Kancelaria Prezydenta przeczy sama sobie

  

Kancelaria Bronisława Komorowskiego zarzuciła kłamstwo „Gazecie Polskiej” i... jednocześnie przyznała nam rację. W komunikacie KPRP napisano, że „Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski skorzystał z prawa łaski w stosunku do 52 osób – w sprawach, które wpłynęły do Kancelarii Prezydenta w ubiegłych latach i nie zostały dotąd rozpatrzone”. „GP” ujawniła, że Bronisław Komorowski podpisał te ułaskawienia, których nie chciał podpisać śp. prof. Lech Kaczyński.

- Prezydent Kaczyński nie ułaskawiał osób znęcających się nad rodziną, nie płacących alimentów, gangsterów. Na to nigdy nie było zgody – jak widać spraw, których nie podpisał śp. prezydent Kaczyński, podpisał jego następca – mówią nam byli współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego.
Na stronie prezydenta czytamy również:
„Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski dotychczas w żadnej sprawie nie podejmował decyzji o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego w trybie art. 567§2 kpk”.

To nieprawda. Nawet na oficjalnej stronie www.prezydent.pl można znaleźć informacje temu stwierdzeniu przeczące. Cytujemy:
Komunikat w sprawie stosowania prawa łaski przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej rozpatrzył 5 wniosków Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 21.10.2010 r. zastosował prawo łaski wobec 5 osób.


Informacja statystyczna.
Postępowanie ułaskawieniowe wobec jednej osoby zostało wszczęte z urzędu na podstawie art. 567§2 kpk.

tutaj informacja ze strony prezydent.pl


I drugi komunikat:

KOMUNIKAT
w sprawie stosowania prawa łaski przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej rozpatrzył 10 wniosków Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 27.10.2010 roku zastosował prawo łaski wobec 10 osób.

Informacja statystyczna.
1. Postępowanie ułaskawieniowe wobec jednej osoby zostało wszczęte z urzędu na podstawie art. 567§2 kpk

tutaj informacja ze strony prezydent.pl

W pozostałych przypadkach, o których napisaliśmy w „GP” jest podobnie. A więc Kancelaria Prezydenta zaprzeczając naszym informacjom zapewnia, że nie stosowano trybu z art. 567§2 kpk, a równocześnie sama potwierdza, że takowy był wykorzystywany. O co więc chodzi... Tym bardziej, że na wszystkich ułaskawieniach jest podpis prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Dorota Kania

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

„Samozaoranie” Durczoka. Tak się zagalopował w krytyce PiS, że dołożył... rządowi PO-PSL

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

"I niech ktoś jeszcze zacznie bredzić, że mamy w Polsce wolność słowa" – napisał na Twitterze redaktor Kamil Durczok. Dziennikarz myślał, że skrytykuje PiS, ale... coś poszło nie tak – nie doczytał daty i dopiekł rządowi PO-PSL, bo link, który udostępnił ze wspomnianym komentarzem pochodzi z lutego 2014 roku, a wtedy władzy w Polsce na pewno nie sprawował PiS.

Prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko Szczepanowi Twardochowi za wpis na Facebooku "pier... się Polsko" - poinformował "Tygodnik Powszechny". Pisarz umieścił taki wpis tuż po decyzji Sądu Najwyższego, który ocenił, że Ślązaków nie można uznać za odrębny naród

– brzmi nagłówek tekstu, który na Twitterze zamieścił Durczok.

Redaktor artykuł skomentował słowami:

I niech ktoś jeszcze zacznie bredzić, że mamy w Polsce wolność słowa. 

Dziennikarz tak zagalopował się w krytykowaniu obecnej władzy, że z rozpędu aż nie doczytał daty tekstu, który udostępnia. Artykuł ten pochodzi z 25 lutego 2014 r., a jak łatwo się domyślić, nie rządził wówczas PiS, tylko koalicja PO-PSL...

Na szczęście internauci okazali się bystrzejsi od pana redaktora i szybko wyłapali jego wpadkę:

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl