niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Donosy na kolegów i wrogów PRL. Po działaniach „Bolka” kilkadziesiąt osób zaczęto rozpracowywać

Dodano: 23.02.2016 [08:20]
Donosy na kolegów i wrogów PRL. Po działaniach „Bolka” kilkadziesiąt osób zaczęto rozpracowywać - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Kilkadziesiąt szczegółowych donosów dotyczących licznych osób, którymi w efekcie zaczęła się interesować Służba Bezpieczeństwa. Wiele pokwitowań odbioru pieniędzy za tajną współpracę. To wszystko znajduje się w teczce Lecha Wałęsy zarejestrowanego przez SB jako TW „Bolek”. Co więcej, po donosach „Bolka” kilkadziesiąt osób miało założone przez SB sprawy operacyjne.

Donosy na kolegów
W donosach sygnowanych przez TW „Bolka” padają bardzo szczegółowe informacje na temat działaczy opozycji, szczególnie ze Stoczni Gdańskiej, wydziału W-4. W jednym z donosów TW „Bolek” informuje o sprawie podpalenia komendy wojewódzkiej PZPR w Gdańsku.

„Słyszałem dziś. tj. 17.[grudnia], że podpalono po raz drugi tę siedzibę, dołączono też kartkę z ostrzeżeniem, że nie macie co budować, i tak zniszczymy. Mówił mi to ślusarz z W-4, którego nazwiska nie znam, mieszka nad Delikatesami, nazwisko mogę ustalić. W poprzedniej wersji słyszałem o podpaleniu nieco wcześniej od elektryka Żmudy (...)” – zapisano w doniesieniu od TW „Bolek” z 17 kwietnia 1971 r.


Informacje o ulotkach i strajku
W donosie „Bolka” z 12 stycznia 1971 r. mowa o strajku w stoczni i rozpowszechnianiu ulotek.

„Na wydziałach i Stoczni rozpowszechniane są różne ulotki pisane ręcznie i na maszynach”. „Bolek” poinformował, że traser ze Stoczni o nazwisku Kantor obiecał mu odbić i dostarczyć ulotki. „(...) Kantor posiada pośrednie dotarcie do powielacza, gdyż w powielarni pracuje jego kolega. Z opowiadań stoczniowców wiem, że ulotki te są antypaństwowe i dotyczą osoby tow. Kociołka, MO itp. W poniedziałek rano na terenie Wydziału W-4 istniały tendencje strajkowe. Widziałem osobiście, że małe grupki ludzi również innych wydziałów krążyły przy dyrekcji oczekując na większe zgromadzenie. Z wydziału W-4 przez dyrekcję wychodził m.in. Jasiński Jan – elektryk”. Wałęsa informował, że pracownicy stoczni Jasiński i Popielewski sondowali w rozmowie z Wałęsą, co dalej robić i jakie są jego zapatrywania na zorganizowanie strajku. „Z rozmowy z nimi wywnioskowałem, że szukają oni ludzi, którzy mogliby pokierować strajkiem” – zapisano w donosie „Bolka”.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Zawsze wstydziłem się za tego człowieka.Nie chcem ale muszem-jak został wybrany prezydentem wiedziałem że będzie to porażka dla kraju choć byłem jeszcze młody to wiedziałem że nasz kraj popłynie szybko tak jak jego ideały.Polska mogłaby już dawno stanąć na nogi gdyby nie jego prezydentura.Stali za nim ludzie którym służył przez lata za komuny i choć na papierku była demokracja to okradali państwo tak samo jak komuniści.Gdy wyjeżdżam za granicę to jeśli ktoś pyta się o Wałęsę to mówię że nie znam takiego człowieka bo to jest złodziej i bandyta.Teraz on wyjeżdża na różne wykłady gdzie zarabia krocie i każdemu śmieje się w twarz.

Musimy uświadomić sobie jedną sprawę. Osoby które TERAZ bronią TW Bolka zupełnie świadomie wybierają ŻYCIE W KŁAMSTWIE oraz SŁUŻENIE KŁAMSTWU i jego ojcu. A ojcem wszelkiego kłamstwa jest SZATAN

TVPis najpierw podała opinie grafologa ze dokumenty sa nieprawdziwe a potem szybko usunęła ze strony ;-) Cenzury ciag dalszy:

http://www.wykop.pl/link/30315...

jeżeli to prawda to bolek jesteś /nie powiem ale się domyśl co mam na końcu języka .....?/.

Uważam,że Bolek przez swoich kolegów i przez trzecią RP,traktowany był od początku instrumentalnie i wykorzystywany był do własnych interesów,chowali się za jego "legenda i autorytetem" żeby okradać naród.Dziś z bliżej nie znanych mi przyczyn uznano Bolka za Persona non grata i zrobiono z niego kozła ofiarnego,wypychając go na margines poprzez zorganizowanie akcji przekazania teczek przez czerwoną Kiszczakową.

Dwa słowa .... j..bany(Róża) bufon .....

A dlaczego nikt nie wspomina, że Bolek jako ówczesny prezydent RP zawetował ustawę drastycznie obniżającą uposażenia byłych SB-oczeńców, przecież to jest dobitny dowód jak to całe towarzystwo bronił do upadłego ??? Kiedyś słyszałem w TV jak się z tego tłumaczył "wyrwany do tablicy", że musiał tak zrobić, bo.....przeszedł wtedy do niego Nałęcz i mu powiedział, ze ustawa jest zła !!!!
Dlaczego zapadło w tej sprawie takie milczenie ?? PS. Ówczesny Sejm próbował obalić to veto, ale nie zgromadził 2/3 głosów, a potem sprawa umarła na lata całe !!

Ja na tego kapusia glosowalem Nigdy mu nie wybacze!!!!

Bedzie szedl w zaparte bo wie doskonale co jest w tych papierach i ze tego w zaden sposob nie idzie obronic ani wytlumaczyc.Zawsze pycha kroczy przed upadkiem i czym jest ona wieksza tym upadek bardziej spektakularny.

Gdyby ludzie wiedzieli o nim tyle ile w tej chwili wiedzą Wałęsa nigdy nie zostałby prezydentem Polski. Nigdy

Jeżeli teraz jest to dla Wałęsy problem, to znaczy że miał ten wstydliwy problem przez ostatnie 30 lat. Szantażowany mógł być i wciąż może. http://zolwiki.blog.pl/2016/02...

Jakim trzeba być parchem, aby za pieniądze donosić do esbeków takie rzeczy na kolegów!!!! Tfu!!!!! Ohyda! Obrzydzenie! Hańba! Po stokroć TFU!!!!!

No, nareszcie mamy początek prawdziwego materiału do prawdziwego filmu o wałęsie - "Bolesławie I Zakłamanym."
Wątpliwość jaka powstaje dotyczy dynastii, do której go zaliczyć; czy do pierwszej z brzegu po wschodniej czy zachodniej stronie globusa.
Aj waj, piękny kraj.

Dobrze, że wreszcie po tylu latach to wylazło i Polska ma szansę się oczyścić, ale będzie to miało sens, jeśli dobierzemy się do ubeckiej mafii i jej wszystkich szaf i szuflad, które oplatają Polskę i nią po cichu rządzą. Jest na to najlepszy moment od 25 lat, niewykorzystanie tego byłoby niewybaczalne. A przy okazji: Wałęsa wyskoczył ostatnio z propozycją debaty, kiedy to nie wypaliło uruchomiono Kiszczakową. Kto i po co? Czy duży Bolek nie jest czasem krewnym małej Madzi?

Moze, ale moze tez zwyczajnie Kiszczakowa diabla zobaczyla i sie wystraszyla.

W końcu, może przeprowadzi się należytą, sumienną lustrację, całej tej bandy donosicieli.

Cesarz Bolek

Z krwi cesarza jest Walensa
Nasz bohater: L. Walesa.
Takim samym jest glupolem…
Przegral pod Adrianopolem.
Pech Polakow oraz Polek:
Zanim przegral tam i polegl,
Dupy dala mu kreolka.
No i mamy teraz Bolka!

To jest okropne, ohydne, judaszowskie!!! To jest masakra, ze sprzedawal ludzi i to jeszcze takich, ktorzy mu aufali, kolegow...

Nigdy mu nie uwierzyłam,on nie obalił komunizmu, bo właściwie komunizmu u nas nie było, tylko socjalizm, ale za to utrzymywał socjalizm do dziś,jak rozwalał związek solidarności było wiadomo kim jest,moge powiedzieć ty gnido

Mit wąsatego chłopka,który jednym uderzeniem cepa
rozwalił komunizm jest niezwykle potrzebny tym,którzy
w trakcie tego narodowego młócenia wyzbierali wszystkie
ziarna i śmieją się teraz z tych,którzy zmuszeni są
grzebać po śmietnikach w poszukiwaniu pożywienia.

Można dużo pisać i co z tego.Czy wreszcie prowadzi się lustrację aparatu sowieckiej władzy w RP??? Kiedy pojawi się akt oskarżenia??? jak pójdzie na Powązki??? Co z przepadkiem mienia??? Przez niego i jemu podobnym nie otrzymuję emerytury od 1983r(tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego trzeciego roku), straciłem zdrowie represjonowany, więziony i represjonowany od 1977- 1998 i represje trwają nadal, bo nie mam emerytury a jak wszystkim wiadomo jest już 2016r. . Kiedy te kurwy zwrócą mi ją z odsetkami za zwłokę??? bolek kosztem nas napchałeś wór, został ci się ino sznur.Czy to zmowa przed rozliczeniem każdego ubeka, wsi i ich współpracowników, współpracujących z wsi na rzecz obcego państwa,służb mundurowych aparatu władzy, prokuratury, sądów i administracji państwowej różnych szczebli za zbrodnicze działania mające na celu podporządkowanie kraju pod sowieckiego okupanta podpisana w Magdalence, czy w innym miejscu i zapewniająca nietykalność zdrajcom działającym na szkodę RP.

50 % elektryków w Polsce to konfidenci złodzieje pijaki niech spróbują zaprzeczyć na 1 miejscu Lech Wałęsa przebił nawet Urbana .

Konfiskata majątku Wałęsy od zaraz!

Puknijcie się w pały !
Do bolka macie pretensje !
Bo z kim współpracował? , Z ORGANIZACJĄ PRZESTĘPCZĄ !!!?

A Wy "PRAWO-DAWCY ! /tak się tłumaczy słowo DEMOS-LUDZIE, CREACJA- tworzyć, czynić-np.PRAWO !!!

" Stanowionym przez PRAWEM !
PŁACICIE IM RENTY ?!!!!

Nie wyobrażam sobie, żeby port lotniczy nosił nazwę tego zbira, tajni konfidenci ochrany to były zbiry przecież, bardzo niebezpieczne indywidua, i z komunistyczną bezpieką podobnie.

Dobry agent był z pana (trzeba z szacunkiem) Tw Bolka.Na dwa etaty robić to ciężka i odpowiedzialna praca.

ciekawi mnie co przykryli ta sprawa....

Przykryli twoje ub-ckie pochodzenie ! Ale nie odzywaj się,
bo im nie wyjdzie !!!!

p a d l i n a !!! Bolek masz tylko jedno wyjscie...SZNUR!!!

Otrzymaliśmy od losu...

...może ostatnią już szansę uczynienia gruntownych porządków w naszym polskim domu. Bez oglądania się na skowyt i wrzaski, lamenty i nawoływania do umiaru i rozsądku. Przy porządkach najpierw wszystko wystawiamy na środek i wtedy robi się prawdziwy bałagan a potem rzeczy znajdują swoje miejsce i można już cieszyć się ładem. Trzeba wygarnąć wszystkie resztki, omieść ściany z pajęczyn, umyć okna i podłogi, po drodze sporo wymienić, naprawić i poprzestawiać. Dla śmieci nie powinno być litości. Jeżeli coś zawadza, szpeci, zagraża, nie przydaje się do niczego, nie warto czynić z domostwa rupieciarni. Sentymenty nie są ważne! Chronimy się w ten sposób nie tylko przed irytującym nieporządkiem, ale dbamy o zdrowie fizyczne i psychiczne domowników oraz podkreślamy panowanie nad tym miejscem. Wchodząc do uporządkowanej przestrzeni ludzie odruchowo wykonują znamienny gest, robią bardzo głęboki wdech i uśmiechają się. Wielkość owej przestrzeni nie ma znaczenia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl