niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Niemiecka gazeta: Zabrać Polakom organizację szczytu NATO w Warszawie

Dodano: 13.03.2016 [14:11]
Niemiecka gazeta: Zabrać Polakom organizację szczytu NATO w Warszawie  - niezalezna.pl
foto: Utenriksdepartementet UD/creativecommons.org
Niemcy znowu straszą Polskę. Komentator dziennika „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ostrzega, że jeśli Jarosław Kaczyński nie powstrzyma się z „demontażem państwa prawa”, trzeba będzie przenieść zaplanowany na lipiec szczyt NATO z Warszawy do innego miasta, na przykład do którejś ze stolic państw bałtyckich. Powodem jest oczywiście spór związany z Trybunałem Konstytucyjnym.

Pohukiwanie Berlina wobec Warszawy po ostatnich wyborach parlamentarnych to nie pierwszyzna. Polska była już straszona odebraniem unijnych dotacji, a nawet... użyciem siły. Robili to zarówno publicyści, jak i politycy.

Nie może być tak – i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią – jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji, aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim.

- mówił w styczniu br. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schultz, mając na myśli kraje, które nie chciały przyjmować do siebie uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Dziś w „obronę” polskiej demokracji zaangażowała się niemiecka gazeta.

Kraje z obniżonym bezpieczeństwem prawnym zagrażają zdolności funkcjonowania całego obszaru gospodarczego i prawnego UE

- napisał publicysta „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” Konrad Schuller.

Polska jest sojusznikiem w UE i NATO, a kary przeciwko sojusznikom wpływają negatywnie na zwartość sojuszu. Dotyczy to zwłaszcza Polski. Narodowi konserwatyści pielęgnują mit o Unii Europejskiej jako kamuflażu dla niemieckiej hegemonii

- dodał dziennikarz.

Szczyt w Rydze, Tallinie czy Wilnie byłby wcale nie gorszy od szczytu w Warszawie

- zakończył swój tekst Konrad Schuller.

Jako komentarz mógłby posłużyć tu cytat z transparentu adresowanego do Niemców, który w styczniu przygotowali polscy kibice: „Chrońcie swoje kobiety – nie naszą demokrację”.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ciekawe o czym rozmawiała Makrela , posłanka NWO z naszą Premier B. Szydło ? Czy czasem nie było propozycji nie do odrzucenia : szczyt NATO w Polsce w zamian za przyjmowanie "przychodźcać sięów " Innymi słowy : "pomóż Beato , bo przyznać się nie mogę , a rodacy w końcu się zorientowali i pranie mózgu już nie pomoże . Donka mam, ale nie ma już takiego wpływu .Może zróbmy coś po cichu Frau Beata . "

zanim zabierzecie organizacje NATO zapłaci nalezy odszkodowania wojenne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! złodzieje

https://www.youtube.com/watch?...

A czemu wy szwabskie nasienia milczycie na temat odszkodowania dla Polski za mordowanie Polaków,którzy bronili od zniszczenie moją Ojczyzne? Cóż wy tchórze jesteści warci ? Naród bez twarzy bez honoru.

Bez odsetek byłoby tego jakieś 850 mld dolarów.
Ciekawostką jest, że Niemcy nawet nie mają zamiaru zacząć nam płacić za zniszczenia, których dokonali w czasie 2wś.

...a także to, że żaden rząd Polski nie wystąpił z pozwem o te odszkodowania.

A dlaczego nie pisza jak Merkel destabilizuje swoja polityka Europe. W Polsce maja sie sprawy dobrze ale w Niemczech za to
jest tragicznie nie wspominajac o demokracji. Ludzie nie moga demonstrowac przeciwko polityce imigracyjnej a u nas KOD-owcy spaceruja po ulicach co tydzien. W prawdzie te spacery sa coraz mniej uczeszczane ale sa.

Dam chyba na mszę, aby Polexit odbył się jak najszybciej!

Reparacje wojenne dla Polski od Niemiec z pomocą Żydów, którzy są dobrzy w te klocki - polska racja stanu. Stosowny procent dla Żydów (targowanie) od uzyskanego odszkodowania za II wojnę od Niemców. Niemcom od razu miny zbledną, a Żydom rozpromienieją. Ja osobiście nie widzę lepszej metody skłócenia obcych nacji celem skorzystania na ich przypadłościach. Prócz tego w umowie nalezy zawrzec odczepienie sie od polskich rzekomych antysemitów. 2 pieczenie przy jednym ogniu. Wlasciwie trzy. Kasa, opinia Żydów, potraktowanie Polski jako suwerennego kraju przez Niemców.

i dobrze wam tak polaczki...następny przystanek MOSKWA...putin już czeka!

Napiszę tak. Kiedy, jak ty to mówisz "polaczki" skumają się z Putinem, to w tej śmierdzącej lewactwem Europie, nie zostanie kamień na kamieniu, taką zrobią rozpierduchę. Więc ostrożnie z życzeniami, bo czasami się spełniają.

O swojej matce, to i owszem, możesz powiedzieć: maciczka. O nas bękarcie mów Polacy. Andy

Mam w dupie to, gdzie odbędzie się latosie szczytowanie NATO. Może nawet odbyć się w jednym z miast państwa (niebawem kalifatu) położonego na zachód od Odry ... Zatrzymaliśmy kiedyś gówno płynące od wschodu, zatrzymamy jeszcze większe z zachodu ... Tak nam dopomóż Bóg. Andy

Tu z kolei nie masz racji, Andy. Jest taki termin : Polska Racja Stanu. Trzymanie warszawskiego szczytu NATO "w dupie" jest sprzeczne z Polską Racją Stanu, Andy.

Obawiam się, że przynależność Polski do NATO może skończyć się podobnie jak przynależność Polski do paktu z Anglią i Francją w 1939 roku! Historia lubi sie powtarzać...

wychodzi na wierzch "prawdziwa" przyjazn niemiecka do polski .warto o tym pamietac .

Polski Rządzie zdecyduj się na wyjście z Unii Europejskiej i to jak najszybciej.My Polacy nic z tej UE nie mamy tylko ponosimy koszty bo jak się okazuje to więcej wpłacamy niż dostajemy, gdzie ulgi zagwarantowały sobie wszystkie bogate kraje Niemcy, Francja, Holandia Dania, Skandynawskie, Anglia i płacą mniej niż powinny. Po co nam taki sojuz unijny. Już w sojuzie byliśmy ale wtedy wybudowaliśmy bardzo dużo bloków mieszkalnych które stoją do dziś, dużo wielkich zakładów pracy a dziś nie mamy prawie nic. Wypędzili nam 5 milionów młodych z kraju a całą resztę traktują jak parobków. Więc po co nam taki sojuz ? Czy my POLACY nie możemy decydować o sobie sami ?

Zdaje sie ze od dluzszego czasu zachod czyli unia ma z Polski dojna krowe a -polakom sie wmawia ze Polska biedna i bez uni przepadnie....

A ja mam pytanie: co Niemcy w ogóle, a ta niemiecka gazeta, w szczególności, wiedzą o PISANYM i OBOWIĄZUJĄCYM PRAWIE Polski?

Czy znają POLSKĄ Konstytucję? Czy znają ustawę (podobno podstawową) o Trybunale Konstytucyjnym z 25 czerwca 2015 roku?

A czy zainteresowali się tym: ile ta ustawa ma wspólnego z Konstytucją i KTO JEST GŁÓWNYM PROMOTOREM-AUTOREM tej ustawy?

NIE? To NIECHŻE w KOŃCU SIĘ ZAINTERESUJĄ POLSKIM OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM i tymi, którzy ASPIRUJĄ do preparowania "prawa", byle PO SWOJEMU!

Polacy będą im za to niezmiernie wdzięczni. Potrzebna jest nam OBIEKTYWNA OCENA!

Przecież już pisali, że EUNUCHY nie powinny się wypowiadać w tak ważnych sprawach. Najpierw niech pozałatwiają sprawy związane z napadami, kradzieżami, gwałtami kobiet,itd. No i z wygraną Putina w Niemczech.

Typowe, znane z niemieckiej, polskojęzycznej "gazety wyborczej" odwracanie kota ogonem.

Aby odwrócić uwagę od niemieckiego gnoju politycznego, pisza o Polsce.

Jak podaje monachijski dziennik „Süddeutsche Zeitung”, na polecenie władz w Berlinie Federalna Służba Wywiadowcza (BND) we współpracy z Urzędem Ochrony Konstytucji (BfV) zbadają działalność władz Rosji, próbujących wpłynąć na niemiecką opinię publiczną.

ta III rzesza NIE ma konstytucji tylko urząd, który jej chroni, a szwaby to paranoicy !

https://www.youtube.com/watch?...

cóż za ironia losu , spadkobiercy Hitlera chcą dbać (czyt. straszyć) o Polskę , zapłaćcie odszkodowania za zniszczenia wojenne w naszym kraju i za morderstwa kilku milionów ludzi a potem możecie prawić morały o pokoju i demokracji , pieprzeni naziści

Niemieckim celem jest destabilizacja Polski. Tylko w metnej wodzie mozna zlapac jakas rybe. Tak wyglada i wygladalo prawdziwe niemieckie oblicze.

W niedzielnych wyborach do parlamentów Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynatu i Saksonii-Anhaltu partia CDU kanclerz Angeli Merkel - według pierwszych szacunkowych danych - poniosła znaczne straty; sukces odnieśli przeciwnicy imigracji z AfD.
W Badenii-Wirtembergii, do niedawna bastionie CDU, chrześcijańscy demokraci zdobyli tylko 27,5 proc. głosów - 11,5 proc. mniej niż pięć lat temu. Sukces odnieśli Zieloni premiera Winfrieda Kretschmanna, który zachowa zapewne stanowisko szefa rządu w jednym z najważniejszych niemieckich krajów związkowych. Zieloni zdobyli 32,5 proc. głosów - o 8 proc. więcej niż poprzednio.

Startująca po raz pierwsza prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) zdobyła 12,5 proc. - niemal tyle samo co SPD - 13 proc.

"Dopięliśmy swego. Było trudno, bo wszyscy nas zwalczali" - oświadczył po podaniu pierwszych prognoz Joerg Meuthen, nr 1 na liście AfD. Jak zapewnił, członkowie AfD nie są "ani skrajną prawicą, ani rasistami". Zapowiedział, że w parlamencie jego partia położy nacisk na kwestie bezpieczeństwa wewnętrznego, zaniedbywane - jego zdaniem - przez rządzących.

W Nadrenii-Palatynacie CDU, która długo prowadziła w sondażach, nie udało się zdystansować SPD. Socjaldemokraci zdobyli 37,5 proc., a chadecy 32,8 proc. - mniej o 2,4 proc. niż w 2011 roku. AfD poparło 10 proc. wyborców

W Saksonii-Anhalcie, na wschodzie Niemiec, CDU pozostała najsilniejszą partią, jednak uzyskała wynik gorszy o 2,3 proc. niż pięć lat temu - 30,5 proc. Klęskę poniosła SPD - 11,9 proc. - o niemal 10 proc. mniej niż w poprzednich wyborach. Sensacyjny wynik zanotowała natomiast AfD - aż 21,5 proc. głosów. To najlepszy wynik uzyskany przez tę partię w jej trzyletniej historii. AfD domaga się natychmiastowego wstrzymania przyjmowania uchodźców oraz dymisji Merkel.

Z analiz przeprowadzonych przez telewizję ZDF wynika, że trzy czwarte wyborców, którzy głosowali na AfD, kierowali się chęcią "pokazania rządzącym żółtej kartki", a nie kompetencjami polityków tej partii.

Niedzielne wybory w trzech landach uważane są za plebiscyt w sprawie polityki imigracyjnej kanclerz Merkel i jej rządu. Po raz pierwszy od wybuchu w lecie zeszłego roku kryzysu migracyjnego, który mocno podzielił społeczeństwo, obywatele Niemiec mieli okazję za pomocą kartki wyborczej poprzeć lub odrzucić kontrowersyjną politykę rządu.

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

Jak świat światem niemiec i ruski nie będą Polakowi bratem.

Przyspieszyc proces odszkodowan za wojne, nie POdarowac niemcom ani jednego euro! Rozmowy o pobycie obcych zolnierzy na polskim terytorium, Polska powinna prowadzic tylko z USA. Jewropa to nieprzewidywalny stwor zdominowany przez spadkobiercow hitlera i stalina. Z tym tworem Polska powinna ograniczyc stosunki do minimum. Zbroic sie na potege! Nawet gdyby to mialo zubozyc narod. Lepiej byc biednym niz w kajdanach i na smyczy! Zdrajcow w Polsce przykladnie karac, zero litosci!

Rząd Polski powinien ogłosić że w odwecie przeprowadzimy referendum w sprawie wyjścia z eurokołchozu, zamkniemy granicę z niemcami i wprowadzimy im wizy na przyjazd do Polski. Później przyjrzymy się wymianie handlowej, zniesiemy mniejszość niemiecką i wywalimy ich przedstawicieli z Sejmu (ponieważ my nie mamy takich samych praw u nich). Ja bym ich szybko ustawił pod ścianą. A na tych kundli targowickich trzeba znaleźć jakiś paragraf - choćby rozliczenia podatkowe.

super a widzial Pan jak wyglada nasza wymiana handlowa z Niemcami? albo ktoredy nasze ciezarowki jezdza na Zachod? takie posuniecie to jak strzal w glowe dla naszej gospodarki, myslec, nie bac sie to nie boli!

Kolejny szwabski nacjonalistyczny brukowiec znów opluwa Polskę gebelsowskimi łgarstwami o "demontażu państwa prawa"

przez "nacjonalistę" Kaczyńskiego. To ta sama gadzinówka co załguje ludobójczą historię ohydnej III-Rzeszy,

blokuje informacje o gwałceniu tysięcy kobiet przez islamistów i pochwala islamizację Europy przez IV-rzeszę.

Nie mają wstydu i umiaru te gnojki - potomkowie hitlerowskigo bydła co wymordowało 6,5 mln bezbronnych Polaków oraz

ograbiło Polskę na 1000 miliardów dolarów. Bezczelnie i zuchwałe są te posthitlerowskie qrvy ! tak samo jak ich

powieszeni w Norymberdze dziadowie ! Niech lepiej to posthitlerowskie badziewie zamiast załgiwać swoje zbrodnie,

robi filmy o nacjonaliźmie swoich ludobójczych, złodziejskich rodaków, którzy masowo popierali psychopatę Hyclera!

Niech wreszcie zaczną głosić swoim braciom niemcom prawdę o ich niemieckiej historii i o ich ludobójczym i

złodziejskim narodzie, który 70 lat temu wymordował 6,5 mln Polaków i okradł na 1000 mld dolarów Polskę i do

dzisiaj nie zadośćuczynił za tę zbrodnię i za tę grabież ! i dlatego boi się podpisać z Polską traktat pokojowy !

PS
Niemcy panicznie boją się gigantycznych odszkodowań (1000 miliardów dolarów za straty materialne, bez odszkodowań

za zamordowanie bezbronnych 6,5 mln Polaków - wg. norm USA 1 mln $ za zamordowaną osobę) winnych Polsce i dlatego

zmasowanie szkalują na całym świecie Polskę wyłgując się ze swoich gigantycznych ludobójczych zbrodni dokonanych

na Polakach w niemieckich obozach koncentracyjnych i w masowych egzekucjach dokonywanych przez niemieckie, powsze-

chne, zbrodnicze organizacje jak wermaht, eses, gestapo, grencszuc itp. Naród Polski to najbardziej wymordowany

i okradziony naród podczas II-WŚ przez giga-złodziejskich niemców i to na 1000 miliardów dolarów ! - co stanowiło

85 % Majątku Narodowego Polski ! Dlatego dzisiaj to szwabskie badziewie żyje w dobrobycie i znów podstępnie ograbia

Polskę i Europę. Polska ma moralne prawo do patrzenia złodziejskiemu szwabstwu na łapy i powinna żądać dymisji

każdego szczekającego na Polskę szwabskiego hitlerowca w ich rządzie ! A w Unii trzeba zawierać sojusze przeciwko

szwabskiej hegemonii, która doprowadziła do totalnej ekonomicznej i moralnej zapaści Europy. Korzystne jest to,

że międzynarodowa pozycja IV rzeszy i jej sojuszniczki rassiji spada gwałtownie na pysk co daje szansę Polakom

szybko przywrócić w Polsce demokrację i oczyszczyścić ją z PO-kacapo-szwabskiego złodziejskiego badziewia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl