niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Tomasz Lis prawomocnie skazany. Sąd Apelacyjny nie ma wątpliwości: Musi przeprosić

Dodano: 20.04.2017 [12:19]
Tomasz Lis prawomocnie skazany. Sąd Apelacyjny nie ma wątpliwości: Musi przeprosić - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
Tomasz Lis przegrał proces przed Sądem Apelacyjnym. Sąd nakazał opublikować przeprosiny skierowane do wydawcy tygodnika „Do Rzeczy” spółki PMPG Polskie media oraz Michała Macieja Lisieckiego za „obraźliwe stwierdzenia pod jego adresem użyte we wpisie blogowym dziennikarza z początku 2013 r.”.

Zgodnie z wcześniejszym wyrokiem w tej sprawi przeprosiny miały ukazać się na łamach portalu naTemat.pl. Zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu Tomasz Lis oraz wydająca portal naTemat.pl spółka Glob360, której właścicielem jest Tomasz Lis mają opublikować przeprosiny.

Sprawa ciągnęła się już od dłuższego czasu, ponieważ pozwani uchylali się od wykonania prawomocnego wyroku, a następnie złożyli skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Sprawa została zwrócona do ponownego rozpoznania przez Sąd Apelacyjny.

Sąd Apelacyjny po raz kolejny uznał argumentację wydawcy tygodnika „Do Rzeczy” i ponownie nakazał pozwanym publikację przeprosin.

Redaktor Newsweeka wcześniej uchylał się od wykonania prawomocnego wyroku. Mimo próby kasacji sąd apelacyjny podtrzymał wyrok wydany we wrześniu 2015 roku.

- Tomasz Lis nie wykonał prawomocnego wyroku. Teraz przegrał ponownie. Spodziewamy się, że ponownie będzie grał na zwłokę, stawiając się ponad prawem, uznając, że jego, jako wybitnego dziennikarza, wyroki sądów nie dotyczą. Polski system prawny jest tak skonstruowany, że wobec prawa jesteśmy równi. Być może redaktor Lis uznaje się za osobę nieomylną, ale jak każdy – błędy popełnia. Szkoda, że nie potrafi się do nich przyznawać i tchórzliwie unika ich konsekwencji” – mówi Michał Maciej Lisiecki, wydawca „Do Rzeczy”.

Jak informuje wydawca „Do Rzeczy”, to nie jedyna sprawa przeciwko Tomaszowi Lisowi, która toczy się z powództwa wydawcy.

W 2014 r. Agencja Wydawniczo-Reklamowa „WPROST” wniosła do Sądu Okręgowego w Warszawie powództwo wzajemne przeciwko spółce Ringier Axel Springer Polska oraz Tomaszowi Lisowi, w którym domaga się zapłaty odszkodowania w wysokości 12 215 384,02 zł  (ok. 3 mln EUR) za działania o charakterze nieuczciwej konkurencji. Kwota odszkodowania stanowi sumę realnych kosztów i udokumentowanych strat poniesionych przez wydawcę - czytamy w komunikacie.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No to kiedy jest sezon na lisy...?

3mln EUR, jak dojdzie do wypłaty to Lis moze popłynąc z RASP. Mysle ze teraz beda grali na zwłoke i olewali może wyrok sadu. Ciekawe jakie mozliwosci wyegzekwowania ma państwo polskie.
Czy jest to juz ostateczny wyrok czy RASP z Lisem mogą sie jeszcze odwoływać?

Gdy się pojawiasz na szklanym ekranie,
Wizję zalewa czerwień Twych ust.
Jesteś najlepsza zdecydowanie
I z wszystkich dziewczyn
Największy masz biust.
Wciąż po kanałach szukam Twego ciała,
Szept Twój namiętny
W mych uszach brzmi.
Patrzę się w ekran i ciągle mi mało,
Mej cycoliny z kanału TV.
Siabada siabada Ty i ja,
Mydełko FA.
Siabada Ty i ja, Ty i ja,
Mydełko fa.

lisi syn to wyjatkowy s..syn! czerwony resortowy bekart i menda PO'spolita opluwajacy wszystkich co robia DUZO DOBREGO DLA PANSTWA I NARODU POLSKIEGO!!

Problem nasila się i nie dotyczy niestety wyłącznie Lisa. Lista nienawistników i cenzorów w gazetach i portalach niestety powiększa się. Ostatnimi czasy portal Interia dosłownie szaleje cenzorsko, wycinając bynajmniej nie chamskie wypowiedzi lecz wszelkie merytoryczne teksty internautów, niezgodne z "europejskimi" normami "wolnych" mediów jak właśnie Interia. Są to działania szokujące i stanowiące brutalne zaprzeczenie wolności słowa. Lis to zaś fuhrer, a kara dla niego winna być równie brutalna i tak, tak - chamska jak jego działania. Ruska, Niemca i chama zastopujesz tylko siłą. Inne metody nigdy nie zadziałają. To ważne uświadomić sobie tę prawdę jeśli nie chcemy zginąć. A niestety rząd PiS (vide Macierewicz i to już od czasów "listy Macierewicza") niczego nie uczy się na wcześniejszych błędach. Efekty nie daj Boże mogą przyjść już wkrótce.

Mamy kolejny skandal z przyłapaniem na kradzieży przedstawiciela „kasty nadzwyczajnych ludzi”. Tym razem jest to wiceprezes sądu rejonowego w Żyrardowie, który na stacji benzynowej próbował ukraść jakiejś staruszce 50 zł. No cóż, po kiełbasie, odzieży i elektronice, w końcu łupem złodzieja w todze z fioletowym żabocikiem padła żywa gotówka.

przecież nie po to by promować lisowe wypociny ale dla rzetelności tekstu należał napisać o tym za jaki wpis beknął lis

miód na serce!!:) a jeszcze powinien przeprosić za fałszywe informacje o córce prezydenta Dudy przed wyborami, gdzie na żywo okłamał 5 mln ludzi oglądających jego marny program. nie wiem czemu Prezydent i jego córka nie zadali milionów za oszczerstwa, które mogły zaważyć na wyborach...

No ale potem przeprosił. Chociaż widząc minę Dudy miał ochotę "przyj**ać mu z liścia" co byłoby nota bene właściwym rozwiązaniem. Z chamami po chamsku - inaczej nic nie zrozumieją. Pozdrawiam.

jeszcze troche i podwina mu KITE, hehe ....

Ta kara to żart ? ale mam nadzieję że doczekam sprawiedliwości dla takich syfilisów .

Trzeba zniszczyc to cuchnace, lisie scierwo.

TOMASZ LIS to SYFILIS propagandy komunistycznej!

Syfilis to była przypadłość lenina czyżby zmienił imię na Tomasz.

Lisie - odejdź ch... bo ci ubliżę !!!

A kto to jest Tomasz Lis?????

Patrz Lisienko, prawo wreszcie działa!

Znowu kpina, przeprosiny ! To jest kara ? To nawet nie jest ujma na honorze, bo czegos takiego nie posiada. Rowerzystę natomiast za jazde po spożyciu można zamknąć. Kto jest jednakże bardziej szkodliwy dla społeczeństwa ? To raczej nie podlega dyskusji.

Myślę, że to nie koniec:
"W 2014 r. Agencja Wydawniczo-Reklamowa „WPROST” wniosła do Sądu Okręgowego w Warszawie powództwo wzajemne przeciwko spółce Ringier Axel Springer Polska oraz Tomaszowi Lisowi, w którym domaga się zapłaty odszkodowania w wysokości 12 215 384,02 zł (ok. 3 mln EUR) za działania o charakterze nieuczciwej konkurencji. Kwota odszkodowania stanowi sumę realnych kosztów i udokumentowanych strat poniesionych przez wydawcę - czytamy w komunikacie."

Podlega.

Nie podlega !

Reforma sądownictwa i prawa. Potem tysiące pozwów wobec kłamców i łajdaków paszkwilantów za celowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Będą błagali o litość.

A...3 mil. EURO to juz cos! Nawet, gdyby poszli na ugode,to
2,5 mil. tez byloby niezlym gwozdziem, bo sniezna kula juz sie toczy.

Film oglądać od. min. 7:00 do min. 8:35

https://www.youtube.com/watch?...

Ta kanalia winna być wydalona z PL. W najlepszym razie winien być schwytany i jak von Nogaj do szamba wpuszczony na 24 h.

Lis to takie chytre i tchórzliwe bydle, że łapę sobie odgryzie, żeby nie dać złapać się. Bo złapany utracił by kitę i sławę chytruska, i wykopany został by z lasu. Na pośmiewisko.

Gerard(16:26) Wybacz, gdyby to byl taki tekst: Zostal, by z
lasu nie wychodzic. Wtedy "by" osobno, ale w Twoim tekscie,
powinno byc "zostalby".

To niebywale - sady potrzebowaly az 4 lat, zeby stwierdzic, iz gnida Lisienko ma przeprosic za obrazliwy wpis !!! Oto dowod na "efektywnosc" polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwosci ...

Ja mysle,że trzeba zrobic inaczej.Wysle e-mail i list w j.niemieckim do Ringier Axel Springer ,ściagne z netu wszystkie jego chamskie zachowania z ostatnich kilku lat.Napisze ,ze to nie jest redaktor a typowy skrajny chuligan polityczny.Napisze do TVP do pani Ogórek by przesłała mi adres jego.
Oczywiscie zaznacze tez o niewykonywanych wyrokach sadowych.Bede zmierzał do usuniecia go z redaktora naczelnego .A jezeli oni nie zrobia z nim porzadku i nie wysadza go z fotela naczelnego podam Axel do sadu i LISA,a jest za co.Aha napisze im jeszcze ,że macie przez tego nieredaktora spadek sprzedaży Newsweeka.

Wybila godzina,
lisa s*****na!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl