niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Pracownik kolei musi być trzeźwy

Dodano: 07.01.2017 [21:42]
Pracownik kolei musi być trzeźwy - niezalezna.pl
foto: Pavlofox (pixabay)
Pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego sprawdzili, jak przewoźnicy zapobiegają dopuszczeniu do pracy osób pijanych czy odurzonych narkotykami. Okazało się, że nie wszyscy przedsiębiorcy mają odpowiednie procedury. A nawet gdy są, to nie eliminują w pełni zagrożenia.

Dlatego prezes UTK wydał rekomendacje, by ujednolicić procedury i umożliwić kontrolę wszystkich pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

- Wiele mówi się o zagrożeniu powodowanym przez pijanych kierowców, a chciałbym zwrócić uwagę na istnienie takiego problemu również na kolei – podkreśla Ignacy Góra, prezes UTK. - Maszynista, dyżurny ruchu czy inny pracownik bezpośrednio związany z bezpieczeństwem ruchu kolejowego są odpowiedzialni za bezpieczeństwo setek pasażerów znajdujących się w pociągu. Niezwykle istotne jest, aby znajdowali się w odpowiednim stanie psychofizycznym – dodaje.

Prezes UTK podjął odpowiednie działania nadzorcze w ramach monitorowania bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Sprawdzono u wybranych licencjonowanych przewoźników, czy posiadają i stosują procedury systemu zarządzania bezpieczeństwem (SMS), zapobiegające dopuszczeniu do pracy pracowników pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych.

Okazało się, że nie wszyscy przewoźnicy wprowadzili specjalne procedury, które pozwalają wykryć, czy pracownicy bezpośrednio związani z bezpieczeństwem ruchu kolejowego znajdują się we właściwym stanie psychofizycznym. - Niepokoi nas fakt, że nawet przewoźnicy, którzy już takie procedury wdrożyli, najczęściej przeprowadzają tylko kontrole wyrywkowe, które niestety nie zawsze okazują się wystarczające. Problemem jest także brak jednolitości obowiązujących procedur – przyznaje Piotr Szczepaniak, dyrektor departamentu nadzoru UTK.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A co z wybrańcami narodu, posłami i senatorami RP? Ci to nawet bar mają w robocie z alkoholem, im wolno? Jak szaraka w robocie złapią na bani to dyscyplinarka a elyta może głosować na gazie! Ot bolszewicka sprawiedliwość!

Pracownik kolei musi być trzeźwy.

Kazdy pracownik w pracy musi byc trzezwy.
Poza artystami ktorzy taka maja prace i ludzmi robiacymi w rozrywce ktorzy maja taka prace.
No i kontrolerzy jakosci alkoholi - oni probkuja.
No i pracownikami zajmujacymi sie cialami zmarlych i grabarzami - dla dezynfekcji.

Oczywistą oczywistością jest stwierdzenie . A kto będzie kontrolował kontrolujących. Podchodząc w ten ,,sposób " do sprawy - Wszyscy jesteśmy POdejrzani o np. jazdę PO alkoholu. Tylko tyle że nie udało się Nas złapać.
Reasumując panie ,,POmysłodawco "
IM MNIEJ WIESZ KRÓCEJ BĘDZIESZ PRZESŁUChIWANY.

Co do obrazka powyżej, to PAMIĘTAM te czasy, gdy w bochenku chleba był kawałek sznurka, zdarzało się to BARDZO CZĘSTO■Na zewnątrz bochna{na skórce od chleba} zawsze był przyklejony malutki papierek z napisem ‹G.S. Samopomoc Chłopska›, G.S. to był skrót od Gminna Spółdzielnia

tak zdarzało się ale...to na obrazku to kłos żyta nie sznurek...

Francuzi polskiego pochodzenia, jak za poprzedniej komuny przyjeżdżali do Polski na wakacje, to pierwsze kroki kierowali do piekarni GS - po polski chleb, a potem do Pewexu, żeby kupić wódkę na następny rok przyjęć, party, imienin, urodzin.

Znowu jakiś "ważny" urzędas przypomina o swoim istnieniu.Pewnie niedługo będzie domagał się więcej kapuchy,bo premie takie malutkie...

Najłatwiej "WSZYSTKO WIEDZIEĆ"

A co z poslami na Sejm, parlamentarzystami w Unii???
Czy oni moga bezkarnie permanentnie bywac nacpani?

Jak widze Petru albo Sikorskiego wypowiadajacych sie i przewracajacych galkami ocznymi to nie mam zadnych watpliwosci, ze sa nacpani. Kto ich zaopatruje???!!

Emerytura kolejarzy została sprowadzona do poziomu zapomogi przez działania PO

Emerytury dla UB i SB były priorytetem.

Komoruskie dbali o swoich dobroczyńców za te poukrywane teczki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl