niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Posłowie Platformy blokują mównicę - grozi im do 10 lat więzienia?!

Dodano: 11.01.2017 [21:08]
Posłowie Platformy blokują mównicę - grozi im do 10 lat więzienia?! - niezalezna.pl
foto: @piotr_borys
Posłowie Platformy Obywatelskiej (także pojedyncze osoby z Nowoczesnej) ponownie zaczęli blokować mównicę na sali plenarnej utrudniając pracę Sejmu. Tymczasem artykuł 128 mówi o bezprawnym "wywieraniu wpływu na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej". Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak już dzisiaj informowaliśmy - tuż po podaniu godziny rozpoczęcia 34. posiedzenia Sejmu przez wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, posłowie Platformy Obywatelskiej zaczęli się gromadzić w pobliżu mównicy. Otoczyło ją kilkadziesiąt osób.

Działania opozycji wcześniej skomentował prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślając, że wcześniejsze blokady i okupacje są "niezgodne z prawem, niezgodne z konstytucją, niezgodne z regulaminem Sejmu, niezgodne z ustawą o prawach posłów i senatorów, wreszcie niezgodne z kodeksem karnym".

- Żadna demokracja nie może się opierać na zasadzie, że grupa mniejszościowa przy pomocy działań nielegalnych może blokować działania parlamentu. A nikt nie jest w stanie udowodnić, że to, co było robione, było w jakikolwiek sposób legalne - podkreślił prezes Kaczyński.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kaczyński ostro o działaniach opozycji: To jest walka przeciw demokracji

Jarosław Kaczyński przypomniał o istnieniu w kodeksie karnym artykułu 128 paragraf 3, który znajduje się rozdziale "Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej"

Brzmi: "Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

I po co piszecie takie pierdoły, żeby ludzi denerwować? Co chwilę bazgrolicie jakie to kary poniosą, cytujecie paragrafy i co? Ano nic. Dalej robią swoje, a rządzący myślą nawet nad ustępstwami. Nawet ci, co grzebali w cudzych rzeczach zostali tylko opisani przez was i żadnej konsekwencji nie wyciągnięto. To czysta kpina, więc darujcie sobie opisywanie tych niby "kar".

Wymyśl patent na szybkie pozbycie się wspaniałej kasty tzw sędziów Strzembosza , żeby sprawiedliwość zaczęła normalnie działać.Masz czas do końca karnawału !

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali sejmowej zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie w razie czego bardzo głośne, oczywiście w ramach zdrowia i z możliwością regulacji głośności oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić na ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Skoro postępowanie PO-tworów jest "niezgodne z prawem, niezgodne z konstytucją, niezgodne z regulaminem Sejmu, niezgodne z ustawą o prawach posłów i senatorów, wreszcie niezgodne z kodeksem karnym".
To dlaczego nikt tych praw nie stosuje?
Legalizuje się w ten sposób bezprawie.

Jeżeli prawicowe media chciałyby namówić PiS, żeby wsadził opozycję do więzienia, to ja im życzę powodzenia. Poważnie: powodzenia, trzymam kciuki. Zawsze kibicuję, kiedy ktoś chce sobie sam strzelić w stopę.

A ty pluskwo strzel sobie między ślipia , dla dobra ludzkości .

Ale ostro, he he, sobie żartujesz, he he. Musisz być w realu prawdziwym twardzielem. Pewnie idziesz po ulicy, i jak ktoś ci się nie podoba, to walisz w gębę bez pytania. Prawda?

Przecież to nie tak, że jak ktoś jest pomiatany w realu, to w necie sobie rekompensuje :DDD

Targowiczan i rokoszan wieszano publicznie na rynku. Dlaczego PiS daje się szantażować łobuzom politycznym? Należy konsekwentnie walczyć z tą szwabską zarazą i stosować środki przewidziane w polskim prawie. Nie wolno mieć litości wobec zarazy działającej przeciw Państwu i prawu.

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. tym łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić a ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Zastanawiam się na co czeka PiS ? Zachowują się wobec tych przestępców ( PO i Nowoczesna ), jak panie przedszkolanki w przedszkolu.

Na Kidawę - stoperan !

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali zwraca się do każdego z imienia nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie oraz ochrona da tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni w tym łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu.

Mam propozycję, aby posłów okupujących mównicę sejmową przewieźć do noclegowni dla bezdomnych.

To jest słuszna koncepcja .

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali zwraca się do każdego z imienia nazwiska i przekazuje krótką informację. Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie
będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakąś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni w tym łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu.

Od dawna piszę, że jest to zamach na konstytucyjny organ Państwa (jakim jest przecież Marszałek i Sejm RP), opisany w art. 128 kk, a w związku z tym powinny być podjęte następujące działania:
1. powiadomienie prokuratury.
2. uchylenie immunitetów zamachowcom
3. wygaszenie zamachowcom mandatów poselskich
4. rozpisanie na wakaty wyborów uzupełniających do Sejmu.

Natomiast działania całej opozycji totalitarnej (PO/.nowoczesna palikociarnia/KOD) powtarzającej publicznie, że ich celem jest obalenie konstytucyjnych władz RP i faktyczne dążenie do tego celu od przeszło roku między innymi w burdach ulicznych przy użyciu siły, wyczerpuje znamiona zbrodni opisanej w art. 127 kk (zamach stanu) i w związku z tym powinny być podjęte następujące działania:
1. zawiadomienie prokuratury
2. delegalizacja wspomnianych wyżej organizacji
3. aresztowanie prowodyrów i w miarę możliwości wszystkich znanych członków w/w organizacji.

Oczekuję zdecydowanych działań od PiS, a nie ustępstw na każdym kroku, ponieważ ta niezrozumiała dla mnie pobłażliwość powoduje jedynie to, że zamachowcy coraz bardziej się rozzuchwalają, a PiS chcąc nie chcąc, staje się ich wspólnikiem.

Prawo i Sprawiedliwość ma pełnię władzy w Polsce i ma z niej w pełni korzystać! W szczególności ma się nie bać UE, bo ja nigdy nie wybaczę, gdy swoim lękiem przed stosowaniem prawa i kodeksu karnego w celu zdecydowanego przywrócenia porządku w Państwie, doprowadzi do obalenia rządu który wybrałem.

Myślę, że podzielam tym wpisem odczucia wielu Polaków głosujących na Prawo i Sprawiedliwość, obserwujących co się dzieje i nierozumiejących źródeł tej zadziwiającej bojaźni.

Piszesz to w dobrej wierze jako naiwny , czy w celu dywersyjnym ? Prawdziwy z ciebie ASFALT z autostrady zegarmistrza Nowaka .

to nie było do ciebie koziarzu, dla takich jak ty ubeckich pomiotów, tylko więzienna cela.

Jestem w 100% za.

Dość tej samowoli Targowicy zwinąć ich wszystkich do Berezy Kartuskiej i PO 10 lat odsiadki i do każdego przydzielić 2 cwelów !!!!!

Dość już samowoli tej współczesnej Targowicy.

Za rzut tortem 10 miesięcy bezwzględnej odsiadki.A za uciążliwe obrażanie milionów Polaków przez "grupę mniejszościową"? Jeżeli pozostaną bezkarni to sądzę, że......

A gdzie to henię krzywonos wywiało?Jej ałtorytet sie by przydał.

Ja zapytam dlaczego nie odebrano jej jeszcze renty specjalnej przyznanej przez Tuska za szkalowanie i atakowanie premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości ?

ha ha ha
może w "tym kraju" obowiązuje prawo
na pewno nie sprawiedliwość
"zwykły" obywatel jest karany za byle głópstwo

Niestety nie ma kary za ortografię .Pozdro od Heni TramwajE6YEMj

Panie Jaroslawie,nie zalowac.Jak to jest w wojsku,kapral
zwykle mowil,ile mam tyle dam.Chodzi o dni aresztu,chyba
ustawowo,mial tydzien,dowodca plutonu dwa tygodnie itd.
Jesli do lat 10-ciu,to nie zalowac!!! 60-ciu poslow po 10 lat,bedzie 600 lat aresztu,ale z obowiazkiem pracy na rzecz
roznych robot porzadkowych w miescie zamieszkania danego posla.Przeciez odebrac immunitet,nie trzeba nadzwyczajnej
wiekszosci.Zdjecia i filmy sa,wiec z identyfikacja nie bedzie problemu.

proste pytanie: skoro łamią prawo to czemu są jeszcze na wolności? czemu PIS nie podejmuje żadnych zdecydowanych działań?

Bo aparat tzw sprawiedliwości ciągle jest w ręku PO. Babcia za batonik do aresztu , a kryształowy Josek Pinior za 46.000 łapówki - na swobodzie, bo niezależny sąd w Poznaniu ma taki kaprys. Wymyśl patent na szybkie pozbycie się tych ze wspaniałej kasty, bo dotąd są nieusuwalni .

nawiązując do metod Marszałka Piłsudskiego proponowanych przez kilku czytelników forum Niezależnej...

otóż w Berezie Kartuskiej w obozie zwanym Miejscem Odosobnienia a przeznaczonym dla więźniów politycznych: komunistycznych, ludowych oraz kryminalnych nacjonalistów chazarsko kałmuckich na terytorium wschodniej Małopolski będących przeciwnikami Rządu Rzeczypospolitej Polskiej... jest raczej nie możliwe aby współcześnie osadzić sowieckich kryminalistów okupujących Sejm Rzeczypospolitej Polskiej od 16 grudnia 2016roku...

i to z prostej przyczyny... ponieważ Bereza Kartuska wraz z województwem Poleskim... na drodze wymuszonego przez Stalina na Churchillu i Rooseveltcie... szantażu w Teheranie 1943 roku i powtórzonego w Jałcie w 1945 roku włączone zostały do terytorium państwa sowieckiego... a przy jego rozpadzie w 1992 roku... zamiast Polsce te wielowiekowe integralne terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poprzez chazarsko kałmuckie matactwa... przekazane zostały Białorusi...

natomiast dla STADA POstkomunistycznej DZICZY, sowieckich konfidentów i agentów obcych państw, publicznych nierozliczonych złodziei i oszustów, oficjalnych wrogów Polaków i Polski okupujących główną salę plenarną w polskim Sejmie od 16 grudnia 2016 roku... dewastujących i profanjących majestat Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej tym samym łamiąc w agresywny sposób Prawo karne i konstytucyjne Rzeczypospolitej Polskiej!!!... dla każdego z tych kryminalistów w polskim Sejmie... po 10 lat ciężkiego więzienia w Sztumie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl