niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Szokująca prawda wyszła na jaw. Tysiące rosyjskich żołnierzy zginęło na Ukrainie

Dodano: 28.03.2016 [13:48]
Szokująca prawda wyszła na jaw. Tysiące rosyjskich żołnierzy zginęło na Ukrainie - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Choć Kreml idzie w zaparte i zaprzecza, że rosyjscy żołnierze walczą na wschodniej Ukrainie, to prawda jest całkiem inna. Właśnie kolejny dowód na kłamstwa Moskwy ujrzał światło dzienne. Okazało się, że do tej pory Rosja straciła w trwającym konflikcie około dwóch tysięcy swoich  żołnierzy, a pond trzy tysiące w wyniku odniesionych ran zostało inwalidami.

Informacje o martwych i rannych żołnierzach podał przypadkowo rosyjski portal gospodarczy „Деловая Жизнь”. Serwis, który skupia się na ogół na finansach, opublikował tekst dotyczący zwiększenia wynagrodzenia dla wojskowych w 2015 roku. Niby nic, ale znalazła się w nim również informacja o szczegółowej liczbie zgonów rosyjskich żołnierzy, a także dane dotyczące rannych. I choć został szybko usunięty, to fakty w nim zawarte zdążyły zamieścić ukraińskie media.

Okazało się, że rodziny zabitych żołnierzy otrzymywały po trzy miliony rubli rekompensaty, a ranni po półtora miliona. Od 1 lutego 2015 roku rekompensaty pieniężne zostały wypłacone ponad dwóm tysiącom rodzin poległych żołnierzy oraz ponad trzem tysiącom wojskowym, którzy odnieśli ciężkie rany i uznani zostali za inwalidów.

Na nic więc zarządzenie Władimira Putina, że informacje o zgonach rosyjskich żołnierzy mają pozostać tajemnicą państwową.

Zdanie zachodnich ekspertów, wyciek dotyczący zabitych i rannych to kolejny dowód na duże zaangażowanie militarne Rosji w konflikcie, który toczy się na wschodzie Ukrainy.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeżeli tę informację podają ukraińskie media, to można mieć duże wątpliwości, czy jest ona prawdziwa. Np. w styczniu 2015 Poroszenko alarmował zachód w Davos, że na Ukrainie jest już od 8 do 9 tys. żołnierzy rosyjskich! W tym samym czasie niejaki Rusłan Soszyn, powoływał się na „wybitną opozycjonistkę” niejaką Elenę Wasiliewą (to ta sama, która ma niezbite dowody na zamach pod Smoleńskiem), że rosyjskie transporty humanitarne, wywiozły ciała 5, 5 tys żołnierzy rosyjskich. Dobrze, że chociaż liczba zabitych wtedy Rosjan, nie przekroczyła tych co wkroczyli! Jednocześnie jakoś nasze media nie nagłaśniają oficjalnej (!) informacji ukraińskiego ministerstwa obrony, że w Donbasie dotychczas zginęło 2,6 tys. żołnierzy ukraińskich, z tego ok.1 tys. w powodu...... przepicia, samobójstw i głupoty!

http://gordonua.com/news/war/r...

Ukazanie się powyższej informacji rosyjskie portale zwalają na... Ukraińców, którzy dokonali włamania na portal "Diełowaja żyzń". O tym pisze m.in. wielce "prawdonówny" portal "Russia Today".

https://russian.rt.com/article...

Informacja, opublikowana na portalu "Diełowaja żyzń" zostałła już usunięta. W Internecie jednak nic nie ginie:) Pozdrawiam

Mimo to, "były" pracownik rosyjskiej Agencji Nowosti - Pan Stanisław Michalkiewicz, nadal będzie nam wmawiał, że za wszystkimi rosyjskimi zbrodniami to "stoją Żydzi" i oczywiście "żydokomuna".
--------
Ciekawe, że w swoich "analizach" Pan Stasio przemilcza pewien drobny szczegół : kto ruskim zbrodniarzom płacił pensje / wypłacał żołd.

V for Vendetta

za 1968 rok ?

Szanowny filosemito!Masz rację,S.Michałkiewicz nie lubi żydów, a ja nie lubię głupoli, jak ty.Skąd ty wziąłeś te
"sensacje".Poza tym Maestro M.jest brzydki,czarny i wredny,A TY?

Zawsze tak bylo..u ruskich ludiej mnogo. A kto gada za duzo, krytykujac, to nieznani sprawcy go zabijaja...

Co tam zabici.Ważne,że wzrosła produkcja mobilnych krematoriów.

...ku zadowoleniu niemieckiego producenta...

Rosja to wogole dziwny kraj czarodziejow i cudow XXI w.
Jeszcze troche to dowiemy sie ze Czarnobyl NIE BYL PRZYPADKOWY
tylko meteorolog sie pomylil.UFO laduje i zaczyna wojne z Ukraincami w ramach poznaj ziemianina .

Raczej, ze to w Czarnobylu bylo na licencji pewnej firmy z USA budowane i ze to Amerykanie wbudowali taki mechanizm, ze jak roześla dokumentacje do przeprowadzenia testow z zakresu bezbieczenstwa, to obsluga ekektrowni nieswiadomie doprowadzi do wybuchuw w elektrowni i skazenia jadrowego.

Rosja to wogole dziwny kraj czarodziejow i cudow XXI w.
Jeszcze troche to dowiemy sie ze Czarnobyl NIE BYL PRZYPADKOWY
tylko meteorolog sie pomylil.UFO laduje i zaczyna wojne z Ukraincami w ramach poznaj ziemianina .

3 miliony ruskich wróbli to ok. 40 tys. dolarów. Według amerykańskiego prawa życie jednego amerykańskiego

żołnierza wyceniane jest średnio na 1 milion dolarów ! Z tego wniosek, że bandycka qrva rassija wycenia

swoich zbrodniczych żołdaków, którzy mordują ukraińskie dzieci i kobiety - 25 razy taniej niż USA swoich

żołnierzy. No ale to nic nowego. W bandyckiej bizantyjsko-mongolsko-stepowej rassiji życie ludzkie zawsze

było tanie. "Ludiej u nas mnoga" powtarzali też ciągle ludobójczy sowieci na Kremlu i wymordowali 60 milionów

ludzi w masowych egzekucjach (czystki etniczne) oraz koncentracyjnych gułagach rozsianych po całym obszarze

qrvy maci rassji. W ten sposób głupie kacapy poprzez samozagładę straciły okazję bycia najludniejszym krajem

rasy białej :). Do tego resztki zdegenerowanego alkoholizmem kacapstwa wykańcza tereaz tchórzliwy ludobójca

kurdupel putinek, albo wysyłając kacapów na śmierć albo zmiejszając im racje żywności na skutek sankcji.

Zabitych i rannych Rosjan jest 2 x tyle,bo płacą tylko co drugiemu i tylko wtedy gdy upomni się o niego ktoś z rodziny.

A ilu "gwiazdorów"mamy po agresji na IRAK?

O tym, że Rosjanie walczyli w Donbasie to wiadomo od dawna - w niewoli ukraińskiej jest jakaś ich ilość.
Natomiast odszkodowanie za rany i śmierć jest całkiem niezłe jak na słowiańskie warunki ekonomiczne.
Putin dba o swoich tak jak amerykanie o swoich.

Won ruski trollu... to, że zielone ludziki Putlera wojują za kasę, to wiadomo, a że amerykanie w Wietnamie byli z zaciągu regularnego, to też wiadomo, więc nie kłam doopku i zmiataj do Moskwy krasny woru...

Pytanie tylko czy ci w tych workach ciesza sie ze o nich Putin tak dba

...nie od dziś wiadomo, że motywacją amerykańskich chłopców do zaciągu ochotniczego na wojnę w Wietnamie były pieniądze.
Nie łudźmy się - kasa to podstawa prowadzenia wojen zaborczych. Amerykańscy czy rosyjscy lotnicy za darmo nie latają bombardując Syrię czy Irak. Polscy żołnierze walczący swego czasu w Karbali za darmo tego nie robili.
Co innego walka w obronie swojego Domu, np. Ojczyzny.

motywacją amerykańskich chłopców do zaciągu ochotniczego na wojnę w Wietnamie były pieniądze - chłopie, bzdury gadasz.

Oczywiście, że pieniądze. Przeanalizuj wojny, w jakim brały udział USA w ciągu ostatnich 50 lat. Jakoś dziwnie tak się składa, że w tym czasie ich firmy zbrojeniowe notowały duży wzrost zysków. No, ale to zapewne czysty przypadek:)

Jesteś chorym popaprańcem, nie wiesz nic o niczym, a to co wiesz, to nie rozunmiesz.

Artykuł o tym jak
Białorusini walczą zbrojnie przeciwko Rosji
na froncie w Donbasie:

https://lenta.ru/articles/2016...

Dziś ogłoszono o "kolejnym sukcesie" p*tina:

Dochody Rosji ze sprzedaży ropy spadły
w porównaniu rok do roku
o 32% (o trzydzieści dwa procent !!)

https://lenta.ru/news/2016/03/...

kolejne czołgi będą więc
budowane z drewna

Na dodatek Putinowska V Kolumna w Warszawie, czyli redakcja NCz! - też piszczy z braku rubelków. Przez 25 lat post-PRL-u był to tygodnik, a od niedawna "się zrobił" dwutygodnik.

3.000.000 rubli to jest 39.000 Euro a to jest ok kilogram zlota i 4.000 Euro reszty czyli ok 100 gramow zlota. Tyle jest dla Putina warte zycie zolnierza w Donbasie

I znowu "szok" i "pełne zaskoczenie", ble,ble. Jakby dzisiaj odkryli, że Rosjanie walczyli, walczą i będą walczyć w Gruzji, na Krymie, Ukrainie i w wielu innych miejscach. Nie rozumiem, czyżby w instytutach naukowych, wywiadach, kontrwywiadach,itp. oraz w mediach pracowali sami idioci, których wszystko SZOKUJE i ZASKAKUJE i którzy wszystkiemu się DZIWIĄ. To było wiadome od pierwszego wystrzału w Gruzji (Osetie, itd.), a ci są zszokowani?! Tak samo rozboje, gwałty, morderstwa i zamachy islamistów ich SZOKUJĄ! Kolejnym SZOKIEM będą następne zamachy. Dlatego też należy dokupić KREDY!. Niedługo przewidywany rozpad UE, też będzie SZOKIEM. Kolejnym SZOKIEM będzie zajęcie wschodniej Ukrainy przez Rosję. ITD. - SAME SZOKI. Dlatego nie ma miejsca na przeciwdziałanie, bo zanim głupek się zorientuje, to mądry już zapomni. PAZDRAWLAJU zszokowanych!
PS. SZOKIEM będzie też fakt, że Rosja wycofała się z Syrii nie z powodu braku kasy, ale żeby realizować swoje cele w Europie wschodniej. Łoj, też szok!

Po prostu sa ludzie bez motywacji,chca zyc jak James Bond i udawac prace.Dziadek,tata byl UB/SB kom a teraz wnuczki w nosie dlubie palcem-pracuja.

Ukraina wykańczajcie kacapów a świat wam podziękuje.

Gdzie jest Miedzynarodowy Trybunal w Hadze ktory tak szybko sformulowal akt oskarzenia i list gonczy za Slobodanem Miloszeviczem, Rodovanem Karadziciem? A dlaczego do tej pory nie ma aktu oskarzenia i listu gonczego za Putinem???

Czy mamy rozne standarty w kwestii scigania ludobojcow i zbrodniarzy? Jaka jest roznica miedzy nimi???

To nic ze list gonczy za Putinem bedzie nie do wykonania ale przynajmniej CALY SWIAT DOWIE SIE PRAWDY KIM JEST PUTIN!

Putin nie bedzie zyl wiecznie i ktoregos dnia jego towarzysze w zbrodniach i wspolpracownicy otruja go (jak Stalina) lub zabija gdy zobacza ze sami nie beda bezpieczni i beda mogli stracic wladze.

Putin wydal rozkaz aby zabic Litwinienke w Anglii i co? I nic! Miedzynarodowe "towarzycho" nie ma jaj bo jak Niemcy chca robic biznes z ludobojca to jest to wazniejsze niz SPRAWIEDLIWOSC....

Trybunał w Hadze to element nacisku wielkich tego świata przeciwko tym maluczkim. „Jak będziecie nieposłuszni, to do Hagi”. Równie dobrze, „do Hagi” można by wysłać Williama Jeffersona Clintona – ale bynajmniej nie za korzystanie z wdzięków pewnej stażystki, jak zapewne chciałyby tego feminazistki. Za napaść na Jugosławię, rzecz jasna. No i oczywiście, poprzedniego gospodarza „Białego Domu” i ówczesnego Sekretarza Stanu, za sfabrykowane dowody winy Saddama Husajna przedstawione na forum ONZ. Ostatecznie, broni chemicznej nie znaleziono w Iraku do dzisiaj. Ale, jak już wspomniałem, wielcy tego świata są bezpieczni.
Spokojnie, zachód uważa narody zamieszkujące Rosję i wogóle dawne demoludy, za ludy niemalże kolonialne: za Europejczyków drugiej kategorii. Co widać na co dzień, w traktowaniu naszych polskich spraw na forum Unii Europejskiej, czy na forum Rady Europy (Komisja Wenecka). Z tym, że Rosjan owi zachodni „nadludzie” przynajmniej się boją. Dlatego ich nie tykają. Trochę się z Ruskimi podroczą, ale gazociąg zbudują. Rosyjskim oligarchom też wydawało się, że zostali przyjęci do towarzystwa zachodniego przemysłu i zachodniej finansjery. Do czasu – do wybuchu kryzysu na Ukrainie. Wtedy zachodni oligarchowie pokazali Rosjanom drzwi. No to Rosjanie „przykleili się” do Putina. Stąd nieskuteczność personalnych sankcji przeciw Rosji.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl