​Joachim Brudziński: Nie będzie zgody na anarchię i warcholstwo

twitter.com/marpiotr

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie kończy się wolność drugiego. Nie damy się zastraszyć, nie damy się zmanipulować. Porządek w polskim państwie będzie, bo na czele rządu stoi Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Joachim Brudziński do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim osób, manifestujących swoje poprarcie dla rządu Beaty Szydło.

- Pamiętajmy o tym, jak wyglądały ulice polskich miasta, gdy rządziła partia, która ma w nazwie słowo "obywatelska" – mówił Joachim Brudziński do zgromadzonych.

Poseł PiS poinformował, że w piątkowych wydarzeniach brali udział członkowie Antify, którzy mieli wszczynać awantury.

Nie dajcie sobie wmówić, że coś złego dzieje się z polską demokracją. O to im chodziło, żeby sprawić takie wrażenie. Dzieje się, tam gdzie powinno, gdzie działa policja i prokuratura. Ciężko pracujący Polacy nie mają się czego obawiać

- powiedział Brudziński.

Poseł PiS zapewnił, że budżet państwa został uchwalony i stało się to w sposób legalny.

Nie zabraniamy opozycji demonstracji, niech sobie chodzą, ale nie pozwolimy na warcholstwo

- mówił Brudziński.

Brudziński zaznaczył, że ustawa dezubekizacyjna nie jest zemstą, a zaprowadzeniem sprawiedliwości.

Nie chcemy eskalacji, do której stoi opozycja i ci, którzy stoją za ich plecami. Czy ktoś o zdrowych zmysłach jest w stanie uwierzyć, że to, co widzimy jest efektem wykluczenia posła Szczerby?

- pytał Brudziński.

Nie ma pomysłu zakazu mediów w Sejmie. Politycy i media są na siebie skazani mówił Brudziński.

Świętej pamięci Andrzej Lepper mógłby się od nich uczyć. Nawet ludzie Samoobrony nie blokowali fotelu marszałka. To było ewidentne złamanie kodeksu karnego

- dodał Brudziński.

Joachim Brudziński zaznaczył, że wczoraj przed orędziem Beaty Szydło nastąpiła awaria i część Polaków nie mogła zobaczyć jej przemówienia w TVP.

- Polska jest i będzie wolna, bo PiS jest partią wolności. Pozwolimy na demonstracje opozycji, ale nie pozwolimy na warcholstwo i nocną zmianę 2. Dziś oni mówią, że wrócą, do władzy, ale zaznaczę, że zrobimy wszystko, żeby w sposób demokratyczny oni jeszcze długo zostali w tej opozycji - dodał Brudziński.

Poseł PiS podziękował za  za wyrazy wsparcia, które do niego docierają.

ZOBACZ WIDEO 


 
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Suski o decyzji ws. sędziego Topyły

/ fot. Telewizja Republika

– Jeśli będziemy mieć sędziów, którzy się łaszczą nawet na 50 złotych, to wyroki będą kupowane; sędziowie to powinni być ludzie kryształowi, nieskazitelni – podkreślił szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Sąd Najwyższy uniewinnił w sprawie dyscyplinarnej sędziego Mirosława Topyłę od zarzutu kradzieży 50 zł. Tym samym SN zmienił wyrok sądu dyscyplinarnego I instancji, który usunął Topyłę ze stanu sędziowskiego w związku z tym zarzutem.

Marek Suski komentując ten wyrok w TV Republika, podkreślił, że „wszędzie się uznaje, że w wymiarze sprawiedliwości szczególnie sędziowie to powinni być ludzie kryształowi, nieskazitelni”.

Jak będziemy mieć uczciwych sędziów, to będziemy mieć sprawiedliwe sądy 
– stwierdził. 

Jak będziemy mieć takich sędziów, którzy się nawet na 50 złotych łaszczą, to wyroki będą po prostu kupowane 
– podkreślił szef gabinetu politycznego premiera.

W ocenie ministra ta sytuacja to „kolejny dowód” na konieczność naprawy wymiaru sprawiedliwości poprzez reformę. 

To musi być proces długotrwały, bo nie da się tego zrobić jednym cięciem 
– ocenił. – Jeżeli my tego nie zrobimy, to nikt tego nie zrobi, bo poza PiS nie ma żadnej siły politycznej, która chce naprawy państwa, w tym naprawy sądownictwa – zaznaczył Marek Suski.

Źródło: PAP, niezalezna.pl, TV Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl