niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Nie będzie rosołu z bażanta i pieczonego udźca jagnięcego. TK odwołał jubel za 750 tys. zł

Dodano: 08.03.2016 [17:25]
Nie będzie rosołu z bażanta i pieczonego udźca jagnięcego. TK odwołał jubel za 750 tys. zł  - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Nie będzie imprezy za 750 tysięcy złotych. Na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego pojawił się komunikat odwołujący uroczyste obchody z okazji 30-lecia funkcjonowania TK.

Przypomnijmy, w styczniu br. opinię publiczną zelektryzowała informacja o hucznej balandze, którą szykowało szefostwo TK.

Zapewnienie usług hotelarskich, konferencyjnych, restauracyjnych (w tym cateringowych) i transportowych oraz ich koordynację dla około 200 osób, miało pochłonąć 750 tysięcy złotych (bez VAT).

W menu lunchu zaplanowanego w Arkadach Kubickiego na Starym Mieście w Warszawie znalazły się m.in.: mięsa pieczone po polsku, wędzony łosoś i pstrąg, sałata zielona ze szparagami i kwiatami cukinii, pieczone i marynowane młode buraczki, ze świeżym serem kozim, rukolą i prażonymi pestkami dyni, rosół z bażanta i perliczki z kołdunami, smażona sola w sosie śródziemnomorskim czy pieczony udziec jagnięcy z owocami czarnej porzeczki. Hotel dla gości miał się znajdować w promieniu 3,5 km od Kolumny Zygmunta w Warszawie i być co najmniej pięciogwiazdkowy.

Poseł Krystyna Pawłowicz, która nagłośniła sprawę przypomniała, że sędziwie TK zarabiają miesięcznie brutto 22 439,80 zł.

Plany dotyczące hucznych obchodów jubileuszu opisaliśmy w tekście Ale balangę szykuje Trybunał - za 750 tysięcy zł. W menu rosół z bażanta i pieczony udziec jagnięcy.

Okazuje się, że prezes Trybunału Konstytucyjnego musiał odwołać imprezę. Na stronie internetowej trybunal.gov.pl zamieszczono informujący o tym komunikat:

W związku z opublikowaniem ustawy budżetowej na rok 2016 z 25 lutego 2016 r. (Dz.U. poz. 278) Biuro TK informuje o zaniechaniu organizacji obchodów 30-lecia działalności Trybunału Konstytucyjnego.
Trybunał Konstytucyjny realizuje swoje zadania w miarę możliwości budżetowych i związany jest zasadami dyscypliny finansów publicznych. Wobec braku stosownych środków budżetowych oraz warunków dla celebrowania jubileuszu (wzorem dobrych tradycji innych europejskich sądów konstytucyjnych), organizacja planowanej międzynarodowej konferencji naukowej „Sądy konstytucyjne – między ochroną wolności a bezpieczeństwa” stała się niemożliwa.
W tych okolicznościach postępowanie w sprawie udzielenia odpowiedniego zamówienia publicznego zostało unieważnione 18 lutego br.

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ten Rzepliński to wygląda z mordy jak dziadek komentujący z balkonu Ulicy Sezamkowej.
Co za zawistna gęba. Zróbmy referendum o zniesienie reżymowego TK !!!!

Nie wiem jaką Pani ma mordeczkę,ale muszę powiedzieć sądząc po tekście, że zawistną. A ja tylko zapytam się, czy wg Pani Trybunał Konstytucyjny odwołując uroczysty obiad zachował się fair czy nie.Ponadto mam pytanie czy wg. pani powinni uczcić 30 lecie przy pizzy ? Pani tekst jest haniebny. A jeszcze trochę to Pani na swojej skórze odczuje reżim PiSu. Poczekajmy zobaczymy, co się odwlecze to nie uciecze.

anno zbynek ,mniemam że ryja ma pani wielkiego,długaśnego i nie odspawanego od koryta a i rodzina ulokowana przez platfusow "wygodnie" i z "godnym" wynagrodzeniem.Mniemam że knury polityczne w waszej trzodzie tak samo usadowione,znaczy platfusowa mafia z sorosowym kundlem swetru wikt i opierunek z pejsacizną zapewnili.Życzę ci knurzyco aby co noc śniły ci sie głodne polskie dzieci,umierający chorzy na raka i bezdomni emeryci których okradacie i żyjecie ponad stan na koszt państwa polskiego.Czekam na ciebie anno zbynek....

Ciekawe ile PiS wydaje na takie imprezy. Menu ciekawe, wyszukane i tyle. Między narodowa impreza i mieli schabowe z kapustą postawić. Brak informacji o liczbie gości. Konferencje takie robią w całej Europie i też za takie pieniądze, to nie żadna nowość.

Jaka szkoda Tyle mniej gówna .i to jakiej jakości.Towarzysz Rzeplinski KRÓL MACIUŚ PIERSZ lubi stawiać darmowego klocka

To już 30 lat jak pan Jaruzelski założył tą organizację? Jak ten czas leci

Nie dostarczajcie nam kolejnych przykładów,bo my wiemy od lat,że złodzieje używali do woli za nasze pieniadze.Pochwalcie się tym,że złodziej już nigdy tego nie zrobi,a za te złodziejstwa które ma koncie,odpowie.

Ludzie mają kredyty na mieszkania po 200 lub 300 tysiecy i męczą sie z tym latami, a tu za jeden jubel można by kupic dom.To jest skandal,że takie pieniądze były dawane na takie cele

Czyżby czerwone ścierwa w togach przestraszyły się obrońców praw zwierząt, że z pieczonego bażanta i udźca ze słodkiego, bezbronnego jagniątka zrezygnowali?

Bardzo dobrze !!!! Znowu te hieny z TK chciały się nażreć na nasz koszt !!!!!

Przeczytane i skomentowane
Przeczytane
Onet: "Waniek o słowach Szydło: kto dał jej prawo tak mówić o Trybunale Konstytucyjnym?"
Komentarz
Primo:
Bolszewio, polszewio i ubekistanie! Nie będzie komunistycznej wańki-wstańki! Niedoczekanie wasze kacapska, komusza i ubecka progenituro!
Secundo:
Z życiorysu obywatelki Waniek Danuty, opublikowanego w Wikipedii: "Była działaczką Zrzeszenia Studentów Polskich. W latach 1967–1990 należała do PZPR".
Czy towarzysz Waniek Danuta protestowała, gdy za rządów jej partii prześladowano w Polsce Żydów? Czy wyraziła głos sprzeciwu, gdy w Gdańsku strzelano do robotników? Czy darła szaty, gdy szef jej partii wysyłał przeciwko Polakom czołgi? Czy rzuciła legitymacją partyjną, gdy organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym wypowiedziała narodowi polskiemu wojnę? Jeśli nie - to "morda w kubeł"!
Tertio:
Pani Premier Beacie Szydło prawo do dokonywania dobrych zmian w Polsce dał około pięćdziesięciomilionowy naród. Naród Polski, a nie kacapski, bolszewicki czy ubecki. I dał to prawo lege artis, w wyniku demokratycznej decyzji uprawnionych do tego wyborców. A nie prawem komunistycznego kaduka, czołgu czy depcącego wolności obywatelskie trepa.

Drogi Kalasanty!
Co tam pięćdziesięciomilionowy naród? Pisz bez kozery stuumilionowy!

o jakich 50 milionach polakach tu się mówi -wybory partii PIS poparło zaledwie parę milionów reszta nie głosowała lub oddała go na inną partię-więc gdzie ta większość.Naród przespał myślał że jakoś to będzie , zawsze się mówiło by głosować a teraz mamy to co jest ,Należy porządnym trepem przewietrzyć mózgi tych co nie głosowali a teraz głośno krzyczą .

słabiutki intelektualnie ćwoku nie licz na głosy noworodków,dzieci do lat 18 i tych ktorzy spieprzyli z tego kraju z rodzinami aby takiego knura jak ty nie czytacx w niezależnej,tfu!

Czemu niemożliwa? niech się zrzucą wtedy nawet i 500 gości można zaprosić. W firmie w której pracuje jak chcieliśmy imprezę firmowa to musieliśmy się zrzucić! szef tylko lekko dofinansował i udostępnił pomieszczenia!

Co za bezczelne i nienażarte swołocze? Niech żrą, może taki rzepliński wreszcie pęknie, bo już mu gębę rozsadza tłuszcz.

bez przesady, orobili sie chlopaki, przynajmniej po osmiorniczce na twarz sie nalezy.

Bardzo prosze o lagodny wymiar.
Zamiast rosolu z bazanta i udzca pieczonego z jagniecia
zadowole sie roslem z przepiorki oraz pieczonej baraniny
zapijanej piwem made in cos.Na deser moze byc dla
POdniebienia ciasto drozdzowe z jablkiem i kruszonka.
Nie pogardze tez pieczona cielecina z sosem jablkowym
a zapije ten luksus dobrym chlodnikiem lub zsiadlym
mlekiem.Dziekuje za wyrozumialosc.Oddany sprawie
PANSTWA I NARODU RZECZPOSPOLITA POLSKA.

Czytelnik nie'a.pl

Rozumiem, że na spotkaniach oficjeli naszego państwa wsuwają tylko kaszankę.

Tak, w tym wyjątkowym wypadku dobrze rozumiesz, aż dziw bierze, że ci się udało. Kaszanka jest jednym z dań na śniadaniach dyplomatycznych, cieszących się największym wzięciem. W dyplomacji każdy "posiłek" zaczynający się przed godziną 20:00 to jest śniadanie.

dobrze, że Budka z PO i Kamila Gasiuk od Pietra nie zaskarżyli tej ustawy budżetowej do Trybunału Konstytucyjnego jako sprzecznej z konstytucją. Rzepliński
by ocenił. W końcu ogranicza ona prawa niezawisłych
sędziów.

I ta zmiana mi się podoba! Dobra zmiana!

A może by tak urządzić przetarg? IluZ młodych prawników zgodziłoby się próżnować za mniejsze pieniądze. I złożyć uroczystą przysięgę, że też nie skalają się żadną pożyteczną pracą.

sherlocku, gdybyś znał prawo to byś wiedział ,że przy takich kwotach zamówienia publiczne są prawnie wymagane. Niektórzy muszą je szanować...

zawarto podobnież wstępna umowę z Magdą Gesler, która miała
nadzorować pracę kuchni.

OGŁOSZENIE: Z okazji 30-lecia funkcjonowania TK rozwiązujemy ten Trybunał Konstytucyjne.

Straszne! niewdzięczne społeczeństwo poskąpiło marną bańkę na imprezkę rzeplińskiego.
Rzepliński zróbcie se grila na działkach.
A przy okazji czy te pasożyty zajęły się zaległościami. Bo mieli rozpatrywać sprawy w kolejności napływania.

Sędziowie Trybunału są wolnymi ludźmi. Mogą się spotykać kiedy chcą, mogą sobie zamówić espresso i ciasteczka i się spotkać. Nie jesteśmy w stanie użyć żadnych środków siłowych, natomiast apelujemy i prosimy. To niszczenie polskiego państwa
- dodał wiceminister.
Jutro Trybunał Konstytucyjny ma rozpocząć badanie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS - zaskarżonej przez posłów PO, PSL i Nowoczesnej, I prezesa Sądu Najwyższego, Rzecznika Praw Obywatelskich i Krajową Radę Sądownictwa. Kolejną rozprawę wyznaczono na środę.

Czy aby rzetelnie zacytowałeś wypowiedź wiceministra?
Przy założeniu, że organa państwowe wiedzą o niszczeniu państwa, nie wolno sprawy bagatelizować i sprowadzać do żartów, tylko trzeba działać. I to niezwłocznie! Zaniechanie działania w sytuacji posiadania wiedzy o antypaństwowej destrukcji, a zwłaszcza afirmowanie możliwości niszczenia państwa - podpada chyba pod jakieś paragrafy?

TAK SZMATY CZERWONE SIE ZABEZPIECZYLI I TRZEBA TO ROZPIEPRZYC!!!
Okazuje się, że najważniejsze decyzje w państwie nie podejmuje prezydent, nie podejmuje premier, nie podejmuje Jarosław Kaczyński, a prezes TK Andrzej Rzepliński - mówił dziś w Radiowej Jedynce prof. Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego. W rozmowie z Samuelem Pereirą naukowiec skomentował decyzję Rzeplińskiego, który na prośbę ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry odmówił odroczenia jutrzejszej rozprawy o 14 dni.
Przypomnijmy, nowy Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wycofał opinię swojego poprzednika Andrzeja Seremeta dotyczącą ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przyjętej przez Sejm pod koniec ubiegłego roku. Minister złożył też wniosek o odroczenie rozprawy o 14 dni. Nie zgodził się na to prezes TK Andrzej Rzepliński.
Okazuje się, że najważniejsze decyzje w państwie nie podejmuje prezydent, nie podejmuje premier, nie podejmuje Jarosław Kaczyński, a prezes Rzepliński. Wiemy, kto jest najważniejszą osobą w państwie (...). Pamiętajmy o tym, że nie może być takiej sytuacji, w której jedna z głównych instytucji, czyli Prokurator Generalny nie wydaje opinii - a taka jest w tej chwili sytuacja. Prokurator rozpatrujący sprawę nie będzie miał opinii Trybunału. Nie będzie też jednej ze stron, czyli Sejmu
- powiedział prof. Piotr Wawrzyk.
„Sejm nie weźmie udziału w tak kształtowanym postępowaniu" - poinformował marszałek Sejmu Marek Kuchciński w piśmie skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego odnosząc się do zaplanowanej na jutro rozprawy. Jak zaznaczył Marek Kuchciński główne powody to naruszenie zapisów ustawy o TK. Mówi ona m.in. o tym, że Trybunał Konstytucyjny powinien rozpatrywać sprawy w kolejności wpłynięcia oraz że TK ma orzekać w pełnym składzie wynoszącym minimum 13 sędziów. Tymczasem Andrzej Rzepliński zdecydował, że nową ustawę zbada 12 sędziów.
Do tematu tego w ostrych słowach odniósł się wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, na antenie Radia Zet.
Jutro to nie jest żadne żadne zebranie Trybunału Konstytucyjnego, tylko co najwyżej zebranie osób, które zasiadają w Trybunale. Z punktu widzenia instytucjonalnego to, co się jutro ma wydarzyć, jeśli tak się stanie, to absolutny skandal. Przypominam, że w Polsce obowiązuje prawo, które mówi o tym, że trzeba rozpatrywać skargi według daty wpływu. Sędziowie TK do powszechnie obowiązującego prawa się nie zastosowali. Chciałbym publicznie zadać pytanie prezesowi Rzeplińskiemu: pokażcie mi podstawę prawną, która ściąga z jednej ustawy w Polsce domniemanie konstytucyjności.
-stwierdził.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl