Katarzyna Kukieła - antybohaterka dnia. Związana z KOD-em, PO i...

twitter.com

pb

Kontakt z autorem

Autorka wpisu adresowanego do prezydenta Andrzeja Dudy stała się antybohaterką dnia w mediach społecznościowych. „Gacie mam pełne ze strachu. Bo koledzy mi pewnie łeb urwą” - napisała Katarzyna Kukieła na swoim facebookowym profilu.

W sieci zawrzało po jej wpisie dotyczącym kolacji głowy państwa i amerykańskich senatorów w krakowskiej restauracji Wentzl. „Mam nadzieję, że jedzenie z mojego koryta wszystkim smakowało” - napisała Katarzyna Kukieła. „Czuję się zbrukana, że on tam wszedł” - dodała kobieta, podając się za właścicielkę lokalu. Później okazało się, że jest współwłaścicielką kamienicy, w której mieści się restauracja. Szefowie Wentzla zdecydowanie odcięli się od niej.

Czytaj tekst: Nie tylko aktywistka KOD. Kim jest kobieta, która zaatakowała Andrzeja Dudę?

Andrzej Duda wracając wczoraj z Węgier, zatrzymał się w Krakowie. W restauracji Wentzl spotkał się z delegacją amerykańskich senatorów. Tematem rozmów były sprawy związane z bezpieczeństwem, lipcowy szczyt NATO w Polsce i relacje polsko-amerykańskie.

Katarzyna Kukieła postanowiła błysnąć tym wpisem:


Internauci celnie podsumowali ten występ:


Od oświadczenia Katarzyny Kukieły odcięła się krakowska restauracja i hotel, zamieszczając przeprosiny skierowane do prezydenta:

Internauci zwrócili też uwagę na środowisko, z którym związana jest Katarzyna Kukieła. To działacze KOD i PO. Ale nie tylko. W tweetach mowa jest również o przestępczym półświatku:Nie dziwi więc kolejny wpis Kukieły cytowany na Twitterze:
Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,facebook.com

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Polacy coraz częściej kupują przez telefon

Polacy coraz częściej kupują przez telefon

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Rusza akcja „Silent Hero”. Jonny Daniels…

Rusza akcja „Silent Hero”. Jonny Daniels…

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

/ Andreas Trojak; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Pełnomocnik niemieckiego rządu Kurt Beck za nic ma problemy polskiego przedsiębiorcy. Zamiast jak najszybciej załatwić sprawę odszkodowania dla Ariela Żurawskiego, właściciela ciężarówki ukradzionej, a następnie wykorzystanej do zamachu terrorystycznego w Berlinie, wciąż unika spotkania z poszkodowanym.

Przypomnijmy. Do zamachu doszło 16 grudnia podczas jarmarku bożonarodzeniowego. Terrorysta wjechał w tłum, zabijając 11 osób, a kolejnych 50 raniąc. Pierwszą ofiarą był Łukasz Urban, kierowca ciężarówki, który przed zamachem został zamordowany. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie, które nazwało terrorystę „żołnierzem ISIS”. Zamachowiec, Tunezyjczyk Anis Amir, został zastrzelony kilka dni później w Mediolanie przez włoskich policjantów. 

40-tonowa ciężarówka była własnością firmy transportowej należącej do Ariela Żurawskiego z województwa zachodniopomorskiego. Po zamachu niemiecka policja przetrzymywała samochód przez wiele miesięcy. Choć przedsiębiorca poniósł z tego tytułu poważne straty, do dziś nie dostał odszkodowania. Interesy poszkodowanego reprezentuje berliński adwokat Stefan Hambura. – Mieliśmy problem, aby pełnomocnik niemieckiego rządu Kurt Beck wyznaczył nam spotkanie – mówi adwokat. – Okazuje się, że pan Kurt jest także przewodniczącym należącej do SPD Fundacji Eberta i brakuje mu czasu na spotkanie z poszkodowanymi. Uważam, że rząd federalny nie wywiązał się do końca ze swoich obowiązków, bo pełnomocnik powinien być osiągalny codziennie, a nie pracować jedynie z doskoku. Nie jest to najlepsza forma pomocy ofiarom zamachu – podkreśla Hambura.

Ostatecznie udało się prawnikowi ustalić termin spotkania. Odbędzie się ono w berlińskim biurze pełnomocnika w środę.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl