niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

​Skandaliczna zapowiedź „Milionerów” w TVN. „Wywrotek smoleński” w rocznicę katastrofy

Dodano: 11.04.2017 [17:37]
​Skandaliczna zapowiedź „Milionerów” w TVN. „Wywrotek smoleński” w rocznicę katastrofy - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
Akurat w rocznicę katastrofy smoleńskiej telewizja TVN postanowiła wyemitować zapowiedź programu „Milionerzy” z udziałem Kingi Rusin oraz Piotra Kraśki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie pytanie, które znalazło się w zapowiedzi – dotyczyło ono… „wywrotka smoleńskiego”. Trudno uznać taki dobór fragmentu programu w ten właśnie dzień za przypadkowy.

W wyemitowanym fragmencie „Milionerów” wystąpili Kinga Rusin i Piotr Kraśko. Pytanie brzmiało: „Ryś polski, łabędź rostowski, saksoński bocian i wywrotek smoleński to...”. Możliwe odpowiedzi brzmiały: „A: rasy gołębi, B: rasy kur, C: chrząszcze, D: akrobacje na deskorolce”.

W zapowiedzi pojawił się również Bartosz Węglarczy – miał pomóc Rusin i Kraśko w ramach „telefonu do przyjaciela”.


fot. twitter.com/print screen

To nie jedyny taki przypadek. Jak informowaliśmy, w rocznicę katastrofy smoleńskiej na profilu facebookowym Antyradia (rozgłośni należącej do Eurozetu) pojawił się wpis ze zdjęciami „wyjątkowych parówek na 10 kwietnia” przypominających samolot rozbijający się na pasie startowym. Po zdecydowanej reakcji internautów krytycznych wobec wpisu, został on usunięty. Za opublikowanie go przeprosił prezenter stacji Łukasz Ciechański, a redakcja Antyradia zapowiedziała konsekwencje służbowe wobec niego. Redakcja stwierdziła, że czuje się zażenowana wpisem na swoim profilu. Przy tym zastrzegała się, że nie jest autorem zdjęcia.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Chcę tylko powiedzieć, że rasa takiego gołębia nie istnieje, jest czyimś głupim wymysłem. Sprawdziłam na wikipedii( która również nie jest wiarygodnym źródłem )- brak konkretnych informacji, zdjęć. Całe to pytanie było jedną wielką kpiną. I gratuluję inteligencji ludziom, którzy uwierzyli tej stacji jak i w ten rzekomy przypadek i zbieżoność nazw

Wywrotek to rasa gołębia - jest wywrotek wschodniopruski, siedmiogrodzki, mazurski, odeski, chiński i tysiąc innych... Czy słowo "smoleński" jest już w języku polskim zakazane???
We wszystkim węszycie prowokacje...???
To się leczy...

Więc zacznij się już w końcu leczyć, skoro nie widzisz nic złego w jawnej kpinie z tragedii smoleńskiej. Nie będę się silił by tłumaczyć takiemu jak Ty osobnikowi, że to kpina, szkoda klawiatury wydmuszko umysłowa!

Dla was to nawet puszczenie filmu Port lotniczy 77 byłoby obrazobójcze żenujący artykuł

zabrakło jednego: tefałenek debilny.

Zabrakło tam jeszcze przynajmniej kilku koniecznych propozycji odpowiedzi, np: Tusek nierobek, Kopaczka pijaczka kłamczuszka, Komorusek ubecki, Schetynka niedorajda, Kraśko komuszek czy choćby Urbańczyk przygłupek.

Wywrotek smoleński żeruje głównie na brzozach podczas mglistej pogody, atakuje głównie tu po lewej. Czasami eksploduje termobarycznie. Pozdro dla kumatych.

I na takich przygłupach jak ty

Trzeba być naprawdę tępym człekiem, żeby wszystko kojarzyło się mu z jednym. Mamy XXI wiek i wypadałoby się wykazać samodzielnym myśleniem, a nie tylko pisim "przekazem dnia".
Zapewne ten wpis się nie ukaże, bo wy, w przeciwieństwie do wiarygodnych portali (tvn24) jesteście oporni na przyjęcie prawdy...

tvn24 wiarygodny portal xd

Wywrotek... zdiagnozował ów gatunek nie kto inny jak rechotek durnowaty tefałenowski pospolity ( cachinnus bervecis tevalenis multus)

Kinga Rusin ex Tomasza Syfy-Lisa, oraz Piotr Kraśko, (Dziadek Piotra Kraśki, Wincenty Kraśko, to ważny działacz komunistyczny epoki PRL-u.

Ojciec prezentera, Tadeusz Kraśko, był dziennikarzem i politykiem związanym z PZPR i SLD. Wincentemu Kraśce jego młody i ambitny syn Tadeusz znalazł pracę w dziale kultury w TVP. Tadeusz Kraśko, ojciec Piotra Kraśki, urodził się pod Wilnem. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Podobnie jak jego ojciec Wincenty Kraśko, był członkiem PZPR.

Z akt IPN wynika, że wraz z drugą żoną - Barbarą Pietkiewicz - Kraśko - byli pokornymi i posłusznymi członkami partii. Kiedy, pojawiły się problemy z odbiorem przez Piotra Kraśko paszportu do NRD, jego matka napisała oświadczenie, tego samego dnia nakazano wydać Piotrowi paszport.

W tekście "Kraśko i inni" Marzanny Stychlerz - Kłucińskiej czytamy: „Kolejnym charakterystycznym zjawiskiem w TVP jest pokoleniowość, dziedziczenie stanowisk. Władza przechodzi z ojca na syna, a potem pałeczkę przejmują wnuki. Wystarczy, że przez jakiś czas senior rodu pełnił jakąś ważną funkcję. Klasycznym przykładem jest tu familia Kraśków.

Rodzina Kraśków stanowi jakby oddzielną instytucję w TVP. Początek dynastii dął Wincenty Kraśko, sekretarz KC PZPR ds. kultury”.

Wielokrotnie Piotr Kraśko starał się wytłumaczyć i zrozumieć postawę swojego dziadka. O Wincentym Kraśce mówił: „Był wplątany w taką historię przez duże H.
Byłoby lepiej, gdyby nie było PZPR i komunizmu, a w Polsce panowała wtedy demokracja. Są tacy, których dziadek skrzywdził, ale nigdy mnie.

Kraśko był dziennikarzem telewizyjnym, radcą ambasady i dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Sztokholmie. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt felietonów, autorskich programów telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych.

Po zakończeniu kariery w telewizji kandydował do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Drugą żoną Tadeusza Kraśki była Nina Terentiew, polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, wieloletnia szefowa TVP2.

Dominika Kraśko-Białek (z domu Czwartosz)zaliczana jest do najbardziej wpływowych kobiet polskiego biznesu. Ukończyła Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jak sama mówi przez cały czas musi starać się aby udowodnić im, że nie jest "blondynką".

Macochą Piotra Kraśki była Nina Terentiew, a jego krewną jest Monika Zamachowska.

Karolina Ferenstein druga żona Piotra Kraśki ujeżdża go od czasu do czasu).

No i morderca Generala Ryszarda Kuklinskiego, wnuczek Jozefa Swiatlo, sowiecki przydupas byly korespondent z Moskwy (po szkoleniach przez soviecka agenture) korrespondent opluwajacy z Washingtonu Polske Bartosz Węglarczyk, 100 % smietanka wyborowa!

Łooo matko. Jakie to straszne. Masz więcej takich "rewelacji"???

O kurczę !

Tak, tak... przeczytaj sobie "Resortowe Dzieci" a zrozumiesz mechanizmy rządzące PRLem i III RP. To powinna być lektura szkolna!

Mam nadzieje, że nigdy nie będzie lekturą. Co mnie obchodzi, kto kogo pakował w tyłek. Jak ty się tak tym podniecasz to proszę bardzo ale nie próbuj wciągać w to innych tym bardziej dzieci..... Raczej bym przejmował się tym, że grupa ludzi z jednej partii narzuca swoje wzorce wszystkim. W końcu podobno Polska to świecki i wolny kraj a okazuje się, że jesteśmy zakładnikami tylko jednej prawidłowej wiary. Każdy ma swój rozum i swoje przekonania i nie powinny one być narzucane innym zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Niestety w obecnym czasie tak nie jest. Żeby było jasne nie chcę aby narzucano mi wolność gejów i lesbijek jak również jestem przeciwny narzucania np. tego, że nie można zrobić legalnej aborcji jak podziemie jest ogromne. każdy ma swoje sumienie, kręgosłup i powinien mieć prawo wyboru czy to się komuś podoba czy nie i państwo powinno zapewnić do tego odpowiednie warunki prawne.
pzdr i życzę mądrości tobie i sobie:):).....

dwa czerwone i obleśne elementy pływające w tvn-owskim szambie i wiadomo o co chodzi

Wywrotek smoleński to rasa gołębia z grupy lotnych.

Sprawdziłem w Wikipedii. Brak źródła (brak pliku). Data wpisu to czerwiec 2010 roku.To oznacza, że wywrotek smoleński jest jest wytworem chorego człowieka (lub "nieludzi").

Tu chodzi o podła aluzje w rocznice ogromnej tragedii .Pan tego nie rozumie Emerycie???

Darujmy im. To takie komusze qrwy. One inne być nie potrafią.

Jak im się w Polsce nie p0doba to zawsze mogą wyjechać jak się deklarowali w kampanii wyborczej.

tfussk vision network - ubeckie perfidia i fekalia

Kinga - kiedyś podobała mi się, myślałem: ładna i rozsądna dziewczyna, nie chciała być z fałszywym Lisem, psuć sobie opinii. Ale cóż - widać Lisiko dobrze ją uformował, wydeptał, moralność poszanowania wartości wystrzępił. Już mi się mniej podoba - be.

Ona zawsze byla czerwona, dlatego sie dobrali i zamiast do Moskwy pojechali do Stanow on jako komentator. On azawsze trzymala ten swoj dziob zamkniety i nie wypowiadala sie bo bala sie utraty popularnosci. Byla jest i bedzie czerwona, powinni juz z nia cos zrobic bo zasiedziala sie w tv.

Dziadek Kraśki wsadził najpierw swojego syna, a dopiero po nim swojego wnuka do Telewizji Polskiej. Ojciec Piotra Kraśki zajmował się w TV techniką.

TVN24 nawet nie sili się na obiektywność. Jest anty... i zadowala się stałym gronem dziennikarzy, komentatorów, gości - ciągle tych samych, którzy wszystko wydrwią, wyśmieją, obsmarują, oplują, a to wszystko jeszcze oblepią śmierdzącym łajnem.

Z aksamitu skórę mają tylko oni, żydzi, (w TVN 90% składu osobowego), reszta - czyli my, Polacy - to warta pogardy ciemna masa podludzi.

Ciągle mszczą się za 1968 rok. I za to, że już nie mogą mieć więcej...

TVP też nie kryje stronniczości... i co? jest lepiej?? TVN jest obiektywna w programach informacyjnych czego nie można powiedzieć o TVP i Trwam............

TVN jest obiektywna w programach informacyjnych- ja pierd... to nie dzieje sie naprawde, ze mozna miec tak zrabany leb.

A co to znaczy - obiektywna?,wytłumacz mi. Dlaczego nie zaprosi ojca Dyrektora, albo A.Macierewicza?.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl