niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

"Brał bardzo chętnie" - napisał esbek o Wałęsie. Co? - kasę za kablowanie kolegów!

Dodano: 22.02.2016 [15:30]
"Brał bardzo chętnie" - napisał esbek o Wałęsie. Co? - kasę za kablowanie kolegów! - niezalezna.pl
foto: @SzczepanskiKuba
Esbecy bardzo skrupulatnie podliczyli ile pieniędzy przekazali Lechowi Wałęsie, są też pokwitowania odbioru gotówki przez TW "Bolka". Bywało, że inkasował po półtora tysiąca złotych za jednym razem. Tymczasem średnia pensja w 1971 r. wynosiła niespełna 2.400 zł. Z dokumentu "Charakterystyka tw. ps. Bolek" z czerwca 1976 roku wynika, że w sumie otrzymał 13.100 zł oraz że "brał bardzo chętnie".

Podczas przeglądania teczki personalnej i teczki pracy TW "Bolek" odkryto m.in. "arkusze wypłat.." Tajnego Współpracownika.


(Fot. screen twitter.com/Cenckiewicz)


(Fot. Screen telewizjarepublika.pl)

W tym dokumencie uwzględnione są wypłaty dokonane w 1971 roku. Kwoty rozmaite - od pół do półtora tysiąca złotych.

Dziennikarz "Faktu" Jakub Szczepański opublikował dokument podsumowujący współpracę Lecha Wałęsy z SB. Pod koniec charakterystyki czytamy: "Za przekazywane informacje był wynagradzany i w sumie otrzymał 13.100 zł - wynagrodzenie brał bardzo chętnie"
@SzczepanskiKuba

Sprawdziliśmy ile w 1971 r. warte było esbeckie wynagrodzenie dla Lecha Wałęsy. Dane umieszczone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych są bardzo precyzyjne. Średnia miesięczna pensja wtedy to 2.358 złotych.


screen zus.pl

Czyli bywały miesiące, że Wałęsa od esbeków dostawał drugą pensję!
Autor: , Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bolek mówi tym razem prawdę, On NIGDY nie brał pieniędzy, ESBECY (Kiszczak) na siłę mu je wciskali!

bolek teraz to najbardziej sie boi o K A S E bo przestana jego zapraszac by opowiadal :jak walczyl z komuna:

Chyba ze do moskwy za czapke rubli jak bronil komune.

Uwazam ze wszystkich konfidetow powinno sie z likwidowac, wziasc sie za WSI jak najszybciej... zlikwidowac ich, a na postawic ludzi wlasciwych ktorzy kochaja Polske. Usunac wszystkich dzieci komunistow co sa na wysokich stanowiskach... i zrobic lustracje tej calej bandy, zabrac wszystko co przez wszystkie te lata kradli... rozliczyc i zabrac wszystkie wysokie emerytury a dac tym co walczyli naprawde w opozycji... trzeba rozliczyc wszystkich wlacznie Komorowskim... jak teraz tego nie zrobia to bieda dla Polski na nastepne pokolenia... ile jeszcze ludzie maja czekac? Cofnac przedawnienia i wziasc za marde komuchow pod sad i rozliczyc wlacznie z mieniem!!! Znami to sie nie patyczkowali ale mordowali, kradli itp itd... Jaruzela i innych zdegradowac do stopnia smiecia! Kiedy rozliczymy ich za cierpienia naszych rodzin i za nas i tych ludzi co musieli wyjachac na "zmywaki" zagranice...

Oto Polska właśnie. Pułkownik Kukliński, "zły zdrajca". Wyrok śmierci". Lech Wałęsa,TW Bolek". "Dobry zdrajca" nagrody Nobel, medale, a winni takiego stanu rzeczy, są jak zwykle Kaczyńscy-- "tzw. etatowi winni". Jak się czuje tych 10- milionów związkowców z Solidarności,jak się czują Ci Polacy, którzy dali się oszwabiać "Bandzie tusska"przez 8- lat, ilu w Polsce jest Polaków, którzy do tej pory wierzą w "SMOLEŃSKĄ BRZOZĘ".??????????.

Inne teczki o współpracy L. Wałęsy z bezpieką muszą jeszcze gdzieś być. Według przekazanych przez Kiszczakową wskazują, że współpraca skończyła się w 1976 r. A przecież strajk w stoczni gdańskiej, ponownie wybuchł w sierpniu 1980 r. I według różnych źródeł Wałęsę przywieziono do stoczni motorówką rządową od strony morza i to dopiero drugiego dnia strajku. Zatem to wskazuje, że w sierpniu 1980 roku odwieszono współpracę z L. Wałęsą. Ciekawe czy i kiedy zakończyła się współpraca. Być może właśnie teraz jesteśmy świadkami jej zakończenia. Być może dlatego L. Wałęsa nie chce przyznać się do współpracy, licząc jeszcze na pewną ochronę. Być może jednak jest to tylko pewne ostrzeżenie, również dla innych.Jeśli faktycznie jest to już definitywny koniec, niedługo dowiemy się, być może, jak wyglądała ta dalsza współpraca.

Srednia pensja w tym czasie 2400? Ja zaczynalem w tym roku prace jako elektryk w hucie szkla na utrzymaniu ruchu i mialem troche ponad 700zl na miesiac.W 1974 mialem troche ponad 3000

1976 - na stażu po studiach 2400zł.

Za co brał pieniądze? Za sprzedawanie ludzi i ich rodzin. I to w grudniu 1970r gdy mordowano stoczniowców, gdy grzebano ich chylkiem w nn mogiłach i w 1971r gdy pacyfikowano każdą rodzinę ofiar grudniowych. Ten pazerny chciwy sprzedawczyk dobrych ludzi i Polski

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja (plus potwierdzaja znawcy tematu), ze Bolek byl tak cennym donosicielem, ze w 1976 (kiedy to mial "zrezygnowac" z uslug pelnionych dla SB) jego status zmienil sie na o wiele wyzszy, tzn Kontakt Agenturalny.
Poza tym zwroccie uwage, ze zobowiazanie o wspolpracy z oprawcami z SB podpisal w Grudniu 1970, kiedy jeszcze
nie wyschla krew pomordowanych robotnikow 3-Miasta w tzw "wydarzeniach" (dlaczego niezalezna.pl powiela to idiotyczne okreslenie???)
Jakim trzeba byc sku....nem, aby pojsc W TAKIM MOMENCIE na wspolprace z tymi gangsterami?????
Ostatnia sprawa: zwroccie uwage, z kim udal sie Bolek na wycieczke na Floryde po otrzymaniu cynku z IPN, ze szykuje sie wieksza rozroba z jego papierami. Zatem Bolek spierd....l z Kraju w towarzystwie tow. Dukaczewskiego z mloda zona (tlumaczka m.in. Tusk-Putin etc), w towarzystwie ubeka Wachowskiego i innych.
Jesli Bolek wroci do Kraju (jesli...), to proponuje mu przygotowac godne przyjecie na lotnisku.
NA KONIEC: IPN ma wystapic o wznowienie lustracji Bolka i uznanie go za klamce lustracyjnego etc.

Bolek - podaj numery w Totka, to wygram i sobie telewizor 3D kupię i w TV Niemieckiej w 3D będę ciebie wraz z innym ubeckim kapusiem ''Stokrotką'' oglądał ;)

Czy Walesa zaplacil podatek od dodatkowego dochodu?
Jezeli nie, to jest tez przestepca skarbowym.
W tamtych czasach, podatek od dodatkowych dochodow byl bardzo wysoki.
No ale jezeli to byly wygrane w loterie, tak jak twierdzi sam donosiciel I jego zona, to chyba jednak sa bezpodatkowe.
Trzeba tylko mocno wierzyc w swoje klamstwa, wtedy staja sie one Prawda.

Z czystym sumieniem można mu napluć w twarz, choć on i tak powie, że to deszcz pada.

i wydało się że Wałęsa elektryk był Bolkiem kablem

Obejrzałem własnie wiadomości na rosyjskim kanale "Rossija 24". Społeczeństwo rosyjskie zostało właśnie spokojnie, obiektywnie poinformowane, że były prezident Polszi był sekretnym agentom specsłużb. Wot kak. Wsjo w poradkie. Błagadarim.

Bolek ,to oligarchia wypięłła się na Ciebie - jesteś już niepotrzebny.Za duzo paplasz.Uważaj na siebie, bo jesteś rubaszny,grubaśny a serce masz słabe? Przyszła kryska do do matyska ..jak się do wiadra z gównem wleje wody to dalej jest gowno....

Uważam,że kablowanie BOLKA a póżniejsza polityka,wpłynęła negatywnie na życie Polków.
Chyba nikt nie wierzy,że komuniści mając taką broń przeciwko
Panu Wałęsie nie wykorzystali jej.
Według mnie to człowiek wystawiony i kontrolowany do końca przez komunistów i obce służby.
Polska została rozgrabiona i sprzedana . Gdzie się nie obejrzy co by nie kupił, trudno zobaczyć polskie.
Taki układ sprzyjał wszystkim tylko nie zwykłym Polakom.
Przecież to pewne,że o Bolku wiedziały obce służby i mogły szantażować rządzących.

Poznali się na tym egocentrycznym, pazernym na kasę prymitywie i chętnym do współpracy... w sumie rzucano mu ochłapy. W stanie wojennym, za wskazanie miejsca ukrywania się pewnej osoby, proponowano mi mieszkanie. Nie zauważywszy cienia zainteresowania z mojej strony, ani mimo przeprowadzonej prowokacji, również i strachu, dano mi spokój.

To na tej Komendzie Wojewódzkiej w Gdańsku 1970 to mieli chyba
rozeznanie ,że należy rozmawiać tylko z ludźmi odpowiedzialnymi ,no z wykształceniem,,elektrycznym,,kolega
mój też tam był upomnieć się o zatrzymanych niestety partnerzy
do rozmów postrzelili Go w kolana!!!!
WAŁĘSA doszedł aż do drugiego piętra...zastanawiające ??????

A gdzie akta po 76 roku? kto owe chowa i gdzie? Bo w tą ściemę że bolek zerwał w 76 nie uwierzę, widać go lepiej zakamuflowali i założyli nowe teczki które ktoś inny ma.....

A gdzie teczki TW Wolski (Wojciech Jaruzelski) TW Alek (Aleksander Kwasniewski)

Wałęsie brak godności ludzkiej. Był taki i taki pozostał fuuu

Szmata a nie bohater. I szmaty mogą go dalej bronić i wciskać nam kit, bo sami też są łachudrami.

Danuta Wałęsa w swojej książce wspomnieniowej pisze o tym, jak to jej mąż miał szczęście w grze w totolotka, gdy nie mieli na chleb, zepsuła się pralka, Lechu wychodził z domu i wracał z wygraną w totolotka. A to szczęściarz!
watro by pójść tym śladem i sprawdzić te wygrane

Z listu Kiszczaka wynika, że współpraca Wałęsy była do 1989 roku. Widocznie w następnych pakietach jest teczka jego współpracy od 1976 do 89 może już pod innych pseudonimem na przykład „Bolek 2.0” jak w programach komputerowych (upgrade). To wynika ze zdania z listu Kiszczaka "Załączone dokumenty dot. współpracy Lecha Wałęsy z SB do 1989 r."...

Cała esbecja na czele z Bolkiem prezydentem /aktywnym hadem/ zniszczyła rząd Jana Olszewskiego. To była swołocz i nikt tej swołoczy nie zmieni, i on sam si,e nie zmieni. Obrzydzenie bierze na jego widok.

Nagrodę nobla dostał ruch wolnościowy a nie ty kapusiu oddaj kasę za którą byś własną matkę sprzedał-świnia!!!!

Moim zdaniem Wałęsa jako taki był symbolem Solidarności i z tym ruchem został nierozerwalnie skojarzony. Był symbolem walki z komuną po ogłoszeniu stanu wojennego i później.
Myślę, że można byłoby mu wiele wybaczyć (także współpracę z SB)ale tą za komuny. Natomiast to co robił przy okrągłym stole i po nim: uwłaszczenie komunistów, obalenie rządu Olszewskiego, blokowanie rozliczenia komuny, szkalowanie innych członków ruch Solidarność, wreszcie jednoznaczne opowiadanie się za środowiskami przeciwnym patriotyzmowi. Właśnie te działania po 89 roku tak naprawdę dyskwalifikują go jako lidera Solidarności, Polaka i człowieka.

chyba robil to dla pieniedzy; powinni go skonfrontowac z poszkodowanymi, z osobami na ktore donosil; moze wtedy cos do niego dotrze.

Tylko patrzeć jak Szwendała zacznie się tłumaczyć, że za pieniądze SB wysyłał paczki dla kolegów którzy przez niego do pudła trafili. I jeszcze że mieli w więzieniu lepiej niż w domach, bo tak żony i tak kładły łapę na całej ich pensji.

Brał bardzo chętnie, ale nie dlatego, że chciał, ale musiał.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl