​„Lewacy świata, precz z łapami od Polski” – hasło, które robi karierę w sieci

@TCwiklak

Od kilku dni na Twitterze furorę robi czarna koszulka z napisem „Lewacy świata, precz z łapami od Polski”. Po raz pierwszy mężczyzna z takim hasłem na ubraniu pojawił się pod Kancelarią Premiera, jako kontrmanifestant do przybywających tam przedstawicieli lewicowej partii Razem. A wczoraj był też na Dworcu Głównym w Krakowie.
 
Pierwsze zdjęcie mężczyzny w koszulce z napisem popierającym zmiany zachodzące w Polskiej polityce, pojawiło się w czwartek. „Kontrą dla manifestacji [partii Razem pod KPRM] jest jeszcze stojący na uboczu starszy mężczyzna z biało-czerwoną flagą. Na kurtkę wciągnął czarny T-shirt, na plecach duże białe litery: „Lewacy świata, precz z łapami od Polski”, z przodu „PiS. Tak trzymać”” – napisał portal metrocafe.pl.


fot.: Twitter.com
 
Wczoraj zdjęcie mężczyzny w takiej koszulce opublikował użytkownik Twittera Tomasz Ćwiklak. Jak napisał, zdjęcie zrobiła jego córka na Dworcu Głównym w Krakowie.


fot.: Twitter.com

W sobotę rano na Twitterze pojawiło się jeszcze jedno zdjęcie cichego bohatera. Gratulujemy Rodakowi odwagi obywatelskiej!


fot.: Twitter.com
 
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Tylko Gronkiewicz-Waltz mogła się do tego posunąć! Poleciła reprywatyzować ulice i ścieżki rowerowe

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Komisja weryfikacyjna posiada informacje, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście poleciła reprywatyzować nieruchomości, które w przyszłości są przeznaczone na drogi - poinformował członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta.

W czwartek portal Onet w artykule pt. "Ulice i ścieżki rowerowe na sprzedaż. Czy Gronkiewicz-Waltz dała na to zgodę?" napisał, że dotarł do korespondencji urzędników stołecznego BGN (Biuro Gospodarki Nieruchomości), która wskazuje na to, iż prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście wydała zgodę na reprywatyzację nieruchomości, gdzie miasto planowało budowę lub poszerzenie ulic.

Widzieliśmy korespondencję byłej naczelnik Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami – Gertrudy J-F., w której informuje pracowników BGN, że "pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wyraziła zgodę, aby regulować na rzecz następców prawnych dawnych właścicieli również te części nieruchomości hipotecznych, które zarówno w projektach mpzp (miejski plan zagospodarowania przestrzennego), jak i w już uchwalonych mpzp, położone są w linii rozgraniczających ulic i przeznaczone na poszerzenie lub budowę ulic – dróg publicznych, ścieżek rowerowych, zatok parkingowych itp."

- czytamy.

Jak podkreślono, reprywatyzacja ulic jest niezgodna z prawem. Drogi publiczne są chronione przed skutkami dekretu Bieruta, który w 1945 r. zlikwidował prywatną własność gruntów w stolicy.

Kaleta potwierdził te doniesienia. "Takie informacje komisja posiada, że Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście poleciła reprywatyzować nieruchomości, które w przyszłości są przeznaczone pod drogi" - podkreślił.

Na pytanie, czy komisja podejmie w tej sprawie jakieś działania Kaleta powiedział, że komisja będzie chciała na tę okoliczność przesłuchać prezydent Warszawy. 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl