Trela, Kożuchowska i Pieczka czytają Słowo Boże. "Biblia audio" doczekała się już miliona słuchaczy

Agnieszka Wanatmat.pras.

MJ

Kontakt z autorem

Słuchowisko, w którym udział biorą największe polskie gwiazdy, realizacja nagrań dźwiękowych w Izraelu, fragment Księgi Wyjścia przeczytany przez Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka i Naczelnego Rabina Polski Michela Schudricha oraz milion pobrań Nowego Testamentu. To tylko kilka z najnowszych sukcesów twórców Biblia Audio superprodukcja.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl o wyjątkowym projekcie, którego podjął się Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO, znanej dotychczas z realizacji takich audiobooków jak "Krzyżacy", "Karski" czy "Gra o Tron". Jest nim "Biblia audio. Superprodukcja", czyli wszystkie księgi Starego i Nowego Testamentu nagrane w dobrej jakości, z udziałem znanych aktorów, które zupełnie za darmo można pobrać i odsłuchać w domu lub w drodze do pracy.  Choć projekt nie uległ jeszcze całkowitej realizacji (za kilka dni zostanie opublikowana Księga Wyjścia), a od premiery pierwszy zarejestrowanych ksiąg upłynęło zaledwie 7 miesięcy, inicjatywa może pochwalić się kilkoma dużymi sukcesami.

Biblia Audio, czyli Stary i Nowy Testament w gwiazdorskiej obsadzie, to największy audiobook w Europie. Prace nad nim rozpoczęły się w lutym 2015 roku. W pełni udźwiękowione i realizowane jako „film bez obrazu” słuchowisko radiowe, reżyserowane jest przez Krzysztofa Czeczota, pomysłodawcę oraz producenta tego dzieła. Polacy dobrze znają już ten projekt, bowiem kilka miesięcy temu zakończyły się prace nad Nowym Testamentem, który dostępny jest w sieci oraz na płytach CD oraz pendrive’ach – czas trwania 23 godziny. Pierwszą część, czyli Nowy Testament w ciągu 7 miesięcy od dnia premiery pobrało i odsłuchało w sumie niespełna milion razy, co jest absolutnym rekordem w historii pobrań i odsłuchań słuchowisk radiowych i audiobooków:

Cieszę się, że ciągle się rozwijamy, że ciągle produkujemy dalej, że mamy już około 50 godzin słuchowiska z planowanych 110 godzin. To pozwala nam zapraszać do projektu świetnych aktorów, i amatorów, bez których nie byłoby tej produkcji

– mówi Krzysztof Czeczot, pomysłodawca projektu.

W tej chwili ekipa Krzysztofa Czeczota zakończyła realizację kolejnego etapu, czyli Pięcioksięgu Mojżeszowego, który trwa 24 godziny. Nagrano pierwsze księgi Starego Testamentu czyli m.in. dzieje patriarchów, opis niewoli egipskiej, przymierza na Górze Synaj, historie Abrahama, Mojżesza, Józefa i Jakuba. Przez ostatnie miesiące w studiu OSORNO, w którym realizowana jest Biblia Audio, pracowali m.in. Franciszek Pieczka, Jerzy Trela, Danuta Stenka, Krzysztof Globisz, Artur Żmijewski, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Magdalena Cielecka, Antoni Pawlicki, Jan Englert oraz Ewa Błaszczyk.

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na dalszą produkcję Biblia Audio superprodukcja. Pomóc może każdy m.in. kupując Nowy Testament na płytach CD oraz pendrive’ach lub wpłacając dowolną kwotę darowizny na konto projektu. Więcej szczegółów na witrynie projektu lub na stronie www.sklep.osorno.pl.


CZYTAJ WIĘCEJ:

Małgorzata Kożuchowska promuje projekt Biblia Audio


 
Źródło: niezalezna.pl,bibliaaudio.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zmarł popularny w latach 70. aktor i…

Zmarł popularny w latach 70. aktor i…

"To lotnisko będzie jak miasto".…

"To lotnisko będzie jak miasto".…

Władze USA ostrzegają. Podróż do Arabii…

Władze USA ostrzegają. Podróż do Arabii…

Prezydent Ukrainy zwołał gabinet…

Prezydent Ukrainy zwołał gabinet…

Polski arcybiskup obejmie wysokie stanowisko…

Polski arcybiskup obejmie wysokie stanowisko…

PiS zostawia w tyle opozycję, a Nowoczesna… coraz bliżej granicy progu wyborczego

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla portalu onet.pl nie pozostawia złudzeń - Prawo i Sprawiedliwość wyraźnie dystansuje opozycję, uzyskując 37,7 proc. poparcia. Według badania, gdyby wybory odbyły się teraz, do Sejmu weszłoby sześć partii.

Sondaż IBRiS potwierdził bardzo mocną pozycją Prawa i Sprawiedliwości na polskiej scenie politycznej. Partii rządzącej poparcia udzieliłoby 37,7 proc. ankietowanych Polaków. To niemal dwukrotnie więcej niż następnej w zestawieniu Platformie Obywatelskiej, na którą swój głos oddałoby 19,1 proc. respondentów.

Gdyby wybory odbyły się teraz, trzecią siłą w parlamencie byłby klub Kukiza z poparciem na poziomie 8,1 proc. Po bardzo wygórowanych notowaniach w ubiegłorocznych sondażach, gdzie Nowoczesna osiągała w porywach nawet 20-procentowe poparcie, teraz partia Petru ostro pikuje w kierunku granicy progu wyborczego. Na Nowoczesną swój głos oddałoby, według sondażu IBRiS, 7,3 proc. respondentów.

Na granicy wejścia do Sejmu znalazły się dwie inne partie - PSL (5,1 proc) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc.).

Swoich przedstawicieli w parlamencie nie umieściłyby Partia Razem, Wolność, Kongres Nowej Prawicy oraz Prawica Rzeczypospolitej. 

Sondaż przeprowadzono w dniach 17-18 listopada metodą telefoniczną CATI na grupie 1100 dorosłych Polaków.

Źródło: onet.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl