​Joachim Brudziński: Nie będzie zgody na anarchię i warcholstwo

twitter.com/marpiotr

Marek Nowicki

Kontakt z autorem

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie kończy się wolność drugiego. Nie damy się zastraszyć, nie damy się zmanipulować. Porządek w polskim państwie będzie, bo na czele rządu stoi Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Joachim Brudziński do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim osób, manifestujących swoje poprarcie dla rządu Beaty Szydło.

- Pamiętajmy o tym, jak wyglądały ulice polskich miasta, gdy rządziła partia, która ma w nazwie słowo "obywatelska" – mówił Joachim Brudziński do zgromadzonych.

Poseł PiS poinformował, że w piątkowych wydarzeniach brali udział członkowie Antify, którzy mieli wszczynać awantury.

Nie dajcie sobie wmówić, że coś złego dzieje się z polską demokracją. O to im chodziło, żeby sprawić takie wrażenie. Dzieje się, tam gdzie powinno, gdzie działa policja i prokuratura. Ciężko pracujący Polacy nie mają się czego obawiać

- powiedział Brudziński.

Poseł PiS zapewnił, że budżet państwa został uchwalony i stało się to w sposób legalny.

Nie zabraniamy opozycji demonstracji, niech sobie chodzą, ale nie pozwolimy na warcholstwo

- mówił Brudziński.

Brudziński zaznaczył, że ustawa dezubekizacyjna nie jest zemstą, a zaprowadzeniem sprawiedliwości.

Nie chcemy eskalacji, do której stoi opozycja i ci, którzy stoją za ich plecami. Czy ktoś o zdrowych zmysłach jest w stanie uwierzyć, że to, co widzimy jest efektem wykluczenia posła Szczerby?

- pytał Brudziński.

Nie ma pomysłu zakazu mediów w Sejmie. Politycy i media są na siebie skazani mówił Brudziński.

Świętej pamięci Andrzej Lepper mógłby się od nich uczyć. Nawet ludzie Samoobrony nie blokowali fotelu marszałka. To było ewidentne złamanie kodeksu karnego

- dodał Brudziński.

Joachim Brudziński zaznaczył, że wczoraj przed orędziem Beaty Szydło nastąpiła awaria i część Polaków nie mogła zobaczyć jej przemówienia w TVP.

- Polska jest i będzie wolna, bo PiS jest partią wolności. Pozwolimy na demonstracje opozycji, ale nie pozwolimy na warcholstwo i nocną zmianę 2. Dziś oni mówią, że wrócą, do władzy, ale zaznaczę, że zrobimy wszystko, żeby w sposób demokratyczny oni jeszcze długo zostali w tej opozycji - dodał Brudziński.

Poseł PiS podziękował za  za wyrazy wsparcia, które do niego docierają.

ZOBACZ WIDEO 


 
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Sejmowa komisja za zmianami w ordynacji…

Sejmowa komisja za zmianami w ordynacji…

Abp Gądecki apeluje o wzajemny szacunek w…

Abp Gądecki apeluje o wzajemny szacunek w…

Caracale uziemione. Francuska armia nie ma…

Caracale uziemione. Francuska armia nie ma…

Wypadek wojskowego śmigłowca. Piloci…

Wypadek wojskowego śmigłowca. Piloci…

Efekt „Różańca do granic” przeszedł…

Efekt „Różańca do granic” przeszedł…

Sejmowa komisja za zmianami w ordynacji wyborczej proponowanymi przez PiS

/ / FLICKR/RAMA/CC

Sejmowa komisja nadzwyczajna przyjęła poprawki PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej autorstwa tego klubu. Zachowują one m.in. JOW-y w gminach do 20 tys. mieszkańców i pozostawiają kompetencję ustalania granic okręgów wyborczych władzom samorządowym.

Poprawki zostały wniesione podczas drugiego czytania projektu w Sejmie w środę rano. Komisja nadzwyczajna zajęła się nimi jeszcze tego samego dnia. Głosowanie projektu zmian w ordynacji wyborczej autorstwa PiS wraz z poprawkami odbędzie się najprawdopodobniej w czwartek.

Wniesione przez PiS poprawki zmieniają część zapisów projektu, który w zeszłym tygodniu został pozytywnie zaopiniowany przez komisję nadzwyczajną.

Jedna z poprawek przywraca ordynację większościową w gminach do 20 tys. mieszkańców. Pierwotna propozycja poparta przez komisję znosiła JOW-y w mniejszych gminach. 

Komisja poparła także poprawkę PiS, zgodnie z którą trzech kandydatów na szefa Krajowego Biura Wyborczego, organu zapewniającego obsługę Państwowej Komisji Wyborczej, przedstawiać będzie PKW minister spraw wewnętrznych po zasięgnięciu opinii szefów trzech Kancelarii: Sejmu, Senatu i Prezydenta.

Zgodnie z pierwotnym projektem PiS, który poparła komisja w zeszłym tygodniu, troje kandydatów do KBW miało być wskazywanych przez prezydenta, Sejm i Senat.

Sejmowa komisja nadzwyczajna poparła także poprawkę PiS do projektu tego klubu wydłużającą kadencję rad gminy i powiatu oraz sejmiku województwa do 5 lat.

Zgodnie z inną poprawką popartą przez komisję komisarze wyborczy nie będą ustalali granic okręgów wyborczych, co pierwotnie zakładał projekt PiS; pozostanie to w kompetencjach władz samorządowych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl