niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

„Mamy obowiązek przekazywać prawdę o Żołnierzach Wyklętych. Cześć i chwała bohaterom!”

Dodano: 01.03.2016 [10:11]
„Mamy obowiązek przekazywać prawdę o Żołnierzach Wyklętych. Cześć i chwała bohaterom!” - niezalezna.pl
foto: Mural o Rotmistrzu Pileckim i Zolnierzy Wykletych na warszawskim Ursynowie na ulicy Pileckiego Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Premier Beata Szydło spotkała się dziś z Żołnierzami Wyklętymi, weteranami NSZ oraz WiN w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. „Naszym obowiązkiem jest, abyśmy tę pamięć przywracali i przekazywali kolejnym pokoleniom. Przekazywali prawdę o Żołnierzach Niezłomnych. Cześć i chwała bohaterom. Cześć Żołnierzom Wyklętym” – mówiła premier Szydło.

- Dla mnie jest ogromnym zaszczytem, że mogę dzisiaj tutaj w siedzibie premiera polskiego rządu, wolnej Rzeczypospolitej gościć żołnierzy, którzy swoim życiem, swoją odwagą udowodnili i pokazali nam wszystkim, że słowa Bóg, Honor i Ojczyzna w praktyce oznaczają trwać do końca, zachować się przyzwoicie w sytuacjach najtrudniejszych. Być zawsze gotowym oddać życie za ojczyznę wtedy, kiedy ojczyzna tego potrzebuje. Trwać do końca, wierzyć w wartości i nie ulec.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że właśnie w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych należy im się szczególne upamiętnienie i hołd złożony przez młodsze pokolenia.

- Żołnierze Niezłomni przez wiele lat byli wymazywani nie tylko z kart historii Polski, ale także z pamięci. Komuna robiła wszystko, żebyśmy my Polacy nie pamiętali i nie czuli odpowiedzialności za nasz wspólny los – mówiła Premier Szydło.


Jednocześnie premier podkreśliła, że 1 marca należy w sposób szczególny przypomnieć również o śp. Prezydencie Lechu Kaczyńskim, dzięki któremu Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest oficjalnie obchodzony.

- Trzeba wspomnieć o człowieku, dzięki któremu to święto może być obchodzone. To właśnie Lech Kaczyński wpisał dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych do kalendarza świąt narodowych i przywrócił go do pamięci Polski i świata. Naszym obowiązkiem jest, abyśmy tę pamięć przywracali i przekazywali kolejnym pokoleniom. Przekazywali prawdę o Żołnierzach Niezłomnych. Cześć i chwała bohaterom. Cześć Żołnierzom Wyklętym – mówiła premier Beata Szydło.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy ktos moze mi wytlumaczyc co to jest nagle za jazda z tymi Zolnierzami Wykletymi? Bo latwo sie pogubic. Oczywiscie nalezy oddac honor tym, ktorzy sie ojczyznie przysluzyli, ale z czym zwiazany jest fakt, ze od jakis 2 tyg co drugi artykul na niezaleznej odnosi sie do tych Zolnierzy? Co sie nagle porobilo?

Mniejsza czesc tego filmu ...100%-prawdy ,ogladnij ten film https://youtu.be/X0l44FsLhp4

Czesc i Chwala .... ciekawy film https://youtu.be/2GUygQLLBRc

Cześć i Chwała Bohaterom " Żołnierzom Niezłomnym ".
Wieczne potępienie mordercom sądowym i zdrajcom Narodu.

Mój Ojciec był "żołnierzem wyklętym"(już nie żyje) !
BÓG,HONOR I OJCZYZNA ! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!!!!!

Żeby w miarę normalnie żyć,musieli udawać kogoś, kim nie byli !!!!!!

Żołnierze Nieśmiertelni - Recenzja filmu Jerzego Zalewskiego "Historia Roja":

http://www.polskacanada.com/ja...

Przeczytaj o PL Superbohaterach! (krótkie) http://zolwiki.blog.pl/?s=super

Cześć i chwała Bohaterom! Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych. To im zawdzięczamy wolność.

CZESC I CHWALA BOHATEROM..! Smierc zaprzancom agentom i zdrajcom!

Pokolenie wychowane w II RP dostało wyrok śmierci od ZSRR/PRLu,a POstKOMUNISTYCZNA III RP nadal pomijała ich milczeniem i trzymała w cieniu i upodleniu, bo nieśli w sobie najwyższe standardy etyczne i bezkompromisową miłość do Boga i Ojczyzny,czyli do tych wartości i ideałów,które zaciekle zwalczali wrogowie wolnej Polski. To,że Prezydent i Rząd razem rozpoczęli proces przywracania naszym największym BOHATEROM honor,godność,należną im pozycę i szacunek- jest niezaprzeczalnym dowodem na to,że idziemy drogą DOBRYCH ZMIAN! Cześć i Chwała Bohaterom! Cześć i Chwała Bohaterom! Cześć i Chwała Bohaterom!

Cześć i Chwała Bohaterom! Każdy rzucił swój kamień na szaniec, wielu poległo, wszyscy byli skazani na upodlenie i zapomnienie. Pamiętając o nich dajemy świadectwo że niesiemy te same wartości, dziś i na zawsze.
Cześć i Chwała Bohaterom!

Przyznam,że szczególne wzruszenie wywołał we mnie fakt,że Prezydent i nasza Pani Premier uhonorowali, przydali blasku chwały żołnierzom WiN i NSZ,Cichociemnym. To również dowód na to,że idziemy Drogą Dobrych Zmian!

sa jakies dane techniczne tej Drogi Dobrych Zmian ?

tak , gospodarka i pensje teraz rusza z kopyta bo idziemy droga dobrych zmian wreczajac medale.

Cześć I Chwała Bohaterom!!!SMIERĆ WROGOM OJCZYZNY!!!!
Część Waszej Pamięci -Żołnierze Wyklęci!!!
Polscy Kibice Patrioci pamietają!!!!

pani premier nie wyklęci, tylko yklęci przez komunę niezłomni, polska armia która nigdy nie złożyła broni. Dlaczego pani idzie na łatwiznę moskeiwsko-berlińskiej propagandy. Ja rozumeim że Polsk anie ma dzisiaj łatwego życia ale nie możemy iść na łatwiznę wrogiej propagandy.

Daj spokój Kobieto co ty pleciesz?

gdyby AK w czasie okupacji likwidowało bandy rabunkowo-zbrodnicze GL/AL, tzw bandy złożone z"partyzantów sowieckich" i sowiecką dywersję antypolską PPR to "wyklęci"/"niezłomni" nie zostaliby tak szybko zgnieceni po wojnie. Niestety całą okupację niemiecką AK wystawiało się dywersantom sowieckim na terenie Polski (w Akcji Burza), a jeszcze narażano cywilów po to żeby przyspieszyć zwycięstwo i okupację przez sowietów.

A na onecie i tym podobnych portalach zmasowana nagonka na AK... Opluwają ich nazywają mordercami bandytami i bronią okupanta sowieckiego, że gdyby nie oni to już by Polaków nie było -.-. To ścierwo nie zasługuje na życie w Polsce, oni powielają propagandę dokładnie taką jaką stosował okupant w stosunku do nich.

CZEŚĆ I CHWAŁA DZIELNYM CUDOWNYM ŻOŁNIERZOM WYKLENTYM

oto nadeszły historyczne dni my Polacy mamy do wyboru jaki obraz naszych czasów pozostawimy potomnym, czy będzie nim - tłusta larwa wykrzykująca - jaa,ja bohater ja sam to ja sam obalałem.- czy Dziewczyna jeszcze dziecko która w chwili próby napisała ostatnie słowa -- powiedzcie... że zachowałam się tak jak trzeba-- Mam takie marzenie żebyśmy my Polacy Zachowali się jak Trzeba .

Brawo!

Ja tez dziekuje Zolnierzom Wykletym.Powinni nazywac sie Bohaterowie lub Obroncy.

Każdy naród ma swoich wojennych bohaterów,którzy są wrogami innych narodów.Każdy ustrój narodowy ma bohaterów,którzy byli wrogami któregoś z poprzednich systemów.W czasach powojennych rodziny przechowują pamięć o swych bliskich,którzy stali po wrogich sobie stronach.Historia najczęściej pisana jest na potrzeby chwili.
Jak długo będą wojny narodów i rewolucje wewnętrzne,tak długo będą burzone pomniki ,zacierane pamięći,budowane nowe wartości.
Jak jednoznacznie określić kryteria w których bohaterstwo dla jednych.
nie będzie zdradą i wrogością dla innych?

Polski naród powinien uznawać za bohaterów Żołnierzy Wyklętych a nie ich komunistycznych oprawców, to chyba oczywiste. Walczyli do końca - najpierw z okupacją niemiecką, a potem z okupacją sowiecką. Tak jak przysięgali. Złożenie broni byłoby złamaniem tej przysięgi. Mam nadzieję, że pyta Pan/ Pani nie dlatego, że ma wątpliwości, ale ma problem z wytłumaczeniem tego innym. Niestety jest to olbrzymi problem, ponieważ propaganda PRL mniej lub bardziej skutecznie próbowała zwalczać polski patriotyzm. Wielu Polaków nadal uważa Żołnierzy Niezłomnych za "bandytów" zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego jak wiele im zawdzięcza.

Wszystko okay, tylko co powiedziecie na zablokowanie ze strony ukraińskiego IPN obchodów związanych z upamiętnieniem Cichociemnych na terenie obecnej Ukrainy? Chciałbym również przypomnieć, że PO przejechała się również na bezwarunkowym udzielaniu poparcia dla Ukrainy. Mam nadzieję, że PIS nie popełni tego samego błędu. Ukraińcy w ogóle nas nie szanują.

Kolaboranci Z UB SB eksterminowali Polskich bohaterów, pozostawili po sobie ból i cierpienie , pozostawili coś jeszcze.. Pozostawili swoich potomków którym przekazali swoją nienawiść,wrogość i chciwość do Polski i Polaków.. Nasuwa się pytanie: co zrobić z potomkami SB UB MO ZOMO, którzy bynajmniej będą działać na nie korzyść, w stosunku do Polski i Polaków..?

a to towarzystwo dobrze zorganizowane patrz ostatnia manifestacja w Warszawie

Proponuję dożywocie i konfiskaty majątków rodzinnych.

Wielu z tych ktorzy mordowali Zolnierzy Wykletych zyje dzisiaj wygodnie na koszt panstwa I spoleczenstwa . Biora udzial w demonstracjach KOD-u . Drwia z Polski I Polakow . Panie Prezydencie !!! Pani Premier !!! Co sie w tej naszej Polsce dzieje ? Czas z tym skonczyc . Pozabierac im te emerytury , medale i przywileje . Nie zamykac do wiezienia ale wyslac kilku z nich do lasu zeby przez miesiac zyli w warunkach w jakich zyli Zolnierze Wykleci .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl