niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Scenariusz Putina w Niemczech. Zaskakujące wyniki wyborów

Dodano: 07.03.2016 [15:23]
Scenariusz Putina w Niemczech. Zaskakujące wyniki wyborów - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W jednym z najważniejszym niemieckich landów, w Hesji odbyły się pierwsze w tym roku wybory komunalne, których wstępne (nieoficjalne) wyniki wskazują na polityczną sensację. Zdecydowanie przegrały dotychczasowe partie rządzące (CDU, SPD i Zieloni), natomiast zwyciężyły antyunijna AfD oraz skrajnie nacjonalistyczna NPD. Czyżby sprawdzał się scenariusz, o którym mówili europejscy dyplomaci, że z pomocą uchodźców Władimir Putin będzie chciał obalić rząd w Niemczech?

Niemieckie media i polityczne salony śledząc tendencje wyborcze, obawiały się wyników wyborów w Hesji, ale zazwyczaj mówiono o niewielkim spadku popularności, a nie o klęsce wyborczej. W przekroju całego landu mamy do czynienia z prawdziwą klęską wszystkich dotychczas rządzących partii. CDU pozostało, co prawda największa partią, ale uzyskało jedynie 28.2 proc, co jest stratą prawie 6 punktową. SPD uzyskało 28 proc. i także straciło prawie 4 punkty procentowe. Aż siedem stracili Zieloni, na których tym razem w całym landzie zagłosowało jedynie 11 proc. wyborców. Lewica, która należy do największych zwolenników przyjmowania uchodźców, nie przekroczyła 5 proc. progu.

Największy sukces odniosła antyunijna i antyemigrancka partia Alternatywa dla Niemiec (AfD), która w całym landzie po raz pierwszy uzyskała dwucyfrowy wynik – zdobywając średnio 13,5 proc. głosów. Tym sposobem stała się trzecią siłą polityczną w Hesji. W wielu powiatach partia ta przekroczyła 15 procent, a w miejscowościach Bad Karlshafen i Dietzenbach nawet 20 procent. Media piszą o szoku i obwiniają rządzące ugrupowania, że ich obecna polityka jest nieakceptowana przez coraz większe rzesze obywateli, których frustracje przenoszone są na wzrost popularności dla populistycznych partii.

W swoim komentarzu dziennik „Die Welt” ostrzega rząd Angeli Merkel, że wynik wyborów w Hesji jest żółtą kartką przed kolejnymi wyborami.

Eksperci nie mają wątpliwości, że tak zły wynik wyborczy CDU, SPD i Zielonych w Hesji jest efektem coraz większego niezadowolenia społecznego z prowadzonej przez władzę polityki wobec zapraszania do Niemiec cudzoziemców. Coraz więcej polityków żąda od kanclerz natychmiastowej zmiany, lub szybkiej korekty polityki imigracyjnej, w której na razie jest mowa o „otwartych drzwiach”. Jednak ciągle Angela Merkel powtarza jak mantrę „Wir schaffen das”. Przegrana głównych partii w Hesji – zdaniem ekspertów i publicystów – może być tylko przygrywką i przedsmakiem do prawdziwej klęski z jaką będziemy mieli do czynienia w najbliższych wyborach krajowych, które odbędą się za tydzień w Badenii Wirtembergii, Nadrenii Palatynacie i Saksonii Anhalt. Według najnowszych sondaży w tych wyborach wynik CDU, SPD i Zielonych może być jeszcze gorszy.

Niemcy stopniowo przestają być gościnni, tym bardziej, że codzienne doniesienia prasowe (pomimo, iż ciągle są racjonowane) bezsprzecznie dowodzą, że wraz ze wzrostem uchodźców, rośnie liczba przestępstw. Portal Niezalezna.pl uzyskał w hamburskiej policji dane, które zdecydowanie świadczą o tym, że w zeszłym roku na terenie miasta nastąpił znaczny wzrost przestępczości. Zarejestrowano o 20 proc. więcej włamań do mieszkań, o 12 proc. więcej przestępstw z udziałem dilerów narkotyków, 40 proc. więcej napadów i napadów rabunkowych. Nikt oficjalnie nie twierdzi, że czynów tych dokonywali imigranci, ale faktem jest, że okres wzrostu przestępczości jest tożsamy z pojawieniem się na tym terenie zalewu uchodźców z Afryki Północnej.

W tym czasie, gdy Federalny Trybunał Konstytucyjny zastanawia się, czy nie zdelegalizować Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD), jej przedstawiciele w dwóch komunach w Hesji zdobywają wynik dwucyfrowy (ok. 15 proc) i wchodzą do lokalnych władz.

Dla mainstreamowych mediów wybory komunalne były tak wielką, i w dodatku niemiłą niespodzianką, że o ich wyniku w niedzielę wieczorem nie poinformowała żadna telewizja.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czyli, co dla każdego co nieco myślącego juz od dawna było oczywista NRD-owska aktywistka realizuje plan Putina

To nie Putin tylko Faszystowsko-komunistyczna Merkel.
Merkel w DDR d/s PROPAGANDY.Jesli ktos taka prowadzi polityke
to jest zrozumiale Hitler budowal Germanike a Angela Kalifat.
a AfD stii jej na drodze i chce zniszczyc za wszelka cene AfD
Jej traum Islamizacja Europy, Zadnej kultury wiary historii przynaleznosci narodowej takimi ludzmi rzadzi sie duzo lepiej bo
nic ich nie laczy. Saudja,Obama i Merkel mysla jak Europe zniszczyc i maja Turcja .Stop dla jednych zielone dla drugich
a sytuacja ta sama

merkel maszeruj do domu i za swoje pieniadze nakradzione od niemcow i nie tylko zaloz przytulek dla uchodzcow isie mozecie ukulturowic moze lubisz takich mlodych kulturalnych panow

jacy "europejscy dyplomaci" "ostrzegali"????? bo jesli osoby kalibru i mentalności pedofila "bandit" Coena, Shulza czy Holande to nie wiem czy można im ufac...
To Angela Merkel i jej ekipa zaprasza tych "uchodźców", erdogan ich "dostawia" pod granice Eu a siły Nato pilnują by przesyłka miare bezpiecznie dotarła na kontynent (Chrześcijanie mogą być topieni przez islamską czerń, o nikomu nie przeszkadza...ich morderców przyjmą i tak...). Gdzie tu miejsce Putina??????? Ci wszyscy Eurokomuniści to produkt dekad pompowania ideowego i finansowego z ZSRR zgoda, ale Rosja dzisiejsza jest inna i nie bez przyczyny EUROSOJUZ ma teraz stolice na zachodzie.
a tak na marginesie: od kiedy to cdu csu i zieloni to jacyś nasi ulubiency????? już z tego powodu jeśli to roota Putina to można go polubić.

AfD nie jest partią antyunijną. Nie siejcie defetyzmu. To jest coś jak partia Korwin, ale na możliwości niemieckie, które przecież są bez tradycji liberalnych jak np. Anglia. Liberalizmu nie mylić z Neoliberalizmem bo to nie to samo. AfD to partia, która chce powrotu do normalności, podobnie jak u nas PiS w zakresie polityki wewnętrznej i zewnętrznej czy Korwin w zakresie gospodarki i wolności - mam na myśli prawa obywatelskie. Pozdrawiam

Nie podali info i mają grubo w majtosach skończy im się eden w Polsce !

Putin wie czego się po Merkel może spodziewać,lekkiego niezadowolenia i próśb o rozwiązanie konfliktu z Ukrainą,które nie służą niemieckim interesom ,a ona sama musi odpierać naciski biznesu.
Putin jaki jest,każdy widzi,lecz podejrzenia,że wiatr ze wschodu wywołują dmuchawy ustawione na granicy,jest lekko przesadzone\jak stwierdził M.Twain,na widomość w gazecie o swojej śmierci\.

Przecież AfD to sojusznik PiSu w europarlamencie, są za Unią tylko sprzeciwiają się euro. Wyluzujcie

Gdyby byli antyunijni, byliby w kanapie farage'a, a jednak są w jednej frakcji z torysami i PiSem. Sprzeciwianie sie inwazji islamskiej i jej wspieraniu przez Merkel uwazzam za zasluge tej partii. Wlasnie w interesie putina sa dalsze rzady nieudaczniczki Merkel i rozwalanie Europy. Europoslowie AfD zazarcie bronia rzadu PiSu przed nagonka eurolewakow. Dlaczego atakujecie ludzi tak bardzo przyjaznych Polsce?

No dobra zakladamy ze wszystko to wina Putina .
Jak jednak mamy sobie wytlumaczyc ze wladze Uni zapraszaja i przyjmuja migratow bez kontroli i jeszcze im za to placa ?
Mam wiec przyjac do wiadomosci ze pani Merkel i Holland i calla reszta to sa ludzie Putina ?
Turcja tez jest Putinowska ?
Putin opanowal Europe i zaprasza migrantow obdarowujac ich wszystkich mieszkaniami i szmalem ?

No to mnie przerasta !

Kim Philby...MI6
Aldrich Ames...CIA
historie Suvorova.
Nie zdziwiłbym się.

Autor artykułu przejął się za bardzo sformułowaniami "die Welt".
Rozumiem to jako wierną relację z Niemieckiej prasy.
STASI Makrela i Wołodzia rozgrywają mecz pod kątem zaabsorbowania UE wewnętrznymi niepokojami. Turcja umiejętnie rozgrywa swoje interesy stając się jezyczkiem u wagi między Rosją a UE, przecież Turcy nie będą trzymac uchodżcow których "produkuje" celowo Putin i Soros.
Pozytywne jest to że RZAD Makreli słabnie i jej wpływy w UE nie potrwają. Juncker i Oettinger bez Makreli zamienią się w skrzeczące stworki i odczepią się od Polski.

Wypadałoby by jej odejść z honorem , tak jak Adolf w bunkrze .No ale grunt to wiara do końca i trzeba poczekać.

Od czerwca obywatele Turcji będą mogli podróżować do krajów Unii bez wiz , wiedziałem że coś wymyślą żeby dokładnie zislamizować cały Kontynent . Hahah , ratuj się kto może albo wal się z tej Unii na łeb i zamykaj granice !

...wow - Turcy bez wiz w Europie - się będzie działo z interesami.

Czyli partie które z kretesem przegrały uzyskały:28.2%, 28% i 11%? Natomiast zwycięzcy uzyskali 13,5%. A wszystko to uczynił Władimir Putin. To ci dopiero dziennikarstwo.

" Czyżby sprawdzał się scenariusz, o którym mówili europejscy dyplomaci, że z pomocą uchodźców Władimir Putin będzie chciał obalić rząd w Niemczech? " - zarowno europejscy dyplomaci jak i autor sa niezle pop.....eni.

Dokładnie. Podobnie byli wszyscy po...ni, którzy sądzili, że Hitler doszedł do władzy dzięki Stalinowi. Jak wiadomo Rosja to stan anielskiego umysłu i buddyjskiej harmonii i marzy jedynie komu by tu nieba jeszcze przychylić i podzielić się swoją jakże niezdemoralizowaną cywilizacją.

Może wreszcie ta Unia znormalnieje.

Nie jest całkowicie bzdurą. Putin i Rosja po to wojuje w Syrii, gwałci i pali i sieje wojnę aby spotęgować falę emigracji islamu do Europy, w szczególności Niemiec. Inne kraje powinny się twardo bronić przed inwazją swołoczy islamskiej, bo zostaną w przeciwnym wypadku zrujnowane.

Wszystko wskazuje na to, że Putin chce osłabić Niemcy. Pytanie dlaczego?

Przecież w ten sposób pomaga Polsce w walce naszego rządu z niemicką agresją i nienawiścią do Polski niemieckich faszystów.

Takiej głupoty to jeszcze nie słyszałem. Niby co ma z tym wspólnego Putin ? Kazał Merkel przyjmować imigrantów ? Dał takie prawo w Niemczech ? Co za bzdura. To Makrela spraszała a teraz kiedy CDU dostała w dojpę w Hesji to sobie lewaki scenariusze wymyślają. Oj jakie tchórzliwe to lewackie bydło.

Putin m.inn. produkuje emigrantow w Syrii.Transportem ich do Europy zajmują się "nieznani" biznesmani.

przepraszam elk, jestes albo kretynem albo sorosowskim trollem.

To już teraz Putin wysyła do Europy imigrantów? A nie Turcja?
Ciekawa teoria tyle że bzdurna.

To Turcja graniczy z Norwegią? Zapewne to armia turecka dostarczyła imigrantom rowery, gdy Norwedzy wprowadzili zasadę przekraczania granicy wyłącznie w ruchu kołowym? Zadziwiające, że drugim obok arabskiego językiem ISIS jest rosyjski przywleczony przez przyjaciela Putina niejakiego Kadyrowa, który podesłał trochę swoich kolesi do Daeszu. Broń znaleziona na wyspie Kos co prawda była niemiecka, tyle, że model produkowany wyłącznie dla rosyjskiej policji. No maleńkie de javu. Dzięki komu Adolf H. doszedł do władzy (ukłony od Lodołamacza Rewolucji).

wkręcam studnię z pompą ręczną wody, robię zapasy opału i żywności, bo w czerwcu ma wybuchnąć wojna. Po tym jak wiosną, kolejne hordy byczków islamskich dotrą do Europy, a dla nich broń i mundury.

Bardzo dobry artykul i chwala Niezaleznej ze powazyla sie nieco jasniej opisac sytuacje niz lokalna prasa w Hessen, ktora weszla na szczyty MACHLACTWA, przy ktorych pan Jurek Urban,, wymienka,,. Jednak to nie robota pana Prezydenta Putina, ktory az takim Mocarzem nie jest i na niewiele spraw europejskich ma jakis wplyw ale nie NATO co dzieje sie z tsunami Imigrantow gdzie Uchodzcy z Syri stanowia mniejszosc a glowne sily to Afryka Polnocna gdzie zadnej wojny nie ma a jest okazaja i mozliwosci przedarcia sie do Europy, ktore stworzyli Szmuglerzy Ludzi w celach wybitnie komercyjnych. Kto w tej chwili mieszka w Niemczech i ma okazje widziec Uchodzcow na ulicach miast to widzi, ze Oni niemalze w 100% maja smartphony w reku ( dzieci tez ) i bez chwili wytchnienia prowadza jakies rozmowy w niezaznych Europie jezykach tak jakby sie kontaktowali, umawiali, informowali i wspierali w dziele opanowywania przyczolkow w Europie. Prawdopdobnie ci co juz sa w Europie maja na kontakcie swoich pobratymncow co stoja w blokach startowych i szykuja sie do przedarcia sie do Europy. Trzeba tez pamietac, ze Islamska Europa bylaby smiertelnym zagrozeniem dla Rosji , ktora wowczas nie mialaby szans przertrwac gdyz juz dzis ma u siebie 20,- mln Muzulmanow a u poludniowej flanki pol miliarda i jakby zostala wzieta w,,, ISLAMSKIE KLESZCZE,, od Zachodu Europy i poludnia to zostanie skasowana jako, ze Muzulmanie wydaja sie byc bardziej inteligentni od Europejczykow, ktorzy jakby nie tylko rozum stracili ale i instynkt samozachowawczy.

Czy wyscie zwariowali z tym antyPutinizmem? To Putin zapraszal "uchodzcow" do europy? To Putin mowil "przyjmiemy wszystkich" ?? Przeciez ta anytyputinowska propaganda jest bardziej nahalna niz stara Trybuna. Czytac was sie odechciewa..

"Putin wszechmogący" jeszcze trochę, zatrzyma ziemię i ruszy słońce, zawstydzając Kopernika.
Dzień bez Putina, to dzień stracony.

Przykro mi, ale czuję się oszukany tym nagłówkiem

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl