niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 maja 2016

Bunt rosyjskich żołnierzy w Donbasie. Grożą zniszczeniem własnych czołgów

Dodano: 19.03.2016 [12:37]
Bunt rosyjskich żołnierzy w Donbasie. Grożą zniszczeniem własnych czołgów  - niezalezna.pl
foto: Ministerstwo Obrony Ukrainy
Rosyjscy żołnierze w Donbasie są wściekli z powodu niewypłacania im od wielu miesięcy żołdu. W pułku piechoty morskiej w Nowoazowsku wybuchł otwarty bunt.

Dowódca i wszyscy żołnierze z 3 kompanii czołgów napisali zbiorowy raport o zwolnienie ze służby i zagrozili, że zniszczą wszystkie swoje maszyny, jeśli naczelne dowództwo nie wypłaci im natychmiast zaległego wynagrodzenia” - doniósł wywiad ukraiński.

Głównodowodzący rosyjskiego 1 Armijnego Korpusu generał-major Asapow i jego zastępca ds. kadrowych pułkownik Czirikow starali się za wszelką cenę opanować niezadowolenie, ale pieniędzy na wypłaty z Rosji nie udało im się zdobyć. Morale armii nie podnoszą także kolejne transporty z zabitymi żołnierzami jadące z Donbasu do Rosji. Tylko od 10 do 15 marca wywieziono ciała 60 rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w nieudanym szturmie na bronioną przez Ukraińców Awdiejewkę.

Czytaj tekst: Trafiły ich rosyjskie kule. Ranni pomoc znaleźli w Polsce

Wywiad ustalił, że transport wyjechał przez Djakowo w Obwodzie Donieckim i dotarł do Kujbyszewa w Obwodzie Rostowskim w Rosji. Nadeszły też doniesienia o kolejnych sześciu zabitych Rosjanach z Brygady Motoryzowanej stacjonującej w Gorłowce. Żołnierze ci mieli zginąć w rejonie Doniecka i Wołnowachy.

Tymczasem w przeciwnym kierunku – z Rosji do Donbasu – wjechał kolejny duży transport z ciężkim sprzętem bojowym i amunicją dla separatystów. Wywiad ukraiński ustalił,m że były tam cztery czołgi, dwie haubice samobieżne, dwie wyrzutnie rakietowe „Grad” i cztery cysterny z paliwem. Konwój eskortowali wyłącznie kadrowi wojskowi armii rosyjskiej - informuje portal kresy24.pl.

Czytaj tekst: „Gdy widzą dym, od razu zaczynają strzelać...” Na linii frontu we wschodniej Ukrainie. NASZA KORESPONDENCJA
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W Afganistanie wielkorusy wojnę przegrali z przyczyn ekonomicznych

wysla ich , bez oslony w czyste pole bez okopow i nie beda juz musieli im nic wyplacac. Ukraincy im zaplaca.

A gdzie teraz jest Komisja Europejska ?! Przecież od poczatku Rosja twierdzi że tam nie ma rosyjskiego wojska ?! Że to ukraińscy separatyści a nie Rosjanie , może teraz Unia powinna tym się zainteresować ,już zapomnieli jakie składano obietnice w zamian za rezygnację z arsenału atomowego ?

Uderz w stół, a rusek się odezwie. Na każdą wiadomość o Ukrainie ruskie trolle zlatują się jak muchy do główna. A prawda jest jedna. Putin liczy na to że ci niby żołnierze nie wrócą żywi, to po co płacić. Armatniemu mięsu się nie płaci, a rodzinie ich daje się medal za rubla i tyle. Ruscy to taki głupi naród, których każdy może wy...ać.

Proszę pouczyć się trochę historii XX w., ale nie z podręczników PWN. Mogę polecić na początek Uszkujnik "Paradoksy historii". Dostępne w wersji pdf w Internecie. Jedno popołudnie a wiele może zmienić.

Ciekawy komentarz. Poważnie. I z całym szacunkiem. Putin niby wycofuje jakieś wojska z Syrii. Tutaj sugerujesz że porzuca jakiś żołnierzy. Nic co nie można by oczekiwać w ramach innego celu. Ja w tym głupieje. Myślałem że Putin będzie uparcie parł na zachód. Cisza przed burzą? Dokąd zmierza Rosja? Co mi o tym powiesz?

Mowa o niby żołnierzach z Donbasu, których Putin sam się wyparł. Co do Syrii, to jest tylko i to potwierdzona wymiana na brygadę helikopterów. Ot co.

Trzeba zauważyć jedną sprawę , ze ten światowy terrorysta coś szykuje na Ukrainie dlatego niby coś wycofuje ale tu w zamian szykuje.
Tu zamydla oczy głupkom z zachodu ,a w innym miejscu uderza terrorem.

duzy transport?
4 czolgi, 2 haubice, 2 Grady,
plus cysterny z paliwem,

kurcze ta Ukraina faktycznie lezy i kwiczy jak to nazywa dużym transportem,

Tak kacapy się sypią.

Ballada o wyższości Unii nad Rosją
(wersja poprawiona)

Czasem się zdarza, że niektórzy
Uciekinierzy nieszczęśliwi
Drą krok spomiędzy pań odnóży.
Ich zachowanie wszak nie dziwi;
Wciąż nie zintegrowali się.
(Nie wiedzą „nie“ że znaczy „nie“.)

Mocna reakcja zachwyciła!
Europejczycy z kobietami
Są solidarni, więc nosiła
Część nich spódniczki. I kwiatami
Obdarowały panie tych…
Uciekinierów z krajów ich.

A w Rosji ksenofobia kwitnie!
Uciekinierzy w dyskotece
Rosjanki wyróżnili szczytnie.
Reakcja Rosjan… Ach, dalece
Odległa od standardów jest!
Uciekinierów …stłukli fest.

Wśród pięćdziesięciu osiemnastu
Znalazło azyl swój w szpitalu.
(Murmańsk – nie damy temu miastu
Gender nagrody i medalu!)
Co też o Rosji świadczy źle? –
Milicja znów spóźniła się!...

Dlatego nie wykryto sprawców
Tego wybryku – tfu! – rasizmu.
Według Instytut-Soros znawców
Brak w Rosji wciąż tolerastyzmu!
Rosja nie spełnia norm ni rusz,
Choć dobry przykład jest tuż-tuż:

Ci, którzy w Niemczech, w internecie
Pisali o „molestowaniu”,
Przed sąd trafili już w komplecie
I są poddani wychowaniu.
O Polsko Ty na Unię licz,
Bo w Rosji rasistowska dzicz!

Przypomnijcie sobie od kiedy trwa konflikt Czeczeński i do dziś nie ma tam spokoju, to się ciągnie całe dekady.

W 1991 roku (1 listopada) Czeczenia ogłosiła swoją niepodległość, czego jednak nie uznało prawie żadne inne państwo. Deklaracja niepodległości wywołała protest Rosji i liczne interwencje zbrojne, wkroczenie wojsk rosyjskich do Czeczeni nastąpiło jednak dopiero w 1994 r. (I wojna czeczeńska). Wojna skończyła się 3 sierpnia 1996 r. – wówczas podpisano rozejm w Chasawjurcie, w wyniku którego Czeczenia pozostała jedną z republik Federacji Rosyjskiej.
Przez kolejne lata trwał względny pokój, niemniej nasilały się akty terrorystyczne.

Do dzisiaj trwają tam sporadyczne starcia zbrojne, a Rosja utrzymuje w republice około 60 tysięcy żołnierzy. Charakterystyczne dla ostatnich lat jest rozszerzanie się obszaru konfliktu na sąsiednie regiony, co wskazuje na pewną zmianę natury konfliktu. Czeczeński separatyzm ustępuje pola ideologii islamskiego fundamentalizmu , dążącego do założenia tam islamskiego emiratu.

Na ogłoszenie niepodległości pozwalała w tamtym czasie
Konstytucja CCCP i odbyło się prawne referendum w Czeczeni...
zasady te złamała Rosja i prorosyjski świat zachodni ,wedle
prawa powinna być uznana za agresora tak samo w przypadku
Krymu czy Ukrainy-Donbasu,a dzisiaj z tego ewidentnego łamania
prawa mamy ekstremizm islamski ....głupota polityków zachodu
jeszcze nie osiągnęła kresu,strach myśleć do czego te lewackie
matoły doprowadzą!!!!

Eee tam, wiadomość jak z „Radia Erewań”: „Czy to prawda, że rosyjskim żołnierzom nie płaci się żołdu? Prawda, ale nie rosyjskim żołnierzom tylko ukraińskim górnikom (na Wołyniu) i nie żołdu, tylko pensji”.

Służysz Moskwie. Taka jest prawda. Ten komentarz potwierdził moje wcześniejsze przypuszczenia.
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен.
Niech żyje wolna Polska! Niech żyje wolna Ukraina!

„Niech żyje wolna Polska! Niech żyje wolna Ukraina”!
Cztery nogi dobrze, dwie nogi lepiej! Beee!
To z Orwella.

Wiesz co robiono z takimi jak ty w II RP?

To, co towarzysz Napoleon (kogo z ludzi – współczesnych Orwellowi – uosabiał ten knur? No, kogo?) robił z niepokornymi zwierzętami. Gratuluję wzorca!

Podobna sytuacja jest w redakcji Najwyższego CZASU ! - to tam, gdzie drukują korwinizmy i michałkizmy. Z tygodnika zrobił się dwutygodnik. Brakuje rubelków.

,,,Ukraincy zamiast tluc sie z ruskimi , powinni ich sciagnac na swoja strone ,,, to samo z Polska , Polacy powinni wysylac konwoje z jedzeniem , odzieza etc ,,,pomagac przecietnemu iwanowi , a ruskie robiace zakupy w Polsce powinni miec obnizki na towary ,,, Polacy militarnie za slabi na zdobycie Kremla to przynajmniej zdobyc serca i dusze kacapow ,,,tak mi sie marzy spacer po polskiej moskwie ,,,polska i chiny granica na uralu ,,,,bylo by slodko oj slodko

Propaganda, mająca podnieść na duchu Ukraińców. Nic niezwykłego podczas wojny.

Propaganda - powiadasz. A co powiesz na to ? => Podobna sytuacja (jak wśród ruskich żołnierzy frontowych) jest w redakcji Najwyższego CZASU ! - to tam, gdzie drukują korwinizmy i michałkizmy. Z tygodnika zrobił się dwutygodnik. Po prostu brakuje rubelków.

A może dlatego, że Internet wypiera prasę tradycyjną? Korwina na facebooku polubień 777 264 osób, nawet przyjmując, że połowa z tego czyta jego posty to mamy liczbą - 388 632, dla porównania Premier Beata Szydło ma liczbę polubień wysokości - 125 916. A fecebook, to jedyny źródło gdzie można spotkać się z przemyśleniami Krowina.

Skoro Korwin jest rzekomo tak lubiany to dlaczego osiąga tak słabe wyniki w wyborach?
Korwin to prorosyjski pajac, trudno go traktowac poważnie.

Na Ukrainie walczy brygada piechoty morskiej, a nie pułk, w Rosji w ogóle nie istnieją pułki piechoty morskiej. W ostatnim roku żołd w rosyjskiej armii wzrósł o 12-15% w zależności od stanowiska. Za to Ukraina nie spełniła wymagań przyznania kolejnej transzy kredytu z MFW, a Ukraińcy uciekają przed poborem do Polski. Panowie Amerykanie od PSYOPS, jaja to mogą sobie robić z afgańskich wieśniaków, a i to żałośnie nieskutecznie, Mariaki wytrzymają dużo więcej, a ropa właśnie drożeje.

Grupa Wagnera, jaka pogoda w Moskwie? Wiem, że niedawno prawie Was tam zasypało. Niby taki mocarny kraj, a sypnęło trochę śniegu i mieliście wielkie problemy...

Czyli jednym słowem : Ruska Potęga powraca ? Grubo w to wątpię. Poniżej - dlaczego.
(1) Żołd to se może wzrosnąć nawet i 200% tylko co z tego kiedy przelew nigdy nie zostanie wysłany ?
(2) Komunistyczna Kuba cosik mi się wydaje, że się spod ruskich skrzydełek też zaczyna uwalniać. Hę ?
(3) I co to za śmieszne imperium jest, którego siła zależy tylko od jednego - od wydobycia czarnego surowca z ch_j głebokich odwiertów, i ch_j wie jak daleko od cywilizacji. I który to surowiec raz kosztuje 100, a innym razem 30 USD ? Co to k_#wa ma być ? Jakaś odmiana Ruskiej Ruletki ?
----------
Się tam "grupowo" towarzysze zastanówcie czy w tym projekciku nadal chcecie brać udział. Się zastanówcie.

...Ale się wysiliłeś ruSSki trollu. Strasznie zaleciało niepranymi onucami na forum...

Skandal werbunkowy w US.Army.

Od US Army to ty się odpi..rz.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl