Kancelaria Prezydenta przeczy sama sobie

Kancelaria Bronisława Komorowskiego zarzuciła kłamstwo „Gazecie Polskiej” i... jednocześnie przyznała nam rację. W komunikacie KPRP napisano, że „Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski skorzystał z prawa łaski w stosunku do 52 osób – w sprawach, które wpłynęły do Kancelarii Prezydenta w ubiegłych latach i nie zostały dotąd rozpatrzone”. „GP” ujawniła, że Bronisław Komorowski podpisał te ułaskawienia, których nie chciał podpisać śp. prof. Lech Kaczyński.

- Prezydent Kaczyński nie ułaskawiał osób znęcających się nad rodziną, nie płacących alimentów, gangsterów. Na to nigdy nie było zgody – jak widać spraw, których nie podpisał śp. prezydent Kaczyński, podpisał jego następca – mówią nam byli współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego.
Na stronie prezydenta czytamy również:
„Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski dotychczas w żadnej sprawie nie podejmował decyzji o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego w trybie art. 567§2 kpk”.

To nieprawda. Nawet na oficjalnej stronie www.prezydent.pl można znaleźć informacje temu stwierdzeniu przeczące. Cytujemy:
Komunikat w sprawie stosowania prawa łaski przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej rozpatrzył 5 wniosków Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 21.10.2010 r. zastosował prawo łaski wobec 5 osób.


Informacja statystyczna.
Postępowanie ułaskawieniowe wobec jednej osoby zostało wszczęte z urzędu na podstawie art. 567§2 kpk.

tutaj informacja ze strony prezydent.pl


I drugi komunikat:

KOMUNIKAT
w sprawie stosowania prawa łaski przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej rozpatrzył 10 wniosków Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 27.10.2010 roku zastosował prawo łaski wobec 10 osób.

Informacja statystyczna.
1. Postępowanie ułaskawieniowe wobec jednej osoby zostało wszczęte z urzędu na podstawie art. 567§2 kpk

tutaj informacja ze strony prezydent.pl

W pozostałych przypadkach, o których napisaliśmy w „GP” jest podobnie. A więc Kancelaria Prezydenta zaprzeczając naszym informacjom zapewnia, że nie stosowano trybu z art. 567§2 kpk, a równocześnie sama potwierdza, że takowy był wykorzystywany. O co więc chodzi... Tym bardziej, że na wszystkich ułaskawieniach jest podpis prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Dorota Kania

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Prezes PiS rekomendował poparcie wniosku prokuratury

/ senat.gov.pl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński prosił nas podczas posiedzenia senackiego klubu PiS, rekomendował poparcie wniosku prokuratury ws. wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Senat będzie dziś głosował nad wnioskiem prokuratury w sprawie wyrażenia przez izbę zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta.

Bielan został zapytany przez dziennikarzy, czy podczas czwartkowego posiedzenia klubu senackiego PiS prezes Jarosław Kaczyński rekomendował, żeby senatorowie poparli wniosek prokuratury.

Pan prezes był na posiedzeniu klubu senackiego i nas o to poprosił, rekomendował

- oświadczył wicemarszałek.

Na pytanie czy przyczyną tego był fakt, że we wtorek senacka komisja regulaminowa zarekomendowała odrzucenie wniosku o wyrażenie zgody na zatrzymanie senatora Koguta, wicemarszałek odpowiedział:

Pan prezes często nas odwiedza jako klub senacki, decyzja komisji zapewne wpłynęła na jego determinację, żeby z nami porozmawiać.

Dopytywany, czy senatorowie zostali przekonani przez prezesa PiS wicemarszałek odpowiedział, że "trzeba pytać innych kolegów". Pytany, czy prezes przekonał jego dodał, że "był już przekonany jeszcze przed wizytą pana prezesa".

CZYTAJ TEŻ: Senat zajmie się sprawą Stanisława Koguta

W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora Koguta, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również parlamentarzyście, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl