Sensacyjne nagrania z Magdalenki w TVP Info. Dalszy ciąg z szafy Kiszczaka

arch.

O godz. 17.30 w TVP Info zostaną opublikowane sensacyjne nagrania z rozmów w 1989 roku z willi MSW przy ulicy Zawrat w Warszawie oraz z Magdalenki. Sześć godzin nagrań pochodzi z archiwum Czesława Kiszczaka. Przekazał je od w latach 90. TVP. Kopie trafiły też do IPN. Przez te wszystkie lata nagrania leżały w archiwum TVP.

Część pierwszą materiałów TVP Info wyemituje o godz. 17.30, a część drugą o godz. 21.50.

W aktach znalezionych w domu Czesława Kiszczaka znalazły się dwie pełne teczki tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek": teczka personalna i teczka pracy. A w nich odręcznie podpisane przez Lecha Wałęsę zobowiązanie do współpracy z SB oraz pokwitowania odbioru pieniędzy.

Ostatni odcinek programu Anity Gargas "Misja specjalna" dotyczył Lecha Wałęsy, Okrągłego Stołu i rozmów w Magdalence. Niestety - w wyniku działań ówczesnych władz TVP nie został wyemitowany. Szefem TVP był w tamtym czasie Piotr Farfał, bliski współpracownik Romana Giertycha.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Relikwie Jana Pawła II u polskich żołnierzy w Afganistan – ZDJĘCIA

/ fot. por. dr Zbigniew Kuźniar/ do.wp.mil.pl

Relikwie św. Jana Pawła II zostały przekazane żołnierzom Polskiego Kontyngentu Wojskowego misji Resolute Support w Afganistanie – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dowódca 10. Brygady Logistycznej w Opolu płk Szymon Lepiarz przekazał je uroczyście dowódcy VII zmiany PKW RSM płk. Grzegorzowi Potrzuskiemu.

Relikwie, z kapelanem obecnej zmiany kontyngentu ks. mjr. Dr. Sebastianem Piekarskim, dotrą do wszystkich baz, gdzie stacjonują żołnierza PKW w Afganistanie – także do baz wojsk specjalnych Hunter i Morehead – podczas rekolekcji wielkopostnych, również dla żołnierzy innych państw koalicji.

Tematem przewodnim rekolekcji, które ze względu na znaczne odległości między bazami potrwają do świąt wielkanocnych, będzie osoba św. Jana Pawła II – syna polskiego oficera, i jego nauczanie w kontekście stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

PKW Afganistan, zgodnie z wydanym w grudniu ub. r. postanowieniem prezydenta, może liczyć do 350 żołnierzy i pracowników wojska. PKW RSM działa ramach prowadzonej przez NATO misji Resolute Support i jest podporządkowany operacyjnie naczelnemu dowódcy sił sojuszniczych NATO w Europie za pośrednictwem dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl