niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Policja w redakcji „Faktów i Mitów”. Redaktor naczelny pisma zatrzymany przez CBŚP

Dodano: 16.02.2016 [14:16]
Policja w redakcji „Faktów i Mitów”. Redaktor naczelny pisma zatrzymany przez CBŚP - niezalezna.pl
foto: policja.pl
Do redakcji tygodnika „Fakty i Mity” wkroczyła policja. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji dokonali przeszukania redakcji oraz zabezpieczenia dokumentów. Okazuje się również, że zatrzymany został redaktor naczelny gazety Roman Kotliński.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, funckjonariusze CBŚP do redakcji pisma weszli wczoraj w godzinach przedpołudniowych. Na razie wiadomo jedynie, że przeszukanie i zatrzymanie odbywało się na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi.

Na razie nie wiadomo, czy zatrzymanemu Romanowi Kotlińskiemu postawiono jakieś zarzuty. Wiadomo natomiast, że czterech pracowników redakcji zostało przesłuchanych. Do sprawy nie odniosła się jeszcze prokuratura, ani Centralne Biuro Śledcze Policji. Jednocześnie w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl wydawca „Faktów i mitów” przekonuje, że w sprawie tygodnika nie toczy się żadne śledztwo, a prokuratura nie wzywała wcześniej redakcji do wydania dokumentów i dysków.

Roman Kotliński to były duchowny katolicki, były poseł Ruchu Palikota  (później „Twojego Ruchu).

- Funkcjonariusze CBŚP dokonali zatrzymania Romana Kotlińskiego – redaktora naczelnego i wydawcy „Faktów i Mitów”. Przez 11 godzin agenci CBŚP zabierali również i wynosili z naszego budynku kopie dysków redakcyjnych i księgowych oraz m.in. część dokumentów księgowych w wersji papierowej. Przesłuchano także czterech pracowników redakcji. Po sześciu godzinach akcji agent CBŚP przetrząsnął też biurka dziennikarzy, już po ich wyjściu z redakcji. Redakcja objęła tajemnicą dziennikarską większość materiałów wyniesionych z naszego budynku (w tym wszystkie elektroniczne) – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie tygodnika.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Założycielem Fakty i Mity oraz naczelnym był zabójca ks. Popiełuszki UB-ek PIOTROWSKI

pozostaniesz głupkiem na usługach czarnych charakterów tylko wiedza i prawda wyzwala człowieka z ciemnoty i zacofania, a na naukę nigdy za późno
Polska zawsze była przez różnych zaborców i gdy inni czasowo odpuścili to ten który zawsze stał nad wszystkimi nie odpuszcza i gnębi nas dalej i to skutecznie a ty jesteś jednym z tych "obrabowanych" ze zdrowego rozsądku i wiedzy

bzdura

No niestety, jak się wciskało kity jak TVN czy TVP to nie dziw że poszli to szambo sprzątnąć i nikt za takimi nie stanie. A że te media kity wciskały to doskonale sam mogłem ocenić będąc naocznym świadkiem wydarzeń i potem porównując z tym co i jak pokazywały. Pozamiatać i do widzenia - w Berline volksdojczów przyjmą !

Teraz NIE, Newsweek, TVN, Polszmat, Superstacja.
Ziobro wyrżnie was w pień.

Dobre! Przyszlo i na Fiki&Miki!Ciekawym czy Kotlinski bronil sie w tej swojej betonowej willi?

ALE O CO POSZŁO?

Szanowny Panie Contral,
W mojej opinii chodzi o doniesienie przez kodowców i skarżypytę Schetynę donosu o łamanie demokracji w Polsce, do cioci Merkel i wujka Schulza. A przyczyna - przecież to oczywiste, atak na PIS i mamy..zemstę PIS na dziennikarzach, którzy demonstrowali na ulicy pod przewodnictwem, "alimenciarza", "hieny dziennikarskiej" i "konia", który nie tylko mówi, ale i raźnie wierzga zadem i kopytami!

pewnie źle to wydumałeś
w tekscie pisze
przeszukanie i zatrzymanie odbywało się na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi.
czyli to prokuratura apelacyjna dała zlecenie by cos dodatkowo posprawdzać a sprawa mogła się ciągnąć od dawna , latami i ktos dorzucił do sprawy cos dodatkowo zwiazane z Kotlińskim.
wiec co ma tu ta zawierucha cos wspolnego z PIS ?

sluchaj gostek-nie madrz sie i nie TATUSIUJ! OK? nie rozumiem i nie chce rozumiec mniemanologicznego belkotu! Z nami sie tak nie rozmawia! kumasz? KTOS...COS..-JAKIES...-JAkos..czyli- Wypad!
Pan Jakob mily koles. Dba o ciaglosc klasycznej komunikacji. Ja niestety nie jestem taki fajny. A zwlaszcza nie znosze peeselowskich mord i powiatowych prokuratur.

Jak czegoś nie znosisz, to napisz na priva do tego tam herlocka, a tu nie śmieć.

wspaniałe wytłumaczenie ,
jednak mu pomogło ;)

Zmień płytę, ciagle zwroty ta ciocia i wujek.

Szanowny Panie Nuda,
Powtórzę więc jeszcze raz: KOD komitet obrony drani i skarżypyta Schetyna , skarżą się na niesforny polski rząd, do ...cioci Merkel i wujka Schulza.

O te komuchy !!! tak sie rzucaja
oto przeciez slowa wypowiedziane kiedys przez Wl.Gomulke, sekr. KC PZPR: "...”Zaczyna w państwie naszym ponad naszymi głowami wyrastać drugie państwo. Organa bezpieczeństwa robią pewną politykę, do której nikt się nie ma wtrącać (...) Myśmy bowiem gospodarze (...). Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy (...). Władzy nie oddamy dlatego, aby naród polski nie spotkała nowa zguba, jaka mu grozi w wypadku fałszywej linii politycznej, którą próbuje narodowi narzucić reakcja (...). Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych, bez skrupułów. Możecie jeszcze krzyczeć, że leje się krew narodu polskiego, że NKWD rządzi Polską, lecz to nie zawróci nas z drogi...”.

Ciekawe czy czytajac te powyzsze ktos sie moze dopatrzec tu podobienstw z pozniejszymi czy terazniejszymi sposobami postepowania ?

o polskim śladzie w śledztwie w sprawie zamachu na papieża Jana Pawła II

nowe informacje

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7764#.VsNNhPlX_IU

A kto zrobił taką reklame w Faktach?
Dla św. Jan Pawła 2!
Szwaby walczą z naszymi świętymi,
Oni walczyć nie przestali,
Bo z faszyzmu nigdy nie zrezygnowali!

Zacznę od tego że swoi zamykają swoich ale tym razem śledztwo trwa od 2 lat o morderstwo i drugie. Ten poseł od Palikota ma wiele za kołnierzem

Prokuratura a przynajmniej rzecznik powinien tłumaczyć dlaczego zrobili przeszukanie - na jakiej podstawie itd.

cyt.

Według katalogów Instytutu Pamięci Narodowej Roman Kotliński został zarejestrowany w styczniu 1987 roku przez wydział IV SB we Włocławku w kategorii "Teczka Ewidencji Operacyjnej na Księdza". Objęty został zainteresowaniem operacyjnym SB jako alumn Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. 24 kwietnia 1989 r. miał być zarejestrowany w sekcji "C" Wydziału Zabezpieczenia Operacyjnego przez wydział IV pod numerem 8969 w kategorii "kandydat na TW". 27 kwietnia 1989 r. miał zostać pozyskany i 28 kwietnia przerejestrowany na TW pod pseudonimem "Janusz", do Sprawy Obiektowej krypt. "Uczelnia". Celem pozyskania Kotlińskiego była "operacyjna kontrola środowiska tutejszego seminarium duchownego, rozeznawanie planów.....

a tu by przypomnieć w 2013:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/klopoty-posla-prokuratura-bada-szantaz-i-podzeganie-do-zabojstwa,312175.html

Dobry trop. Nie mogę dużo pisać, ale jest kilka poważnych spraw.

ciekawy życiorys tego jegomościa
a gdzie powołanie ? , gdzie ? , jak mozna tak szybko zmienic swoje sumienie .. prysło jak bańka mydlana ?
gdzie patriotyzm że dał sie zarejestrować jako kontakt w SB ?
miał byc księdzem a uwikłał sie w brzydkie sprawy z nieciekawymi ludźmi

W Polsacie i TVN też powinna być taka akcja

Patrząc na skalę reklam i ogłoszeń, trudno się dziwić. Według informacji Ministerstwa Skarbu Państwa, które odpowiadało na pytanie posła Andrzeja Maciejewskiego (Kukiz’15), spółki skarbu państwa wydały na reklamę prawie 360 mln zł. Najwięcej zarobiła TVP – 35 284 518,95 zł. O miliony wzbogaciły się również TVN (ponad 21 mln zł), Polsat (10 mln zł), Grupa RMF (ponad 10 mln zł), Onet (ponad 9 mln zł), Radio Zet i Polska Press (po ponad 6 mln zł). Bardzo dużo pieniędzy otrzymała również Grupa Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”. Zgarnęła od państwowych spółek ponad 17 mln zł. Jak się okazuje, „GW” potrafiła wziąć nawet 120 tys. zł za publikację jednego artykułu. Tyle kosztował artykuł dotyczący cyfryzacji.

CBŚ powinno też dane sprawdzić, Skarb Państwa zadłużony a niektórzy mają intratne propozycje już do akcji CBŚ,CBA,ABW, samorządy nie mają środków a lokalni nakładają haracz które karzą płacić. Na poziomie powiatów tworzą się mafijne powiązania. Stop lokalnym układom o korzeniach ZSL. Zostały samorządy do odzyskania bo tu ludzie nie widzą zmian.

http://vod.gazetapolska.pl/12469-jerzy-targalski-w-chicago

A to nie chodzi o te 1,8 mln pożyczki sprzed paru lat?
http://www.expressilustrowany.pl/artykul/903595,posel-kotlinski-udzielil-18-miliona-zl-pozyczki-mial-byc-zysk-jest-strata,id,t.html

Publikujcie gdzie się da
http://vod.gazetapolska.pl/12469-jerzy-targalski-w-chicago

Akcje CBŚ,CBA muszą być kontynuowane, w Polsce powiatowej rządzą niebezpieczni ludzie, mający w rękach wszystko

W najnowszym wydaniu "Fakty i mity" tłustym drukiem nagłówek specjalny:

"PiS otwiera nowy sezon polowań lustracyjnych. Na pierwszy ogień pójdą żołnierze, współpracownicy i pracownicy wojskowych służb specjalnych z okresu PRL. Selekcją kandydatów do odstrzału zajmuje się znany łowca Antoni Macierewicz".

Widzę że dużo osób pisze o "ubeckiej prowokacji" wyrażając w ten sposób pewien dysonans POznawczy. To dobry prognostyk.

Niech wreszcie w tym kraju zapanuje wolność słowa, której nigdy nie było od 1989 roku. Od dbania o dobre samopoczucie "wrażliwych" i "urażonych" POwinny być sądy cywilne a nie prokurator i "służby" wchodzące do redakcji o 6 rano i zabierające komputery redaktorom, których macierzystym PiSmom czy POrtalom akurat nie jest po drodze z aktualną władzą.

Mam nadzieję że szanowna Redakcja "Słowa Niezależnego" podejdzie do tej sprawy rozsądnie i obiektywnie. Byłam przeciwna szturmowi bezpieki na redakcję "Wprost" tak samo jak teraz jestem przeciwna napadowi na redakcję "Faktów i Mitów".

Precz z paragrafami 135,196 i 212 KK!

przestań pieprzyć głupi trollu (znamy cię) - "Fakty i Mity" to brukowiec który od lat obraża uczucia religijne wierzących, brukowiec szkalujący chrześcijaństwo i KK - dawno powinno się zaorać ten brukowiec palikociarni....

do anonima,
A może anonim mógłby się przedstawić, najlepiej atakować anonimowo, stara prawda. Pani Joasia, ma rację, w obecnej sytuacji kiedy skarżypyty z komitetu obrony drani, KOD, donoszą cioci Merkel i wujkowi Schulzowi o każdym "ataku" na zagrożoną polską demokrację, każdy atak na media w Polsce jest totalną głupotą. A szczególnie atak na "Fakty i Mity" ze strony obecnego rządu, to byłaby już beznadziejna głupota. Ale Pan minister Błaszczak, otrzymał prezent od prowokatorów, natychmiast na zbity pysk powinien wyrzucić zleceniodawcą z policyjnego CBŚ, a Pan minister Zbigniew Ziobro powinien to samo zrobić z prokuratorem. A Panu doradzam, zapoznanie się z "podpaleniem Reichstagu", oraz atakiem na radiostację gliwicką przed wybuchem II wojny światowej, a wtedy zrozumie Pan jak skutkuje prowokacja i w czyim jest interesie.

historii nie muszę się uczyć bo znam ją doskonale - natomiast co do tego brukowca : ile jeszcze czasu ma upłynąć by wreszcie nie szkalowano nas na każdym kroku ?.... prowokacja prowokacją, ale najwyższy czas by takie brukowce Jak MiF czy GW nareszcie zniknęły z polskiej przestrzeni publicznej.....

Nikt Ci nie każe kupować i czytać tego paskudnego zaplutego brukowca. Na tym POlega wolność słowa i tolerancja. Prawdziwa, bezprzymiotnikowa Tolerujesz osoby i idee które są sprzeczne z Twoimi ideami. Tolerować osoby o poglądach takich jak nasze jest łatwo, w przeciwną stronę trudniej. Ale można się tego nauczyć.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl