Niemiecki wywiad alarmuje: Dwa miliony Rosjan prowadzi tu wojnę hybrydową

twitter.com/OpenerMedia

rz

Kontakt z autorem

Szefowie niemieckich służb specjalnych nie mają wątpliwości, że Rosjanie prowadzą już na ich terytorium wojnę hybrydową. W działania te włączyły się również rosyjskie media, które od pewnego czasu pokazują ludzi, rzekomo uciekających z Niemiec do Rosji „w obawie o bezpieczeństwo”.

Informacja przekazana przez szefów niemieckich służb nie pozostawia już żadnych wątpliwości:

„Putin postanowił użyć 2 mln Rosjan w Niemczech do rozbicia naszego kraju od środka” – ostrzegli szefowie niemieckich służb specjalnych. Posiedzenie komisji parlamentarnej z ich udziałem miało charakter „tajny specjalnego znaczenia” – informuje „The Huffington Post” oraz „Bild”.


Jak wynika z ustaleń serwisu kresy24.pl, raport w tej sprawie został przedstawiony w Bundestagu przez wiceszefa agencji wywiadu BND oraz szefa kontrwywiadu. Obaj przedstawiciele niemieckich służb specjalnych są zgodni, że „wysoki poziom mobilizujący” wśród ponad 2 mln Rosjan, którzy mieszkają obecnie w Niemczech „osiągnął alarmujący poziom”.

Służby odnotowują już różnego rodzaju prowokacje przygotowywane przez Rosjan, którzy wykorzystują w tym celu kryzys imigracyjny.
Źródło: bild.de

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

Incydent w Senacie. Zwolenniczki opozycji…

Incydent w Senacie. Zwolenniczki opozycji…

W środę powitanie nowego premiera w…

W środę powitanie nowego premiera w…

Nieoficjalnie: Istotny krok do beatyfikacji…

Nieoficjalnie: Istotny krok do beatyfikacji…

Mazurek o expose: Naprawdę dobre…

Mazurek o expose: Naprawdę dobre…

Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Postulat Porozumienia, by wydłużyć kadencje samorządowe do 5 lat, został poparty przez Prawo i Sprawiedliwość - poinformował dziś wicepremier, prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Wydłużenie kadencji Porozumienie proponowało w poprawkach do projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego.

Ugrupowanie Jarosława Gowina złożyło pakiet poprawek do projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego autorstwa PiS. Jedną z zaproponowanych zmian było wydłużenie kadencji organów wykonawczych i ustawodawczych w samorządach do pięciu lat.

We wtorek Jarosław Gowin poinformował na Twitterze, że PiS poparło propozycję Porozumienia.

W czwartek wieczorem sejmowa komisja nadzwyczajna pozytywnie zaopiniowała projekt zmian w Kodeksie wyborczym autorstwa PiS. Obejmują one m.in. wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin, a także powołanie komisarzy wyborczych wojewódzkich i powiatowych. Komisarze wojewódzcy dokonać mają w terminie 3 miesięcy od wejścia ustawy w życie podziału gminy, powiatu, województwa na okręgi wyborcze w wyborach do rady gminy, rady powiatu, sejmiku województwa (obecnie podziału takiego dokonują władze samorządowe).

Źródło: niezalezna.pl, PAP,

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl