niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Książęta mazowieccy pochodzili od Celtów?

Dodano: 17.04.2017 [14:18]
Książęta mazowieccy pochodzili od Celtów? - niezalezna.pl
foto: By Krzysztof Dudzik (User:ToSter) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10286572
Szczecińscy genetycy zbadali szczątki książąt mazowieckich Janusza i Stanisława, którzy żyli na początku XVI w. Naukowcy ustalili, że jeden z przedstawicieli rodu Piastów posiada haplogrupę chromosomu Y, charakterystyczną dla German lub Celtów.

- Z zębów oraz fragmentu kości udowej księcia Janusza udało się wyizolować DNA i ustalić haplogrupę chromosomu Y jako grupę R1b, potocznie nazywaną celtycką lub atlantycką - powiedział dr Andrzej Ossowski z Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Jak wyjaśnił genetyk, haplogrupy są to cechy charakterystyczne dla ludzi pochodzących z określonego regionu.

Na podstawie ustalania haplotypu DNA mitochondrialnego i DNA męskiego - czyli Y - jesteśmy w stanie określić z dużym prawdopodobieństwem, z jakiej części Europy dana osoba może pochodzić”

- dodał.

Ossowski zaznaczył, że odkryta grupa R1b „jest charakterystyczna dla Europy Zachodniej, gdzie występuje z częstotliwością nawet 80 proc.”.

Jednocześnie jest ona nietypowa dla populacji z Europy Wschodniej, gdzie występuje z częstotliwością do 10 proc.

- powiedział.

Haplogrupę R1b mieli przedstawiciele najbardziej znanych rodów władających przez wieki Europą m.in. Wettyni, Burbonowie i Habsburgowie czy dynastia Stuartów.

Odkrycie to może wskazywać na pochodzenie całego rodu Piastów. Należy jednak pamiętać, że jest to pierwsze badanie. Od Piastów do książąt mazowieckich minęło wiele czasu i mogły zaistnieć mechanizmy znane w naturze, które wpłynęły na zaburzenie dziedziczenia cech”

- podkreślił dr Ossowski.

Wyniki przeprowadzonych badań nie przesądzają o narodowości, bo ta jest silnie związana z kulturą i tradycją, w której dana osoba żyła; nie mylmy więc kwestii biologicznych z ustalaniem narodowości

- powiedział koordynator badań dr hab. Tomasz Kozłowski, antropolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uproszczenie, że Piastowie byli Niemcami czy Brytyjczykami, jest absolutnie nie na miejscu

- zaznaczył.

Prowadzone analizy były szczególne, gdyż znacznie rzadziej bada się chromosom Y – determinujący płeć męską. Dzieje się tak z prostego powodu – w szczątkach sprzed wielu setek lat jest niezwykle mało takiego materiału DNA

- wyjaśnił dr Kozłowski.

Według antropologa „nie można wykluczyć przerwania linii Piastów od czasów Mieszka I do okresu, w którym żyli książęta mazowieccy”.

Nie sugeruję niewierności małżeńskiej w żadnym pokoleniu, ale trzeba wziąć taką ewentualność pod uwagę. Dlatego tak ważna będzie dla nas możliwość kolejnych badań. Potwierdzenie obecnych ustaleń w trakcie analizy innych szczątek przedstawicieli rodu Piastów pozwoliłoby wyciągnąć wnioski z większym prawdopodobieństwem

- dodał. Podkreślił, że ustalenie haplogrupy przez szczecińskich naukowców uważa za spore osiągnięcie.

Szczątki książąt mazowieckich były badane w latach 50. XX wieku przez zespół prof. Wiktora Grzywo-Dąbrowskiego. Toruńscy naukowcy postanowili ponownie otworzyć miejsca ich pochówku w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie - tłumacząc, że obecnie dysponują lepszym zapleczem technicznym do badań.

Genetycy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wykonali badania w ramach interdyscyplinarnego projektu badawczego „Kultura funeralna elit Rzeczypospolitej od XVI do XVIII wieku na terenie Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego”. Jest on prowadzony przez prof. Annę Drążkowską z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie ma to jak Historia na wesoło , hahahahhah.

pochodzili od Konrada Mazowieckigo?

A ja tam wolę być Wandalem porządku Rzymskiego

Opinia pewnego profesora z ANGLII o otwarciu na uchodźców z Polski to POTRZEBA MOCNEGO GENETYCZNIE MATERIAŁU ponieważ rdzenni Anglicy rozmnażają się między sobą nie zważając na pokrewieństwo co jest bardzo niebezpieczne.Jednak Polacy rozmnażają się między sobą,rzadko z kobietami angielskimi co pokrzyżowało plany jednak udało się co najgorsze wiele dzieci polskich odebrać rodzicom pod wieloma pretekstami i umieścić w rodzinach Angielskich.Obecnie trwają rozmowy POLSKO-ANGIELSKIE nt. Polaków zamieszkujących WYSPY które są zasłoną dymną rozmów ANGLIA AUSTRALIA o przeniesieniu RODZIN POLSKICH do AUSTRALII.Polacy pracujący w ODDZIAŁACH koncernów światowych w ANGLII często dostają obecnie oferty pracy w AUSTRALII,będąc wcześniej wysłani tam na delegacje.Dotyczy to tylko całych rodzin z dziećmi.Przygotowana jest specjalna procedura na sprzedaż domów mieszkań samochodów z 30% premią,gdyż w wyniku szybkiej decyzji mogła by wystąpić strata spowodowana szybką sprzedażą.

Przez wieki żywioły ludnościowe się przenikały, a Słowianie są w końcu w blisko spokrewnieni z Celtami, jeszcze bliżej z Bałtami, geny będą się przenikać. Co tym bardziej powoduje, że Polacy powinni się bronić przed niemiecką naukowymi bzdurami, robiącymi z Niemców niejako przodków wszystkich Indoeuropejczyków (Germanie i Ariowie, chłe chłe, "indogermanische sprachen" lol), gdy tymczasem u zarania dziejów przodkowie German musieli być niezłymi zakałami, skoro od pozostałych Indoeuropejczyków uciekli aż do mroźnej Skandynawii (a nie np. do ciepłej Italii, jak Celtowie i Italczycy), tudzież zostali tam przepędzeni.
Swego czasu Niemcy chcieli pokazać badaniami genetycznymi jacy to oni są zasiedzieli na "swoich" terenach, więc rozkopali jakieś starożytne groby, by pokazać germańskie geny. Wyników już nie opublikowali, co dobrze świadczy, że znaleźli tego co chcieli ;)
Geny genami, warto pamiętać o języku naszym i językach innych Słowian. Ich wzajemna zrozumiałość i niezmienność dużo większa niż innych języków jest także dowodem na dawne pochodzenie Słowian.

Uczeni mają kolorowe afro na łbach i są homo-lewakami.To wyznacznik niemieckości.Co do reszty,Celtowie,Słowianie to wspólnoty językowe.Dość goebbelsowskej propagandy i kretyńskiej typologii,rodem z XIX wieku.

- dokładnie...

Jednym słowem klasyczny bełkot jajogłowych .
Wiem że nic nie wiem. A ja pójdę dalej.
Ja jak się nachyle to mam jaja w tyle.
I to by było na TYLE !!!

książęta mazowieccy pochodzili od Celtów?... na tej samej zasadzie... jak Adolf Hitler pochodził w prostej linii od ostatnich cesarzy starożytnego Rzymu...

autor pb z niemieckiego PAPu... kursy Historii starożytnej niezwykle wskazane.

Jest jeszcze ciekawiej niż myślisz, rzeczywistość bywa barwniejsza od wyobraźni. Przebadano pod względem genetycznym krewnych Adolfa Hitlera i wyszło na to ,że Adolf w linii męskiej był potomkiem osoby wywodzącej się z północnej Afryki.
Ciekawe jest też to ,że prowadził kult rasy aryjskiej, a Słowianie byli dla niego podludźmi, podczas gdy okazało się w wyniku badań genetycznych,że to Słowianie są Aryjczykami. W jednym względzie mało się mylił uznając ,że Norwegowie są uosobieniem rasy aryjskiej. Tak się składa ,że wśród Norwegów i ich bliskich krewnych Islandczyków jest najwięcej słowiańskiej(aryjskiej)haplogrupy R1a pośród narodów zachodniej i północno-zachodniej Europy, której udział wśród mężczyzn sięga 25-30%.

A co mnie to wszystko obchodzi???? Jestem Polakiem i mieszkam w Polsce. I obowiązki mam polskie!
A wasze durne dyskusje poniżej mam w głębokim poważaniu.
Wesołego Jajka:)

I nie chodzi tu o pochodzenie niemieckie ale bardziej precyzyjnie, o pochodzenie normańskie Piastów. Oprócz haplogrupy R1b1 jest w polskiej populacji 7% nosicieli haplogrupy I1 tak zwany "gen wotana". Prawie identyczne proporcje mają Rosjanie i Ukraińcy lecz tam normańskiego pochodzenia dynastii i arystokracji nikt poważny się nie wypiera.

Znalazł się następny świr, któremu pejsaci wmówili, że Piastowie byli Normanami. Fascynat dzikich, brudnych i prostackich Vikingów, którzy nigdy niczego nie stworzyli, nie zbudowali i nie nieśli za sobą żadnej cywilizacji. Byli tylko morskimi rozbójnikami. Viking to był zawód, a nie naród, ani pochodzenie. Vikingami byli w większości Słowianie osiedli na wybrzeżach Danii i Skandynawii oraz ich normańscy towarzysze. Wszyscy kombinują tu jak koń pod górę. Każdy byleby nie Słowianin. Brudny Viking, wymyślony przez Bismarcka Germanin, jakiś prymitywny Celt, byleby nie Polak.
A może nie owijajcie tego w bawełnę i walcie od razu, że Piastowie byli Chazarami!
jest trochę haplogrupy nordyckiej u Słowian w Polsce, w Rosji i na Ukrainie, bo Słowianie łapali Nordyków i jako niewolników używali to roboty. To wszystko - cała tajemnica.

Panie Veneto, proszę nie pozwalać wytrącać się z równowagi, bo najwyraźniej ktoś to próbuje specjalnie robić. Poniższe komentarze świadczą o tym dobitnie. W temacie tu poruszonym nie będę się wypowiadał , bo czytałem na ten temat niewiele. Zaledwie kilka artykułów i "Słowiańskich Królów Lechii" Bieszka. Dość jednak by stwierdzić , że historia została bardzo zafałszowana i komuś musiało na tym bardzo zależeć. Możliwe , że było to podyktowane chęcią przejęcia terenów Polski , a może po prostu strachem. Tym bardziej cenne są obecne badania i tym ważniejsze ich ukazywanie zgodne z prawdą. Dobrze by było również wskazać tych , którzy w zafałszowywanie historii są mocno zaangażowani. Najbardziej przykre jest to , że tego typu działania możemy dostrzec nawet u współczesnych polityków i to niezależnie od opcji politycznej.

puk puk to JA :) ... Chochlik Puk

wybacz Atakusie lecz twoj "wywod" rodzi nastepujace pytania kierowane wprost do ciebie:

pytanko number one: kto gromil legiony Warusa w 9-ym po Chrystusie?

pytanko number two: kto przywrocil swego czasu do pionu Kartaginczykow?

za kazde puk-puk woreczek "Łojro" i hitlerwagen od berlinskiej meduzy...
A tu puk-puk... hejta wista wio!!!!
Ciebie chochlik to i w globusik nie ma co pukac, bos ty glupszy od twoich mocodawcow. Nawet fora internetowe ci sie pomylily... Won na Łonet do swoich!!!
Tys pozatym nie chochlik a diablik, takich rozpoznal juz nasz wieszcz Mickiewicz, piszac o was w balladzie "Pani Wardowska":
"... Diablik to byl w wodce na dnie istny NIEMIEC, sztuczka kusa..."
A teraz brykaj na Łonet do swoich sio!!!!!

hi hi ... puk puk puk = 3 puki, puk puk puk puk = 4 puki, a tak na mniej i bardziej powaznie to:

"... za kazde puk-puk woreczek "Łojro" i hitlerwagen od berlinskiej meduzy...
A tu puk-puk... hejta wista wio!!!! ..." - urojenia sie leczy a ty wyraznie potrzebujesz wsparcia ... wylecz to a bedziesz zdrowszy i mniej uciazliwy dla siebie samego

"... Won na Łonet do swoich!!! ..." - to tak odnosnie Warusa czy Kartaginczykow?; badz bardziej orginalny i nie powtarzaj sztampy a'la gimbaza ... please :)

no i wreszcie ... rzecz sie rozchodzi o to, ze to co tutaj wypisuja wynalazki typu Vełnetto i jemu podobni uraga zdrowemu rozsadkowi; to jakis kiepsko skopiowany rosenbergowski belkot w "slawskim" wydaniu; ja bym temu nadal wdzieczny tytulik typu "Mit totalnego rozstrojenia umyslowego w XXI-ym stuleciu oraz kolejnym"

a co do Wieszcza to ... gwarantuje ci iz doskonale zdawal on sobie sprawe z tego, iz cala owczesna Europa dziedziczyla w ramach wczesnosredniowiecznej sukcesji wlasnie po genialnym w swej ponadczasowosci Rzymie, a nie po jakiejs wyimaginowanej Chrobrencji

stuk-puk (jeden stuk = 2 puki ... hi hi)

Niech zyje roza luxemburg
i ta jasnie nam panujaca frantza....
z ddr!!!!
suk puk w "glupiom glace"!
hi hi hi
chochlik spec od HITLERWAGENA i dna!!!!

hi hi

"... Niech zyje roza luxemburg ..." - juz ci mowilem ze potrzebujesz wsparcia

"... i ta jasnie nam panujaca frantza....
z ddr!!!! ..." - twoja byla z dedeerowka?

"... suk puk w "glupiom glace"! ..." - calkowicie zgubiles rym

"... hi hi hi ..." - w drugim hi zle postawiles akcent; koniecznie to skoryguj oraz powtorz

"... chochlik spec od HITLERWAGENA i dna!!!!" - ni do rymu ni do taktu ... sprobuj czegos takiego:

W czasie sztormu mdli pirata
Okirex rzygankiem zdobi kamrata ...

Tys jest niedorozwiniety pajac czytajacy bajeczki i ogladajacy tvny...
nie ma co sie z bekartem I sekretarza przuekomarzac!
"moja slodka czekoladko,(to chodzi o gazetke z pejsami?)
przechodz mi do brzuszka gladko,( bo w glowce proznia!)
jestes moja wielka gratka,
tak uwazal tez twoj tatko..."
rodem z pzpr!!!!
tyle w temacie panie pajacu!!!
Spadaj zmienic pieluche!!!SIO!

hi hi

"Tys jest niedorozwiniety pajac czytajacy bajeczki i ogladajacy tvny...
nie ma co sie z bekartem I sekretarza przuekomarzac! ..." - urojenia sie leczy, juz ci to raz mowilem, zatem pomoz sam sobie biedaku oraz najblizszym i sie wylecz,

"moja slodka czekoladko,(to chodzi o gazetke z pejsami?)
przechodz mi do brzuszka gladko,( bo w glowce proznia!)
jestes moja wielka gratka,
tak uwazal tez twoj tatko..."
rodem z pzpr!!!! - cienko i krzykliwie; wciaz gubisz rymy

"tyle w temacie panie pajacu!!!
Spadaj zmienic pieluche!!!SIO!" - gimbaza i histeryczny wrzask

probuj dalej wierszowanek, chociazby:

Adaś swa glowe trzyma klozecie
zas okirex w blekitnym bidecie ...

R1b to gen germański. I gu..zik nas obchodzi kto czego się wypiera, lełonidzie*!

Nie no, co jeden to lepszy! Zapamiętaj sobie na całe życie, że R1b to gen celtycki, nie germański. Nie ma rasy germańskiej - dziesiąty raz już powtarzam w tych komentarzach (poniżej). Niemiec to mieszanina niecałych 40% haplogrupy celtyckiej R1b1b, niecałych 20% haplogrupy słowiańskiej R1a1a, niecałych 40% haplogrupy nordyckiej, a reszta to haplogrupa chazarska. Język niemiecki pochodzi od jidysz. Tzw. naród niemiecki nie ma żadnej rasy i są to mieszańcy - zbieranina różnych wyrzutków historii.

Puk puk to JA Chochlik Puk :)

ale rasy (bialej, zoltej oraz czarnej) nie definiujemy poprzez haplosy a jedynie poprzez niektore cechy antropologiczne dżenetyku

niestety lecz twoje kompletnie łoczadzone wywody rodza nastepujace pytanko: czy wg ciebie Polak, ktory posiada haplo dajmy na to R1b1b2 (U-106) to Polak? czy tez do tego azeby nim pozostac niezbedna wydaje sie jednak haplogrupa R1a1a7? ...

hi hi

"polskie" to były "obozy", Piastowie są niemieccy tak jak Kopernik. No i oczywiście Skłodowska był niemrą... czy może żydówką.. albo białorusinką.. w żadym razie nie była Polką.

A w ogóle, to Krzyżacy wnieśli tu kulturę i rozwój, właśnie Toruń wybecelował kasę na niemiecki film o fajnych, postępowych Krzyżakach*, być może ojcach książąt mazowiecki, bo się księżna Januszowa puszczała z nimi.

(* - w reżyserii pana Pitery. Tak tak, tego Pitery.)

Otoz dla niemcow rzecz jest prosta. ryzy z polniemiecki szpicel, tak jak Pitera soviecka studentka co sluzyla w oddziale Platerowek.

aż bije w oczy. Nie cieszą się z R1a, rajcuje ich te wątpliwe R1b.

Że jacy niemcy, jeśli to Polacy badają? Akurat! A wie ktoś co to za zioło pracuje w kzyżackim Toruniu? Że o Szczecinie i Instytucie, który Szwagrzykowi chciał dyktować warunki nie wspomnę. I "naukowcach" tan pracujących przy "interdyscyplinarnym projekcie" dot. Piastów, a którzy tu wspomniani nie są, a to "nasi" przecież - Diepenbroek i Teul, rdzenni Polacy!

Państwo naukowcy śmiało bredzą, że "Jak wyjaśnił genetyk, haplogrupy są to cechy charakterystyczne dla ludzi pochodzących z określonego regionu. „Na podstawie ustalania haplotypu DNA mitochondrialnego i DNA męskiego - czyli Y - jesteśmy w stanie określić z dużym prawdopodobieństwem, z jakiej części Europy dana osoba może pochodzić” - dodał."

Otóż jest dokładnie odwrotnie. Haplotyp nie jest przynależny do regionu, a do etnosu, czyli do grupy ludzi. R1a indyjskich Ariów nie przynależy do Indii, a do Ariów, aryjczyków, czyli do Słowian.
------------------------------------------------

Panowie ministrowie Gowin i Gliński, gdyby zależało im na prawdzie historycznej, to "naukowców" niemieckich, wsławionych żarliwą współpracą z propagandą pruską i hitlerowską, odsunęliby od takich badań.
-----------------------------------------------

Zabawne jest jak regionalni "szpryngeje" pieją na ten temat - "Skąd przyszliście, bracia Piastowie?" To się nazywa "freudyzm", nie dość, że zdradzili swoje fałszywe poglądy, że Słowianie tu przyszli, to jeszcze wysypali się, że Piastowie są dla nich "braćmi".
---------------------------------------------------

A DLA NAS, POLAKÓW, SĄ PRAOJCAMI, PRAWDA? NO, I DZIĘKI TEJ WPADCE WIEMY KTO NAM DUPĘ OBRABIA, MIANOWICIE "BRACIA" NIEMCY.

Dla zainteresowanych tematem obawy o wpływ agentury niemieckiej na wynik badań nie jest aż takim oszołomstwem.Ale ten najnowszy balet niemiecki to mnie bawi;skoro na terenach kultur przypisywanych niemcom odkrywa się R1a,to wymyślmy rasę pre-germańską,którą tworzyli I1 w skandynawii,ha,ha,ha!

A dla nas Polanie, to okupanci

niemiecki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl