niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Dr Berczyński: jesteśmy komisją techniczną, a nie polityczną

Dodano: 21.10.2016 [15:15]
Dr Berczyński: jesteśmy komisją techniczną, a nie polityczną - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz
- Mamy lepszej jakości odczyty rejestratorów niż miała komisja Millera. I mogę z pewnością stwierdzić, że generała Andrzeja Błasika nie było w kokpicie - podkreślił dr Wacław Berczyński. Przy okazji odniósł się do absurdalnych zarzutów posłów opozycji, którzy twierdzili, że w podkomisji brakuje ekspertów od lotnictwa. - Każdy z nas spełnia wymogi prawa, jeśli panowie nie znacie ich zapisów, to jest tutaj prawnik, który może wyjaśnić wątpliwości.

W Sejmie trwa posiedzenie Komisji Obrony Narodowej, na którym posłowie zapoznają się z ustaleniami i raportem z dotychczasowej pracy podkomisji smoleńskiej.

W posiedzeniu biorą udział bliscy ofiar.

 - Rodziny mówią, że przechodzą przez piekło ekshumacji. To prawda, ale skazali nas na to prokuratorzy - Seremet, Parulski i inni - stwierdziła Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wstrząsające słowa Ewy Kochanowskiej. "Na piekło skazali nas Seremet, Parulski"

Z kolei dr Berczyński zwrócił uwagę posłom opozycji (zwłaszcza Platformy Obywatelskiej), który próbowali przeszkadzać w przedstawieniu wniosków.

- Jesteśmy komisją techniczną, a nie polityczną - podkreślił. Przypomniał, że wśród członków komisji są osoby z ogromnym doświadczeniem, także w sprawach lotniczych.


Przyznał, że zwrócono się do Rosji o dostęp do wraku tupolewa i oryginałów czarnych skrzynek.

- Odpowiedzieli, że są gotowi się spotkać. My jednak musimy wiedzieć po co mamy się spotykać - tłumaczył dr Berczyński tłumacząc, że kurtuazyjne spotkania nie mają sensu.
 
Autor: Źródło: Inne:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

zdajemy sobie my szaraczki doskonale sprawę że wrak nie wróci do Polski chyba że:
-putim umrze i nowa elyta będzię się oczyszczać ze zbrodni swojego poprzednika a jest tych zbrodni niesłychana ilość,
-podbijemy rosję i odbijemy Smoleńsk.

Najsmutniejszym faktem jest jednak sprawa udziału naszej elyty oraz tzw. wojska w tej zbrodni. Do dzisiaj nie wiadomo kto zoganizował udział tupolewa w tej specjalnej uroczystości, kto organizowal gości prezydenta, kto tworzył listę, kto i w jakim celu władował 100 osób do jednej ruskiej tutki. Kto zgodził się aby generałowie wszyscy i prezydent lecieli tym samym samolotem. Złamano wszystkie zasady bezpieczeństwa. Dlaczego jak odleciał pierwszy tylko z prasą, czy było tam miejsce dla prezydenta ? Dlaczego casa nie została użyta do lotu. No i jeszcze nie znamy przyczyn tragedii casy pod Mirosławcem. Nie znamy dzisiaj przyczyn tragedii śmierci oficera Gromu w czaxie pokazu w Gdyni _

Była to długa planowana akcja typowa dla putina. Co szyfrował szyfrant Zielonka że powiesił się z rozpaczy, co organizowal sekretarz tuSSka że w momencdie powrotu tzw. Tutki z remontu powiesił się na sznurze odkurzacza.

Nie ujawnienie służb wsi oraz nie ujawnienie wszystkiego od razu kto jest kto odbija się boleśnie na naszym narodzie.

Okrągły stól i jego ustalenia niszczą całkowicie wielkie nadzieje ruchu solidarnościowego. jedno jest jasne jestesmy caly czas zwodzeni.

Nasi obecni oficerowie, zawsze srali w gacie przed ruskimi,więc nie należy się dziwić panice tego trepa. Ilu jeszcze jest tego tałatajstwa w naszym wojsku,

poziom towarzystwa niesiolowskiego to nic innego jak klozet i az zal tego sluchac. buta arogancja i caly ten chor grabarczykow, kierwinskich tomczykow to michnikowszczyzna w klasycznej postaci. brakowalo jeszcze szczerby aroganckiego.wstyd i zal ze tacy ludzie sa poslami, no ale ktos ich wybral.....

Oglądałem posiedzenie Komisji i jak to często bywa przy okazji podobnych transmisji zwyczajnie ogarnął mnie niesmak. Przerażające jest to , że większość polityków w naszym kraju nie wie co to jest pytanie. Nie wie albo raczej nie chce wiedzieć. Zanim jeden z drugim wydusi z siebie jakieś pytanie, najpierw musi walnąć przemowę! Musi zaistnieć! Prostytuują się przed tymi kamerami, sprzedają się jak jakieś niewydarzone, marne aktorzyny. Nasza scena polityczna pełna jest żałosnych indywiduów, pozbawionych taktu, o honorze już nie wspominając. Sama ich postawa dyskwalifikuje ich jako ludzi zdatnych do sprawowania władzy.

odsłuchałem POpisy chamstwa na Komisji (trudne to chwilami). Właściwie nie służyło to niczemu, oponenci z PO nie mieli argumentów merytorycznych, żadnych. Poza okazywaniem fałszywej troski o dojście do prawdy nie interesowało ich nic z ustaleń podkomisji dr Berczyńskiego. Zdawkowe pytania i sążniste komentarze, nieprzyzwoite i wręcz chamskie deprecjonowanie wszystkiego. To jest prawdziwa "klasa" tej elity PO. Ciekawi mnie kto chciałby mieć bezinteresownie takich znajomych... Mnie zbiera na wymioty gdy o nich myślę.

Zakładając, że nawet gdyby był w kabinie śp. generał Błasik, jak kolaborantka po-spolita dowodziła by po-tęgować wymyśloną tezę o nacisku na pilotów, to na pewno łatwiej / naturalniej byłoby stawiać pozytywną tezę na tej podstawie . Weteran lotnictwa w trudnych sytuacjach u boku młodszego pilota, gdy piętrzą się problemy . Był/nie był kolaborantka w po-spolitym stylu/szablonie prawdę obraca o 180 stopni, co teraz potwierdzają nawet ustalone fakty .
ps.
Swoją droga dywersja net-owa nabrała mocy . Rusini albo z pl/rus lub innym obywatelstwem osaczają niezależną pl . Wczoraj walił mi się dość nowy komputer ale nie skojarzyłem . Dzisiaj ponownie nagle po-jawiły się problemy z kompem i też nie skojarzyłem . Jednak zauważyłem w rogu monitora komunikat programu antywirusowego, że były próby zamknięcia otwieranej strony a właśnie otwierałem przed chwilą stronę www . niezalezna . pl .

O to właśnie chodzi.O rzetelne,sterylne politycznie dowodzenie z zebranego materiału śledczego.
Niechaj sobie politycy wymyślają i uzasadniają domysły,taka już jest polityczna gra.
Lecz fachowcy w swoich dziedzinach niech będą jak żona Cezara.
Ta bolesna katastrofa dotknęła cały Naród,a Narodu oszukiwać nie wolno,niezależnie od intencji.

Szeinfeld z POszustów i Wielgus i Kabretowej Nowoczesnej uprawiają demagogie. Te osoby wprowadzają destrukcje i ciągle krytykują komisje. Podłączył się z PSL Sawicki.Nie chcą znać prawdy katastrofy w SMOLEŃSKU.

Wielgus wszystkie rozumy pojadła krytykuje naukowców z komisji, też znawczyni wściekłych macic. AROGANCKA I AGREZYWNA, oraz ZAKŁAMANA.

Cóż, pisiaczki się pogubiły, miśtrale sprzedane ruskim, ups, ależ wtopa.
A niezależna co na to? dalej trzyma linie wodza naczelnego jarusia niezawysokiego walecznego?
Kompromitacja goni kompromitację, a są tak samo beznadziejni jak poprzednicy.
Brakuje nam klasy politycznej z prawdziwego zdarzenia.

znow szczekanie , tylko to potrafisz.

Powiem krótko trzeba być nie lada idiotą zeby pisać takie bzdury...

"Brakuje nam klasy politycznej z prawdziwego zdarzenia."
nu da...
i owszem brakuje "takiwej" co Merkel z Putinem zaakceptują
a niemieckie gadzinówki napiszą że ta takie wspaniałe
jak nie odżałowany Redbull
bo inaczej "PO-bidoki" będą zdezorientowane

A tak na poważnie
konferencja podkomisji została zorganizowana na wniosek opozycji , trudno żeby przez miesiąc od poprzedniej konferencji coś dużo więcej ustalili, na razie kończą analizy istniejącej dokumentacji.. i zaczną ekshumacje...

nie mniej te kilka dodatkowych informacji było i ciekawych i przecząca bujdzie o brzozie i beczce

ale zachowanie PO było tak żałosne chamskie.... że brak słów
nie powołano komisji przez cztery dni od katastrofy
wystawione osoby , były przez Rosjan (w sumie słusznie odpychane, bo nie miały polskiego glejtu) od miejsca katastrofy

i taki Grabarczyk czepia się Antoniego że wrócił pociągiem
a co miał zrobić ?

jak poprzedni rząd ani nie powołał go na prokuratora,
lub na ochroniarza... ani na żadne stanowisko.. w tej sprawie

a Polski rząd ani ochrony , ani prokuratorów ,ani patologów nie mianował (nie wystawił) i glejtu nie powierzył

przyznam się ze takiego CHAMSTWA TĘPOTY IRZYNKOWEJ jak żyje nie widziałem

i płęta MATOŁA Z PO (gdzie PO za same zaniedbania powinna 5 lat z lasu nie wychodzić ze wstydu)
była taka ze Pan Antoni wrócił pociągiem...

takiego TĘPACTWA to jak żyje nie widziałem
a porównanie tego PO-pajaca do menela , to może obrazić menela
bo nawet menel ma jakiś honor ...

a ty co antypajacu...
chcesz ogłosić świat że rozum straciłeś ?

a co do tego mają mistrale ? kto komu je sprzedał...
grunt że nie zapłaciliśmy łapówki poprzez 4-krotnie przepłacenie helikopterów o średniej opinii
bo np. armia Francuska ma ich w porywach tylko kilka...

pajacuj dalej,
ale najpierw sam przeczytaj co żeś sam napisał...
ze zrozumieniem...

Gość1, pisiaczku nerwy ci gościu puszczają?
Antoś to tchórz, wszędzie wietrzy spisek, szukając g na śmietanie. Dzieli społeczeństwo na prawdziwych polaków i całą resztę, a takich jak ty, wykorzystuje w swych gierkach. A ty się dajesz! Żałosne. Pisiaki nie mają monopolu na prawdę i patriotyzm,a tak się zachowują. Tylko mój punkt widzenia się liczy, reszta jest głupia. Zastanów się nad tym, jeśli masz ciut więcej komórek, niż 1
Co do śmigłowców, opinie są podzielone, ale oczywiście tylko pisiaczkowa wizja świata jest ważna i tylko ich punkt widzenia

nerwy mi nie puszczają ale zachowanie Garbarczyka to już ściek i szambo,
Antoś to twardy gość bo pomimo plucia (przez X lat) na niego przez takich jak ty i inni robi swoje, a waszą wściekłość budzi to że nie macie na niego "haka" nieprzekupny.... co za pech...
A społeczeństwo ? dobry temat
jest podzielone pomiędzy tych którzy dążą do prawdy i pomiędzy tych którzy dążą do kłamstwa

to mówisz że nie wykonanie rzetelnego śledztwa jest patriotyczne ?

ale mówisz że ciągnie cię do kłamstwa

a na podstawowe pytanie nie odpowiedziałeś
Co by miał robić Antoś w w Smoleńsku jak nie dostał żadnej akredytacji do żadnej misji przez poprzedni rząd PO
pytam się MATOLE co miałby tam robić ?

czy Kopacz przekopała wrakowisko na 1 metr
czy ramie ramie z patologami polscy patologowie coś badali ?
czy współpraca polskich śledczych była wzorowa, skoro rosyjski MAK nie odpowiedział na kilkaset pytań strony polskiej...

czy państwo zdało egzamin ?

prawda gdzieś leży ale nie tam gdzie mówi PO

nikt nie jest idealny ale taki poziom kłamstwa i chamstwa to już przeraża

podział był, jest i będzie od początku świata, nic nowego,
pomiędzy tymi co chcą iść za prawdą i pomiędzy tymi co chcą iść z kłamstwem

chcesz iść żałośnie z kłamstwem ? to twój wybór
głupi wybór...

co do helikopterów
samochody są albo są dostawcze, albo do normalnej jazdy, albo wyścigowe, i jeszcze jakieś tam
ALE NIE MA SAMOCHODÓW UNIWERSALNYCH

i z helikopterami nie inaczej
są szturmowe, transportowe , i jeszcze jakieś
NIE MA UNIWERSALNYCH

przetarg został źle napisany,
a Karkale 2 razy za drogie...

możesz dalej iść za kłamstwem ku swej zgubie...
ale ja ci to zdecydowanie odradzam...

Kolego ... nie pajacuj ...

Pokaż mi jednego z PO/PSL/ który oficjalnie w tamtym czasie sprzeciwiał się złodziejstwu , aferom ,korupcji . Powiedz mi za co tyle lat brała pieniądze Julia Pitera pełnomocnik rządu do walki z korupcją ?

Przykłady patriotyzmu w wydaniu PO/PSL :
-2 Maja -
Święto Flagi Państwowej - obchodzone z różowymi balonikami , z różowymi flagami
-11 listopada
Święto Niepodległości - początkowo marginalizowane - póżniej gdy to się już nie dało stworzenie obchodów które miały być konkurencyjne do Marszu Niepodległości . Policyjne prowokacje , przedstawianie uczestników marszu jako faszystów , bandytów itd.
- likwidowanie w szkołach lekcji historii , zmiana lektur szkolnych
- Promocja Polski za granicą :
wydanie książki dla dzieci a w niej : śmierdzący chłop i pierdząca baba .
wydanie przez MSZ zdradka Sikorskiego książki o polskim antysemityżmie .
Można by długo .....

Nikogo to nie dziwi , przecież w/g nich " polskość to nienormalność" . Oni są Europejczykami a nie jakimiś zapyziałymi Polakami . O ich postawie i mentalności najlepiej świadczą słowa prof. Hübner - " Polska nie po to wstępowała do UE żeby coś sobie załatwić ale aby w niej uczestniczyć "
Taśmy "prawdy " też wiele mówią . Znamienne są słowa p. Bieńkowskiej odnoszące się do postaci p. Sienkiewicza min. spraw wewnętrznych : " no i poszli spalili tą budkę" /11 listopada Marsz Niepodległości , budka wartownicza przed ambasadą Rosji /. Nie wiem jaką wiedzą dysponowała p. Bieńkowska ale sam fakt ŻE DOPUSZCZAŁA TAKĄ MOŻLIWOŚĆ świadczy o wyjątkowej podłości tych ludzi .

Teraz przedstawiają się jako ci co zapobiegli napływowi nachodzców ...... Mistrzowie kłamstwa . ))))) Całe szczęście że jest internet .)))))

Na koniec powiem tobie / tobie tak jak polak z małej litery / coś :
Można nie lubić p. Kaczyńskiego , PiS , ale obrażać się na fakty to GŁUPOTA .
Niektórzy są ślepi jak młode kocięta .... Z czasem przejrzą na oczy .....
Czas wszystko weryfikuje .... ))))))

.

lemingradczyku, rozwiń swoje zwoje mózgowe w sprawie mistrali bo te połączenie z PIS-em na pewno zainteresuje forumowiczów.

Moim zdaniem ta komisja MON jest za malo profesionalna ,Berczynski jak rowniez inni czlonkowie komisji byli nerwowi tak jak gdyby znajdowali sie na przesluchaniu !!!dlatego uwazam ze Komisja ta w tym skladzie ma bardzo male szanse zeby udowodnic zamach jezeli jest on w ogole do udowodnienia!Jedynie co to fachowcy z NTSB czy Airbusa mogli by moze wskazac nie majac dowodow na przeslanki zamachu czy poprostu potwierdzic katastrofe !

Nerwowości się nie dziwię ... dla inżyniera wypowiedzi posłów z PO to totalna żenada. O zachowaniu "niesiołów" nie wspomnę ... prostactwo, chamstwo, buta i arogancja ...

Dwa pół...ki Kierwiński i Tomczyk z PO atakowali Macierewicza,całą kimisję. Oni nie są Polakami, jakiś 'pan' obiecał mi dobrą kasiorę,aby atakowali,przeszkadzali.I ten Grabarczyk POdesłany razem z kopniętym Niesiołowskim. Żenujące pajace,które nie powinny nosic nazwy polski poseł. Jak sami siebie ośmieszyli hahahahaha.

Szanowni Panowie ufamy Wam. Nie dajcie się 'zagdakać' sitwie antypolskiej z PO. Widzicie,że ta sitwa boi się prawdy. To nie są Polacy, to jest tzw.polactwo,potomki komunistyczne,UBe ckie,eSBeckie. Oni zawsze są przeciwko Polsce.

Naczelny cham III RP Niesiołowski edek, okazję wyPOwiedzi, bez sensu zresztą, wykorzystał by w wulgarny sPOsób przekręcić nazwisko pana prof. Berczyńskiego. WyPOwiedzi rzecznika Kłamacz Tomaczaka, Suskiego, czy Kierwińskiego nie warto komentować, bo to jeden ciąg kłamstw i inwektyw pełnych histerycznej agresji.Jest demokracja, więc każdy może bredzić co chce, tylko dlaczego w przypadku POmatołów przesiąknięte jest to taką wścieklizną niesiołowską? Jakąś kwarantanną schetynowców trzeba objąć po odejściu roznosiciela wścieklizny!

Powolutku i powoli, to slon mrowke ... dogoni

mała dygresja
Dziś, na posiedzeniu komisji ws "katastrofy" z 10 IV, Cezary Tomczyk powiedział coś ciekawego. Mianowicie to, że on w komisji obrony narodowej pracuje już od 10 lat ...
Sprawdziłem i okazuje się, że typek ma 32 lata, więc prace w tej komisji zaczynał w wieku 22 lat, jak to się ma do 28 letniego Misiewicza ???

ale poprzednio kompetentnym w sprawach wojska i obronności
kraju przewodniczącym komisji obrony narodowej był przygłup
Stefek Niesiołowski. Lemingi czuły się mniej zagrożone

Petycja- http://www.citizengo.org/pl/si...

Zwracam się z prośbą o zmianę patrona Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Wołkowyckiego.

Jak wiadomo z akt IPN, Aleksander Wołkowycki był niemieckim i sowieckim agentem, a także donosicielem. Wydał matkę polskiej bohaterki „Inki” Eugenię, zamordowaną później przez gestapo w 1943 r. Współpracował z NKWD i gestapo. IPN wyraźnie stwierdził, że utrzymanie nazwy Szkoły Podstawowej w Narewce im. Aleksandra Wołkowyckiego oraz ulicy Aleksandra Wołkowyckiego w tej miejscowości w ich obecnym brzmieniu jest sprzeczne z polskim porządkiem prawnym (art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz art. 256 kodeksu karnego).

P.S. 1 - Kopiujcie i wklejajcie, gdzie się da.
P.S. 2 - https://www.youtube.com/watch?... - gorąco polecam!!!*
*Dla osób o mocnych nerwach- +16, jeśli nie wyżej.

Wystapienia posłów takich jak kurwiński , brejza, grabarczyk, niesiołowski skłania do postulowania niedopuszczania do takich przesłuchań.
Nie wolno dopuszczać do pokazówki jak PRAWDA, MĄDROŚĆ, KULTURA, ROZWAGA, POZIOM NAUKOWY przekazywanych informacji jest zderzany i traktowany równorzędnie z chamstwem, kłamstwem, ignorancją , podstępnym przekazywaniem treści podrzucanych i poszukiwanych przez rosyjskie służby obezwładniające polskie śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r.
Niedopuszczalne jest , żeby Rodziny ofiar były brutalnie prymitywnie słownie poszturchiwane.
Podkomisja powinna pracować w spokoju. Prezentować swoje informacje bez udziału osób atakujących .
Albo za frak i deportować za płot ruskiej ambasady. Tam będą mogli być docenieni.

patrycja - masz rację, to był żenujący spektakl. Uwłacza to
godności i powagi Sejmu.

Z tymi TROLLAMI z PO tylko w TROLKACH lub sądzie

jest mi po prostu wstyd. Wielki wstyd. Za chamstwo Posłów. Toż Niesioł jest aniołkiem przy tych młodych bezczelnych chamach arogantach. Przepraszam p. Berczyńskiego i pozostałych czł. podkomisji.

Kierwiński zapluwa się na TV info.Tego prostaka już nie idzie słuchać . Specjalista od wykrzykników ,przyklejony polityk przegranych.Najwyższy czas postawić przed faktem dokonanym takiego krzykacza .(Zakłóciłeś obrady bez uzasadnienia albo wciskając nieprawdziwy kit- kara i to dotkliwa - wszak zabiera cenny czas całemu zgromadzeniu.)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl