niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Absurd! Real Madryt usunął krzyż z logo klubu. Dla kibiców z Bliskiego Wschodu

Dodano: 25.01.2017 [10:07]
Absurd! Real Madryt usunął krzyż z logo klubu. Dla kibiców z Bliskiego Wschodu - niezalezna.pl
foto: Wikimedia Commons/untipografico; Twitter.com/English_AS
Nie pierwszy raz, gdy Real Madryt decyduje się na taki ruch – usunięcie z logo krzyża wieńczącego koronę w herbie drużyny. Zmiany związane są z umową zawartą pomiędzy klubem a holdingiem Marka na produkcję i sprzedaż produktów związanych z Realem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Kuwejcie, Bahrajnie oraz Omanie. Powodem są… „aspekty kulturowe”. To nie pierwsza taka „akcja” w historii klubu.
 
Zgodnie z umową handlową w części państw Bliskiego Wschodu klubowe pamiątki hiszpańskiego klubu piłkarskiego będą dystrybuowane bez widocznego krzyża wieńczącego koronę w herbie drużyny.

Khaled Al-Mheiri, wiceprezes Marki, w rozmowie z agencją Reutera poinformował, że krzyż zostanie usunięty ze względu na aspekty kulturowe.

Musimy uwzględnić to, że w tym rejonie widoczny na produktach krzyż jest kwestią wrażliwą


– powiedział Al-Mheiri.

We wszystkich sześciu arabskich krajach, których dotyczy umowa, religią panującą jest islam.

Zmiany mają dotyczyć herbu widocznego m.in. na takich klubowych pamiątkach, jak koszulki typu polo czy czapki. Umowa nie obejmuje replik strojów meczowych.

W 2014 roku krzyż zniknął z części klubowych gadżetów związanych z nowym sponsorem zespołu - bankiem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (National Bank of Abu Dhabi). Nie widać go m.in. na okolicznościowych kartach kredytowych.

Wizerunek herbu zespołu z Madrytu kształtował się przez wiele dziesięcioleci. Na początku ubiegłego wieku posługiwał się on tylko wpisanym w okrąg monogramem liter M, C, F, będącymi inicjałami nazwy Madrid Club de Futbol. W 1920 roku, decyzją króla Alfonsa XIII, klub zyskał przydomek Real, co oznacza "królewski". Wtedy też do jego herbu dołączono koronę monarchy, na której szczycie, zgodnie z tradycją, umieszczony jest niewielki krzyż. Chrześcijański symbol, razem z koroną, zniknął z herbu w okresie Drugiej Republiki, w czasie wojny domowej i w początkach rządów Francisco Franco, pojawiając się z powrotem w 1941 roku.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Od dawna wiadomo, że to nic nie warte łajdaki lecące wyłącznie na pieniądze. Żadnego honoru, sama pycha
Wyrzekną się wszystkiego dla pieniędzy.

w następnym krok DOŁOŻĄ PÓŁKSIĘŻYC :) a potem zaczną kiwać się 5 razy dziennie

Krzyz Chrystusa .... jest swoistym ~papierkiem lakmusowym~, na stan zaawansowania tej zidiocialej poprawnosci politycznej w danym miejscu, w danej grupie spolecznej !!!!

To czego dokonano, manipulujac nawet godlem klubu pilkarskiego, to jest totalitarne juz zatracenie sie czlowieka.

OJPD !!!!

ENDE

Można różnie to interpretować czy osądzać na pewno nie pomyślałem o tym, że nie chcą oni ranić uczuć ludzi z państw Bliskiego Wschodu, a raczej, że się zapierają własnej historii, czy mamona tego wymaga, a może pierwsze oznaki założenia kalifatu na tym terenie, tradycja jest. Wybór jest duży przyszłość pokaże.

Jakie aspekty kulturowe? Za kasę sprzedali krzyż i honor, jeżeli wiedzą, co to jest honor. Hańba

A jakie to ma znaczenie jakie logo sobie wyprodukuje jakiś klub sportowy? I do tego po pierwsze prywatny, po drugie zagraniczny. Prywatny właściciel hiszpańskiego klubu możne sobie wyprodukować dowolny rysunek pod warunkiem, ze jest zgodny z prawem tego kraju. O ile wiem prawo hiszpańskie nie nakazuje klubom piłkarskim zamieszczania wizerunku krzyża na swoim logo.

Ludzie opamiętajcie się. Nie ma to ważniejszych problemów na świecie?

poprawność polityczna wyjdzie im bokiem.

Islam im pokarze co potrafią, pogardzili krzyżem. Krzyż jest ważny , ci z PE rozwiążą ci wszystkie problemy ,opamiętaj się.

WYERZEKLI SIE KRZYZA JUZ PO NICH...

Ze względów "kulturowych", to raczej sierp i młot, germańska swastyka, albo kurwica z trzema głowami.

mozna by jeszcze macice dorzucic

Z tym usuwaniem krzyży, choinek, symboli świątecznych itp. TO WŁAŚNIE JEST PAŃSTWO WYZNANIOWE!
Dlaczego? Jakaś religia dyktuje co innym wolno.

Szkoda że islamskie meczety nie są kwestią wrażliwą dla Europejczyków, niedługo Real nawet po Europie będzie podróżował z niepełnym logo klubowym. Wracają smutne czasu, gorzej jak w czasach komunistów, do tego prowadzi lewacka chciwość w UE.

dla mnie to jest wrazliwy temat i jak taki kibel powstanie w moim poblizu to nie na dlugo

Jak tacy POprawni,to niech zamiast krzyża księżyc wstawia.

zycze tym ktorzy wpadli na taki pomysl aby udlawili sie mamona wraz ze swoimi rodzinami i tymi ktorzy z tego czerpia kase.

Diabeł boi się panicznie krzyża - stąd takie wymogi.

Szef płaci szef wymaga. Tak arabskie szejki kupią elity
z nowoczesnej Europy a zwyczajni europejczycy zostaną zmuszeni do zakupu po promocyjne cenie oryginalnych
muzułmańskich dywaników i po zamiatane. Zamiast naszego
prawa, będzie szariat, zamiast konstytucji będzie koran itp
itd.

Najlepiej niech zburzą Katedrę w Sevilli, a stolicę przeniosą z Madrytu do Aljambry.
Hiszpania "wraca" do mauretańskich korzeni.

Teraz czekać kiedy wprowadzą półksiężyc i zakaz wstępu dla chrześcijańskich kibiców. Półmózgi lewackie z ciapatymi przejmują rządy. To koniec królewskiego Realu.

Naszczęście nie jestem fanem tego klubu,olać ich.

Jest napisane w Piśmie:
Nie bedziesz służył Bogu i mamonie!

Złoty cielec zwyciężył w królewskim klubie, bo jaki król, takie i królestwo.

To koniec realu w Europie. Prędzej czy później. Same pieniądze nie wygrywają w sporcie (no, może poza pieniędzmi dla drukarzy - prawda, panie sędzio Marciniak?)

Kompletne zeszmacenie. W historii setki tysięcy ludzi ginęły dlatego, że przyznawały się do krzyża. Na naszych oczach giną setki. Statystycznie co kilka minut ginie jakiś człowiek tylko dlatego, że jest chrześcijaninem. Tymczasem "dumny" real prostytuuje się przed cały światem. Do historii przejdą jako qoorewki w spodenkach uganiające się za kawałkiem szmaty.

Czym tu się podniecać. Real to produkt jak każdy inny. Bogatszy i bardziej wymagający konsument jest na bliskim wschodzie to do niego dostosowuje się produkt. To nie kwestia kultury czy wiary tylko pieniędzy.

Management może sobie w domu wyznawać co chce, w klubie odpowiada za przychody i tym się ma kierować. Dobrem spółki a nie swoimi przekonaniami.

To się nazywa prostytucja - wszystko na sprzedaż żadnych zasad. ,,Gratuluję,, Ci kolego daleko zaszedłeś.

Potem, jak taki "przedsiebiorca" dorwie si edo polityki to mamy co mamy.

A dla mnie kwestią drażliwą są zakitane w szmaty mordy.

Policzek dla dziesiątek pokoleń Hiszpanów, którzy walczyli o życie, o wiarę z naporem islamu na Płw. Iberyjskim. Nowym władzom klubu należy się i tak wdzięczność - mogli wszak na miejscu Krzyża dać półksiężyc. W Europie i tak by to przeszło.

Slysze szyderczy chichot lucyfera.

odgrzewana sprawa. to się stało ponad rok temu

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl