niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Będziemy świętowali z wspólnie Węgrami

Dodano: 18.02.2016 [15:34]
Będziemy świętowali z wspólnie Węgrami - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
14 marca 2016 r. odbędzie się IV Wielki Wyjazd na Węgry. Członkowie klubów „Gazety Polskiej” razem z Węgrami będą świętowali rocznicę wybuchu rewolucji w 1848 r.

- Wyjazd z Warszawy Centralnej będzie ok. godz. 17. Podpisaliśmy list intencyjny z PKP Intercity w sprawie wynajęcia nowych wagonów pociągu – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Ryszard Kapuściński, szef klubów „Gazety Polskiej”. Przyjazd do Budapesztu planowany jest na godz. 6 we wtorek, 15 marca. Potem podróżni z Polski zostaną przewiezieni autokarami do hoteli.

Oficjalne uroczystości państwowe rozpoczną się 15 marca o godz. 10 przed Muzeum Narodowym w Budapeszcie. Tam przewidziane są wystąpienia Viktora Orbána i redaktora Tomasza Sakiewicza. Dzień później, 16 marca, odbędą się kolejne uroczystości, w których weźmiemy udział, i tego dnia na ok. godz. 20 planowany jest powrót do kraju.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Cena wyjazdu: miejsce siedzące 440 zł, miejsce w wagonie sypialnym 580 zł. Cena zawiera: koszt przejazdu w obie strony, pobyt w trzygwiazdkowym hotelu w Budapeszcie, przejazdy z pociągu do hotelu i na uroczystości oraz ubezpieczenie. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.

Wpłat należy dokonać do 4 marca 2016 r. na konto:
Alior Bank 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968.
W temacie przelewu podać: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz dopisek „Wielki Wyjazd na Węgry”. 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.wielkiwyjazdnawegry.pl oraz pod numerami telefonów: 505 038 217 oraz 693 240 247.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy w planie jest spotkanie z Putinem?

Orban jest cwany. Niby przyjaciel Polski i Polaków a z Putinem interesy kręci bez oglądania się na nas (za gazociągiem też lobbuje). W Polsce ludzie są pod wrażeniem (Polak-Węgier dwa brataniki hehehehehe) a za jakiś czas obudzimy się z ręką w nocniku. I tyle zostanie z przyjazni polsko-wegierskiej.

Jadę z poznaniakami jak zawsze.

rola Orbana jest przynajmniej dwuznaczna z powodu jego wizyty w Moskwie i zażyłych stosuków z ruskim prezydentem.
rezydent Rosji Władimir Putin i premier Węgier Wiktor Orban podkreślali w środę wolę dobrych stosunków między ich krajami. Orban, który przebywa w Rosji z wizytą roboczą, wskazał, że normalizacja stosunków między UE i Rosją odpowiada interesom Węgier.

Jesteśmy zadowoleni - mimo wiadomych problemów i spadku w naszej wymianie handlowej - z charakteru i jakości naszych stosunków

— powiedział Putin, rozpoczynając spotkanie z Orbanem w Nowo-Ogariowie.

Nazwał także Węgry „dawnym i solidnym partnerem”.

Bardzo liczymy na to, że te plany, o których rozmawialiśmy przed rokiem, w trakcie mojej wizyty na Węgrzech, będą rozwijane i realizowane

— dodał Putin.

Orban, cytowany przez rosyjską agencję TASS, powiedział, że Budapeszt „będzie nadal dążył do tego, by relacje między narodem rosyjskim i węgierskim były jak najbardziej przyjazne”.

Wszyscy jesteśmy zainteresowani, żeby stosunki między Rosją i Europą unormowały się, jest to zgodne z węgierskimi interesami

— powiedział premier Węgier.

Jak przekazały media rosyjskie, Orban podziękował również Putinowi za wysiłki, które podejmuje on „mimo niełatwych czasów, w interesie przyjaźni rosyjsko-węgierskiej”.

Przed wizytą zapowiadano, że tematem rozmów Orbana w Rosji będzie rozwój współpracy gospodarczej i energetycznej. Według danych przedstawicielstwa handlowego Rosji na Węgrzech wymiana handlowa między obu krajami spadła o 50 proc. w okresie od stycznia do października zeszłego roku. Jej wartość wyniosła 4,5 mld dolarów. Rosyjski eksport, który stanowią przede wszystkim ropa i gaz, spadł o ponad 50 procent.

Największą rosyjską inwestycją na Węgrzech jest rozbudowa przez Rosatom elektrowni jądrowej w Paksie, 100 km na południe od Budapesztu. Elektrownia została zbudowana w latach 80. z wykorzystaniem reaktorów typu radzieckiego. Jej cztery pracujące reaktory zapewniają 40 proc. elektryczności kraju. Z budową dwóch nowych reaktorów wiąże się kredyt rosyjski dla Węgier w wysokości do 10 mld euro.

Przed wizytą węgierskiego premiera Kreml zapowiadał, że spodziewa się po niej postępu w realizacji ustaleń, które zapadły rok temu......

Z kolei media węgierskie, zapowiadając wizytę Orbana w Moskwie, oceniały, że Putin chce budować w Europie koalicję na rzecz zniesienia sankcji unijnych nałożonych na Rosję po konflikcie z Ukrainą. Węgry poparły utrzymanie tych sankcji, choć sam Orban uznał, że nie jest to zgodne z węgierskim interesem narodowym.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Interesy (z korzyscia ob.) nalezy robic bez wzgledu na polityke. Prawdziwy interes to kasa, a polityka to zgnily interes.

Orban dba o interesy gospodarcze Węgier. Polska powinna robić to samo z Rosją, a także z Białorusią. Podobno nikt w UE nie przestrzega sankcji oprócz Polski.

Z Rosją interesy robić? Przecież Putin zabił nam prezydenta!

Tylko Orban nie ma na głowie Smoleńska :-(

tylko Miedzymorze

Poprzedni wyjazd polska Yakuza chciała utajnić.Gdyby nie "Gazeta Polska","Niezależna",Utajniono by,że dobre 5000 tys.Polaków pojechało,Ale jak jeden taki pojechał to głośno trąbili.Nie da się nikomu rady odwęgrzyć Polaków.Chyba mają to zapisane w genach.

Pięć milionów pojechało?

Kurcze! Pojechalbym. Gdybym tylko byl w Polsce.

ciekawe że "oburzonym" nie przeszkadza np. to że jakiś Gey Verhofstadt (ten co atakował Beatę Szydło w eurkołchozie)lobbuje na rzecz putinowego gazpromu, jednocześnie oskarżając o to nasz nowy rząd, ale kompletnie nie przeszkadza im nawiązanie współpracy ws elektrowni A, odcinanym od prądu Węgrom

Guy - to ten z widocznym przedziałkiem na głowie.

Polacy warto pojechać i warto tam byc z Węgrami.

WIELKIE HUCZNE WYJAZDY SPRZED LAT,potem nagle temat ucichl i znowu pojawia się jak fenix z popiolow. o co biega? orban już nie jest be,za to ze kupil od rusich elektrownie jadrowa?

Orban pojechal do Putina zeby za Putina pieniadze Rosja wybudowala electrownie atomowa w jego kraju. Wegry demograficznie sa 4 razy mniejsze od Polski a taka electrownia zapewni bespieczenstwo energetyczne tego kraju. Orban mysli glownie o swoim kraju i jemu lata kolo tylka ta cala liberalna polityka Brukseli a szczegolnie jej dyrektywy ktore godza w jego kraj i jego obywateli.

Orban jak każdy kto nie podziela bezmyślnie ideologii UE jest be, tak samo teraz PiS jest zły bo nie da się urabiać Niemcom.

nic nie ucichło, były 3 wyjazdy od 2012 do 2014, w 2015 nie było wyjazdu, gdyż w tym terminie było szkolenie w Niepokalanowie związane z wyborami, które były w 2015r. Rok temu duża grupa Narodowców pojechała by świętować z Jobbikiem, my z klubów GP przygotowywaliśmy się do wyborów. Ot i całe wyjaśnienie ubiegłorocznej przerwy.

Podziękujemy Putinowi tak jak Orban ostatnio dziękował

myśleć li tylko

Czy będzie też delegacja ZSRR? Może sam Putin? Orban go zaprosił.
Bardzo przyjemnie...

Będziemy świętowali z wspólnie Węgrami
(po jakiemu to napisane ?)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl