​„Lewacy świata, precz z łapami od Polski” – hasło, które robi karierę w sieci

@TCwiklak

mn

Kontakt z autorem

Od kilku dni na Twitterze furorę robi czarna koszulka z napisem „Lewacy świata, precz z łapami od Polski”. Po raz pierwszy mężczyzna z takim hasłem na ubraniu pojawił się pod Kancelarią Premiera, jako kontrmanifestant do przybywających tam przedstawicieli lewicowej partii Razem. A wczoraj był też na Dworcu Głównym w Krakowie.
 
Pierwsze zdjęcie mężczyzny w koszulce z napisem popierającym zmiany zachodzące w Polskiej polityce, pojawiło się w czwartek. „Kontrą dla manifestacji [partii Razem pod KPRM] jest jeszcze stojący na uboczu starszy mężczyzna z biało-czerwoną flagą. Na kurtkę wciągnął czarny T-shirt, na plecach duże białe litery: „Lewacy świata, precz z łapami od Polski”, z przodu „PiS. Tak trzymać”” – napisał portal metrocafe.pl.


fot.: Twitter.com
 
Wczoraj zdjęcie mężczyzny w takiej koszulce opublikował użytkownik Twittera Tomasz Ćwiklak. Jak napisał, zdjęcie zrobiła jego córka na Dworcu Głównym w Krakowie.


fot.: Twitter.com

W sobotę rano na Twitterze pojawiło się jeszcze jedno zdjęcie cichego bohatera. Gratulujemy Rodakowi odwagi obywatelskiej!


fot.: Twitter.com
 
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Paryska konferencja na temat…

Paryska konferencja na temat…

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Franciszek o św. Janie Pawle II: Papież-misjonarz

/ ACKI/pixabay.com

Ojciec Święty, mówiąc o przypadającym w niedzielę Światowym Dniu Misyjnym, wspomniał również św. Jana Pawła II. 

Po modlitwie „Anioł Pański” Franciszek przypomniał najpierw beatyfikowanych w Barcelonie 109 męczenników klaretynów, zamordowanych w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Prosił, aby ich bohaterski przykład i wstawiennictwo wspierały chrześcijan, którzy także w naszych czasach, w różnych częściach świata, cierpią z powodu dyskryminacji i prześladowań.

Przypomniał również obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Misyjny zachęcając, aby misje przeżywać w radości, świadcząc w swoich środowiskach o Ewangelii. Wezwał także do modlitwy w intencji misjonarzy, którzy głoszą Chrystusa tam, gdzie go jeszcze nie znają.

Powiedział też o ogłoszeniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku 2019 r., aby wzmocnić zapał działalności misyjnej Kościoła. 

Przypomniał także św. Jana Pawła II, w dniu, w którym przypada jego liturgiczne święto i jego wstawiennictwu powierzył misję Kościoła w świecie, nazywając go papieżem-misjonarzem.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl