niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

TYLKO U NAS: Jak eksperci odpowiadali na pytania internautów o Smoleńsk. WIDEO

Dodano: 02.05.2017 [16:47]
TYLKO U NAS: Jak eksperci odpowiadali na pytania internautów o Smoleńsk. WIDEO - niezalezna.pl
foto: Adam Zawadzki/niezalezna.pl
Naukowcy z przewodnictwem prof. Wacława Berczyńskiego na czele odpowiadali na pytania skierowane do nich przez naszych Czytelników.

Awarie w ostatnich sekundach lotu, rozlokowanie szczątków wraku, specyficzny charakter obrażeń ciał każą potraktować możliwość wystąpienia eksplozji całkiem realnie - podała w poniedziałek podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem, powołanej przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Według podkomisji w wyniku przeprowadzonych eksperymentów można powiedzieć, że najbardziej prawdopodobną przyczyną eksplozji był ładunek termobaryczny inicjujący silną falę uderzeniową.

Padały wnikliwe pytania: o to, dlaczego rejestratory dźwięku nie nagrały wybuchu, jakie ślady pozostawia wybuch termobaryczny, skąd w "pancernej brzozie" wzięły się kawałki samolotu.

Dyskusję prowadziły rzecznik MON Anna Pęzioł-Wójtowicz oraz red. Magdalena Piejko ("Gazeta Polska", Niezalezna.pl).

Jedno z pytań dotyczyło stanu foteli tupolewa, który uległ katastrofie w Smoleńsku.

Wszystkie one były zniszczone. Niemożliwa była identyfikacja niektórych z nich. Rozpad foteli dotyczył konstrukcji, ale też stelaża

– mówili członkowie komisji 

Dodali, że w czasie katastrof lotniczych fotele, które spadły z wysokości 10 km, były odnajdywane w lepszym stanie

Fakt, że urządzenia rejestrujące nie zapisały wybuchu w maszynie mógł – zdaniem członków komisji – wynikać z tego, że fala dźwięku była późniejsza w stosunku do fali uderzeniowej.
 
Specjalnie dla  Czytelników Niezalezna.pl nagranie z wideoczatu:


Dyskusja była szeroko komentowana na Twitterze. Oglądał ją nawet Maciej Lasek.
Autor: Źródło: Inne:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Serdecznie Państwu dziękuję. Miło było mi Was poznać.

Jakieś "ZŁE"..siedzi mi na kompie..już od soboty komputer "zaniemógł na tyle , że przeszedł w stan uśpienia i dopiero dziś się obudził..Tak..akurat na 10.o4.. i on tak czasami ma..
Może w sen wiosenny albo i zimowy zapada , bo -nie po raz pierwszy taki numer wycina.. TVPinfo też działa dziwacznie.
Nie mogłem komisji zadać w związku z tym paru pytań.
Prezentację , też obejrzałem dzisiaj , jest ona spójna i rzeczowa.. Ciekawa jest rola trzykrotnych nalotów IŁ-a ruskiego.
Można odnieść wrażenie , że testowano MYLNE NAPROWADZENIE względem lokalnych pomiarów wysokości, tak aby samolot zwabić w pułapkę. Co do badań fragmentów samolotu na mat. wybuchowe..
może warto posłać do paru innych laboratoriów próbki?
domyślam się , że materiał pozostawiony przez Anodinę zwaną -Laskiem był kompletnie i celowo w nieładzie, że- trudno przez niego , co jest koniecznością, przebrnąć..jednak -jest mało w/g mnie działań równoległych i tak Lasek powinien być PRZESŁUCHANY przez prokuraturę..aby wyłożył swoje poglądy ...jak mi BOR-owcy? (czy ABW) przeprowadzający rewizję w hotelu Sejmowym ..Ochrona lotniska na okoliczność monitoringu.. aż po faceta , który miał nagrane pochówki..Ogólnie OKOLICZNE WĄTKI ..tego samego śledztwa , które nie mają wpływu na przebieg lotu a UCZESTNICZYŁY, jak się wydaje w tragedii

22-Marca 2010r TU-204-100 pod Moskwą podczas lądowania KOSI HEKTAR LASU , a 10-Kwietnia -2010r TU-154 M -101 i to wzmocniony w Smoleńsku strąca jedna gałąż Brzozy:::)))!!!

Kosi młody zagajnik a skrzydło uszkodziła "gałąź" o średnicy około 35cm. Uszkodziła - bo odłamała ją siła nośna jaka działała na te 6,5m skrzydła.
Trzymaj się faktów, ekspercie.

Gdzie te zdjecia komisji millera, ktore mieliście wrzucic na portal???

Mieliśmy państwo teoretyczne, teraz mamy idiotyczne. Przed nami już chyba tylko rozbiory.

Często pojawia się tutaj stwierdzenie, że odgłos wybuchu nie nagrał się bo wcześniej fala uderzeniowa zniszczyła mikrofony. Rzekomo odgłos eksplozji nie nagrał się również w trakcie zamachu nad Lockerbie.

To nieprawda. W trakcie szukania przyczyn wybuchu na pokładzie lotu TWA 800 analizowano zapisy czarnych skrzynek samolotów na pokładzie których nastąpił wybuch.
Okazuje się, że za każdym razem odgłos eksplozji był zarejestrowany przez czarne skrzynki. Tak było w przypadku Pan Am 103 nad Lockerbie, tak było w przypadku samolotu 747-100 Air India (eksplozja bomby), United lot 811, a także - uwaga - 737 linii Philippine Airlines gdzie nastąpił wybuch mieszanki paliwa i powietrza w centralnym zbiorniku paliwa, czyli coś podobnego co sugeruje podkomisja.

Wystarczy 15 sekund szukania w google by odnaleźć cytowany przez mnie raport NTSB.

Tylko że ładynki z materiałów stałuch mają kierunek WEKTROWY implotyjny i ekspolozyjny.

I tak mogło być i w Smoleńsku. Trzeba by mieć przede wszystkim oryginał taśmy z voice recordera i dokładnie posłuchać. Z tego, co pamiętam jest tam na końcu jakiś dziwny dźwięk, który zinterpretowano dość dowolnie jako uderzenie w roślinność.

Jeśli wybuch (nagrany czy nienagrany) był na wysokości kilka metrów, to jak samolot znalazł się na tej wysokości? I nie mówcie że naprowadzany bo załoga świetnie wyszkolona ma własne przyrządy i ma obowiązek orientować samolot wg nich, zakładam również że nie łamie procedur i na wysokości 100m przechodzi do lotu poziomego aby bezpiecznie odejść. Dlaczego zatem komenda odchodzimy pada na 80m a potem nie jest wykonywana? Autopilot sam nie działa i musi być odpowiednio skonfigurowany aby zadziałać. Więc ...?

Prędkość detonacji heksogenu w okolicy 8000 m/s, prędkość dźwięku 340 m/s. Poza tym pytanie - czy przetworniki sa w stanie przetworzyć dźwięk głośności 200 dB, oraz co miało zarejestrować wybuch, skoro oderwał on ogon z rejestratorami szybciej niż fala dźwiękowa doszła do mikrofonu ?

Prędkość detonacji heksogenu jest taka sama, jak prędkość rozchodzenia się fali uderzeniowej PO DETONACJI heksogenu? Raczej to nie to samo.

Jeden z Tuskowych "ekspertów", czyli Lasek trzyma się uparcie "pancernej" brzozy i twierdzi, że ma na ten fakt dowody, ale zaproszony do dyskusji z ekspertami obecnej komisji spotkać się nie chce.
Zastanawiam się czy ten człowiek jest aż tak głupi, czy po prostu boi się "seryjnego samobójcy". który gdzieś tam czeka w ukryciu na tych, co to dużo wiedzą i mogli by przez pomyłkę "sypnąć".

Dlaczego rejestrator dżwięku nie zarejestrował dżwięku wybuchu - ano FALA UDERZENIOWA prędkość powyżej 400m/s> maks 450m/s fala dżwiękowa powyżj 300m/s > maks 350m/s od gęstosci środowiska powietrza - ' agnieszko ' gdzieś ty edukację postawy Fizyki i Matematyki kończyła - ten reprezentowany poziom edukacji to jest TRAGEDIA ::)))!!!

Chciałbym zauważyć, że fala uderzeniowa jest skokową zmianą ciśnienia ośrodka i jako taka sama jest falą akustyczną.

Nie ma znaczenia, jaka jest prędkość dźwięku w danym ośrodku, bo nie rozpatrujemy wtórnych fal akustycznych (rozchodzenia się dźwięku wybuchu) tylko falę samego wybuchu.

Najprościej można to sobie wyobrazić, gdy źródłem dźwięku jest głośnik (a w przypadku wybuchu - to czoło fali uderzeniowej). Jeżeli porusza się on z prędkością naddźwiękową, to mikrofon będący nieco przed nim nie może wychwycić dźwięku (dźwięk jest wolniejszy od źródła dźwięku). Natomiast jeżeli mikrofon będzie dotykał głośnika i drgania przeniosą się na jego obudowę - to oczywiście dźwięk się nagra.

Fala uderzeniowa, przechodząc przez miejsce, gdzie znajduje się mikrofon nagrałaby się jako trzask lub pojedynczy impuls. Potem oczywiście mikrofon może ulec zniszczeniu.

Nic nie wiesz o fali uderzeniowej i fali dźwiękowej. Siadaj. Pała.

Ta cała komisja to parodyści biorący sporą kasę za swoje teorie z palca wyssane!!!
Niech PiS im płaci z własnej kieszeni.

Gówniarzu ! nie pieprz farmazonów ! Oni pracują bez wynagrodzenia z kasy rządowej i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Emilku, jak najbardziej biorą kasę, naszą, podatników :) i to legalnie - są podkomisją powołaną przez ministerstwo, z oficjalna i legalna listą płac :) Popytaj wujka google :)

Napisz mu jeszcze kto to jest ten wujek google dokładnie, bo jeszcze będzie go w rodzinie szukał.

Tak na marginesie to lubię czytać opinie pod artykułami tu zamieszczanymi na zasadzie "czego to ludzie nie wymyślą" :D

Jasne, robią to charytatywnie!
Parodysta Rońda co blefował, kolejny obrazował słowami "fiuuu bziuuu", a Berczyński tak skołowany że idąc się zgubił.
Co miesięcznica to inna teoria. A gówniarza chłopcze to sobie w rodzinie poszukaj.

Skąd wiesz, że biorą kasę ???? i to sporą. Twoi koledzy robili to oczywiście "za darmo", do tego mając z góry ustalony wynik śledztwa przez Putina, no.. może dostali małą porcję ośmiorniczek i jeden wołowy policzek.
Stuknij się w to co nazywasz głową i policz ile pięniędzy twoi koledzy rozdali sobie choćby tylko na nagrody i jeszcze zrobili to tuż przed wyborami, zostawiając Polskę z olbrzymimi długami. Może jeszcze do tego coś dodasz ??

Jasne że dodam - to jak tak mówisz o zadłużeniu powiesz nam na ile PIS ostatnio zadłużył kraj, ile kosztowały ich rajdy limuzynami po kraju (Duda, pan Kazio z Antkiem co od Rydzyka gnali, dzwon Szydło w Oświęcimiu). No czekam... pisz kwoty jak takiś kozak!

Tu ci przyznaje racje. Jak ci "obrzydliwi" Pisowcy mają odwagę jeździć samochodami, kiedy Platfusi tylko na piechote, nawet Tusk co tygodnia na piechotę z Warszawy do Gdańska szedł. Niejaki Radek też ciągle biegał po pizze, a potem rozliczał przejechane służbowo kilometry. Za zadyszkę mu się przecież należało.
Człowieku !! masz takie argumenty, że trudno przestać sie śmiać.

odejmij od tego odsetki o 600-milardów na które zadłużyła PO/PSL - do szkoły anafabeto , a nie małpować PO placach i ulicach::)))!!!

Mógłbyś to napisać raz jeszcze, z tym że teraz poprawną polszczyzną. Oczy pękają jak to się czyta.

Co to są "odsetki o 600 miliardów"?
Co oznacza "małpować PO placach i ulicach"?

Tyle samo znaczy , co wzrost o 6000000 milionów windykowanych komorniczo za PO/PSL

Spadaj trolu peowski

Nie pisze się "trol" tylko "troll". Proponuję lekturę słownika.

Pozujesz na "mądrego", ale jesteś tylko mędrkiem, który nic nie rozumie i pisze głupoty pod dyktando "koszernej gazety", albo co ci powiedzą w TVN.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl