niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

CBA: Zatrzymania na wojskowych uczelniach

Dodano: 23.02.2016 [13:37]
CBA: Zatrzymania na wojskowych uczelniach - niezalezna.pl
foto: cba.gov.pl
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Warszawie Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej oraz Kierownika Działu Informatyki Wojskowej Akademii Technicznej. Obydwaj usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Zatrzymania są efektem zebrania dowodów na korupcje dyrektorów w wielowątkowym śledztwie prowadzonym  przez białostockich agentów CBA oraz tamtejszą Prokuraturę Apelacyjną.  Biuro bada wątki korupcyjnego rozdziału środków publicznych beneficjentom w zamian za łapówki i stanowiska. W grudniu 2015 r. zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby : dwaj przedsiębiorcy i osoba pełniąca funkcje publiczną. Według mediów, jednym z zatrzymanych był  Mariusz Ł., w latach 2001-2003 minister zdrowia w rządzie Leszka Millera. Sprawa jest związana m.in. z pracą Mariusza Ł. na stanowisku dyrektora Centrum Inżynierii Biomedycznej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Ustalenia CBA wskazują, że w ubiegłym roku menager IT prowadząc projekt badawczy „wymienił”  się umową - zleceniem z szefem innego projektu,  czym obaj zapewnili  sobie wzajemnie dodatkowe pieniądze. W innym przypadku Dyrektor WIML w zamian za przyznanie instytutowi zlecenia w ramach projektu badawczego udzielił korzyści majątkowej w postaci zatrudnienia na kierowniczym stanowisku osobie, która miała wpływ na przyznanie zlecenia.

W realizacji sprawy CBA współpracowała z Żandarmerią Wojskową. Obaj zatrzymani przez CBA  usłyszeli  w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku zarzuty.  Zostali też zawieszeni w czynnościach służbowych.
 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Zatrzymania, aresztowanie - wszystko przez PIS.
Za PO nie do pomyślenia.
Tak być nie może, żeby niemożna było okradać uczciwych obywateli w swoim kraju.
Nie o taką Polskę "walczyliśmy".

Proponuję, żeby CBA zainteresowało się WSOSP, czyli prywatnym aeroklubem dla dzieci wpływowych rodziców i wojskowych z PRL-u...

qzwa, zarabiali napewno duzo(wysokie gaze) ale jeszcze malo, karac lajdakow najsurowszymi karami, ludzie zyja za 1500zl a tu im wiecej tym coraz lakomsi na korupcje, karac, karac, karac,tak by zakazali 10-temu brania lapowek.

Brawo, miejsce złodziei i bandytów jest w więzieniu. Wysokie wyroki odstraszą innych.

Jak podajecie już personalia jednego z zatrzymanych to podajcie również personalia innych zatrzymanych, inaczej bez sensu takie info.

1000 razy tak ! A projekty, wyniki badań itp. dokumenty wywożone do kacapów /czy tylko tam/ ?
A ludzie m.in. Bula - Lewatywy Litwina penetrujący i inwigilujący WAT itp. instytucje na rzecz wiadomych służb i interesów, NIE tylko POlskich.... ?? A to wszystko było MOżliwe także jako spuścizna bolkowatości i michnikowszczyzny szechterowej !!!
Oto ta cała, niszczaca Polskę, ichnia III RP PO WSI GW TVN itd. cherbu BUL MACASZ KÓR w nadzieji na tle czekoladowego oreła z tenczowatym kondylionem i czynną lewatywą szczynukowicza, wg zawołania CHDiKK !
Rozliczyć to całe tałatajstwo !
Precz z POlszewią !
Jeszcze Polska będzie POLSKA !!

dlaczego nie robi tego zandarmeria i prokuratura wojskowa? po co sa te formacje, jak nie do takich spraw wlasnie? jak sie nie potrafia to powinny zniknac.

zw, prokuratura wojskowa i sądy wojskowe są po to, aby chronić wysokich rangą po prl-owskich oficerów...
- czy ktoś odpowiedział za najdroższą motorówkę - gawron?
- czy ktoś odpowiedział za zakupy samolotów m-28 za cenę przewyższająca cenę, za którą amerykanie sprzedawali ten samolot poza Polską?
- czy ktoś odpowiedział za zakupy F-16 i póżniejsze "wykłady" na środku pustyni w USA "prowadzone" przez polskich oficerów?
Przykladów sa 10-tki...
Po to wlaśnie sa wymienione formacje...

Oczywiście !
I niech znikają !!

Prosze Panstwa jeszcze raz powtarzam,to jest wierzcholek gory lodowej!!! Ten proces musi potrwac innaczej nie da sie tego zalatwic ,musimy uzbroic sie w cierpliwosc!Pozdrawiam patriotow!

A co słychać o "fundacji procyvili", która nieźle kombinowała z naszym najlepszym prezydencie Komorowskim w tle na WAT. Czyżby ktoś postawił grubą kreseczkę. Jakoś tak cichuteńko w tej sprawie.

WIML to jest Wojskowy Innstytut Medycyny Lotniczej a nie uczelnia :-) poprawcie to niedopowiedzenie w tekście.

Ale tam też trzeba posprzątać, jak widać :-)

Brawo kontrwywiad pod dowództwem Min. Macierewicza. Tak trzeba indywidualnie pęsetą wyciągać te mendy z polskiej tkanki("pan" dyr. był przy sprawie smoleńskiej) Niech wszystkie inne postkacapskie szumowiny już robią w gacie.

NIEch robią !!

Polecam uwadze, "pan" dyr. był przy sprawie smoleńskiej:
Podkomisja medyczna
Eksperci z zakresu medycyny lotniczej, psychologii i patomorfologii:
1. płk dr n.hum. Olaf Truszczyński – przewodniczący (dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej)
2. ppłk lek. med. Bogusław Biernat

Brawo powinni łapać tych złodzieji. Pozbawiać majątków w całości i jak wszystko odda wraz z osobami trzecimi to do czyszczenia rowów melioracyjnych.Majątki sprzedawać i pieniądze do Skarbu Państwa.

A przepraszam, wcześniej o tym nikt nie wiedział? Czy są to ci sami ludzie w CBA? Jak widać wszędzie gdzie tylko była możliwość zarobienia dużej kasy nie certolono się. Co tam,że jest to nie uczciwe, co tam,że działa się ma szkodę innych. Ważne jest tu i teraz, brać ile można,kombinować ile wlezie. Co tam.

Odpowiedz sobie sam na to pytanie . Ale jednak podpowiem bo to tak oczywista sprawa Wiedzieli ,ale nie było u steru Kamińskiego Resztę rozwiń sobie sam

Cała PO.

Co? Zostali zawieszeni w czynnościach służbowych? POwinni siedzieć. Dość PObłażania szkodnikom!

degradowac do stopnia szeregowy i zakaz wykonywania awodu na uczelniach - czyli do łopaty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O WAT dużo by mówić i pisać. To coś, co rozkłada polską naukę w sektorze zbrojeniowym. Bez porządku tutaj, bo do WATu płyną największe środki, nie ma mowy o modernizacji polskiej armii.

I przynajmniej 10-15 lat wiezienia dla tych POubeckich WSIowych.

zawieszenia to mało , muszą zostac wyrokiem sadowym do oddania przywłaszczonych pieniedzy.
Czas skończyc z korupcje , przekupstwem i wyciaganie pieniedzy podatników.
Wszystkich złodzieji i kombinatorów skazać z przepadkiem mienia włącznie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl