niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

IPN udostępnia kolejne materiały z "archiwum Kiszczaka"

Dodano: 24.02.2016 [10:25]
IPN udostępnia kolejne materiały z "archiwum Kiszczaka" - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Na początku tygodnia udostępniono pierwszy pakiet dokumentów zabezpieczonych w domu Marii Kiszczak, wdowie po szefie komunistycznej bezpieki. Dziś IPN udostępnia drugą część zgromadzonego tam materiału.

Polska żyje Lechem Wałęsą. Od dłuższego czasu on i akta jego dotyczące są przedmiotem większości materiałów ukazujących się w prasie i mediach elektronicznych. W poniedziałek do warszawskiej siedziby IPN przybyło mnóstwo dziennikarzy. Udostępniono wtedy akta TW „Bolek”.

Dziś Instytut użyczył dziennikarzom i naukowcom kolejną porcję dokumentów. Wśród nich m.in. kolorowe kserokopie zdjęć, na których występują m.in.:  Czesław Kiszczak, Wojciech Jaruzelski, Adam Michnik, ks. Henryk Jankowski, Lech Wałęsa i Bronisław Geremek, fragmenty wspomnień Czesława Kiszczaka, czy różne rękopiśmienne notatki Czesława Kiszczaka.

Na miejscu jest już dziennikarka TVP Info, Marta Matuszak. Przedstawiamy dokumenty z drugiego pakietu udostępnionego przez IPN:


(Fot. screen TVP Info)


(Fot. screen TVP Info)


(Fot. screen TVP Info)


(Fot. screen TVP Info)

Wśród dokumentów znalazło się przemówienie Czesława Kiszczaka dotyczące m.in. wprowadzenia stanu wojennego.

"Stan wojenny wprowadzono w oparciu o konstytucję. Nie był on wbrew pomówieniom żadnym zamachem stanu"

- można czytać w przemówieniu.


(Fot. screen TVP Info)

Rękopis Czesława Kiszczaka.
"Na polecenie Gomułki użyto broni palnej. Obserwowałem narastającą grozę"
– to cześć z opisu wydarzeń z grudnia 1970 roku, gdy w stoczni gdańskiej dochodziło do zamieszek, strajków.


(Fot. screen TVP Info)

 
Autor: , , Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Na trzecim zdjęciu , to nie jest ks. HenrykJankowski

Wyszkowski w wywiadzie dla tygodnika Solidarność,mówi jasno,że Bolek jest spalony i nie do obrony i Bolkiem nie warto zawracać sobie już głowy.Akcja Bolek moim zdaniem jest częścią zaplanowanej akcji,by przysłonić agenturalność innych ważnych "osobistości" trzeciej RP,Bolka wysunęli naprzód i Bolka spalili świadomie,z Bolka zrobili kozła ofiarnego,zresztą słusznie,tylko co z innymi? I co IPN ukrywa na temat innych konfidentów,jakie zawierać mogą teczki Kiszczakowej? Zresztą PIS jak sądzę też musi być w posiadaniu kompromitujących materiałów na zdrajców,przecież teczki Macierewiczowi były znane w 1992 roku juz.Chcieli wyprzedzić,by prawda nie wyszła jako pierwsza z ust PIS.Korwin Mikke,który jest dla mnie głupcem i nigdy go nie popierałem i nie poprę,napisał dość odważny list do Kiszczaka bo krytyczny,zarzucając mu,że 50 procent członków okrągłego stołu,to są jego agenci.Ja twierdzę,że zaniżył,że było ich tam co najmniej 90 procent.

10 kwietnia 2010 jadac tramwajem o godzinie ca 11ta dostałem tlf,,,runął samolot...ja natychmiast głośno krzyknąłem;wygral Dukaczewski ...............................................pasażerownie odwrocili się i dziwnie patrzeli.........Dzień wcześniej coś mnie niepokoiło...czy aby///???? Sp Lech Kaczyński dwa razy odmówił awansy na gen dywizji temu człowiekowi.po rozwiązaniu WSI...........................

Wiedzieliśmy, ale nie wszyscy, kto przez te 20 parę lat szkodził Polsce i Polakom. teraz są na to dowody.

Mnie się wydaje , że pierwsze skrzypce grał Michnik. Jest na każdym zdjeciu. Widać na nich , że się doskonale znają i są w doskonałej komitywie.

Co Wyszkowski ujawni w sprawie Tuska i niejakiego Edwina - pokłosie donosów Wałęsy

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

TW Bolek – murzynek wyrzucony z pirogi, we wsi już zbędny. To GRA. Wsioki grają. Ale - czy do jednej bramki?...Chyba do jednej, bo w „nowych me®diach”, z Kurskim, nic np. o prowadzącym Bolka Wachowskim i okresie lat 90-tych, „nowej Polski”, tej spod WSI...Walczyk wątpliwości

[Umieszczam, bo TERAZ tyle tych wątpliwości – i o Bolku czy Lolku, i o szafach.., O sierotce Marysi i jej teczuszkach... . ACH... md]

Jeremi Przybora

https://www.youtube.com/watch?... - wyk. B. Łazuka

Walczyk wątpliwości

Nocka srebrno-granatowa –
żaden jej nie kala zgrzyt –
żadne dźwięki, żadne słowa –
jeno cisza wkoło, cyt.
Aksamitem się wymościł
i wypełnił głuszą mrok –
tylko Walczyk Wątpliwości
towarzyszy mi krok w krok.

Walczyk Wątpliwości,
Walczyk Wątpliwości –
raz dwa trzy raz.

Myślę sobie, Moja Mała,
i doskwiera mi ta myśl:
czy ty będziesz mnie kochała,
gdy nie będę tym czym dziś?
Gdy nie będę taki mocny,
gdy nie będę taki tuz –
czy w koszulce będziesz nocnej
biegła witać mnie na mróz?

Walczyk Wątpliwości,
Walczyk Wątpliwości –
raz dwa trzy raz.

Gdy mnie trzaśnie losu pała
i o szczebli zjadę pięć –
czy ty będziesz jeszcze miała,
ciągle miała na mnie chęć?
Czy się będziesz upominać
maluteńko cukrząc głos,
gdy mi mocno zrzednie mina
i na kwintę zwiśnie nos?

Walczyk Wątpliwości,
Walczyk Wątpliwości –
raz dwa trzy raz.

Gdy służbowa limuzyna
się ulotni sprzed mych wrót –
czy przypomnisz mi, gdy zima,
bym cieplejsza wdział pod spód?
A gdy trafi się golonka
i nie będzie kogo pchnąć –
czy pobiegniesz do ogonka
w długim staniu udział wziąć?

Walczyk Wątpliwości,
Walczyk Wątpliwości –
raz dwa trzy raz.

Gdy zapomni mnie zaprosić
powiatowy nawet zjazd –
czy mi będziesz wciąż przynosić
tych z zakalcem twoich ciast?
Czy mi potem na żołądek
będziesz parzyć napar z ziół –
gdy przede mną zniknie rządek
pochylonych kornie czół?

Walczyk Wątpliwości,
Walczyk Wątpliwości –
raz dwa trzy raz.

Z wątpliwością serce walczy
coraz inną, a noc trwa –
i ten Wątpliwości Walczyk
coraz więcej zwrotek ma.
Aż się rodzi taka wreszcie,
co mi długo nie da spać –
czy ty znów aż taka jesteś,
by się tak o ciebie bać?

Walczyk Wątpliwości,
Walczyk Wątpliwości –
raz dwa trzy raz.

Afera z "Bolkiem" jest dla głupich, ważni są INNI.

Krzysztof Wyszkowski dla „TS”. 21/2/2016

http://dakowski.pl/index.php?o...

http://www.polishclub.org/2016...

Jakim agentem był Lech Wałęsa? - Żadnym. Agent to brzmi dumnie. Agent, nawet ten najbardziej szkodliwy i nienawistny, ma jakiś motyw, cel, etos i obraca się na jakimś poziomie intelektualnym. A nie są to atrybuty, które można by przypisać Wałęsie.Całość tu: http://dakowski.pl/index.php?o...

Bo nikt nie ma władzy wybaczania w cudzym imieniu, w imieniu pokrzywdzonych. A krzywdy są straszne:

Naród stojący na skraju przepaści wymarcia, zniszczone państwo oddane w jasyr żydom i Prusakom, sprzedane całe miasta i ludzie, 10% społeczeństwa wypchnięte z własnego kraju na tułaczkę, pozostali w Polsce wystawieni jako mięso armatnie NATO pod topór rakiet Putina, oczywista perspektywa rozbiorów w najgorszej wersji – instalacja w obecnej państwowości judeo-polonii z nowym osadnictwem żydów z Izraela w Polsce.

Tak klakierzy, jak i sam Wałęsa, podkreślają niezbywalne walory bojownika Wałęsy, którzy zmienił bieg historii. A przecież to brednie.

Bo historia, wydarzenia są jak rzeka, której jednostka nie jest w stanie odwrócić, co najwyżej może być ona porwana przez silny nurt i popłynąć z jej biegiem. I tak przecież było z Wałęsą, który był małym, podłym człowiekiem o znikomym wykształceniu i niskim statusie społecznym, prostackiej pazerności i jako taki żadnej rzeki historii nie był w stanie ani zatrzymać, ani zmienić jej biegu.

Nie o Wałęsie jednak chcemy tu napisać, ani nawet o tych niebezpiecznych, ale podobnych Wałęsie nikczemnych klakierach - profesorach, ale chcielibyśmy nakreślić te „solidarnościowe” wydarzenia, które tak dramatycznie rozegrały się na naszych oczach i zniszczyły naszą Ojczyznę, a jej Naród wypędziły na obczyznę.

Naprawdę oni myślą że Polacy są tacy głupi żeby kupić bajeczkę że miał TYLKO teczkę Bolka i troczę mało znaczących papierów?Sama Kiszczakowa była za cienka w uszach żeby uknuć taką prowokację ,sorry ale ja tego nie kupuję!Na pewno SB mają pochowane akta i to może być przesłanie żeby nie próbowali kombinować bo może skończyć tak samo!!Tu jest za duża stawka i mogliby wysadzić Polskę żeby zdecydowali się np ujawnić teczki Komorowskiego Tuska Kwaśniewskiego Cimoszewicza Balcerowicza itdUważam że żadne akta osób prywatnych się nie ukażą zostaną zakopane gdzieś głęboko co nie znaczy że zniszczone-dopuki żyją będą im posłuszni

TO JEST właśnie układ , który jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Jestem na 100 procent pewny,jestem zwykłym zjadaczem chleba i nie mam powiązań z polityką.

Kiszczak, Bolek a bokiem zbliża się ustawa ograniczająca obrót ziemią rolną. Nie będzie można sprzedać ziemi komu się chce, ze względu na prawo pierwokupu przez sąsiada lub ANR. Skończą się kupowanie ziemi na działki letniskowe. Już nie będzie można kupić ziemi i zostać rolnikiem. Było źle ale do przejścia ale teraz dopiero się zacznie.

"...Projekt ustawa podaje definicję rolnika indywidualnego. Wedle niego, to osoba z kwalifikacjami rolniczymi, która prowadzi gospodarstwo rolne do 300 hektarów i mieszka w gminie co najmniej pięć lat. ..."

Brawo, wszystko kontrolowane odgórnie. Coraz większy PRL i kontrola Państwowa.

A Pan, Panie Misiak znowu troluje - a fe!

Misiak..., nie wiesz człowieku o czym piszesz !!!!!
Urodzajne ziemie nad Nysą Łużycką,zostały wykupione przez
Niemców ! Polscy rolnicy nie mieli szans,bo w przetargach
zawsze wygrywali Niemcy,bo kasę dostawali od rządu niemieckiego ! Czyli granica przsunęła się nam z Nysy daleko
w głąb Polski !!!!! Dlatego młodzi ( również z mojej rodziny) uciekają do Anglii i tam pracują jak parobki dla
rolników angielskich,bo tu szans nie było !!!!
Tak nas urządził Tyfusek,za co dostał od Makreli ciepłą
posadkę!!!!!!
A,POszli oni wont do swojej mamki niemieckiej,zdrajcy!!!!!

A co miałeś byś słupem i dostałeś już zaliczkę?

a masz inny pomysl niz sprzedaż dla niemca za 10 zł/m2? Podobne regulacje obowiązują w alzacji i lotaryngii żeby niemiaszki nie wykupili ziem do których mają pretensje

Jest dyskusja na temat zawartości szafy Kiszczaka w TVP Info i oczywiście na przemian występują Żakowski , a jak jego nie ma to Sierakowski. I tak w kółko Macieju.Czy ta TVP Info nie wyzwoli się od tych samych postkomunistycznych gąb . Te same gęby są zapraszane do okienka . W niedziele program Czyża i znowu Żakowski i atak na prawicę i Kaczyńskiego. Jeżeli tak mają wyglądać te zmiany w "naszej" TVP wprowadzane przez Kurskiego , to przepraszam , ale to chyba nie o "take Polske chodziło" panie Kurski. OD POCZĄTKU BYŁEM SCEPTYCZNY CO DO TEJ NOMINACJI I DZIś OKAZUJE SIĘ ŻE MIAŁEM RACJĘ .

http://www.videofact.com/bober...
Cenckiewicz o Bolku na podstawie dokumentów.
https://www.youtube.com/watch?...
Pani Anna Walentynowicz o Bolku w 1989r w Chicago.

teraz pozostałe i"osobistości", bo chyba na Wałęsie się nie skończy??? O nim juz wiedzieliśmy sto lat temu. teraz dawać Szechtera, Lewartowa, Kuronia i setki innych. Te zdjećia to jakby odwrót?

widzę, że niezależna twardo brnie w temat teczek.
Nie ma ciekawszych tematów?
Podsumowanie 100 dni rządów, jak wyglądają sprawy z dalszymi reformami.
Teczki, historia to są ważne sprawy ale jeszcze ważniejsze to jest tu i teraz.

Archiwum Kiszczaka, nie zawiera prawd objawionych. Generał przystał do ekipy, która obaliła Gomułkę i później wprowadziła Stan Wojenny. Jest odpowiedzialny za użycie broni w kopalni "Wujek", morderstwo księdza Popiełuszki i śmierć, oraz represje wobec sierpniowej Solidarności, a także jej sympatyków. Oczywiste, że jako architekt Okrągłego Stołu, tworzył pozytywną legendę własnego środowiska. Istotne, iż oficjalnie wycofali się z forum publicznego, a jednak - nadal są dobrze zorganizowaną, realną siłą. Z tym trzeba się liczyć, bo któregoś dnia, obudzimy się w innym świecie. Tu i teraz, ważniejsze jest wsparcie dla rządzącej koalicji. Bez nas sobie nie poradzą.

Chcesz następnych 25 lat komuny?

Chcesz następne 25 lat grzebać się w tym co się stało 25 lat temu? Chcesz się bawić w sędziego? Pan Bóg ich osądzi - to wiem na pewno. A my musimy tworzyć nową Polskę - Królestwo tak piękne, uporządkowane i sprawiedliwe, że sam Chrystus chciałby tu zamieszkać. To nasze zadanie.

Masz rację, ale nie zbudujesz królestwa sprawiedliwego opierając się na kłamstwie. Niestety, ci którzy kłamią, mają jeszcze zbyt duży wpływ na nasze Państwo. Osąd jest potrzebny tylko po to, żeby można było ich uczciwie rozliczyć i, jeśli nie odkupili swoich win, pozbawić tego wpływu. Inaczej nic nie zbudujemy.

I jeszcze jedno: ujawnienie Bolka coś przykrywa lub coś uprzedza. Sądzę, że niedługo pojawią się informacje "z zaufanych źródeł", że w teczkach CzeKiszczaka są kwity na Jarosława Kaczyńskiego, Skarpetru już urabia co durniejszą publikę w Polsce.

Proszę zacząć oglądać bardzo ciekawy kanał na YT

https://www.youtube.com/watch?...

Polecam ! oglądam codziennie na żywo o 13 :)

Musimy ich trochę po promować. Wrzucaj linki na niezależną.pl.

jak nas puszczono z torbami
http://dakowski.pl/index.php?o...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl