​Joachim Brudziński: Nie będzie zgody na anarchię i warcholstwo

twitter.com/marpiotr

  

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie kończy się wolność drugiego. Nie damy się zastraszyć, nie damy się zmanipulować. Porządek w polskim państwie będzie, bo na czele rządu stoi Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Joachim Brudziński do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim osób, manifestujących swoje poprarcie dla rządu Beaty Szydło.

- Pamiętajmy o tym, jak wyglądały ulice polskich miasta, gdy rządziła partia, która ma w nazwie słowo "obywatelska" – mówił Joachim Brudziński do zgromadzonych.

Poseł PiS poinformował, że w piątkowych wydarzeniach brali udział członkowie Antify, którzy mieli wszczynać awantury.

Nie dajcie sobie wmówić, że coś złego dzieje się z polską demokracją. O to im chodziło, żeby sprawić takie wrażenie. Dzieje się, tam gdzie powinno, gdzie działa policja i prokuratura. Ciężko pracujący Polacy nie mają się czego obawiać

- powiedział Brudziński.

Poseł PiS zapewnił, że budżet państwa został uchwalony i stało się to w sposób legalny.

Nie zabraniamy opozycji demonstracji, niech sobie chodzą, ale nie pozwolimy na warcholstwo

- mówił Brudziński.

Brudziński zaznaczył, że ustawa dezubekizacyjna nie jest zemstą, a zaprowadzeniem sprawiedliwości.

Nie chcemy eskalacji, do której stoi opozycja i ci, którzy stoją za ich plecami. Czy ktoś o zdrowych zmysłach jest w stanie uwierzyć, że to, co widzimy jest efektem wykluczenia posła Szczerby?

- pytał Brudziński.

Nie ma pomysłu zakazu mediów w Sejmie. Politycy i media są na siebie skazani mówił Brudziński.

Świętej pamięci Andrzej Lepper mógłby się od nich uczyć. Nawet ludzie Samoobrony nie blokowali fotelu marszałka. To było ewidentne złamanie kodeksu karnego

- dodał Brudziński.

Joachim Brudziński zaznaczył, że wczoraj przed orędziem Beaty Szydło nastąpiła awaria i część Polaków nie mogła zobaczyć jej przemówienia w TVP.

- Polska jest i będzie wolna, bo PiS jest partią wolności. Pozwolimy na demonstracje opozycji, ale nie pozwolimy na warcholstwo i nocną zmianę 2. Dziś oni mówią, że wrócą, do władzy, ale zaznaczę, że zrobimy wszystko, żeby w sposób demokratyczny oni jeszcze długo zostali w tej opozycji - dodał Brudziński.

Poseł PiS podziękował za  za wyrazy wsparcia, które do niego docierają.

ZOBACZ WIDEO 


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sprawa zwrotu wraku Tu-154M w Strasburgu. Wyrażono nadzieję wobec działań Rosji

Wrak Tu-154M / faktysmolensk.gov.pl

  

Mam nadzieję, że strona rosyjska rozpocznie z nami i mediatorem wyznaczonym przez Radę Europy prace nad implementacją rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego RE dotyczącego zwrotu Polsce wraku rozbitego pod Smoleńskiem samolotu Tu-154M - powiedział dziś w Strasburgu szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Według biura prasowego MSZ dzisiejsze rozmowy Czaputowicza z sekretarzem generalnym Rady Europy Thorbjoernem Jaglandem dotyczyły m.in. "możliwych sposobów reformy i wzmocnienia organizacji w obliczu aktualnych wyzwań politycznych i finansowych oraz oceny sytuacji politycznej w Europie".[polecam:https://niezalezna.pl/240312-rada-europy-przyjela-rezolucje-ws-zwrotu-wraku-tu-154m-to-najwazniejsze-zapisy-dokumentu]

Ponadto, jak zaznaczono w komunikacie, minister Czaputowicz podkreślił znaczenie, jakie Polska przywiązuje do "pełnej implementacji niedawno przyjętej rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wzywającej Rosję do niezwłocznego zwrotu wraku samolotu Tu-154M".

- Mam nadzieję, że strona rosyjska w dojrzały sposób podejdzie w końcu do tej sprawy i rozpocznie z nami i mediatorem wyznaczonym przez Radę Europy prace nad implementacją tej rezolucji

– podkreślił, cytowany w komunikacie MSZ, szef polskiej dyplomacji.

12 października Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu stronie polskiej wraku Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem. Rezolucja daje Rosji rok czasu na zwrot wraku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl