niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Bunt rosyjskich żołnierzy w Donbasie. Grożą zniszczeniem własnych czołgów

Dodano: 19.03.2016 [12:37]
Bunt rosyjskich żołnierzy w Donbasie. Grożą zniszczeniem własnych czołgów  - niezalezna.pl
foto: Ministerstwo Obrony Ukrainy
Rosyjscy żołnierze w Donbasie są wściekli z powodu niewypłacania im od wielu miesięcy żołdu. W pułku piechoty morskiej w Nowoazowsku wybuchł otwarty bunt.

Dowódca i wszyscy żołnierze z 3 kompanii czołgów napisali zbiorowy raport o zwolnienie ze służby i zagrozili, że zniszczą wszystkie swoje maszyny, jeśli naczelne dowództwo nie wypłaci im natychmiast zaległego wynagrodzenia” - doniósł wywiad ukraiński.

Głównodowodzący rosyjskiego 1 Armijnego Korpusu generał-major Asapow i jego zastępca ds. kadrowych pułkownik Czirikow starali się za wszelką cenę opanować niezadowolenie, ale pieniędzy na wypłaty z Rosji nie udało im się zdobyć. Morale armii nie podnoszą także kolejne transporty z zabitymi żołnierzami jadące z Donbasu do Rosji. Tylko od 10 do 15 marca wywieziono ciała 60 rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w nieudanym szturmie na bronioną przez Ukraińców Awdiejewkę.

Czytaj tekst: Trafiły ich rosyjskie kule. Ranni pomoc znaleźli w Polsce

Wywiad ustalił, że transport wyjechał przez Djakowo w Obwodzie Donieckim i dotarł do Kujbyszewa w Obwodzie Rostowskim w Rosji. Nadeszły też doniesienia o kolejnych sześciu zabitych Rosjanach z Brygady Motoryzowanej stacjonującej w Gorłowce. Żołnierze ci mieli zginąć w rejonie Doniecka i Wołnowachy.

Tymczasem w przeciwnym kierunku – z Rosji do Donbasu – wjechał kolejny duży transport z ciężkim sprzętem bojowym i amunicją dla separatystów. Wywiad ukraiński ustalił,m że były tam cztery czołgi, dwie haubice samobieżne, dwie wyrzutnie rakietowe „Grad” i cztery cysterny z paliwem. Konwój eskortowali wyłącznie kadrowi wojskowi armii rosyjskiej - informuje portal kresy24.pl.

Czytaj tekst: „Gdy widzą dym, od razu zaczynają strzelać...” Na linii frontu we wschodniej Ukrainie. NASZA KORESPONDENCJA
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W Afganistanie wielkorusy wojnę przegrali z przyczyn ekonomicznych

A gdzie teraz jest Komisja Europejska ?! Przecież od poczatku Rosja twierdzi że tam nie ma rosyjskiego wojska ?! Że to ukraińscy separatyści a nie Rosjanie , może teraz Unia powinna tym się zainteresować ,już zapomnieli jakie składano obietnice w zamian za rezygnację z arsenału atomowego ?

Uderz w stół, a rusek się odezwie. Na każdą wiadomość o Ukrainie ruskie trolle zlatują się jak muchy do główna. A prawda jest jedna. Putin liczy na to że ci niby żołnierze nie wrócą żywi, to po co płacić. Armatniemu mięsu się nie płaci, a rodzinie ich daje się medal za rubla i tyle. Ruscy to taki głupi naród, których każdy może wy...ać.

Ciekawy komentarz. Poważnie. I z całym szacunkiem. Putin niby wycofuje jakieś wojska z Syrii. Tutaj sugerujesz że porzuca jakiś żołnierzy. Nic co nie można by oczekiwać w ramach innego celu. Ja w tym głupieje. Myślałem że Putin będzie uparcie parł na zachód. Cisza przed burzą? Dokąd zmierza Rosja? Co mi o tym powiesz?

Mowa o niby żołnierzach z Donbasu, których Putin sam się wyparł. Co do Syrii, to jest tylko i to potwierdzona wymiana na brygadę helikopterów. Ot co.

Trzeba zauważyć jedną sprawę , ze ten światowy terrorysta coś szykuje na Ukrainie dlatego niby coś wycofuje ale tu w zamian szykuje.
Tu zamydla oczy głupkom z zachodu ,a w innym miejscu uderza terrorem.

duzy transport?
4 czolgi, 2 haubice, 2 Grady,
plus cysterny z paliwem,

kurcze ta Ukraina faktycznie lezy i kwiczy jak to nazywa dużym transportem,

Tak kacapy się sypią.

Ballada o wyższości Unii nad Rosją
(wersja poprawiona)

Czasem się zdarza, że niektórzy
Uciekinierzy nieszczęśliwi
Drą krok spomiędzy pań odnóży.
Ich zachowanie wszak nie dziwi;
Wciąż nie zintegrowali się.
(Nie wiedzą „nie“ że znaczy „nie“.)

Mocna reakcja zachwyciła!
Europejczycy z kobietami
Są solidarni, więc nosiła
Część nich spódniczki. I kwiatami
Obdarowały panie tych…
Uciekinierów z krajów ich.

A w Rosji ksenofobia kwitnie!
Uciekinierzy w dyskotece
Rosjanki wyróżnili szczytnie.
Reakcja Rosjan… Ach, dalece
Odległa od standardów jest!
Uciekinierów …stłukli fest.

Wśród pięćdziesięciu osiemnastu
Znalazło azyl swój w szpitalu.
(Murmańsk – nie damy temu miastu
Gender nagrody i medalu!)
Co też o Rosji świadczy źle? –
Milicja znów spóźniła się!...

Dlatego nie wykryto sprawców
Tego wybryku – tfu! – rasizmu.
Według Instytut-Soros znawców
Brak w Rosji wciąż tolerastyzmu!
Rosja nie spełnia norm ni rusz,
Choć dobry przykład jest tuż-tuż:

Ci, którzy w Niemczech, w internecie
Pisali o „molestowaniu”,
Przed sąd trafili już w komplecie
I są poddani wychowaniu.
O Polsko Ty na Unię licz,
Bo w Rosji rasistowska dzicz!

Podobna sytuacja jest w redakcji Najwyższego CZASU ! - to tam, gdzie drukują korwinizmy i michałkizmy. Z tygodnika zrobił się dwutygodnik. Brakuje rubelków.

,,,Ukraincy zamiast tluc sie z ruskimi , powinni ich sciagnac na swoja strone ,,, to samo z Polska , Polacy powinni wysylac konwoje z jedzeniem , odzieza etc ,,,pomagac przecietnemu iwanowi , a ruskie robiace zakupy w Polsce powinni miec obnizki na towary ,,, Polacy militarnie za slabi na zdobycie Kremla to przynajmniej zdobyc serca i dusze kacapow ,,,tak mi sie marzy spacer po polskiej moskwie ,,,polska i chiny granica na uralu ,,,,bylo by slodko oj slodko

Propaganda, mająca podnieść na duchu Ukraińców. Nic niezwykłego podczas wojny.

Propaganda - powiadasz. A co powiesz na to ? => Podobna sytuacja (jak wśród ruskich żołnierzy frontowych) jest w redakcji Najwyższego CZASU ! - to tam, gdzie drukują korwinizmy i michałkizmy. Z tygodnika zrobił się dwutygodnik. Po prostu brakuje rubelków.

A może dlatego, że Internet wypiera prasę tradycyjną? Korwina na facebooku polubień 777 264 osób, nawet przyjmując, że połowa z tego czyta jego posty to mamy liczbą - 388 632, dla porównania Premier Beata Szydło ma liczbę polubień wysokości - 125 916. A fecebook, to jedyny źródło gdzie można spotkać się z przemyśleniami Krowina.

Na Ukrainie walczy brygada piechoty morskiej, a nie pułk, w Rosji w ogóle nie istnieją pułki piechoty morskiej. W ostatnim roku żołd w rosyjskiej armii wzrósł o 12-15% w zależności od stanowiska. Za to Ukraina nie spełniła wymagań przyznania kolejnej transzy kredytu z MFW, a Ukraińcy uciekają przed poborem do Polski. Panowie Amerykanie od PSYOPS, jaja to mogą sobie robić z afgańskich wieśniaków, a i to żałośnie nieskutecznie, Mariaki wytrzymają dużo więcej, a ropa właśnie drożeje.

Grupa Wagnera, jaka pogoda w Moskwie? Wiem, że niedawno prawie Was tam zasypało. Niby taki mocarny kraj, a sypnęło trochę śniegu i mieliście wielkie problemy...

Czyli jednym słowem : Ruska Potęga powraca ? Grubo w to wątpię. Poniżej - dlaczego.
(1) Żołd to se może wzrosnąć nawet i 200% tylko co z tego kiedy przelew nigdy nie zostanie wysłany ?
(2) Komunistyczna Kuba cosik mi się wydaje, że się spod ruskich skrzydełek też zaczyna uwalniać. Hę ?
(3) I co to za śmieszne imperium jest, którego siła zależy tylko od jednego - od wydobycia czarnego surowca z ch_j głebokich odwiertów, i ch_j wie jak daleko od cywilizacji. I który to surowiec raz kosztuje 100, a innym razem 30 USD ? Co to k_#wa ma być ? Jakaś odmiana Ruskiej Ruletki ?
----------
Się tam "grupowo" towarzysze zastanówcie czy w tym projekciku nadal chcecie brać udział. Się zastanówcie.

...Ale się wysiliłeś ruSSki trollu. Strasznie zaleciało niepranymi onucami na forum...

Skandal werbunkowy w US.Army.

Od US Army to ty się odpi..rz.

Tak z nimi będzie, jak z Niemcami pod Stalingradem. Na Ukrainę nikt ich nie zapraszał! Won do Rosji, żreć suche kartofle!

... bo ruskie ścierwo to tchórze ...

zacisnąć im jeszcze bardziej embargo to się sami POzeżerają jak kanibale,niePOtrzeba ich będzie kremować.

Informujecie o Ukrainie tak samo, jak o polskiej scenie politycznej. Cokolwiek uderza w Rosję, piszecie. A co uderza w Ukrainę, nie piszecie. Stwarzacie wrażenie, że Ukraina wygrywa z Rosją. A tak nie jest. I przeciwnie niż w polityce, gdzie pisząc propagandę o sukcesach rządu faktycznie "zmienia się" rzeczywistość, w kwestii Ukrainy rzeczywistość pozostaje niezmieniona. Ukraina niestety nie wygrywa, a stwarzanie takiego fałszywego obrazu nie jest wcale Ukrainie na rękę.

Kartusza,wiesz dlaczego kacapskie zbiry nie dostają kasy w Donbasie?Ano dlatego,że jak wam ruskie trolle putler płaci to już dla sołdatów dienieg nie chwatajet...

To ty robisz robotę Putina, tworząc wrażenie że Ukraina nie jest na skraju przepaści. Bo gdyby była, to trzeba by jej natychmiast pomóc. Tymczasem jak czytamy, Rosja nie daje sobie rady. Więc i Ukrainie nie trzeba pomagać w nadzwyczajny sposób - wystarczy wysyłać dalej koce.

Jak ciebie weszcie dopadniemy,gnoju Putina,to sam znajdziesz sie na skraju przepasci.
I bedziesz kwiczal jak swinia.

Kartka ...koce to trzeba wysłać do Rosji ....jak wygląda ten
proputinowski dobrobyt wystarczy jechać niedaleko od Moskwy
takiego dziadostwa jak tam to już chyba kres zubożenia i pogardy dla człowieka....ale za to mają dobry aparat propagandy bo działa też na Ciebie !!!!

Masz rację. To ruskich ciągnie mocno na dno. Agenturze wpływu muszą płacić w lokalnej walucie. A rubelek coraz słabszy. Ledwo zipie.

cała kasa popłynęła na "walkę" do Syrii ! więc żołnierze federacji (których nie ma na ukrainie) zaczną wyprzedawać mienie wojskowe......może pora zrobić zapasy ?! T-90 50% taniej :P

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl