Rusza Festiwal Jazz Jamboree w nowej odsłonie

mat.pras.

Legendarny festiwal Jazz Jamboree wkrótce w zupełnie nowej odsłonie. Od 3 do 7 października w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie odbędą się koncerty najwybitniejszych polskich twórców muzyki improwizowanej. 

Organizatorem tegorocznej edycji jest Fundacja Jazzarium Mariusza Adamiaka.

- Od wielu lat festiwal Jazz Jamboree borykał się z licznymi problemami. Znak towarowy był przedmiotem sporu, co powodowało brak dotacji czy wsparcia reklamodawców i sponsorów. Poziom artystyczny pozostawiał wiele do życzenia. Pamiętając lata świetności, postanowiłem przejąć ten festiwal i mimo trudnych warunków progowych przywrócić dawną chwałę - mówi Mariusz Adamiak, animator życia jazzowego i twórca m.in. festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, legenda jazz klubu Akwarium czy Radia Jazz.

Przez dziesięć lat trzeba spłacać długi pozostawione przez poprzedników, trzeba od początku przekonać władze miasta i władze Ministerstwa Kultury. To ciężkie zadanie, ale wykonalne. Apeluję więc do wszystkich fanów o pomoc i wyrozumiałość na starcie nowych edycji. W tym roku było już za późno jako nowemu gospodarzowi ubiegać się o dotacje, więc program festiwalu jest bardzo skromny i opiera się na polskich wykonawcach.

- dodaje.

Podczas festiwalu Jazz Jamboree 2016 wystąpią wykonawcy stanowiący o dniu dzisiejszym oraz jutrze polskiej muzyki improwizowanej. Muzycy młodego jazzowego pokolenia, jak również twórcy znani i uznani, zaprezentują jak bardzo nowatorski i kreatywny jest współczesny jazz.


PROGRAM JAZZ JAMBOREE 2016

30 września, godz.19:00, Światowa Scena Jazzarium: THE BAD PLUS Impreza towarzysząca 
3 października, godz.19:00, PSM: Poprawski/Smoczyński/Miśkiewicz. Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia: Warsaw Academic Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy 
4 października, godz.19:00, Jerzy Małek Group „Forevelle” 
5 października, godz.19:00, Orkiestra NAXOS Mila Kurtisa 
6 października, godz.19:00, ForTune przedstawia: Paweł Wszołek Quintet, Wojtek Pulcyn Project „Tribute to Charlie Haden” 
7 października, godz.19:00 , Patrycja Zarychta Project, Jazzpospolita

Wszystkie koncerty odbywać się będą w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.


Bilety: sklep.polskieradio.pl, adamiakjazz.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl. Informacje: adamiakjazz.pl.
Źródło: www.slowpr.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Porównano słowa L. Kaczyńskiego i zeznania Tuska. Internauci: Czy były premier skłamał pod przysięgą?

Donald Tusk / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Donald Tusk podczas przesłuchania przed sądem w Warszawie pytany, czy pojawiła się możliwość wspólnej wizyty jego oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu odpowiedział, że nie miał "takiego sygnału od prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Tymczasem w marcu 2010 r. prezydent Lech Kaczyński stwierdził: - Ja myślę, że byłoby lepiej, żeby to była wspólna wyprawa prezydenta i premiera. Internauci zastanawiają się już, czy Tusk w tej sytuacji nie skłamał, zeznając pod przysięgą.

Tusk zeznaje w procesie byłego szefa jego kancelarii, w okresie sprawowania funkcji premiera, Tomasza Arabskiego.

Pytany, czy pojawiła się możliwość wspólnej wizyty jego oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu odpowiedział, że nie miał "takiego sygnału od prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

- Powiem otwarcie: też nie spodziewałem się, aby tego typu inicjatywa ze strony prezydenta miała miejsce, też z racji doświadczeń, jeśli chodzi o tę momentami dość trudną kohabitację, (...) niezależnie od bardzo dobrych osobistych relacji

 - zaznaczył były premier.

- W moich planach i, z tego co pamiętam, w planach prezydenta Kaczyńskiego, nie było wspólnej wizyty

 - oświadczył szef Rady Europejskiej.

- (...) Nie planowałem, i prezydent Kaczyński też nie planował, wspólnej wizyty prezydenta i premiera w Katyniu (...)

- podkreślił.

Tymczasem co innego można wywnioskować ze słów, które w marcu 2010 r. powiedział prezydent Lech Kaczyński. 

- Ja myślę, że byłoby lepiej, żeby to była wspólna wyprawa prezydenta i premiera, ale jeżeli jest to niemożliwe, to ja jadę w dniu, w którym będą podstawowe uroczystości, a to jest 10 kwietnia

- powiedział 4 marca 2010 r. w rozmowie z dziennikarzami prezydent Kaczyński. Wypowiedź prezydenta znajduje się w dostępnym w sieci archiwum KPRP.

Internauci zaczęli domniemać, czy wypowiedź Tuska w konfrontacji ze słowami Lecha Kaczyńskiego nie jest skłamaniem pod przysięgą. 

Źródło: TVP Info, prezydent.pl, Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl