Putin tworzy Gwardię Narodową - jej szpicle będą działać także poza Rosją

www.kremlin.ru/ Vladimir Putin z dowódcą Gwardii Viktorem Zolotovem

  

Ponad 340 tysięcy pracowników wojskowych i cywilnych będzie liczyła Gwardia Narodowa Federacji Rosyjskiej. Jej pododdziały będą działały poza granicami Rosji - podaje portal defence24.pl Co będą robić jej agenci? Można podejrzewać.

Pierwszy etap tworzenia formacji ma zakończyć się do końca 2016 roku włączeniem wszystkich organów i oddziałów MSW do Gwardii Narodowej. W oddziałach będą służyli zarówno żołnierze, jak i cywilne. Zatrudnionych ma być również 300 psychologów - poinformował generał armii Wiktor Zołotow

Organizacja „gwardii narodowej” ma zakończyć się do końca 2018 r. Jej trzon stanowić będą przejęte z MSW specjalne oddziały szybkiego reagowania SOBR, mobilne oddziały specjalnego przeznaczenia OMON oraz jednostki lotnicze. Kreml chce stworzyć 84 organy terytorialne Gwardii Narodowej – po jednym dla każdego rosyjskiego regionu. Oddzielny organ przydzielono dla Sankt Petersburga - podaje portal.

Putin chce doprowadzić do tego, by w jego Gwardii służyły tylko osoby zaufane, pewne w działaniu, a przede wszystkim lojalne. W tym celu w procesie pozyskiwania gwardzistów mają być stosowane m.in. wykrywacze kłamstw. Umundurowanie zostało zatwierdzone przez samego prezydenta Putina.

Kreml planuje wyposażyć gwardzistów w zmodernizowane wersje karabinka „Kałasznikow”, karabinka wyborowego „Dragunowa”, specjalnego karabinka snajperskiego WSS, lekkiego karabinu maszynowego „Pieczenieg”, ciężkiego karabinu maszynowego KORD oraz zautomatyzowanych granatników. Oddziały zostaną wyposażone w nowe pojazdy opancerzone, w tym przede wszystkim samochody „Urał-WW”, „Patrul” i „Federał-M”. Zmodernizowane zostaną również transportery opancerzone BTR-82W. Oznacza to, że pododdziały są przygotowywane również do udziału w walkach z wykorzystaniem broni ciężkiej - czytamy na portalu defence24.pl

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: defence24.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gersdorf poskarży się niemieckim mediom na "dyktaturę" PiS? "Jeżeli będzie zainteresowanie"

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

– W poniedziałek, 23 lipca, sędzia Małgorzata Gersdorf powinna być w pracy - poinformował rzecznik Sądu Najwyższego, Michał Laskowski. Pytanie w jakiej, skoro jest w stanie spoczynku? Rzecznik wyjaśnił, do czwartku włącznie prof. Gersdorf korzysta z urlopu, natomiast w piątek wygłosi referat na temat rządów prawa w Karlsruhe i spotka się z mediami. Chodzi o to, by "Wyborcza" i TVN mogły cytować "oburzone" niemieckie gazety?

- Do 19 lipca pani prezes korzysta z urlopu, czyli do czwartku włącznie – poinformował Laskowski.

Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego (który dziś bronił sędziego Iwulskiego jako "prawego" człowieka) dodał, że w piątek prof. Gersdorf ma przebywać w Karlsruhe. Wyjaśnił, że prof. Gersdorf prawdopodobnie nie wystąpi przed Federalnym Trybunałem Sprawiedliwości, a na cyklicznie odbywającej się konferencji poświęconej m.in. prawom człowieka. Referat ma dotyczyć rządów prawa.

Co roku są zapraszani z całego świata różni goście, w tym roku zaproszona została pani prezes – powiedział.

Przekazał również, że "w związku z tym od poniedziałku - nie słyszałem o żadnych dalszych planach urlopowych - (Gersdorf) powinna być w Sądzie".

Laskowski poinformował również, że "jeżeli będzie takie zainteresowanie", w Karlsruhe odbędzie się spotkanie Gersdorf z mediami. Treść referatu wygłoszonego na konferencji zostanie umieszczona na stronie Sądu Najwyższego jeszcze tego samego dnia.

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, w trzy miesiące od tego terminu, czyli 3 lipca, w stan spoczynku przeszli z mocy prawa sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia. Mogą oni jednak dalej pełnić funkcję, jeśli w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowej ustawy, czyli do 2 maja, złożyli stosowne oświadczenie i przedstawili odpowiednie zaświadczenia lekarskie, a prezydent RP wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gersdorf jest na emeryturze? Sędzia-oficer Iwulski będzie jej płacił, tak jakby była pracownikiem

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl