niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Językoznawca Petru o spotkaniu Szydło-Merkel. Tego nie można przegapić! WIDEO

Dodano: 07.02.2017 [21:53]
Językoznawca Petru o spotkaniu Szydło-Merkel. Tego nie można przegapić! WIDEO - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
Sporo osób zwróciło uwagę na to, że polska premier i kanclerz Niemiec mówią do siebie po imieniu. Zapytano o to również lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru, którego niemiecka polityk zupełnie zlekceważyła i nie spotkała się z nim. Lider Nowoczesnej próbował więc zażyłość Szydło i Merkel bagatelizować. Jak wyszło? Tak jak zwykle, czyli zabawnie. 

W czasie wtorkowej wizyty w Polsce kanclerz Niemiec spotkała się z premier Beatą Szydło. Po rozmowach odbyła się wspólna konferencja prasowa. – Cieszę się, że możemy dzisiaj, Angelo, spotkać się po raz kolejny w Warszawie – zwróciła się do kanclerz Niemiec premier Beata Szydło. – Droga Beato, pragnę podziękować za przyjazne przyjęcie i za zaproszenie do Warszawy – odpowiedziała Angela Merkel. 

W świecie dyplomacji jeżeli „na ty” są szefowie rządów, to jest dobry znak. (…) To sympatia, to życzliwość (…), to dobry znak – zaznaczył w rozmowie z naszą reporterką poseł Tadeusz Cymański. 

Również Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej w pozytywnych słowach mówił o spotkaniu Beaty Szydło i Angeli Merkel. – Życzę jak najlepiej, niezależnie od podziałów politycznych – odparł parlamentarzysta zapytany, co sądzi o tym, że premier i kanclerz zwracają się do siebie po imieniu. 

Trzeba jednak pamiętać, że na polskiej scenie politycznej są jeszcze posłowie Nowoczesnej. Przede wszystkim ich lider. Ryszard Petru chyba ciężko przeżył fakt, że Angela Merkel całkowicie go zignorowała. Spotkała się z szefami PO i PSL, a z nim nie. Kiedy więc dziennikarze zapytali szefa .N, co on na to, że Szydło i kanclerz Niemiec są po imieniu, ten postanowił wykorzystać sytuację i trochę się odgryźć. Z rozbrajająco komicznym – jak to u niego – efektem. 

Po angielsku wszyscy jesteśmy „na you”, czyli wszyscy jesteśmy „na ty”. Nie przywiązywałbym do tego większej wagi. Większość rozmów, które prowadzę, czy wszystkie rozmowy, które prowadzę za granicą, to prowadzę w języku angielskim i tam za każdym razem „you”, nie ma „pan”. W związku z tym, nie ma czego tu się doszukiwać 

– oznajmił lider Nowoczesnej, nie biorąc nawet pod uwagę, że w czasie konferencji Beaty Szydło i Angeli Merkel nie padło ani jedno słowo po angielsku. 

Zresztą posłuchajcie sobie sami. Wywód „językoznawcy” Petru rozpoczyna się około pierwszej minuty nagrania:

DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy piękna Joanna jest z Ryśkiem "na you"?

Petru jak zwykle nie na temat. Rysiu, Panie, zwracając się do siebie, nie używały formy rónoważnej z angielskim "you". One są po imieniu. W związku z tym przekładając ten zwrot na angielski, adekwatna i oddająca relację pomiędzy Paniami, byłaby forma "Dear Beata", Dear Angela".
Rysiu, rozumiem Twoje braki w angielskim: widocznie u nas w Polsce był wyższy poziom nauczania tego przedmiotu, niż w Moskwie.

Języka niemieckiego nie znam jednak odnosząc się do wypowiedzi pana Petru apropo j. angielskiego to oczywiście ludzie tam często mówią do siebie na "ty" - you aczkolwiek jest cała masa słów które wprowadzają kulture szacunek i pewien dystans takie jak Mr, Ms , madam , lady, gentlewoman ,lord, Mrs , dame , senora , gent, master, overlord itd dosłownie setki tego typu słów dosłownie do każdego na każdą okazję powinny być znane każdemu dyplomacie.

a ja Rysia lubię :) jest lepszy niż kabaret :) :)

Dzieci Rysia zwracają sie do niego "Ty przygłupie"

Moja zupełnie przeciętna 8-letnia uczennica ma już większe pojęcie na temat znaczenia "you" niż Petru. Jak oni mają jakiekolwiek poparcie. Gdyby to jeszcze było jednorazowe, ale takie perełki są chyba teraz co wywiad z tym who..

Nowoczesna z Petru na czele, ktory systematycznie daje pokaz swojej glupoty.Zdecydowanie pobil Walese w politycznej udrece.Zabral sie nawet do nauczania angielskiego,chociaz nie rozumie w nim niczego.Bije wszystkich na glowe poniewaz nie tak dawno zlazl z drzewa
i wszystko powoli w nim dojrzewa.Ci co na niego glosowali,
niestety bardzo zle swiadectwo o swojej madrosci dali.

Ryśka najlepiej obrazuje wierszyk:

Gdy ciamajdan w Sejmie trwa
Rysiu wszystko w du...ie ma
Rzuca wszystko to w cholerę
Leci z q..wą na Maderę.

Po minie widac, ze zdaje sobie sprawe, ze robi z siebie idiote, no ale przeciez szef partii nie moze odmowic wywiadu. Wyobrazam sobie jak musi cierpiec, bo wie, ze mowi jak kretyn.

Mow nam Ryszardzie mow,nie przestawaj !

to ignorant intelektualny z nowoczesnościa ma tylko tyle wspólnego, że zdradza żonę i to dla niego jest szczyt nowoczesności. A w finansach własnej watahy ma olbrzymie kłopoty i to jest jego wizytówka

Rychu, jakiś ty głupi! Nawet zasad języka angielskiego nie znasz, albo znasz tylko pobieżnie.
OCZYWIŚCIE, że jest różnica w zwracaniu się do siebie osób, kóre znają się jak łyse konie a ludzi będących w stosunkach oficjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem dyplomacji. Jeśli Ty, baranie gooopi tego nie wiesz, to wolę nie myśleć o tych TYSIĄCACH gaf, które popełniłeś. Niech ktoś z Twoich doradców Ci to wyjaśni, bo ja nie mam ani czasu, ani ochoty - kompromituj się dalej
Poza tym w kręgu języka niemieckiego i francuskiego jest spora różnica między "du" a "Sie" i między "tu" a "vous".
Chciałeś "przyświecić," a wyszło jak zwykle, co nie??? LOL!!!
Durniu bez szkoły!!!
Tempy cepie.
Wodzu durniów takich samych, jak i Ty.
Yenzykoznaffco od 7-miu boleści
A wiesz, że jednym z przydomków Stalina był "Językoznawca"???

Krytyka słuszna, ale jeśli tak to "tępy cepie", a nie "tempy cepie"

Komentarze do blazenady Popapranca sa fantastyczne ale i on sam rowniez. Ale sie usmialam, taka dawka smiechu, a smiech to zdrowie.

Pierdu,Pierdu już dawno się NIE liczy,karawana jedzie dalej ......róbmy swoje.Przyjdzie czas na rozliczenie totalnych szatanów.

Ten twor jakim jest PETRU-SWETRU jest" wykladnikiem intelektu"ELEKTORATU tego TWORU jakim ON jest!!!Pozdrawiam patryjotow!

Tylko że po angielsku to you wcale nie zawsze znaczy ty, a dość często znaczy zawsze pan. Widać, że pan Petru raczej za dobrze w tym języku nie mówi, skoro tego nie wie. Tutaj stosowne wyjaśnienie językoznawcy: http://zapiekankakulturalna.bl...

zatem nie: Widać, że pan Petru
tylko : Widać, że you Petru

Jarosław powinien wspierać Petru-Swetru.
Bo lepszy głupol w opozycji chyba mu się nie trafi :)

Jest taki program anatomia głupoty,to był by najlepszy odcinek z tym kolesiem hicior sezonu.

Drapał pies turystę madersko-schmidtowego.
Dalej w tym filmiku występuje niejaki Brejza P-Oseł.
Więc wyrywam mu [z kontekstu? ] pewien cytat:
"przystąpiliśmy do członków założycieli Wspólnoty Węgla i Stali"
Tak, pOśle Brejza,Przypomną Ci.

WEGIEL : Po naszym przystąpieniu produkcja węgla spadła z 200mln do zaledwie 65mln, zatrudnienie przy węglu straciło ok 1,1mln ludzi związanych bezpośrednio z wydobyciem lub powiązane z nim/usługi, kooperacja/.

STAL :Spadek produkcji o ok 40%, wpuszczenie dumpingowej stali globalistów i wyprzedaż PHS [70%potencjału produkcji ] za kilka mln $$

Tak wyszliśmy ze wspólnotą węgla i stali.

"W przypadku likwidacji KWK „Krupiński” kolejne rządy konsekwentnie kontynuują ten proceder, przedstawiając go jako wielki sukces, podczas gdy taka działalność godzi w interes polskiej gospodarki. Liderzy ZZ oraz posłowie z koalicji rządzących mają w nim potężne „zasługi”, bo po „desperackich” walkach uratowali, wprawdzie nie na długo, ale kilkaset miejsc pracy (Jerzy Markowski, były wiceminister przemysłu i handlu, obecnie prezes niemieckiej spółki Silesian Coal ubiegającej się o koncesję na eksploatację polskich złóż węgla, planuje przejąć infrastrukturę kopalni Krupiński oraz 700 jej pracowników, których za kilka lat zwolni, jak zacznie zgazowywać na tej kopalni węgiel). W ten sposób społeczeństwo po cichu, bez wojny, wywłaszczane jest z najcenniejszych zasobów."

Jerzy Markowski - technik górniczy, z przynależnością do PZPR, robi wieczorowe "studia", zostaje ministrem

{ " od lipca 1995 jednocześnie był pełnomocnikiem rządu ds. realizacji restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Od stycznia do października 1997 był wiceministrem gospodarki."
a teraz pozwala rozkradać miemcom polskie bogactwo podziemne

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

http://dakowski.pl/index.php?o...

Wygląda to bardzo nieciekawie, więc jeśli Premier Beata Szydło, pochodzi z terenów węglowych powinna temu Markowskiemu i Miemcom stanowczo zapobiec

" STAL :Spadek produkcji o ok 40%, wpuszczenie dumpingowej stali globalistów i wyprzedaż PHS [70%potencjału produkcji ] za kilka mln $$ " - przypominam, że "przy okazji" za darmo przekazano Hindusom największą w Europie koksownię.

ciekawe... może trzeba to podesłać do kogoś kompetentnego, bo samo forum internetowe, to za mało
Brejzie zapewne chodziło o przystąpieniu do "członków", w dosłownym tego słowa znaczeniu...

Super burak znów w akcji,na ty to z koniem lub z nauer.

You Rysiek! znowu będziesz królem na "TY tube", szacunek, do guinnessa wejdziesz
Z drugiej strony, mało kto, żeby zrobić z siebie kretyna, zwołuje konferencje prasowe

no to się ów "YOU" popisał, zaznaczył bywanie za granicą gdzie śmiga nawet po portugalsku !!!

No najwyraźniej w tej sprawie Petru nie został od rana nakręcony przez swojego oficera prowadzącego, więc improwizował. A z taką inteligencją wiadomo, jak to wyjdzie...

Ale niedorozwoj! Do tej pory niedoscignionym liderem ociezalosci umyslowej byl bul-komoruski ale powoli petruchacz wysuwa sie na prowadzenie hahaha

Swetru = PAJAC

stanowczo protestuję!
dlaczego poniżasz pajace?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl