​Joachim Brudziński: Nie będzie zgody na anarchię i warcholstwo

twitter.com/marpiotr

  

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie kończy się wolność drugiego. Nie damy się zastraszyć, nie damy się zmanipulować. Porządek w polskim państwie będzie, bo na czele rządu stoi Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Joachim Brudziński do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim osób, manifestujących swoje poprarcie dla rządu Beaty Szydło.

- Pamiętajmy o tym, jak wyglądały ulice polskich miasta, gdy rządziła partia, która ma w nazwie słowo "obywatelska" – mówił Joachim Brudziński do zgromadzonych.

Poseł PiS poinformował, że w piątkowych wydarzeniach brali udział członkowie Antify, którzy mieli wszczynać awantury.

Nie dajcie sobie wmówić, że coś złego dzieje się z polską demokracją. O to im chodziło, żeby sprawić takie wrażenie. Dzieje się, tam gdzie powinno, gdzie działa policja i prokuratura. Ciężko pracujący Polacy nie mają się czego obawiać

- powiedział Brudziński.

Poseł PiS zapewnił, że budżet państwa został uchwalony i stało się to w sposób legalny.

Nie zabraniamy opozycji demonstracji, niech sobie chodzą, ale nie pozwolimy na warcholstwo

- mówił Brudziński.

Brudziński zaznaczył, że ustawa dezubekizacyjna nie jest zemstą, a zaprowadzeniem sprawiedliwości.

Nie chcemy eskalacji, do której stoi opozycja i ci, którzy stoją za ich plecami. Czy ktoś o zdrowych zmysłach jest w stanie uwierzyć, że to, co widzimy jest efektem wykluczenia posła Szczerby?

- pytał Brudziński.

Nie ma pomysłu zakazu mediów w Sejmie. Politycy i media są na siebie skazani mówił Brudziński.

Świętej pamięci Andrzej Lepper mógłby się od nich uczyć. Nawet ludzie Samoobrony nie blokowali fotelu marszałka. To było ewidentne złamanie kodeksu karnego

- dodał Brudziński.

Joachim Brudziński zaznaczył, że wczoraj przed orędziem Beaty Szydło nastąpiła awaria i część Polaków nie mogła zobaczyć jej przemówienia w TVP.

- Polska jest i będzie wolna, bo PiS jest partią wolności. Pozwolimy na demonstracje opozycji, ale nie pozwolimy na warcholstwo i nocną zmianę 2. Dziś oni mówią, że wrócą, do władzy, ale zaznaczę, że zrobimy wszystko, żeby w sposób demokratyczny oni jeszcze długo zostali w tej opozycji - dodał Brudziński.

Poseł PiS podziękował za  za wyrazy wsparcia, które do niego docierają.

ZOBACZ WIDEO 


 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak było w zeszłym roku. Teraz też bądźcie z nami! Zapraszamy na piknik patriotyczny

Tak było w zeszłym roku / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Zapraszamy na festyn patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg” 15 sierpnia o godz. 18.30 na plac Teatralny w Warszawie. Wstęp wolny!

Na scenie pojawią się: Krzysztof Cugowski, Jerzy Grunwald, Dariusz „Maleo” Malejonek czy Dariusz Kowalski. W programie koncertu, który wraz z Anną Popek poprowadzi Jan Przemyłski, znalazły się piosenki o wolności i umiłowaniu ojczyzny oraz te opowiadające o polskim bohaterstwie. Będzie to kolejny niezwykle radosny pokaz patriotyzmu.

Wspólne śpiewanie tworzy wyjątkową więź między ludźmi, niesamowicie integruje. Taka forma świętowania buduje też nasz patriotyzm, ten dobrze rozumiany. Jak mówił św. Jan Paweł II, żeby to była miłość do ojczyzny, a nie nienawiść do obcych

– powiedział „Codziennej” Darek „Maleo” Malejonek. Artysta wykona utwór Jacka Kaczmarskiego „Arka Noego” oraz autorską piosenkę „Pytanie” inspirowaną wierszem Tadeusza Gajcego. „Martwe morze”, „Jest taki samotny dom” i „Legiony” to natomiast utwory, które zaśpiewa Krzysztof Cugowski. Podczas ostatniego festynu rodzinnego, który odbył się na pl. Teatralnym 3 maja, publiczność nie dała muzykowi zejść ze sceny bez bisu. 

3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada to nasze największe święta narodowe. Każdy Polak powinien je szanować i obchodzić z właściwym podejściem. A śpiewanie jest najlepszym i ponadpolitycznym sposobem świętowania

– powiedział „Codziennej” Krzysztof Cugowski.

Dziś, 14 sierpnia 2018 r., do „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony jest śpiewnik patriotyczny. Zachęcamy, by na plac Teatralny udać się z numerem „Codziennej” i przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów patriotycznych. Śpiewnik będzie także rozdawany bezpłatnie podczas festynu. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Niezależne Media oraz Narodowe Centrum Kultury.

Koncert medialnie wspierają: Polska Agencja Prasowa, Trójka Polskie Radio, TVP2, Radio dla Ciebie, Telewizja Republika, tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portal Niezalezna.pl.

Źródło: GPC, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl