​Co się odezwie, to wpadka. Ryszard Petru znowu błysnął

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Lider Nowoczesnej – znany z licznych wpadek i pomyłek – po raz kolejny „popisał” się przed kamerami. Tym razem Ryszardowi Petru pomyliły się Trybunał Stanu i Trybunał Konstytucyjny. Według niego, premier Beata Szydło może być postawiona… przed tym drugim.

Wpadki Ryszarda Petru to już właściwie norma, a że lubi występować przed kamerami, uzbierało się ich całkiem sporo. Wystarczy wspomnieć jego komentarz do ostatnich zamachów w Brukseli, kiedy ogłosił, że obecnie mamy do czynienia... „z zagrożeniem antyterrorystycznym”.

Dziś z kolei mówił – po raz enty – o stanowisku sędziów Trybunału Konstytucyjnego i odmowie jego publikacji przez premier Beatę Szydło.

Jak nie opublikuje [stanowiska sędziów TK – przyp. red.], to według większości osób i ekspertów łamie prawo i naraża się na Trybunał Konstytucyjny. Natomiast w PiS-ie mówią, jak opublikuje, to wtedy się narazi

– oznajmił Ryszard Petru.


Na Twitterze natychmiast powstał hasztag #TrybunalyPetru i posypały się komentarze…


Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Papież Franciszek zakończył wizytę w Peru

/ P. Tracz/ KPRM

Papież Franciszek zakończył w niedzielę wizytę w Peru i wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Papieski samolot odleciał z lotniska w stolicy kraju, Limie.

Podczas tygodniowej pielgrzymki, 22. od początku pontyfikatu, Franciszek odwiedził również Chile.

Była to jego szósta wizyta w Ameryce Łacińskiej. Jednym z niewielu państw, których papież nie odwiedził dotąd w tej części świata jest jego ojczysta Argentyna.

Franciszek przybędzie do Rzymu dziś wczesnym popołudniem.

Papieża pożegnał na lotnisku prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski.

Oficjalnie nie jest jeszcze znany kraj, do którego papież Franciszek uda się z kolejną wizytą. Watykan informował niedawno, że możliwa jest podróż Franciszka do Irlandii na Światowe Spotkanie Rodzin w sierpniu i do republik bałtyckich; prawdopodobnie we wrześniu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl