niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Putin boi się protestów. Blokuje aplikacje na smartfony

Dodano: 13.04.2017 [20:08]
Putin boi się protestów. Blokuje aplikacje na smartfony - niezalezna.pl
foto: pixabay.com/CC0 Public Domain
Rosyjskie władze zakazały używania aplikacji na smartfony Zello, wykorzystywanej powszechnie na zasadzie walkie-talkie do organizowania demonstracji i innych publicznych zgromadzeń - poinformował w czwartek właściciel aplikacji, firma Zello.

Jak pisze agencja AP, Zello w ostatnim czasie cieszyła się w Rosji popularnością zwłaszcza wśród kierowców samochodów ciężarowych obsługujących długie trasy, którzy strajkują przeciw systemowi opłat drogowych.

W oświadczeniu zamieszczonym na blogu firmy Zello poinformowała, że jej aplikacja została w Rosji zablokowana w środę wieczorem. Roskomnadzor, rosyjska służba nadzoru w sferze łączności, kilka dni wcześniej zapowiedziała ten krok, argumentując, że spółka nie stosuje się do rosyjskich przepisów.

Chodzi o ustawę, która od dostawców usług internetowych wymaga, by przez sześć miesięcy przechowywali kopie wszystkich wiadomości przesyłanych za ich pośrednictwem i na żądanie władz gwarantowali im wgląd w te treści.

Zello, firma z siedzibą w USA, w oświadczeniu określiła ten wymóg jako absurdalny.

Zello to aplikacja służąca do komunikacji głosowej za pośrednictwem internetu na zasadzie zbliżonej do walkie-talkie
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie wiem czy Putin boi się protestów. Pewnie jak każdy "rządzący". Ale Rosjanie w Rosji, Niemcy w Niemczech, Polacy w Polsce mogą sobie robić prawo takie jak chcą. A obce firmy muszą to respektować. Albo spadać z rynku.
To co? My też w Polsce mamy pozwalać na łamanie prawa polskiego przez te wszystkie Dojcze Banki? Ikeo Amazony? Muszkietery, Teska i inne Kałflandy? Poważnie? I za nie respektowanie prawa w Polsce jak je wywalimy to znaczy, że boimy się protestów?

Mam prośbę. Czytam ten portal już dłuższy czas, ale z łaski swej nie zniżajcie się do poziomu SE-Fakto-Pudelkowego. Okej?

Człek nie ma nawet pojęcia, ze takie rzeczy sa na swiecie. Chętnie bym to wypróbował z dzieckiem na podworku, ale jak to zrobić to ja nie wiem.

Jeszcze rząd nie blokuje Internetu stron apozycji! Ale ... wszystko może się zdarzyć.

Wy tez byscie chetnie zablokowali TVN24 i GW oraz kazdego kto podnosi reke na wasza smieszna partyjke. Co nie "demokraci" ?

Ja bym zablokował wszystkich co kłamią i manipulują.teraz sam sobie odpowiedz które bym blokował

A co ćpasz???

w przeciwieństwie do ciebie - nic.

Pytanie do wszystkich "oburzonych".

Czy jeśli rosyjska firma będzie chciała działać na terenie USA i z premedytacją (po ostrzeżeniu) nie zechce respektować tamtejszego prawa, to zostanie zamknięta czy nie ?

pozdrawiam
P.S
nie jestem ruskim agentem i trollem
zasady są (powinny być) dla wszystkich takie same

Pytanie do wszystkich "oburzonych".

Czy jeśli rosyjska firma będzie chciała działać na terenie USA i z premedytacją (po ostrzeżeniu) nie zechce respektować tamtejszego prawa, to zostanie zamknięta czy nie ?

pozdrawiam
P.S
nie jestem ruskim agentem i trollem
zasady są (powinny być) dla wszystkich takie same

O, to już wiemy co Błaszczak z Ziobrem wprowadzą u nas.

spoko Mary Czary KODziary
toć Twoju idolu Kiju może dalej smartfonami wyprowadzać
KOD - Kiju Osusza Durniów
POmogom Nowouśmieszne Obywatele Radosnych Pochodów
czyly kombatanty
a i EDki też poskaczom przy tych okazjach
milego walenia w bębeny

Tylko czekać, jak u nas zablokują podpierając się Ustawą Antyterrorystyczną.

no to czekaj.

Kacapy to tak szpiegują własnych ludzi, ze sie w pale nie mieści tym z USA , bo te app używają matki pilnujące dzieci i to Putler musi tez wiedzieć co ta matka mówiła do corki. W PRL jest nie lepiej tylko sie o tym nie mówi za bardzo skoro ten Kiep co go chcieli zatłuc krzesłem wysyłał do Piotrkowa aby aresztowali chłopaka który sobie zakpił z tego durnia.

U kacapów robi się powoli jak w Korei Północnej....

A było tam kiedyś inaczej .... ?

Aha, czyli jak w ameryce NSA ma wglad we wszystkie i wie nawet kiedy i gdzie sramy to jest cacy, a jak putin chce miec wglad czy przypadkiem muslimy nie planuja wysadzic metra to jest juz be!

Nie ma to jak hipokryzja w calej okazalosci. Zello - jestescie żałośni, a tak poza tym to tylko winni sie tlumacza :)))

Jasne. Prawa przestrzegać trzeba. Tylko jakiego prawa? "Prawa", "Tyzprawa" i "G..prawa" też trzeba przestrzegać?
Trzeba zachować podstawową moralność. A nie, bo Wielki Prezydent nakazał, to ja szaraczek się podporządkuję, bo on jest Wielki i Potężny.
Weźmy takiego proroka Daniela ze Starego Testamentu. Otóż wrogowie owego proroka uknuli przepisy zabraniające modlitwy w pewnym czasie pod karą wrzucenia do jaskini z lwami. Daniel się nie dostosował do owych przepisów i modlił się do Boga Wszechmogącego. Zatem, zgodnie z tym "prawem" Daniel został wrzucony do tej jaskini z lwami. Ale Bóg ocalił Daniela poprzez swego anioła, który pozamykał paszcze lwom.
Wniosek jest prosty - należy być posłusznym prawdziwemu prawu, prawu sprawiedliwemu.

Przestań popierać reżim ruskiej bandy i trupina z jego debilnymi stalinowskimi podsłuchami komunikujących się ludzi przez CB Radio! Taki debilny pomysł to tylko w rosji można wymyślić by ktoś podsłuchiwał i przetrzymywał rozmowy z CB radia!

To nie debilny pomysł tylko tłumaczenie debila! CB radio które idzie przez internet? I do tego akurat dla Rosjan to za darmo fiantropi amerykańscy zrobili?
Jak my na "zachodzie" jesteśmy inwigilowani na każdym kroku to dobrze ale jak Rosjanie chcą mieć to samo magazynowanie komunikacji przez sześć miesięcy co u nas od dawna już jest to aj waj się pod niebiosa podnosi!
Czy Rosjanie mogli coś wykrzyczeć jak u nas nasi dobroczyńcy z Sorosem na czele inwigilację do łóżek nawet zakładali a na lotniskach i w urzędach odciski naszych palców i twarzy łącznie ze zkanowaniem źrenic robią?
Do kalesonów nawet mogą zaglądać i o piąte pokolenie wstecz nas Polaków tylko wypytywać! Są lepsi i gorsi wyraźnie u nas a na Rosjan to huzia!

Bardzo słusznie postępuje. Tego typu aplikacje chętnie wykorzystują kodziarze i inne pupile Sorosa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl