolaborantów aż ci tupią, wybrzmiewając zapędy, np. kukuza na stanowisko szefa mediów polskich. Wtedy ludobujcy - sąsiedzi odzyskaliby - po-nownie- całkowitą władzę nad "uświadamianiem" Polaków . Dzisiaj, będąc w poczekalni/sali wydziału komunikacji z ulgą odetchnąłem, że na monitorach nie widać tvn-u a TVP Info, które nie jest już po-d władaniem sąsiadów-ludobujców, za po-średnictwem kolaborantów .

Z tego co tu czytam, tj. z komentarzy, od razu widac , ze uruchomili sie dyzurni PO, SLD, Nowoczesnej czy nawet Kukiza (farbowane liski)... Dupa wam lata... mozecie sobie mowic, i klapaniu geba, itp, itd.. mozecie spekulowac... nawet jesli sie Haga Rosja sie nie przejmie, to zdecydowanie sie bedzie juz przejmowac opinia i swiadomoscia ludzi na Zachodzie o ktora tak skrzetnie zabiegala wlasnie ta NIE PRZEJMUJACA SIE PONOC ROSJa od samego poczatku!!

Jestescie w bledzie lemingi...

Drogi Obserwatorze i Analizatorze,

Sadze po nicku ze tez zanalizowales wywiad ambasadora USA z dzisiejszej daty... cytuje:

"Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły, aby udzielić pomocy i przekazać te - dość ograniczone - informacje, którymi dysponowaliśmy, ale czujemy, że daliśmy swój wkład do pierwotnego dochodzenia. Zapewniliśmy, aby te same informacje, dotyczące pomocy, której byliśmy w stanie udzielić, dotarły również do polskich władz po zmianie rządu"

Jaka analiza?

Odpowiedzią będzie cisza, tak jak w przypadku administracji Obamy.
Minister SZ powinien wiedzieć, że interesy mocarstwa nie zmieniają się automatycznie ze zmianą na stanowisku prezydenta USA a interesem USA jest ukrywanie roli administracji Obamy w wydarzeniach z 10.04.2010 roku.
Działania ministra Waszczykowskiego to okłamywanie Polaków.

JK, SŁUSZNIE, z tym że minister SZ powinien wiedzieć ALE on nie wie tak jak każdy inny POprzednik w MSZ, to jest komunistyczny umysł, znaczy debilizm.

można by POwiedzieć pobożne twoje życzenia- gdybyś był wierzącym Polakiem, a tak to nie ty z trolowania, ale zwykli Rosjanie już odczuwają skutki rządzenia kremlowsko- rublowskiej dziczy- stać ich jedynie na duńskie świńskie ryje w lodówkach.

Kochani jak znam życie to wiem że Rosja wcale się Hagą nie przejmie.To co dzieje się na jej terytorium to nikomu nie pozwoli wetknąć nawet czubek nosa.Prezydent L.Kaczyński był solą w oku Putinka i zrobił to co zamierzał,Tusk w spawie śledztwa miał gucio do powiedzenia i nic w tym kierunku nie zrobił gdyż jemu też to było na rękę.Podobno Putinek odda władzę dopiero w 2024 roku ale i to nie jest pewne jak również to że zmiennik będzie działał inaczej albo jeszcze gorzej.Rosja zawsze tak postępowała ze wszystkim mając w nosie resztę Świata,to jest niestety niereformowalny kraj pod każdym względem.

To,czym sie Rosja przejmie,a czym nie to jest inne zagadnienie.
Polska powinna robic swoje,a Tusk nie robil nic,i hamowal sledztwo.

Całkowicie popieram to,co Pan napisał. Jest dokładnie tak jak Pan mówi.

Czy Amerykanie obiecali pomóc w sprawie Tragedii Smoleńskiej??? Przekażą nagrania, wszak na pewno musieli monitorować ten lot!!?

A co z fotkami z satelity, w dalszym ciągu w szufladzie ?....

panie Waszczykowski mniej kłapania jamą gębową , a więcej pracy. Przecież już raz co najmniej oznajmił pan, że pozwie ruskich i co? ano NIC!
Do cholery czy wy sie nauczycie wpierw robić dobrą robote , a nie ujadac naprzód , potem cisza jak na cmentarzu.
Myślenie nie boli panie Waszczykowski i podobni panu osobnicy wpierw kłapią jamą gębową , potem myślaa , a to wychodzi na szkodę PiS, rządu i prezydenta. Myśleć zanim sie coś powie potem dopiero po przemyśleniu mówić!

To racja.
Juz jedna taka zapowiedz byla,i nic.
Byc moze jest to tradycyjne sypanie piaskiem w oczy wlasnemu elektoratowi.
Bylby to kolejny skandal.

Tak jest "myśleć zanim się coś powie" i mam tu również na myśli kulturę wypowiedzi panie/pani kiler51.

I z tym oświadczeniem czekaliśmy 1,5 roku, bo... ?

bo w tym czasie zmieniała się władza w Białym Domu a na Obamę nie mieliśmy co liczyć wszak on dostał nagrodę Nobla aby siedzieć cicho

Komentarze do postu Jadwigi: katolicka miłość bliźniego i kultura oraz grzeczność najczystszej wody .

" ... katolicka miłość bliźniego ..." - raczej jej zaprzeczenie

Robertowi Górskiemu wyrosła konkurencja.
A prezes nawołuje do oddzielenia kabaretu od polityki.

"Robertowi Górskiemu wyrosła konkurencja. ..." - ano wyrosla, w twojej osobie kabareciarzu ... hi hi

Myślisz, że im dorównuję? Może faktycznie pójść tą drogą :)

hi hi ... nie badz az taki skromny bowiem pod tym wzgledem przerosles zarowno Gorskiego jak i przeszedles juz siebie samego :) ...

Nie znają się na żartach i mnie usunęli :(

Co z wizami ??????

Nonek

"Co z wizami ??????"

Rosja nie zniesie wiz dla Polakow!

a co tobie nie chcą wydać (masz u nich przechlapane?)

Miały być zniesione.

Sędziowie wszystko mogą... w Polsce - O polskich sędziach i ich majątkach, sprawie Pana Słomki, niepokojących działaniach byłych oficerów WSI, panu księdzu Sowie i wyborach we Francji. https://youtu.be/RCK0eeKNlmI

Pan Waszczykowski mógłby zrzucić kilkanaście kilo bo zaczyna wyglądać groteskowo.

Twoj glupi wpis nie na temat Jadwigo!

Wiecej kultury i elegancji!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl