​Co się odezwie, to wpadka. Ryszard Petru znowu błysnął

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

plk

Kontakt z autorem

Lider Nowoczesnej – znany z licznych wpadek i pomyłek – po raz kolejny „popisał” się przed kamerami. Tym razem Ryszardowi Petru pomyliły się Trybunał Stanu i Trybunał Konstytucyjny. Według niego, premier Beata Szydło może być postawiona… przed tym drugim.

Wpadki Ryszarda Petru to już właściwie norma, a że lubi występować przed kamerami, uzbierało się ich całkiem sporo. Wystarczy wspomnieć jego komentarz do ostatnich zamachów w Brukseli, kiedy ogłosił, że obecnie mamy do czynienia... „z zagrożeniem antyterrorystycznym”.

Dziś z kolei mówił – po raz enty – o stanowisku sędziów Trybunału Konstytucyjnego i odmowie jego publikacji przez premier Beatę Szydło.

Jak nie opublikuje [stanowiska sędziów TK – przyp. red.], to według większości osób i ekspertów łamie prawo i naraża się na Trybunał Konstytucyjny. Natomiast w PiS-ie mówią, jak opublikuje, to wtedy się narazi

– oznajmił Ryszard Petru.


Na Twitterze natychmiast powstał hasztag #TrybunalyPetru i posypały się komentarze…


Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Co czwarta osoba na świecie będzie miała…

Co czwarta osoba na świecie będzie miała…

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Polacy coraz częściej kupują przez telefon

Polacy coraz częściej kupują przez telefon

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Beata Szydło: będą zmiany w rządzie. "Te decyzje omawiam z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim"

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

- W ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o decyzjach, które podjęłam - stwierdziła szefowa rządu w programie "Jeden na jeden" w TVN24.

Beata Szydło zapytała została o pogłoski medialne mówiące o tym, że nowym premierem ma zostać prezes PiS Jarosław Kaczyński, a do rekonstrukcji rządu ma dojść w listopadzie. - Nie czuję się zmęczona ani wypalona - podkreśliła.

"Pierwszy raz miałam być zdymisjonowana po 100 dniach (...), potem mniej więcej co jakiś czas takie informacje się pojawiały. To jest też dobra okazja, żeby pewne spekulacje przeciąć, chciałabym to zrobić"

- mówiła Szydło.

Premier zaznaczyła, że plotki i dywagacje nt. rekonstrukcji rządu nie służą ani Polsce, ani rządowi, ani ministrom, którzy wykonują swoją pracę.

"Trzeba powiedzieć raz, jak to będzie: ta decyzja została podjęta, będą zmiany w rządzie, ja tę decyzję oczywiście omawiam z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, co jest rzeczą naturalną, (...) takie decyzje zapadają w gremiach partyjnych"

- oświadczyła Szydło.

Zapowiedziała, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni, przekaże opinii publicznej swoje decyzje o zmianach w Radzie Ministrów.

Premier zaapelowała też do mediów, ale i polityków o "zachowanie wstrzemięźliwości i niespekulowanie w mediach" nt. rekonstrukcji rządu.

Beata Szydło poinformowała też, że rząd zajmie się dziś projektem dotyczącym zwiększenia nakładów na zdrowie. Podkreśliła również, że jako premier i poseł jest przeciwko liberalizacji ustawy aborcyjnej. 

Źródło: niezalezna.pl, TVN24

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl