"Brał bardzo chętnie" - napisał esbek o Wałęsie. Co? - kasę za kablowanie kolegów!

@SzczepanskiKuba

  

Esbecy bardzo skrupulatnie podliczyli ile pieniędzy przekazali Lechowi Wałęsie, są też pokwitowania odbioru gotówki przez TW "Bolka". Bywało, że inkasował po półtora tysiąca złotych za jednym razem. Tymczasem średnia pensja w 1971 r. wynosiła niespełna 2.400 zł. Z dokumentu "Charakterystyka tw. ps. Bolek" z czerwca 1976 roku wynika, że w sumie otrzymał 13.100 zł oraz że "brał bardzo chętnie".

Podczas przeglądania teczki personalnej i teczki pracy TW "Bolek" odkryto m.in. "arkusze wypłat.." Tajnego Współpracownika.


(Fot. screen twitter.com/Cenckiewicz)


(Fot. Screen telewizjarepublika.pl)

W tym dokumencie uwzględnione są wypłaty dokonane w 1971 roku. Kwoty rozmaite - od pół do półtora tysiąca złotych.

Dziennikarz "Faktu" Jakub Szczepański opublikował dokument podsumowujący współpracę Lecha Wałęsy z SB. Pod koniec charakterystyki czytamy: "Za przekazywane informacje był wynagradzany i w sumie otrzymał 13.100 zł - wynagrodzenie brał bardzo chętnie"
@SzczepanskiKuba

Sprawdziliśmy ile w 1971 r. warte było esbeckie wynagrodzenie dla Lecha Wałęsy. Dane umieszczone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych są bardzo precyzyjne. Średnia miesięczna pensja wtedy to 2.358 złotych.


screen zus.pl

Czyli bywały miesiące, że Wałęsa od esbeków dostawał drugą pensję!
Źródło: Twitter,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Irlandia jednak za zabijaniem dzieci. Znamy już WYNIKI referendum

/ congerdesigne

  

Irlandczycy zagłosowali przytłaczającą większością za uchyleniem ósmej poprawki do konstytucji zrównującej prawo do życia kobiety i nienarodzonego dziecka. Opowiedzieli się tym samym za liberalizacją obecnych przepisów aborcyjnych - wynika z sondażu Ipsos dla "Irish Times".

Według badania 68 proc. wyborców poparło zmiany, a 32 proc. było przeciw.

Zgodnie z rządową propozycją nowa ustawa, która trafi pod obrady parlamentu jeszcze przed wakacjami, będzie zawierać:

  • możliwość przerwania ciąży do 12 tygodni od poczęcia bez podania powodu, po konsultacji z lekarzem;
  • prawo do aborcji do 24 tygodnia w przypadku poważnego zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, a także poważnego uszkodzenia płodu, które może doprowadzić do jego śmierci przed lub wkrótce po narodzinach; 
  • nieograniczone czasowo prawo do przerwania ciąży w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia kobiety lub śmiertelnego uszkodzenia płodu.

Według obecnych przepisów aborcja jest w Irlandii nielegalna - poza wprowadzonym w 2013 r. wyjątkiem, kiedy lekarze stwierdzają bezpośrednie zagrożenie dla życia kobiety.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl