niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Polska w „stowarzyszeniu odszczepieńców”. Angela Merkel z Nagrodą Nobla za uchodźców?

Dodano: 16.02.2016 [18:28]
Polska w „stowarzyszeniu odszczepieńców”. Angela Merkel z Nagrodą Nobla za uchodźców? - niezalezna.pl
foto: premier.gov.pl
Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn ostrzegł cztery państwa wchodzące w skład tzw. Grupy Wyszehradzkiej - Polskę, Czechy, Węgry i Słowację - by w kryzysie uchodźczym nie tworzyły „stowarzyszenia odszczepieńców”. Na czwartek zaplanowany jest szczyt Unii Europejskiej, na którym mają zapaść decyzje dotyczące najazdu imigrantów na Europę.

Wypowiedź szefa MSZ Luksemburga padła wczoraj po spotkaniu w Pradze, w którym brali udział przedstawiciele państw wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej oraz Macedonii i Bułgarii. Naradzano się nad tym, jak można byłoby zamknąć tzw. szlak bałkański na granicy z Grecją - podał portal dw.de. Mówiono także o wsparciu Macedonii i Bułgarii siłami wojskowymi, służbami ochrony granic i zasiekami z drutu kolczastego.

Do sprawy odniosła się niemiecka kanclerz Angela Merkel.

Stawianie zasieków w Macedonii, która wcale nie jest członkiem Unii Europejskiej, bez uwzględnienia, w jakiej sytuacji stawia to Grecję, nie jest ani postępowaniem w duchu europejskim, ani nie rozwiązuje naszych problemów

- stwierdziła.

Szef rządu słowackiego Robert Fico powiedział, że Niemcy, przyjaźnie przyjmując uchodźców, popełniły błąd i teraz chcą zmusić innych, by razem z nimi wypiły nawarzone przez siebie piwo. Z kolei premier Węgier Viktor Orban podkreślił, że jego kraj w dalszym ciągu broni się przed kwotami uchodźców w UE.

Angela Merkel dąży do tego, aby przynajmniej na „średnią metę” część syryjskich uchodźców przybywających do Europy z Turcji było rozdzielanych równomiernie na wszystkie państwa Wspólnoty - poinformował portal dw.de.

Dziś praskie spotkanie szeroko komentowały niemieckie media.

Republika Federalna jeszcze nigdy nie znalazła się w takiej izolacji od czasu powstania europejskiej Wspólnoty. Stało się tak częściowo za sprawą uporu kanclerz Merkel. Niemcy są zbyt potężne, by można je było pominąć, ale nie są dość potężne, by sterować kontynentem tylko wedle własnych pomysłów. Kiedy Kanclerz Merkel przekuje tę nauczkę na niemiecką politykę?

- napisał „Die Welt”.

Próba forsowania własnej polityki uchodźczej przez Angelę Merkel jest mizerna, niedoskonała, prowadzona bez udziału Bundestagu i bez dialogu ze społeczeństwem.

- stwierdził publicysta „Berliner Zeitung”. A „Handelsblatt” podsumowuje:

Kurs Merkel jest odważny i ryzykuje ona utratę urzędu. Ale jej walka nie jest beznadziejna. Jeżeli udałoby się jej przeforsować wspólne europejskie rozwiązanie w polityce azylowej i uchodźczej, miałaby właściwie gwarantowaną Pokojową Nagrodę Nobla.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Realizuje założone plany.Otrzymuje odpowiednie wsparcie. Chyba nikt nie wierzy w samodzielność rządzenia Pani Merkel. Są plany i wizje nowego świata. Możemy opużnić i nawet te plany zmienić będzie to bardzo trudne ale wykonalne.

Luksemburg...? To nie jest przypadkiem to państwo, które całkowicie zlikwidowało Trybunał Konstytucyjny? Jakoś to nie przeszkadza krajom tak troszczącym się o stan naszej d***kracji...
A Makrela niech lepiej pohamuje swoje NSDAP-owskie zapędy, bo coraz pewniej się czuje w dyktowaniu innym państwom, co mają robić i podejmować za nie decyzje. Tej pani już podziękujemy. Pokojowa Nagroda Nobla? Zważywszy na laureatów z przeszłości, wcale by mnie to nie zdziwiło, a sama nagroda świadczy jak najgorzej o laureacie...

Lepiej być w "stowarzyszeniu odszczepieńców" niż w "stowarzyszeniu skrzywieńców".
"Stowarzyszenie libero-lewackich skrzywieńców" dziarsko prowadzi Europę w stronę przepaści.
Najchętniej kazali by jeszcze śpiewać międzynarodówkę lub marsyliankę.W przypadku tego szefa MSZ , to chyba karzeł zapragnął się dowartościować.

W moich oczach kurs Nobla leci na pysk!!!

Historia pokazuje, że nagroda nobla należy się tylko najbardziej zasłużonym agentom.

Odszczepieńcy? Historia pokazała wiele razy, że odszczepienie się ze skostniałej i zgniłej organizacji dała pozytywne efekty.

Makrela po Nobla? - to rozumowanie starozakonnych germanców. Niby za co? ano za to, że jej kolegen pjutin, rzuca bomby na syryjczyków - a ona okazuje im miloscierdzie i zaprasza ich wszystkich nie tylko syryjczyków, na koszt europejczyków. Bo tylko nowa rasa ma opanować UE, cipate-niemiaszki. A świat trzba katechizować bublami "made in germany" - wykończyć, spalić, zlikwidować produkty "made in china i azja" - Ta sfizofremia makreli, jest już jest w apogeum szczytowania znajomej carycy, tyle tylko że z osiołkami, o których swiat już buczy i się buntuje. Dla podtrzymania ducha adolfa, i jego dzieła, chyba sprowadzą z banicji Eryśia Honeckera. Jak za filozofią Prof. Frishke - wszystko jest możliwe, a prawda faktów, jest też towarem. Trzeba wyjść z tej "izolacji niemców".

Luksemburg.
"Państwo" o powierzchni mniejszej niż kupa dużego psa.

Nobel? Za co? Ze wpuscila w maliny tych ktorzy plynac,nie
doplyneli? Jaka to ilosc? Dwoch,trzech,czy troche wiecej
oson? a moze juz 5-6 tys.,ktorych juz ryby koncza jesc?
Z kolei juz na miejscu,ci ludzie koczuja.Stwarzaja realne
zagrozenie rozruchami i podobno wojna domowa?To za grozbe
wojny teraz daje sie "pokojowa"nagrode? Wszystko tym
brzuchaczom sie popieprzylo w glowach od nadmiaru sadla na
karkach.

dziś jobla dostaje się za umożliwienie islamskiemu bydłu gwałtów na białych kobietach i dzieciach na skalę kontynentu.

EU staje sie coraz bardziej niebezpieczna

Wypowiedzi Pana Jeana Asselborna można sobie po darować w sprawie ustaleń na spotkaniu wczoraj w Pradze - skacze bo choć to miniaturowy kraik to jest to centrum finansowe nie wszyscy zapewne wiedza ale w Krakowie mają w jednym z biurowców firmę w której przetwarzają dane odnośnie spółek giełdowych na giełdach europejskich i światowych o dziwo tu no bo maja tania siłę roboczą jak na ich warunki oczywiście a co więcej to by trzeba było sprawdzić..... no i więc dla tego skaczą...Natomiast wypowiedzi Merkelowej zawsze są poważniejsza rzeczą ale w sytuacji takiej jak Niemcy bez konsultacji z innymi krajami UE zalewają UE przybyszami ze Syrii i uważają że Polska,Czechy,Słowacja i Węgry mają ich przyjąć to łamią podstawowe założenia UE , wobec czego należy powiedzieć zdecydowane NIE i kierować się naszą Polska Racją Stanu a nie Niemiecką czy inną i robić to co jest ta Racją Stanu naszego kraju tylko i wyłącznie.

No-bla bla dla potężnej Makreli - 120 kg żywej wagi ! :)

która jest zbyt potężna aby ją objąć :) ale nie dość potężna aby

mogła wskoczyć na ... Grupie Wyszehradzkiej :)

Raczej Nobel dla Jarosława Kaczyńskiego za - w końcu - obalenie komunizmu!!!

dzieje sie, spisek vs E europa.Makrela i Natajachu dzis
spiesza sie,wszystko chca zalatwic przed ewentualnym wyjscie WB z unii ..Boze miej Polske i kraje wyszechrackie w opiece!!!
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

to o Nobla dla Makreli chodzi... i potężne Niemcy będą jeszcze potężniejsze..? A burasy w Polsce.Na wsiegda.

Pachołek IV-rzeszy wypierdek Róży Luksemburg na rozkaz wrednej islamizatorki Makreli

opluwa Grupę Wyszehradzką, która wkrótce stanie na czele tych rozsądnych państw w Unii

Europejskiej, które uratują UE przekształcając ją w Unię Równych Państw Narodowych.

Wredna, szalona, hitlerowsko-marksistowka islamizatorka Makrela przejdzie do historii

jako kolejny niepoczytalny, szwabski firer, który w swoim szaleństwie okradł i

prawie rozwalił Europę.

Merkel się dopiero rozkręca z Islamizacją Europy ! Na 4 wyspach greckich kończą już z Hotspots dla dziczy islamskiej , są to obozy przejściowe dla tej Bandy kryminalistów z Afryki . Ludzie protestują na tych wyspach ale Policja grecka ich delikatnie mówiąc uspokaja na swój sposób . Czyli wygląda na to że Islamizacja Europy dopiero się zaczyna bo już są nowe domki na wyspach greckich przygotowane na powitanie islamistów . Pontony z Turcji nadal przybywają na greckie wyspy , to jest NAJAZD na Europę a nie jakaś emigracja ! Widziałem to dziś w greckiej TV , cieplutkie domeczki już są gotowe na powitanie Islamistów ! Zaleją całą Europę i taki będzie chyba finał przygody z Islamem !

"Wypowiedź szefa MSZ Luksemburga Jeana Asselborna padła wczoraj po spotkaniu w Pradze, w którym brali udział przedstawiciele państw wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej". Co ten tytan dyplomacji robił w Pradze? Luksemburg czołowe państwo w UE dyktujące innym co mają robić, też należy do Grupy Wyszehradzkiej.

Potęga nas ostrzega! Czapki z głów Polacy...Mrówko gdzie tak pędzisz? Słoń raniony - idę oddać mu krew

Jak słyszę o tych naradach "jak zamknąć szlak bałkański" w radio np to po prostu rechoczę ze śmiechu. Naradzają się wielki mózgi i nie wiedzą jak to zrobić. Myślą miesiąc, dwa miesiące. Myślą tak od wiosny 2015 i nic nie mogą wymyślić. Nawet wielkie niemieckie mózgi myślą, myślą i ciągle nie wiedzą co zrobić.
Ubaw na całego.
Cóż dziwnego, że Macedonia, która nie należy do Unii woli się zasiekami odgrodzić od takiego sąsiedztwa? Tym bardziej, że Wielka Brytania, także nie ma otwartych dla przybyszów granic. Tyle, że oni mają kanał, który jest ich płotem a tunel łatwo kontrolować.

No tak-odbiorą NOBLA TW Bolkowi-dadzą Makreli TW Balbina... ;)

A Wałęsowiczowi Toto-Lotto dadzą YOBLA wraz z dożywotnim zakwaterowaniem i wyżywieiem w Tworkach!

NAGORAD NOBLA TO PO PROSTU KASA DLA "KOLESI" - zaczęło się od Obamy za obietnice pokoju w kilka dni po wybraniu na prezydenta,a gość zamiast tego wojnę rozpętał. NOBEL SIĘ W GROBIE PRZEWRACA !!!! A i jeszcze z niego wstanie jak takiej głupiej babie sprowadzającej kryzys do Europy by ją zniszczyć, nagrodę za pokój (pewnie za Paryż i darmowe dymanko dla Niemek w sylwestra) jeszcze przyznali !!!

to ta tłusta świnia jeszcze ma czelność się udzielać ?!?!?! CHYBA NAGRODĘ ZA DEBILIZM NA SKALĘ PLANETY jej się należy !

merkelowa ciezko pracuje nad rozpetaniem wojny w Europie,ale nie wiedzialam,ze za to daja Nagrode Nobla

ten jej osli upor doprowadzi do rozwalenia unii I skonczy sie JEJ sen o IV rzeszy

bardzo sie ciesze,ze kraje naszego regionu trzymaja sie razem wiem,ze przez to merkelowej watroba puchnie no ale w koncu niech sobie sama gosci tych co zaprosila

ten Luxemburczyk ma pale z historii,bo to merkel jest ODSZEPIENCEM od europejskich wartosci,ktore bronily Europe od zalewu muzulmanskiej dziczy

Nasi kochani rządzący. Nie wykonujcie zobowiązań, które podpisała ta glista Kopacz! To był akt rozpaczy i zrobienia na złość nadchodzącej nowej władzy! To nas nie obowiązuje! Niech Merkel przygarnie zaproszonych przez nią gości! Jej goście, jej kłopot!

Oby ta zakichana Unia się rozpadła trochę, może zacznie się od Brexit-u, wydaje się, że Brytyjczykom zbyt wiele włosów z głowy nie spadnie z powodu wystąpienia z UE...

Niemcy i tak układają się z Ruskimi (NordStreamy i Verhofstadt handlujący z Gazpromem) więc obłuda łazi bezczelnie w Unii i śmieje się nam w twarz, najgorsze, że i w ojczyźnie mamy pełno agentów czy to ze wschodu czy z zachodu, ale wiecznie jątrzą i fałszują wszelki przekaz..

i chyba Sikor ze swą żyd-ptaszyną nawet w USA jątrzą szczując na nas senatorów, którzy mieli dotąd PL w d.pie, wielce teraz niby źle się dzieje, chociaż 2/3 złego dokonała poprzednia partia PO i teraz nowy rząd jedynie podnosi plandeki znad zgnilizny i smród dopiero wąchamy PO ekipie Tuska

W otoczeniu debilów bycie odszczepieńcem nabiera nowego znaczenia.

ja bym powiedzial to slowami Jiddu Krishnamurti:

"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa."

A nagroda Nobla przynosi hańbę.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl