Rusza Festiwal Jazz Jamboree w nowej odsłonie

mat.pras.

  

Legendarny festiwal Jazz Jamboree wkrótce w zupełnie nowej odsłonie. Od 3 do 7 października w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie odbędą się koncerty najwybitniejszych polskich twórców muzyki improwizowanej. 

Organizatorem tegorocznej edycji jest Fundacja Jazzarium Mariusza Adamiaka.

- Od wielu lat festiwal Jazz Jamboree borykał się z licznymi problemami. Znak towarowy był przedmiotem sporu, co powodowało brak dotacji czy wsparcia reklamodawców i sponsorów. Poziom artystyczny pozostawiał wiele do życzenia. Pamiętając lata świetności, postanowiłem przejąć ten festiwal i mimo trudnych warunków progowych przywrócić dawną chwałę - mówi Mariusz Adamiak, animator życia jazzowego i twórca m.in. festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, legenda jazz klubu Akwarium czy Radia Jazz.

Przez dziesięć lat trzeba spłacać długi pozostawione przez poprzedników, trzeba od początku przekonać władze miasta i władze Ministerstwa Kultury. To ciężkie zadanie, ale wykonalne. Apeluję więc do wszystkich fanów o pomoc i wyrozumiałość na starcie nowych edycji. W tym roku było już za późno jako nowemu gospodarzowi ubiegać się o dotacje, więc program festiwalu jest bardzo skromny i opiera się na polskich wykonawcach.

- dodaje.

Podczas festiwalu Jazz Jamboree 2016 wystąpią wykonawcy stanowiący o dniu dzisiejszym oraz jutrze polskiej muzyki improwizowanej. Muzycy młodego jazzowego pokolenia, jak również twórcy znani i uznani, zaprezentują jak bardzo nowatorski i kreatywny jest współczesny jazz.


PROGRAM JAZZ JAMBOREE 2016

30 września, godz.19:00, Światowa Scena Jazzarium: THE BAD PLUS Impreza towarzysząca 
3 października, godz.19:00, PSM: Poprawski/Smoczyński/Miśkiewicz. Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia: Warsaw Academic Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy 
4 października, godz.19:00, Jerzy Małek Group „Forevelle” 
5 października, godz.19:00, Orkiestra NAXOS Mila Kurtisa 
6 października, godz.19:00, ForTune przedstawia: Paweł Wszołek Quintet, Wojtek Pulcyn Project „Tribute to Charlie Haden” 
7 października, godz.19:00 , Patrycja Zarychta Project, Jazzpospolita

Wszystkie koncerty odbywać się będą w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.


Bilety: sklep.polskieradio.pl, adamiakjazz.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl. Informacje: adamiakjazz.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: www.slowpr.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zdziwił ich widok policjantów

Włamywazce złapani / lubuska.policja.gov.pl

  

Trzech włamywaczy postanowiło obrabować kiosk w centrum Gorzowa Wlkp. Wszystko mogłoby ujść im płazem, gdyby nie czuje oko operatora monitoringu miejskiego w gorzowskiej komendzie Policji. Powiadomiony o włamaniu dyżurny skierował na miejsce najbliższy patrol. Policjanci zaskoczyli rabusiów i zatrzymali ich na gorącym uczynku.

Fakt, że monitoring miejski jest bardzo pomocny w pracy Policji oraz to, że stróże prawa przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców potwierdza zdarzenie z nocy z wtorku na środę (16/17 października). Około godziny 2 operator miejskiego monitoringu w gorzowskiej komendzie Policji zauważył podejrzaną sytuację.

W centrum miasta na przystanku autobusowym znajdował się mężczyzna, który nerwowo się rozglądał. W pewnym momencie podeszłą do niego inna osoba, która po krótkiej rozmowie udała się za pobliski kiosk. Wszystko wyglądało tak, jakby mężczyzna na przystanku stał na tzw. „czatach”, a w tym czasie inna osoba ukrywała się za kioskiem. To wzbudziło podejrzenia operatora monitoringu, który przekazał tę informację dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Ten nie tracąc czasu skierował na miejsce najbliższy patrol, w tym przypadku ruchu drogowego.

Policjanci w drodze na miejsce postanowili się rozdzielić, zajść podejrzanych z dwóch stron i odciąć im ewentualną drogę ucieczki. To rozwiązanie okazało się skuteczne. Gdy mundurowi byli już blisko kiosku zauważyli trzech mężczyzn, którzy przez uszkodzoną roletę w oknie próbowali wynieść skradzione „fanty”.

Policjanci zaskoczyli włamywaczy i zatrzymali ich na gorącym uczynku. Po chwili na miejscu zjawił się także inny patrol, który wspomógł funkcjonariuszy drogówki. Podejrzani w wieku 21, 29 i 45 lat zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Odpowiedzą teraz za kradzież z włamaniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl