niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

​Najpierw w ORMO, później w TK

Dodano: 10.01.2017 [12:18]
​Najpierw w ORMO, później w TK  - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Bliski współpracownik byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, sędzia Stanisław Rymar, unika wspomnień z PRL-u. Nic dziwnego, skoro był członkiem ORMO i pracował dla komunistycznej młodzieżówki.

Dzisiejszy sędzia TK zgłosił akces do szeregów Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej w 1975r. Wtedy świeże były jeszcze w pamięci obrazy pacyfikacji przy udziale ORMO-wców protestów Marca ’68. Jeszcze wcześniej Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej wraz z żołnierzami KBW, funkcjonariuszami Bezpieczeństwa Publicznego walczyła z Żołnierzami Wyklętymi. Do walki z antykomunistycznym podziemiem w grudniu 1945 r. Państwowy Komitet Bezpieczeństwa wystawił ok. 180 tys. żołnierzy oraz funkcjonariuszy MO i ORMO.

„Proszę o przyjęcie mnie w szeregi ORMO” – pisał Rymar, zgłaszając się do Sztabu Dzielnicowego Warszawa-Śródmieście. Dodał, że najbardziej zainteresowany jest pracą w służbie ruchu. Prawnik był w tym czasie etatowym pracownikiem Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, federacji polskich organizacji młodzieżowych w pełni uzależnionej od PZPR-u. 

Czytaj więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie"
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

...no nie moze to być...

Ale tak jest wszędzie do dzisiaj, jak nie należałeś do Partii o nazwie PZPR, to nigdy nie zostałeś jakimś ordynatorem oddziału szpitalnego czy dyrektorami szpitali tez byli komuniści z klucza, a jak nie byłeś cicho, to zrobili z ciebie czarna owcę jak z Chazana. Syn czy córka jakiegoś szefa kliniki nigdy w Niemczech nie dostana zgody Rady Szpitala na zatrudnienie w Klinice ojca czy nawet w szpitalu w którym ten ojciec pracuje. Ma to na celu zapobieganie powstawaniu sitw i koterii szpitalnych jak to jest powszechnie spotykane w PRL i PRLbis.

Przygotowywanie społeczeństwa do zarządzania przez ryzyko polegało na zaatakowaniu
i ośmieszaniu zobiektywizowanych form rozpatrywania faktów i wydarzeń. Wobec tego zakazano emitowania wypowiadania się przez pracowników, aż w końcu samą premier objęto tym, wyłączono bowiem w 15 województwach sygnał nadający jej wypowiedzi. Ministrowie nagminnie musieli korzystać z jednej życzliwej radiostacji i telewizji, którą okrzyknięto jako media ludzi niepoważnych, bo noszących berety (nakrycia głowy z moheru). Co ciekawe tak mówiło 10-20%, a może i 50 % inteligencji. Wśród naukowców mogłoby to być chwilami
i 99%.Wyjaśnij.

On nie będzie korzystał z przywilejów

PROSZĘ NIE UFAĆ PO ,BO ZNAJDĄ NASTĘPNE TEMATY PROTESTU.PRZECZEKAĆ,SAMI SIĘ WYKOŃCZĄ.
C

Do ORMO pchała się największa szumowina PRL-u. Dzisiaj, takich, niebezpiecznych zboków poszukuje się, zazwyczaj, listem gończym.

pełna zgoda że do ormo pchała się najgorsza szumowina

Takim ludziom w tamtych latach nikt uczciwy nie podawał ręki, a dzisiaj to najwyższe autorytety wymiaru sprawiedliwości. Daleka droga jeszcze do normalnego państwa.

Za przynależność do aparatu represji i terroru, CZYLI NIESPRAWIEDLIWOŚCI, powinien być usunięty karnie z APARATU SPRAWIEDLIWOŚCI, bo zhańbił togę sędziego !!!ł

nastepny po rzeplinskim czerwony KOMUNISTA w szeregach TK

my chłopcy z lasu nie wszyscy zdaliśmy broń i jak wreszcie któryś z nas nie wytrzyma to odstrzeli te komunistyczne pomioty !!!

Chcesz popełnić samobójstwo ?

tom, ja bardzo chciałbym do was dołączyć, gdzie i kiedy mam się zgłosić?

Puste gadanie.

99% sedziow ma taki rodowód i są NIETYKALNI, ustawieni do konca zycia ! a Ty Polaku zapie ... j na ich emerytury

Nic dziwnego że sądy w Polsce, to nadzWyczajny gang przestępczy, był h-j w ORMO, teraz wydaje wyroki jako ormowiec.Sienkiewicz miał dużą wiedzę o systemie pamującym w Polsce, że to H-j D-pa i KK.

Nie o honor w tej wyliczance szło :))

W służbie ruchu czyli nie do końca na miejscu jest od razu przywoływanie w tym kontekście, że ORMO walczyło z NSZ bo dla tego gościa była to już raczej zamierzchła przeszłość, i służba ruchu nie miała raczej związków z jakimiś pacyfikacjami.

Bolków, Brąków, Donaldów i innych rzepaków.

Byłeś w ZOMO byłeś w ORMO teraz jesteś za Platformą. Nic dodać nic ująć.

TK wynalazek komunistyczny, to i towarzysze ochotnicy w nim sie szwedaja.

ORMO nie zajmowało się kierowaniem ruchem drogowym, bo werbowano tam ludzi którzy najczęściej nie ukończyli podstawówki.Kuźnią kadr były Ochotnicze Hufce Pracy, gdzie młodzi chłopcy robili prawo jazdy, uprawnienia na obsługę różnych maszyn, lub zdobywał praktykę w jakimś zawodzie gdzie dostawał papiery.Ich werbowano po tej "Uczelni" do ZOMO.
Wybierano ludzi bezwzględnych i nie koniecznie kumatych.
"Ociec prać, prać synalkowie" o to właśnie chodziło.

Trochę mylisz pojęcia.OHP były szansą również dla młodzieży bardzo biednej pochodzenia głównie wiejskiego, gdzie rodziców nie było stać na internat w mieście, albo nie chcieli po prostu dać pieniędzy. Słusznie zauważasz, że to była szansa na zdobycie zawodu ,czasem dobrze płatnego dorównującego, a czasem przewyższającego płace techników i inżynierów. Oni raczej do ZOMO nie nadawali się.

Ja tylko pytam: Co ten pan sędzia robi w TK? Jak on tam trafił?

@ewau czemu to zdziwienie przeciez w tym TK(komunistycznym)to same komuchy siedzialy I siedza nie byles czerwony nie byles sedzia czy prokuratorem

Poprzez ten francowaty okrągły stół!Dzięki temu stolcowi tyle ścierwojadów się uchowało a co niektórzy to ta nadzwyczajna kasta psia mać!Bagno i Obcy Desant!

Nikt mi o tym nie mówił.Ja to przeżyłem i wiem.Do ORMO wstępował najgorszy element społeczeństwa.Powtarzam - najgorszy element Polaków,najgorszy pod każdym względem.Porównać ich do szamba to szczyt łaski.

Wyrownac rente tego skorwiela do sredniej i deprtowac do Towarzyszy

Emerytura dla tego pana 2.000 zl. jak dla ubekow.

za duzo. Jezeli maja miec 2000 to najnizsza emerytura powinna byc 2000 a nie 1000zlotych (wsrod moich znajopmych nikt nie ma 2000zlotych, niektorzy maja tylko troszke powyzej 1000 ale nie przekracza 1500, no to dlaczego ta zaraza mamiec wiecej niz ci ktorzy byli porzadnymi Polakami?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl