niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Obrońcy Putina z Gietrzwałdu

Dodano: 20.04.2017 [14:13]
Obrońcy Putina z Gietrzwałdu - niezalezna.pl
foto: Wojciech Korkuć
W niedzielę w Gietrzwałdzie odbędzie się referendum, które zainicjowali przeciwnicy wójta. Chcący jego odwołania kolportują informację, że mianowany przez niego dyrektor domu kultury, zorganizował wystawę plakatów Wojciecha Korkucia, które sieją szowinizm i nacjonalizm antyrosyjski i antyniemiecki.

Wystawa plakatów Wojciecha Korkucia w Gietrzwałdzie z plakatem "Achtung Russia!" to sianie nienawiści, szowinizmu, nacjonalizmu i nienawiści wobec Rosji i Niemiec - taką informację kolportują w kampanii przed referendum za odwołaniem wójta gminy przeciwnicy samorządowca.

Organizator wystawy, powołany w grudniu ub. roku przez wójta dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie, pozywa w związku z tym w trybie wyborczym autorów zniesławiających informacji.

W niedzielę dojdzie do referendum, w którym mieszkańcy gminy Gietrzwałd mają wypowiedzieć się, czy wójt powinien nadal zarządzać gminą, czy nie. Jego inicjatorzy zwołują ludzi do urn m.in. pod hasłem: "Nie dla szowinizmu, nacjonalizmu, nienawiści! Nie dla wójta Marcina Sieczkowskiego! Tak dla referendum!". To treść ulotki, ze zdjęciem z wernisażu wystawy plakatu, na której widać znanego plakacistę Wojciecha Korkucia i dyrektora Jacka Adamasa. Na ulotce jest też motyw z innego plakatu artysty - "Made in Germany" przedstawiający wpisane w koła znaki firmowe mercedesa i volkswagena oraz znak przypominający swastykę.
Podpisani jako inicjatorzy referendum - autorzy kolportowanych treści o rzekomym szowinizmie i nacjonalizmie antyrosyjskim i antyniemieckim wystawy są nią oburzeni i stwierdzają, że to "sztuka w służbie propagandy".

Ulotki są kolportowane w mieście. Zostały też dołączone do prasy lokalnej - "Gazety Gietrzwałdzkiej".

Wobec takich oskarżeń dyrektor Jacek Adamas wstąpił na drogę sądową. Chce dochodzić sprawiedliwości w trybie wyborczym. Reprezentująca go kancelaria prawna Lecha Obary wnosi w piśmie procesowym skierowanym do Sądu Okręgowego w Olsztynie o nakazanie przeprosin autorom zniesławiających treści.

Plakaty, które tak wzburzyły inicjatorów referendum, są rozpoznawalne i wpisały się już w przestrzeni publicznej. Plakat „Achtung Russia” jest, jak podkreślał ich twórca, sprzeciwem wobec imperialistycznej i rewizjonistycznej polityki Putina. Zaś drugi z plakatów „Made in Germany” to sprzeciw wobec fałszerstwom historycznym płynącym obecnie z Niemiec. Polityki rozmywania odpowiedzialności narodu Niemieckiego za zbrodnie okresu hitlerowskiego.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy następnym etapem będzie oskarżenie o "nawoływanie do nienawiści wobec Rosjan i Niemców." wszystkich tych którzy publikują i głoszą fakty historyczne dotyczące zbrodni niemieckich i sowieckich?
Czy według tej logiki stwierdzenie
NIEMIECKIE OBOZY KONCENTRACYJNE nie jest "nawoływaniem do nienawiści wobec Niemców"?

Ten caly gietrzwald trzeba by zaorac, a tych progermancow i proruskich acholkow pozbawic obywatelstwa i dac im bilet w hedna strone do ruskich i niemcow!

Nie spiesz zaorywać Gietrzwałd, najpierw naucz się polskiej ortografii (nazwy własne zaczynają się od dużych liter), a potem dowiedz się, że to jest jedyne miejsce na świecie, gdzie Matka Boża mówiła po polsku (i to w szczególnie ponurej fazie czasów zaborczych, 140 lat temu) oraz jedyne w Polsce miejsce uznanych przez Kościół objawień maryjnych (ludziska jeżdżą z naszego kraju daleko, do Medziugoria i do Lourdes, a nie pamiętają, co mamy w Polsce na Ziemiach Odzyskanych).

Zasiłków ich pozbawić, to będą musieli się do roboty wziąć i nie będą tak szczekać na wszystko.
Sama patola i podżegacze lewaków w tym towarzystwie.

Plus ateistyczna szczujnia, środowiska apostatyczne, wrogie Polsce, pro-masońskie. Ale głównie ateistyczne. Wystarczy poczytać na forach.

To jest wojna psychologiczna i ludność GierzwaLtu powinna się wypiąć na tą cała akcję, a następnej niedzieli jak zwykle pomodlić się z Ojczyznę czyli Polskę w Polskim kościele i nie dać ię wciągać w takie psycho, zupełnie jak wystawienie klątwy w Warszawie. Nie dajmy się zwariować !!!!!!!!!! agentura wont z Polski !!!!!!!!!!!!!!!

Cóż, znowu nawoczesna sztuka?

Ciekawe że ''Genetyczni patrioci'' jakoś nie zauważają szowinizmu ukraińskiego i negowania odpowiedzialności za ukraińskie zbrodnie. Np w tym roku na Ukrainie ogłoszono i to na Wołyniu, Rok UPA! Czy tak naprawdę różni się negowanie odopwiedzialności za zbrodnie za które odpowiadają Niemcy od negowania odpowiedzialności za zbrodnie, które reprezentują Ukraińcy no poza tym że Himmler w Niemczech nie jest bohaterem i oficjalnie, nazistowskie zbrodnie nie są negowane co w wypadku Ukrainy jest w stosunku do Wołynia, normą i polityką państwową? Ot przysłowiowy kalizm co poniektórych polskojęzycznych.

Nie przypadkowo dwaj poprzedni wójtowie (Małkowski i Ziółkowski, który zadłużył gminę do granic) to Tajni Współpracownicy SB, jeden z moralistów to Kontakt Operacyjny ps. "Jedi" - kasjer Banku Handlowego International w Luksemburgu, którego akta możemy znaleźć przy okazji największej afery FOZZ. Mamy też pokaźną grupkę Unii Wolności, byłego dyrektora OZOS, który bawi się teraz w rotariańskim klubie (Rotary Kluby są uważane za przedsionki masonerii).
Mamy małżeństwo, które chciało nadać imię księdza Wojciecha Zinka, ale bez ... księdza, bo im przeszkadzał.

Polecam artykuł http://www.debata.olsztyn.pl/w...

Nie do wiary, że istnieją taki miejsca. Toż to jakiś przetrwalnik komuszy!

Tłumacząc z polskiego na nasze określona grupa agenturalna zdaje sobie doskonale sprawę z sytuacji ludności Gierzwałtu przy pierwszej lepszej obcej tzn. rusko niemieckiej interwencji, będzie kolejna rozwałkaniewinnych Polaków z Gierzwałtu. I ten strach ma paraliżwać ludność miasta i rzucićlud na kolana przed agenturą i jej sponsorami. Jest to jeden wielki sychologiczny trik, nie jestem pewna vzy ta wystawapowinna mieć miejsce w tak małej społeczności na geograficznych skrajach dzisiejszej Polski. Można byłoby co bardziej inteligentniejszego wymyślić

A ty jak zwykle, albo niedospana albo niedo... albo niedopieszczona.
Wracaj lepiej do garów.

Wersetem : do ~~Persa
,,Przeproś ~Persie panią Cieszkowską.
Dostałeś, od niej też miską po nosie.,,
alkoan

Wersetem : do ~~Persa
,,Z wysokości kanapy dał głos.
Perski pieski, od miski gość.,,
alkoan

Najpierw poczytajcie sobie, co na ten temat mysla ludzie w Gietrzwałdzie, a dopiero potem wezcie sie za komentowanie.
Referendum wcale nie jest w obronie Putina i nie o wystawe tam chodzi. Pan wojt wyglada na lepszego cwaniaczka...

Ciekawe jak nazwać tą chucpę referendalną...Propagandą
prorosyjską czy proniemiecką ,a może antypolską???????
Wojewoda powinien już rozgonić to towarzystwo ,z daleka czuć
odór prowokacji i głupoty ,,mądrze urodzonych,,!!!!!!!!

Solidarność-podziemie...drukarz.

Mamy demokrację, czyli jest to czego chce większość. Większość chciał PiSu u władzy, to go ma. Chociaż są tacy, którzy pod przykrywką demokracji chcę zanegować wolę większość. Dziwi mnie to, że jak referendum ci nie jest na rękę to zmieniasz w KOD. Demokracja na tym polega, że nie jest ważne czy to czego chce większość jest dobre dla nich, kraju itd. liczy się, że tego chcą.

Nie ma prawdziwego patriotyzmu bez nacjonalizmu.
I nie ma nacjonalizmu polskiego bez katolicyzmu.
Polski nacjonalizm byl jedynym nacjonalizmem w Europie,poza nacjonalizmem zydowskim Zabotynskiego,ktory byl antynazistowski.
I byl jedynym nacjonalizmem w Europie ,ktory byl jednoczesnie antynazistowski i antykomunistyczny.

NARESCIE POLACY DO ROBOTY ani sowiet ani gebels nie bedzie nam polakom plul w oczy i nasze dzieci niszczyl dosc grabierzy polski okradania polakow precz agenci z naszej ojczyzny polski

Poczynaja sobie coraz lepiej. Rzad a w szczgolnosci PiS szybko pozbyl sie p.Misiewicza to biora sie za nastepnego. Niesprawiedliwosc i krzywda w imie spokoju ma krotkie nogi.

Wyrzucenie ustawy antyaborcyjnej to był kupienie sobie spokoju kosztem życia nienarodzonych, ale wyrzucenie Misiewicza to pokazanie, że w PiSie nie ma miejsca na kolesiostwo. Wyobraź sobie, że jest wielu młodych ludzie z wykształceniem i umiejętnościami, którzy męczą się na stażach za 997 zł, bo nie ma dla nich pracy, ale Misiewicz człowiek bez specjalnych umiejętności, bez studiów, wyciągnięty gdzieś z apteki dostaje pracę za kilkadziesiąt tysięcy złotych, ba nawet dla niego obniżają wymagania bo ma układy z Macierewiczem, nie dziwie się, że ludzie byli wykurzeni. Gdzie w prywatnej firmie dla ciebie obniżą wymagania, wręcz przeciwnie chcą, żeby stale je podnosił. Do tego młokos dostał medal, który dostają zawodowi żołnierze za 15, 20 lat służby. Idealny przykłada kolesiostwa.

Co do kupowania sobie spokoju to zgoda, ale co do Misiewicza to możemy się spierać. Może wielu młodych ma wykształcenie i umiejętności , ale w tej branży to za mało, trzeba jeszcze mieć jaja i odwagę, aby stanąć do konfrontacji ze starym układem. "Młodzi, wykształceni z wielkich miast", to z reguły bezjajeczna, wykastrowana banda wałachów , która nawet dobrych zarobków nie potrafi sobie wynegocjować. Niech się cieszą że dostają te 997zł, bo pod patronatem SB i WSI mogli by za...ć za michę grochówki. Za walenie w klawisze i udawanie chojraka na forach jak na razie medali nie rozdają, i słusznie.

zadrosc ze nic w zyciu nie osiagnales a skad wiesz jakie talenty jakie predyspozycje ma Misiewicz szukanie talentow odkrywanie potencjalu mozliwoci to jest sztuke a nie kolesiostwo

ale ci przkro dupku ze nic w zyciu nie osagnales

drodzy inicjatorzy referendum, kto ma kogo przepraszac? chyba wam sie łby z ch pomyliły kacapskie psy zafajdane!!!

apel do mieszkanców: na taczkach wywieźcie tych podpalaczy na najwieksza kupe gnoju w okolicy!!!

Vivat Wojciech Korkuć . Stajemty się wartościowym Państwem i powinniśmy odpędac kłamstwa niemieckie , rosyjskie i inne. Polacy odwagi,rzetelnej pracy i śmiało
o swoje racje!

Dlaczego nie ma nazwisk zniesławiaczy?

No bo to lokalne resortowe sluzby. Komu by zalezalo na obronie czci komunistow czy faszystow ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl