niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Tak się starała a ją zwolnili. Internauci bezlitośni: Po Renacie Grochal, teraz kolej na Michnika

Dodano: 23.12.2016 [11:16]
Tak się starała a ją zwolnili. Internauci bezlitośni: Po Renacie Grochal, teraz kolej na Michnika - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
Fala zwolnień w „Gazecie Wyborczej” zatacza coraz szersze kręgi. Z pracą w redakcji, w ramach zwolnień grupowych pożegnać musiał się dziennikarz gospodarczy Konrad Sadurski oraz dziennikarka polityczna Renata Grochal.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl Renata Grochal zaczęła pracę w „Gazecie Wyborczej” w 2004 roku i zajmowała się głównie tematami politycznymi. Teraz została jednak zwolniona w ramach kolejnego etapu zwolnień grupowych. Początkowo miały one objąć maksymalnie 135 osób, jednak już w grudniu rozszerzono je do 190 osób.

Zwolnienie Grochal, nie umknęło uwadze internautów. Sugerują oni, że gdy z „Gazety Wyborczej” zwalniana jest tak zaangażowana dziennikarka, następny w kolejności jest już chyba sam Adam Michnik.

Po utracie władzy przez Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe Renata Grochal tak pisała na łamach „Gazety Wyborczej”:

„PiS idzie jak walec. (...) ma całą władzę wykonawczą - rząd i prezydenta - oraz ustawodawczą - jako pierwsza partia po 1989 r. ma samodzielną większość w Sejmie. Wykorzysta ją do pognębienia opozycji i łamania demokratycznych standardów” - pisała na łamach „Gazety Wyborczej” Renata Grochal i Agata Kondzińska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lis i GW już porównują rządy PiS do... nazizmu. Pierwszy tydzień paranoi salonu III RP
 
Z kolei odnosząc się do kwestii katastrofy smoleńskiej, na antenie TVN24 Grochal stwierdziła, że jest... „zmęczona Smoleńskiem”.
 
W swojej karierze Renata Grochal otrzymała nawet szyderczą Nagrodę Złotego Goebbelsa. Wytknięto jej, że oburzała się o nazywanie posłanek Nowoczesnej „aniołkami Petru”, podczas gdy sama pisała o „aniołkach Kaczyńskiego”.

 
 

 
Zaledwie dwa dni temu na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się tekst jej autorstwa pt. „Poseł Kaczyński potwierdza: Polska jest na drodze do autorytaryzmu ”.

„Kaczyński porównał opozycję do Samoobrony, co było kontynuacją narracji premier Beaty Szydło i wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego o „warchołach oraz wichrzycielach”, którzy przeszkadzają w „dobrej zmianie”. Ale to nie opozycja odpowiada za to, co się dzieje w państwie, lecz PiS, który rządzi” - pisała na łamach „Gazety Wyborczej” Renata Grochal.


Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Spoko!
Z pewnością przytuli ją jakaś lokalna wersja Voelkischer Beobachter. Z głodu nie dadzą jej zginąć.
W najgorszym razie zacznie tropić antysemitów w żlobkach albo napisze podręcznik "Jak zdemaskować antysemitę po wyssaniu mleka matki polki"

Do onetu ją wezmą... :)

trzeba wziąć pod rozwagę, czy aby nie jest to realizowany, przez Gw-no, pilotowy program wprowadzenia w życie hasła Brunka: "zmień pracę i weź kredyt". Jak można się sPOdziewać, głoszą sukces.

Dedykacja dla twayszki Renaty Grochal od Czerskoryskich:

"Tak bardzo sie starałam,
a ty teraz nie chesz mnie ..... :o(
Dla ciebie tak kłamałam,
Powiedz mi - dlaczego nie chcesz mnie ... ????"

:o))

ENDE

"Łamanie" demokracji w wydaniu GW przez PIS - bardzo mi się podoba - popieram !!! Opozycja szczeka a karawana jedzie dalej !!

Grochala: "( „Kaczyński porównał opozycję do Samoobrony, co było kontynuacją narracji premier Beaty Szydło i wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego o „warchołach oraz wichrzycielach”, którzy przeszkadzają w „dobrej zmianie”. Ale to nie opozycja odpowiada za to, co się dzieje w państwie, lecz PiS, który rządzi” - pisała na łamach „Gazety Wyborczej” Renata Grochal.)"
Jasne rządziła mafia PO/PSL wówczas PiS też byl odpowiedzialny, terz mafia rozrabia z POwodu utraty wldzy winien PiS bo wygrął wybory, społeczeństwo powiedziało DOSĆ! MAFIJNYCH UKLADÓW, ZŁODZIEJSTW, NISZCZENIA CO POLSKIE.
Jeeliidzie o kolejność to wpierw poleci vice naczelny Kurski, Stasiński bo oni tak w kolejnosci opuszczą TONĄCĄ ŁAJBĘ ZAPEŁNIONĄ ŚCIEKIEM JADU I ANTY POLSKOŚCI.

Już nie da się chyba ciągnąć tematu smoleńskiego. Odważne hipotezy wyjaśniające przyczynę upadły , poza tym wszyscy mają dość ( poza ścisłym szefostwem PiS i paru oszołomów).

chyba ci się menda na torbie,

Wyraźnie widać Dobrą Zmianę w GW ! Oby tak dalej !

teee! grochal!
nie narzekaj

weź kredyt, zmień pracę i wyjedź na granicę

(-)Anna K...

. ten sort trafi do onetu , a swoja droga dlaczego na niezaleznej.pl nie ma POCZTY

Taka była zmęczona, to teraz będzie mogła odpocząc!

Są miejsca pracy przy sprzątaniu ulic, (zwłaszcza po manifestacjach KOD_u). Nie duże te manifestacje co prawda ale może na jakąś 1/10 etatu wystarczy. Akurat na zupkę błyskawiczną i bułeczkę za 30 gr. To się "biedactwo" pożywi.

W waszym tekście wkradł się błąd. Powinno być: Z pracą w NADredakcji.......pożegnać musiał .....oraz NADdziennikarka polityczna Renata Grochal.

Ladne dziennikarki znajda prace w NIGHT Clubach i salonach masazu,jako striptiserki,a chlopy pojda na zupe dla bezrobotnych Jacka Kuronia ktorego tak uwielbiali w GW.Dla zclnkow KOD ktorych nie stac na placenie zonom limentow na dzieci zupki bede wydawal na swienta Mateusz Kujowski.

mam robotę dla wysoko wykwalifikowanego pracownika GW .
Nie to nie jest tester wibromasażerów . mam komórkę do wysprzątania

Dziwna tu jak w WP praktyka przez zydowstwo wtyki mend z KOD w "niezaleznej", czyli blokownia niewygodnych da Zydowstwa wpisów prawdy kim de facto sa te łąchudry, te parchy i za co im Niemcy dawalimim popalić, wszak nie za krzywe ryje, ale za chamstwo które maja w genach i sadyzm ci UB-ecy NKWDzić i ich wtyki, te pluskwy w nieależnej!

Zaraz powstanie KODGW - Komitet Obrony Dziennikarzy Gazety Wybiórczej. Ci ludzie zapędzili się w swojej "wściekliźnie macicy" do granic paranoi. Pozdrawiam.

Czytam i opłacam subskrypcję GW. Bardzo ciekawa gazeta, wiele ciekawych artykułów i rzetelnych. O wiele bardziej merytorycznych od tego portalu.

Krul, skoro czytasz bardzo ciekawą gazetę, pod nazwą GW z wieloma ciekawymi i rzetelnymi artykułami to należą się tobie mój drogi pochwały. Jedna, że nauczyłeś się czytać, druga, że rzekomo rozumiesz, co czytasz, a trzecia za lojalność, która jest wielką cnotą.

ciekawe kiedy masz na to czas, ty j..any trollu, skoro wszędzie cię tu pełno?! Poza tym takim prymitywom jak ty, to żal p i n i o n d z ó w na gazetę :))

Ten kto myśli - tak jak ja przez lata od dziecka myślałem - że jewrejstwo dostało od Niemców popalić li tylko z Nienawiści jest takim, jakim byłem ja onegdaj "głąbem", bo po latach, zapoznaniu się z historią - często smutną - naszego narodu uważam, że Niemcy dali im popalić za podobne świństwa jakie uczynili nam Polakom jak Targowica, KPP, SDKPiL, Komunistyczna Partia Zachodniej Ukrainy, UBP, KBW, WSI, Cyrankiewicz, Jakub Berman, Różański, Fejgin i tysiące morderców od nich, czyli Szkopy ta podobna do nich parszywa nacja znienawidziła ich nie za wygląd, nie za pochodzenie, ale za judzenie, rozwalanie każdego im gościnnego kraju za co już od wieków cały Świat ich nienawidzi.

Nie czytam - Nie kupuje !
Jak kogoś widzę z tą szmatławą gazetką to zwracam kulturalnie uwagę że to niestosowne promować się z takim medialnym szajsem (Agora).

Gazeta Wypróżniona i ciągły problemy posłanek z ich przerwą , przy obstrukcja opozycji totalnej , daje nowe światło na potrzebę istnienia WC dla głównego nurtu ściekowego POwolnych mediów , szczególnie w centralnych punktach i urzędach państwa.

Jeszcze nie tak dawno trzymając Wypróżnioną w ręku czy pod pachą ,można było dostać karpia bez kolejki i bezpiecznie zawinąć ...dziś za coś takiego nawet do kolejki nie wpuszczą i można dostać po ryju i nie tylko w mięsnym...tak że, nie brać do ręki ani tym bardziej pod pachę ...

Widziałem jak schylony starzec prosi w sklepie aby mu gazetę zapakować ?... a młody sprzedawca ochoczo zawija jego zakupy w Wypróżnioną , szok i zdziwienie starca niepowtarzalne....a sprzedawca, że to gratis bo gazeta wczorajsza i zostało wszystko do zwrotu na makulaturę.

Nastały czasy mądrości Narodów i nie tylko Polacy dostrzegli, że demokracja dotyczy wszystkich, że w demokracji rządzi większość i jak komuś się to nie podoba ,to granice jeszcze otwarte a mniejszości, owszem są ale muszą wiedzieć gdzie ich miejsce, na pewno nie w Polskim Rządzie czy w Polskim Sejmie .

Tam gdzie rządzą mniejszości ,tam nie ma wolności bo spróbuj coś powiedzieć że Ci się mniejszości nie podobają ...to te mniejszości wsadzą Cię do więzienia bo będą czuły się zagrożone utratą władzy i profitów z władzy płynących...

Prawda jest bolesna i jest paru wzburzonych prawdą , a za prawdą powiadam Wam kroczy historia ,tak nie lubiana przez mniejszości , historii nie da się oszukać ...człowiek rozumny potrafi uczyć się na błędach i wyciąga właściwe wnioski na przyszłość ...a ja mam wizję , coraz więcej ludzi mądrych i coraz więcej ludzi się nawraca...czy tylko ja mam taką wizje ?

Jak zwalniają w TVP, i PR, to zamach na dzienikarzy i wolne media, a jak zwalniają w GW to zupełnie normalna sprawa. Dzienniarze dlacze nie wykorzystacie "samograja".

sporo zwolnionych zalega pod sejmem sam widziałem jednego Diduszkę który padł był trupem normalnie z nadmiaru przyzwoitości .podeszło paru takich którzy mają się za ludzi
No ale próba zwędzenia portfela i gość ożył...może być :
antycypował

radosnych świąt droga pani

Jak widać pracodawcy bywają okrutni,bo tak się kobiecina starała,a tu nagle mówią jej won.Już niedługo ostatni będzie miał za zadanie zgasić światło na czerskiej.Żegnaj Pierwszy szmatławcu RP. Pomóżmy,by stało się to jak najszybciej.

A tak ryczała – precz od mojej macicy – no to dobrali się do jej dupska. Tylko tak dalej, a będzie dobrze.

Fakt jak zwolnią Michnika ,Kublik ,Wielowiejską i tego przykurcza,to gaZeta myknie z rynku ,potem kolej na Lisowczenkę,gonić obce media,a glizdy z nowocczesnej żebrzą na grach .pl,masakra,ciekawe kiedy tą żebraniną zajmie się fiskus!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl