Żakowski żali się słuchaczom TOK FM. Chce więcej wazeliny

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Jacek Żakowski na antenie TOK FM żalił się słuchaczom, że nie dostaje tyle wazeliny, ile by chciał.  Oznacza to, że zaczęły docierać już do niego pierwsze przesyłki w ramach akcji „wazeliniarze” zainicjowanej przez „Gazetę Polską Codziennie”.

Jedna z ostatnich okładek tygodnika „Gazeta Polska” przeraziła żurnalistów z Towarzystwa Dziennikarskiego do tego stopnia, że postanowili oni ukorzyć się przed Niemcami. Aby ułatwić im naprawę relacji z ich niemieckimi kolegami, uruchomiliśmy specjalną akcję.

- Zachęcam, by Towarzystwu Dziennikarskiemu wysyłać duże ilości wazeliny – mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wazeliniarze – akcja „GPC”. Wyślij tłustą maść germanofilskim dziennikarzom
 

- Towarzystwo Dziennikarskie rozpoczęło akcję przepraszania Niemców, nie tylko za publikację okładki „Gazety Polskiej”, lecz także za działalność naszych dziadków w AK, ojców w Powstaniu Warszawskim i za dzieci z Wrześni. Musimy im pomóc, bo takie podlizywanie się, wpychanie się Niemcom bez wazeliny może być szkodliwe – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.


Tak zrodził się pomysł całej akcji:

- Kupujmy wazelinę i wysyłajmy ją tuzom „naszego” dziennikarstwa – zaproponował redaktor Tomasz Sakiewicz.


Pierwsze przesyłki zaczęły już docierać do adresatów. Przyznał to dziś Jacek Żakowski, który próbował obrócić wszystko w żart i żalił się słuchaczom, że liczył na więcej wazeliny.

- Redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” wzywał czytelników i sympatyków do tego, aby wysyłali członkom Towarzystwa Dziennikarskiego wazelinę [...] Bardzo jestem rozczarowany. To jest smutne, gdy „GPC” zorganizowała wielki wiec poparcia dla rządu pod Sejmem z triumfem ogłaszała potem, że wzięło w nim udział aż kilkaset osób. Tym razem wynik jest gorszy [...] Jako jeden ze wskazanych przez redaktora Sakiewicza adresatów dostałem tylko 13 opakowań wazeliny [...] Liczyłem na dużo więcej, na silniejszą mobilizację prawicy. Bardzo proszę o więcej opakowań wazeliny od zwolenników prawicy na adres „Polityki”, mam pusty bagażnik w samochodzie. Chętnie go zapełnię. Jeśli tylko rzeczywiście wierzycie w tę władzę, cenicie ją, lubicie Sakiewicza, czytacie „GPC”, przysyłajcie jak najwięcej wazeliny. My ją zlicytujemy na Allegro i będzie na porządne dziennikarstwo - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.
Jacek Żakowski
Polityka
ul. Słupecka 6
02-309 Warszawa 22 skr. pocztowa 13

Seweryn Blumsztajn
Gazeta Wyborcza
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

Renata Kim
Newsweek
ul. Domaniewska 52
02-672 Warszawa

Przemysław Szubartowicz
Wiadomo.co, Towarzystwo Dziennikarskie, Józefa Hauke-
-Bosaka 3, 01-540 Warszawa

Jan Ordyński
Towarzystwo Dziennikarskie
Józefa Hauke-Bosaka 3,
01-540 Warszawa
AddThis Sharing Buttons
Share to Facebook1.4K
Źródło: TOK FM,niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy Dreamliner przyleciał do Warszawy

/ twitter.com/ChopinAirport

Po trwającym 9,5 godziny rejsie około godziny 9 wylądował dziś w Warszawie pierwszy z zamówionych przez PLL LOT samolotów typu Boeing 787-9 Dreamliner. Nowa maszyna przyleciała prosto z fabryki w Everett w USA.

Boeingi 787-9 Dreamliner mogą zabrać na pokład 294 pasażerów: 24 w klasie biznes, 21 w premium economy i 249 w klasie ekonomicznej. B787-8 na pokład zabiera 252 pasażerów. Nowy dreamliner ma prawie 63 metry długości, czyli jest o ponad sześć metrów dłuższy od każdego z ośmiu B787-8 używanych dotychczas przez LOT.

Samolot został wyposażony w silniki Rolls-Royce’a Trent TEN nowej generacji, które mogą być wykorzystywane zamiennie także na B787-8. Zasięg nowego dreamlinera w wersji dla LOT-u to ponad 13 350 km, o ok. 700 km więcej niż B787-8.

Do floty LOT-u dołączył pierwszy samolot dalekiego zasięgu Boeing 787-9 Dreamliner. Jestem przekonany, że B787-9 otworzą dla nas nowy etap w historii poprzez znaczące zwiększenie liczby oferowanych miejsc na istniejących, najbardziej popularnych trasach. Ten większy model dreamlinera, świetnie sprawdzi się na flagowych trasach do Chicago, Nowego Jorku i wybranych kierunkach w Azji. Dzięki niemu będziemy też otwierać zupełnie nowe połączenia, nadal poprawiać rentowność i dążyć do pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej

- mówił wczoraj prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania maszyny.

Drugi B787-9 spółka ma odebrać w kwietniu, trzeci na przełomie maja i czerwca. Ostatni samolot LOT spodziewa się otrzymać na początku 2019 r. Wówczas polski przewoźnik będzie miał w swojej flocie w sumie 12 dreamlinerów. Obecnie ma 8 maszyn B787-8.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl