Sensacyjne nagrania z Magdalenki w TVP Info. Dalszy ciąg z szafy Kiszczaka

arch.

pk

Kontakt z autorem

O godz. 17.30 w TVP Info zostaną opublikowane sensacyjne nagrania z rozmów w 1989 roku z willi MSW przy ulicy Zawrat w Warszawie oraz z Magdalenki. Sześć godzin nagrań pochodzi z archiwum Czesława Kiszczaka. Przekazał je od w latach 90. TVP. Kopie trafiły też do IPN. Przez te wszystkie lata nagrania leżały w archiwum TVP.

Część pierwszą materiałów TVP Info wyemituje o godz. 17.30, a część drugą o godz. 21.50.

W aktach znalezionych w domu Czesława Kiszczaka znalazły się dwie pełne teczki tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek": teczka personalna i teczka pracy. A w nich odręcznie podpisane przez Lecha Wałęsę zobowiązanie do współpracy z SB oraz pokwitowania odbioru pieniędzy.

Ostatni odcinek programu Anity Gargas "Misja specjalna" dotyczył Lecha Wałęsy, Okrągłego Stołu i rozmów w Magdalence. Niestety - w wyniku działań ówczesnych władz TVP nie został wyemitowany. Szefem TVP był w tamtym czasie Piotr Farfał, bliski współpracownik Romana Giertycha.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ks. Tyrała: Muzyka ma być językiem…

Ks. Tyrała: Muzyka ma być językiem…

Makabryczna zbrodnia sprzed 15 lat. Czterech…

Makabryczna zbrodnia sprzed 15 lat. Czterech…

Nowelizacja budżetu na 2017 rok opublikowana…

Nowelizacja budżetu na 2017 rok opublikowana…

Zapadł wyrok ws. komercyjnego…

Zapadł wyrok ws. komercyjnego…

Kolejne nazwiska ofiar komunizmu poznamy już…

Kolejne nazwiska ofiar komunizmu poznamy już…

Nocna prowokacja kodziarzy przed sejmem. Policjanci zachowali spokój – WIDEO

/ twitter.com/printscreen

Tzw. obrońcy demokracji i ich pomagierzy z Obywateli RP oraz różnych innych organizacji od kilku dni gromadzą się – chodzi o wyjątkowo nieliczną grupkę – w okolicach parlamentu. Protestują tam przeciwko procedowanym w sejmie prezydenckim projektom ustaw o KRS i SN. Policja zamieściła krótkie nagranie, na którym pokazano, jak kilkoro protestujących próbuje swoich zachowaniem sprowokować funkcjonariuszy.

Policjanci jak zawsze wzorowo wypełniają swoje obowiązki niezależnie od tego, kogo protest ochraniają. Niektórzy chyba tego nie rozumieją. Wobec m. in. takich prowokacji brawa za cierpliwość dla policjantów i podziękowania za ciężką i jak widać, nie zawsze wdzięczną służbę 

– podkreślono na oficjalnym profilu policji na Twitterze i dołączono nagranie. 

Widać na nim grupkę osób, która swoim żałosnym zachowaniem próbuje sprowokować policjantów. Jednak zabiegi „obrońców demokracji” na niewiele się zdają, funkcjonariusze spokojnie tłumaczą prowokatorom, że swoimi wygibasami na barierkach mogą zrobić sobie co najwyżej krzywdę…

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl