niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

​NATO podjęło kluczową decyzję. Sojusz chce powstrzymać falę nielegalnych imigrantów

Dodano: 25.02.2016 [16:44]
​NATO podjęło kluczową decyzję. Sojusz chce powstrzymać falę nielegalnych imigrantów - niezalezna.pl
foto: Fotomovimiento /creativecommons.org
NATO porozumiało się dziś w sprawie rozpoczęcia misji na Morzu Egejskim. Najtrudniej było zdobyć na to zgodę takich członków Sojuszu Północnoatlantyckiego jak Grecja i Turcji. Teraz siły NATO będą dostarczały zatrzymane łodzie z nielegalnymi imigrantami na turecki brzeg. Dotychczas w ramach operacji morskiej Unii Europejskiej nielegalni przybysze z Libii do Włoch byli transportowani do krajów UE.

Decyzja zapadła po burzliwej dyskusje przedstawicieli Aten i Ankary. Jak przypomina portal euractiv.pl, Grecję i Turcję dzieli skomplikowana historia pełna wojen i wzajemnych konfliktów. Dawne konflikty sprawiły także, że oba państwa nie godziły się, żeby na terytorium jednego z nich operowały siły zbrojne tego drugiego.

Dziś sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że wszyscy członkowie Sojuszu porozumieli się co do ostatecznego kształtu ram operacyjnych przyszłej misji.

Siły greckie i tureckie nie będą operowały we wzajemnych strefach morskich i powietrznych

– portal euractiv.pl cytuje słowa Stoltenberga.

Ograniczenie to nie będzie dotyczyło marynarki i lotnictwa innych państw NATO.

Od 1 stycznia 2016 r. do Grecji napłynęło ponad 100 tys. nielegalnych imigrantów i uchodźców. Większość z nich trafia tam przez wyspy na Morzu Egejskim - z tureckiego wybrzeża jest do nich 2-10 km, a morze jest zazwyczaj spokojne, co ułatwia przeprawę.

Siły NATO mają powstrzymywać łodzie - a konkretnie przemytników ludzi, którzy nimi operują - zanim dotrą do Grecji. W przeciwieństwie do unijnej operacji morskiej, wymierzonej w przemytników ludzi pływających z Libii do Włoch, misja NATO nie będzie odwoziła zatrzymanych osób do UE. Ludzie z łodzi przechwyconych przez siły NATO będą odstawiani do Turcji.

Tymczasem jak poinformował dziś dziennik „Sueddeutsche Zeitung“, władze w Berlinie szacują, że do Niemiec do 2020 r. może dotrzeć 3,6 mln nielegalnych imigrantów i uchodźców. Jednocześnie, jak informuje niemiecka rozgłośnia państwowa Deutsche Welle, Niemcy i Turcja uzgodniły zacieśnienie dwustronnej współpracy w kwestiach migracji, ochrony granic i zwalczania przemytu ludzi oraz działań antyterrorystycznych. Odpowiednie deklaracje zostały podpisane w środę, 24 lutego, w Ankarze. W drodze do Turcji jest już zespół ekspertów policji federalnej - poinformowało w Berlinie ministerstwo spraw wewnętrznych.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

(...) jak to sprecyzował emerytowany generał US Army Wesley Clark (w latach 1997–2000 naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie, w 1999 dowódca operacji Allied Force wojsk NATO w Kosowie) Europa MUSI BYĆ multi-kulti i będzie zrobione wszystko, aby tak się stało. To jest agenda napisana przez Thomasa
Barnetta (wikipedia Thomas_P._M._Barnett) na zlecenie globalistów. Europejczyk powinien mieć jasnobrązowy kolor skóry i jego IQ ma być w granicach 90. Mi.in to wszystko można w książce Barnetta przeczytać. 1. Wędrówka ludów z krajów trzeciego świata pod żadnym pozorem nie może być zakłócana. Ludzie ci mają wędrować tam, gdzie tego rynki finansowe oczekują, to znaczy tam gdzie tych ludzi niedługo będzie brakowało do pracy. 2. Bogactwa mineralne
jakiegoś kraju, nigdy nie mogą być własnością społeczeństwa tego kraju. Wszystkie bogactwa mineralne mają być umiędzynarodowione i oddane do dyspozycji
globalnym koncernom mającym możliwie duży profit z tych bogactw uzyskać. Własna sprzedaż takich minerałów przez jakieś państwo ma być całkowicie zakazana.
Ta zasada dotyczy się również wszystkich produktów rolnictwa, które mają być dystrybuowane przez międzynarodowe koncerny. 3. Żaden kraj nie ma prawa stworzyć takich warunków prawnych, które, w jakikolwiek sposób mogłyby zakłócić wywóz profitów z tych krajów.
4. Żaden kraj nie ma prawa przeszkadzać w tzw. „pokojowych” misjach wojsk USA na świecie, czy jak kto woli nazwę z angielskiego, woskowych służb USA w
interesie pokoju na świecie. Thomas Barnett pisze, że każdy kraj, który przeciwstawi się kontynuacji polityki globalizacji na świecie i który będzie chciał zachować swoją kulturę oraz tradycję, będzie po prostu zlikwidowany jako kraj terrorystyczny. Musi się tak stać, ponieważ największym niebezpieczeństwem dla globalizacji, przedstawiają właśnie państwa narodowe dbające o własne społeczeństwo i tradycję. Tego wymaga logika globalizacji, która musi wspierać multi-kulti i multi-rasowość.

turcy nigdy sie na to nie zgodza
to wbrew logice inwazji

Nie tylko odstawiać tych islamistów na turecki brzeg, ale przede wszystkim trzeba niszczyć przemytnikom środki transportu [zwłaszcza łodzie]

Jak NATO i UE zaczela rzadzic Europa to nasza przyszlosc zaczyna wygladac coraz bardziej czarno.

Kluczowa decyzja spóźniona o 2-3 lata.

Zasłaniający swe buzie wstydliwe chłopaki natowskie po II. wojnie podczas „sprawiedliwych wojen” bombardowali Koreę, Wietnam, Laos, Kambodżę, Afganistan, Jugosławię, Irak, Syrię, naprowadzali Francuskie i inne samoloty podczas bombardowania Libii itp. Dziesiątki milionów zabitych, rannych, okaleczonych, setki milionów ludzi straciło dobytek cały swego życia, zmieniając miejsce zamieszkania lub opuściło swoją ojczyznę.

Południowe tereny Turcji i północne tereny Syrii od wieluset lat są zamieszkałe przez Kurdów. Turcja od samego początku oczyszczania ziemi syryjskiej z jej mieszkańców pomagała w deportacji tysięcy Syryjczyków z terenów zajętych przez zbrodniarzy reprezentujących największe korporacje zbrojeniowe. Dzisiaj Turcja jest państwem, w którym w bazach wojskowych jest najwięcej uchodźców syryjskich na świecie. Szacuje się, że jest to obecnie ok. 2,5 mln ludzi. Nic dziwnego w tym ponieważ nikt nie wie że rządząca Patria Erdogana to partia wywodząca się z Bractwa Muzułmańskiego - czyżby miała to być największa partia terrorystyczna świata?

Pakt Północnoatlantycki to najbardziej zbrodniczy wynalazek, od czasu, gdy człowiek zszedł z drzewa. Po założeniu baz wojskowych w Turcji w ramach opróżniania Syrii zbombardowano wiele miejscowości i wypędzono z kraju miliony młodych Syryjczyków. Od pięciu lat te bezdomne tłumy szturmują granice Europy.

Kraje członkowskie NATO deklarowały, że będą przeznaczać na wojsko 2 procent swojego PKB. Tymczasem jak wynika z opublikowanego 22 czerwca 2015 r. raportu Sojuszu, tylko pięć spośród 28 państw członkowskich było w stanie spełnić swoje zobowiązania. Chodziło wtedy o Polskę, Estonię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Grecję. Natomiast Francja, Niemcy i Włochy oraz pozostałe 20 państw członkowskich nie mogły wtedy spełnić zobowiązań uważając, że każdy wydatek na pasożytów bombardujących szkoły, szpitale i zakłady pracy jest pieniądzem wyrzuconym w błoto! W międzyczasie do Europy drzwiami i oknami wchodzą miliony bezdomnych deportowanych - obcy niezidentyfikowani jako „uchodźcy” i jakoś ich nikt nie powstrzymuje - nie widać wojska.

Nie finansujące zbrojeń kraje członkowskie widzą co się dzieje twierdząc, że zamiast „produkcji” milionów wypędzonych 2-3 lata temu należało wykorzystać NATO do zabezpieczenia granic Europy, na których zabezpieczenie wydano już miliardy EUR z pieniędzy podatników. Bo inaczej Europa nie poradzi z zalewem coraz to większych fal milionowego motłochu, który trzeba zakwaterować, wyżywić oraz zapewnić bezpieczeństwo własnych obywateli.

Bardzo dobra analiza. Popieram i pozdrawiam.

"Pakt Północnoatlantycki to najbardziej zbrodniczy wynalazek, od czasu, gdy człowiek zszedł z drzewa"- bardzo ciekawe..
Jak nie NATO to co więc? Błogosławione ZSRR?

Gdyby to Amerykanie,czy Australijczycy pilnowali,to mysz by się nie prześliznęła,ich wybrzeża są szczelne i nie do sforsowania,a bez jajowi Europejczycy zachodni wątpie żeby uszczelnili.

A z jakiego kraju sa przemytnicy ?a kto wyrabia im lewe papiery ?To juz syszelismy w zeszlym roku to nie przemytnicy to biedni
rybacy.I ten biedny rybak zarabia dzienie 8o.000 ty.euro.Nikt mi
nie powie ze to rybak to jest BANDA PRZEMYTNIKOW powiazana z rzadem
Tureckim.Dlaczego Merkel tak zaciekle ich broni przecierz to nie
emigranci.Dlaczego na azyl przyjezdzaja turcy ponoc tam nie ma wojny.Dlaczego Grecja jest prawie plajte ?Jak patrze na ta polityke Niemiec to samo sie na usta cisnie KOMUNA w pelni tego
znaczenia .Poco Merkel jezdzi do Putina chyba nie jest w jego
guscie za stara.Wcale bym sie nie zdziwila jak Angel jak nasz Bolek.

Polacy nigdy nie mieli kolonii, więc nie mają zobowiązań wobec tych nachodźców do Europy. Europa zachodnia nie pilnuje granic. TURCJA TO 80 MILIONÓW MUZUŁMANÓW.

Najważniejsze wydarzenia: wojna z państwem islamskim, migranci, seryjny samobójca, teczki Wałęsy;

http://www.polskacanada.com/al...

NATO bedzie dzielnie rozwiazywac problemy ktore samo stworzylo.
Skutek bedzie taki sam jak w komunie, czyli bedzie jeszcze gorzej

Do Turcji? Przecież oni już są w NATO, a w niedalekiej przyszłości ich niemieccy przyjaciele przyłącza ich do uni europejskiej. Zalanie Europy muzułmanami na ta chwile będzie odroczone w czasie... Nadal traktują nas jak niemyślących debili... Najprostszym rozwiązaniem jest strzelanie do pontonów (nie ludzi) tuz po wypłynięciu z Afryki. Po kilku dniach nikt nie odważy się aby wsiąść na ponton. Proste rozwiązanie, ale widocznie komuś zależy na tym aby nadal wyludniać tamta ziemie...

Do murzynhunter - twoje twierdzenie nie jest zbyt logiczne. Stzelanie do podrzucanego przez fale pontonu czy posuwajacej sie z wieksza predkoscia jednostki jak np Zodiac, biorac pod uwage odleglosc nawet 100m daje prawie 100% gwarancje, ze nie bedzie to ogien punktowy a uzyskamy znaczny rozrzut przestrzelin, to zas gwarantuje trafienia w pasazerow. Skutecznym, a politycznie poprawnym srodkiem zawracania takich lodek moze byc uzycie armatek wodnych.
Poza tym rozwalenie pontonu na odleglosci nawet kilkuset metrow od brzegu gwarantuje topielcow - nalezy zalozyc ze wiekszosc kolorowych nie ma umiejetnosci plywania. No i bedzie awantuara, szczegolnie jak ktos niepowolany zrobi zdjecia.Zabawy w holowanie lodki do brzegu przez zodiaka itp opuszczonego z okretu wojennego to strata czasu.
W sumie decyzja NATO zapadla, ale detali technicznych nie podano

łodzie będą niszczone, czy też oddawane przemytnikom?

Polecam blog Pana Romana Nachta - ostatni wpis nt. (samo) świadomości islamskich imigrantów ...

Kompletna paranoja , odstawiać należy z powrotem skąd przybyli, bo to wielki skandal nie chcą walczyć o swój kraj, wolą się skryć w Europie i żyć na koszt innych narodów, nieroby, szerzyciele islamskiego terroryzmu. Pomoc TAK! ALE TAM NA MIEJSCU.

@killer5- ja to rozumiem w ten sposób,że byliby odstawiani do Turcji, skąd w większości przybyli.

Przecież TO KOMPLETNIE NICZEGO NIE ZMIENIA !!! Sytuacja uległaby naprawdę zmianie .wowczas dopiero gdyby oni ich tu NIE PRZYWOZILI do Europy !!! a o ile mi wiadomo Turcja to też niestety Europa. Tych wszystkich napływowych najezdźców POWINNO SIĘ ZAWRACAĆ JESZCZE NA WODACH I ICH TU DO EUROPY NIE PRZYWOZIĆ !!! W sytuacji gdy ich w dalszym ciagu bedą wyławiać i przywozic do Europy TO KOMPLETNIE NIC NIE ZMIENIA I PROBLEM DALEJ BEDZIE KOMPLETNIE NIE ROZWIĄZANY !!! Dzisiaj podawali w tv ,że w Grecji a podejrzewam ,że w Turcji tym bardziej nielegalne grupy zaopatrują najezdzców w podrabiane dowody i paszporty DOWOLNEGO KRAJU UE i że policja tego kompletnie nie rozpoznaje,czy paszport ,czy dowód jest podrobiony czy prawdziwy.Moi drodzy naprawdę sytuacja jest bardzo poważna ,a te wszystkie niby działania i niby rozwiązania problemu tak naprawdę sa tylko udawaniem ,że sie coś chce naprawdę rozwiązać. Tu potrzeba ostrych i zdecydowanaych działań tak ,żeby zniechęcić i odstraszyć tych ludzi do przybywania do Europy ,a to co się do tej pory proponuje to ich cały czas konsekwentnie zacheca.Bo to nic,albo niewiele zmieni.Za kilkanście dni wiosna i oby to nie była nasza ostatnia.

Nareszcie jakas sensowna propozycja.Mam nadzieje,ze naprawde bedzie tak sie dzialo. Zatrzymac tych ludzi,a przemytnikow -cwaniakow do wiezienia.Turcja powinna dostac fundusze na przetrzymanie do konca wojny tych uciekinierow.

Berlin gra na rozbiór Ukrainy! K. Morawiecki i prof. T. Marczak - „Polska wobec współczesnych wyzwań

geopolitycznych” - http://www.pomniksmolensk.pl/n...

To mi niespodzianka !
I to tak z zaskoczenia !
A ja juz ostatnio czytalem,ze to Stany tymi uchodzcami chca rozwalic Europe.
xxx
Powazne niepowodzenie grup ,z ktorymi my mamy raczj na pienku.
Niemiec,Holandii,Izraela,Sorosa czyli zydowsko-amerykanskiej finansjery z Rotszyldami na czele,i Turcji.
XXX
W wyniku tego posuniecia ulega wzmocnieniu Europa Srodkowa,bo chcac niechcac Ameryka tak jakby nam przyznawala racje.
XXX
Z cala reszta zobaczymy.
W kazdym razie znowu i to radykalnie zmienia sie geopolityka.

Tam uderzyła inwazja śniadych ludzików gdzie jest skłócone najsłabsze ogniwo UE. Nareszcie caryca UE makrela łaskawie pozwoliła zatrzymać tą pływająco- kroczącą inwazję dzikich hord islamskich gwałcicieli

No jeżeli NATO potrzebowało na to aż tyle czasu,
to znak, że Ruski zdążą przelecieć wszystkie Francuzki
nim zdecyduje się na obronę....
i jeszcze zajmą Lizbonę.

...nie prościej byłoby zakręcić kurek z pieniędzmi - tylko przez pół roku zapomoga dla uchodźcy a później do roboty :)

a co to da ??? nie będzie zasiłku to się zacznie szaber rozbój , gwałt i grabież

To już po Polsce! PÓjdą przez ukrainę do nas. Zreszta, jesli ONZ tak zadecydowało, to na pewno jest to na rękę Merkel-Putin-Soros.

Przecież już od dawna wiadomo wg. przewidywań że szlak prowadzić będzie nowy przez Ukrainę Rosję i przewalać się będą przez Polskę, zwłaszcza południową czyli o zgrozo moje rejony.

Demon kracja ma to do siebie ze bardzo duzo uzgadnia ,debatuje ,dyskutuje ale nic nie robi :)
Nie moze nic zrobic bo brak jest osrodka decyzyjnego ,nikt tez nie ponosi odpowiedzialnosci a jedyna rzecza o ktorym mysla dyskutanci to nastepna kadencja .

Kiedys byla monarchia dziedziczna ;) Sieial sobie Krolik na tronie i w jedna noc podejmowal decyzje a reszta sluchala .Krolik wiedzial ze wladze piastuje dozywotnio a po nim najstarszy syn i nikt ani nic tego zmienic nie moze .Musial wiec dbac o swoje dziedzictwo .

Nie wiem czy to bylo leciejsze czy nie to kwestia dyskusyjna ale napewno bylo proste i zrozumiale.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl