niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Beata Szydło: Drodzy Przyjaciele Polski, nie pouczajcie nas!

Dodano: 14.02.2016 [22:58]
Beata Szydło: Drodzy Przyjaciele Polski, nie pouczajcie nas!  - niezalezna.pl
foto: premier.gov.pl
Trzech amerykańskich senatorów zaniepokoiło się sytuacją w Polsce. „Wzywamy Pani rząd, żeby potwierdził wierność podstawowym zasadom OBWE i UE, włączając w to poszanowanie dla demokracji, praw człowieka i rządów prawa” - napisali do premier Beaty Szydło. Panowie doczekali się szybkiej odpowiedzi.

„Reprezentujemy ponadpartyjną grupę senatorów, którzy są przyjaciółmi Polski i którzy mają bliskie relacje z amerykańską Polonią. Piszemy do Pani, by wyrazić nasze zaniepokojenie ostatnimi działaniami podjętymi przez polski rząd, które zagrażają niezależności mediów publicznych a także Trybunału Konstytucyjnego. Podważają też rolę Polski jako wzoru demokracji dla innych krajów w regionie, które wciąż przechodzą proces trudnej transformacji. Wzywamy Pani rząd do respektowania podstawowych zasad Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Unii Europejskiej, w tym szacunku dla demokracji, praw człowieka i rządów prawa, które uczyniły Polskę silnym członkiem demokratycznej wspólnoty i mocnym sojusznikiem USA w samym sercu Europy Środkowej” - napisali Benjamin L. Cardin, Richard J. Durbin oraz John McCain.

Na list odpowiedziała premier Beata Szydło.

Drodzy Przyjaciele Polski, Państwa troska o sprawy Polski jest ważna i cenna. Jednak zainteresowanie i dobra wola amerykańskich polityków nie może przekształcić się w pouczanie i narzucanie działań dotyczących wewnętrznych spraw mojej Ojczyzny

– podkreśliła premier.

Odniosła się też do zarzutów dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

Trudno mi sobie wyobrazić, aby politycy z innych krajów, usiłowali dziś włączać się, czy interweniować w tej sprawie. Sytuacja w której zagraniczni politycy próbowaliby pouczać Amerykanów o ich Konstytucji, czy narzucać im swoją wizję rozwiązania wewnętrznego, amerykańskiego sporu politycznego, byłaby dla mnie czymś niezrozumiałym i nieodpowiednim

- stwierdziła.

Chcemy, by szanowano nasze suwerenne decyzje 

- dodała Beata Szydło.

Chcę wyjaśnić zaistniałe nieporozumienie i przybliżyć Państwu fakty dotyczące działań mojego rządu. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, na którego czele stoję, wprowadza zmiany oczekiwane i popierane przez miliony Polaków, którzy na jesieni dali nam mandat do rządzenia

- wyjaśniła premier.

Podkreślała, że żadne z działań jej rządu nie naruszają zasad demokratycznego państwa prawa i zmierzają do naprawy sytuacji, do której doprowadziły poprzednie rządy. Zaznaczyła przy tym, że wprowadzane zmiany „mogą nie podobać się oponentom politycznym”, co jest naturalne w demokratycznym państwie.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przyjaźń z USA jest dęta, jedynym prawdziwym amerykańskim przyjacielem Polski, który wraz ze Świętym Papierzem Janem II uratował Polskę i świat przed ruską katastroficzną wojną był Ronald Regan !!!

Papież Jan Paweł II. Na litość Boską, nie mylcie się w takich sprawach, ludzie!!!

Tyle razy nas pouczano,
Tyle razy rozbierano,
Niemcy russcy,austryjacy,
Komuniści i faszyści,
A my walczyli!
Komunistów rozgromili,
Wreszcie sami wybrali,
Bo my głosowali!
Więc odczepcie się drodzy rajcy!
My wolność wybieramy sami!

Na takiego PREMIERA warto było zaczekać. Choć ostatnie 8 lat trwało bardzo długo.

Nie wiem po raz który PANI PREMIER POKAZUJE KLASĘ I GODNOŚĆ NASZEGO NARODU. Ogromne dzięki za wszelkie -PANI działania . Oby dobry Bóg dal Pani dużo siły i zdrowia, bo determinacje w działaniu widzimy wszyscy. TAK TRZYMAĆ. Od czasów powojennych NIE BYŁO JESZCZE TAKIEGO RZĄDU, który by tak ciężko pracował w tak trudnych warunkach. Chylę przed Państwem czoło i podziwiam ZA SZYBKOŚĆ REALIZACJI PROGRAMOWYCH. TEN RZĄD JEST NADZIEJA NA LEPSZE JUTRO. JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA PÓKI SĄ TACY LUDZIE.

Prawdziwy Jankes by tego nie zrobił, to widocznie lewacy, ze stajni typu Schulz, Leiba, Mosiek itp.

..Szanowna Pani Premier,obok Pana Prezydenta jest Pani Osobą przysparzającą Polsce powody do dumy,wreszcie po 8-iu latach.Dziękujemy.

Brawo Pani PREMIER!

Jestem z PANI BAAAAAArdzo dumna, juz mysle o
powrocie do OJCZYZNY, do POLSKI!

Jeżeli USA podejmują globalne decyzje w oparciu o taki poziom rozeznania jaki reprezentują ci trzej senatorowie w sprawie sytuacji w Polsce, to znaczy, że CIA opanowali idioci. Mam jednak nadzieję, że to nie CIA straciła rozum tylko trzej senatorowie opętani Polityczną POprawnością sprytnie im suflowaną przez Komitet Obrony Darmozjadów i innych POpaprańców z Polski. Szczególnie dziwić może obecność w tym niepoważnym gronie byłego generała senatora J. McCain'a. Jeżeli posyłał do walki podległych sobie żołnierzy na podstawie "równie wnikliwego rozpoznania sytuacji", top musi mieć na sumieniu życie wielu Amerykanów.

Brawo Pani Premier! Oby tak dalej!

A ja tym panom proponuję pocałować się w dupę.Czyżby żona Sikorskiego,Żydówka,poruszyła temat w synagodze i obgadała jak
Polsce dokopać.Widać wyraźnie jak lobby żydowskie uaktywnia się.

A czy 3 senatorów USA nie niepokoi to, że Polacy muszą skamlać o wizy, aby pojechać do ich kraju?

Brawo Pani Premier!!! Jest Pani THEBESTCIARA!!! High FIVE!

Mamy szansę na dalsze zbliżenie z USA. Pierwsze co należy ustalić, to rządowa asekuracja polonijnych inwestorów - jak gwarancje naszego rządu na eksport do Rosji w II poł. lat 90-tych. Po drugie, ochrona naszego rynku przed spekulacją( jak Marcinkiewicz kontra ABW) .

Drodzy amerykańscy senatorowie , możecie pocałować nas Polaków w pupę a Panią Premier w broszkę co najwyżej . Tyko dlatego że mamy taki rząd przetrwamy jako naród w lewackiej Europie . Martwcie się o stan demokracji w Niemczech , bo zaraz zrobi się wiosna i jurne pastuchy z IQ na poziomie niedorozwoju umysłowego będą ubogacać kulturowo Niemki a niemiecki rząd będzie to tuszował . Angela skundliła niemiecki naród to jest przykre i niedemokratyczne bo się nawet nie spytała obywateli czy tego chca .

Moim zdaniem wystarczyła jednozdaniowa odpowiedź w formie pytania:- "Panowie Senatorzy!.Który kraj na Bliskim Wschodzie dysponuje bronią jądrową"?Klasyczny szach i mat!Gwarantuję,że żaden polityk amerykański łącznie z Prezydentem USA więcej japy nie otworzy!!!!

Pan John McCain jest z lewego skrzydła Republikanów jak pamiętam. O aborcji, in vitro tez jakoś nie protestuje. To taki "nowoczesny" zapominalski. Kolega Anne Appelbaum i Sikorskiego Z Radka?

Watpie, ze ktorys z tych cymbalow podpuszczonych przez apfelbaum wie choc w przyblizeniu, gdzie lezy Polska. Osmieszaja sie i robia z siebie blaznow bedac marionetka jakiejs bitch, ktora ma na nich pewnie haki (robila im łaskę?). Oni sa przyjaciolmi Polski a ja jestem chinskim mandarynem.

Super Pani Premier. Nie popełniła Pani żadnego politycznego błędu. Jestem z Pani dumna.
Brawo PIS brawo Rząd pod Pani przewodnictwem.

To są działania Sikorskiego i Applebaum, 'naszych' rodaków. Applebaum podrzuca teksty amerykańskim dziennikarzom szkalujace Polakę i Polaków, ale to już każdy Polak wie....

charaktery NIEZLOMNE

Jątrzy i mataczy Sikorek vel Sikorski z pomocą swojej żydowskiej żony.... Zawsze tak działali swołocze i nic się dziś nie zmieniło.

PO i KODziarze POlecieli na skarge az do USA Buraki !!!!

Gdzie byłeś jak pani minister Fotyga zawoziła w 2010 roku "list otwarty" ze skargą skierowaną do kongresmenów USA?

A może przypomnisz ten list?? wielu zapomniało ....

DO JACKA ŻAKOWSKIEGO NAPISAŁEM....CZY DOBRZE ?
"Durniu.... silisz się na POpulizm i komunały a jak coś powiesz to brzmi jak pierdnięcie spod kołdry Lenina...

Demokratyczny Polski Rzad jest najlepszy na swiecie,czy ktos ma jeszcze watpliwosci-Polska jasnieje,skoro wzbudza tak ogromne zainteresowanie,widac ze( zwolennicy 8-letnich rzadow nadal dbaja o reprezentowanie naszej Ojczyzny tez za Oceanem,coz za nowosc dziwnej pseudoaktywnosci)?,ktora swiadczy,jak zmarnowany czas dla polskiego spoleczenstwa i naszego kraju trwal 8-lat i dluzej.Ciesze sie ogromnie iz miliony Polakow rozumie te kwestie,to jest dowod iz (ciemnej masy) jest coraz mniej i to jest pomyslnosc Polska,szanujmy swoja demokracje i tozsamosc narodowa,wspierajac najlepszy Rzad Polski i Polakow.W gore serca,uczciwi i szlachetni Rodacy.Pragnela- bym bardzo aby doczekac w swoim zyciu powrotu do kraju wszystkich kochajacych nasza Ojczyzne,pod warunkiem iz obecna wladza bedzie wiecznie piastowala najwyzsze stanowiska panstwowe,poniewaz jest to najbezpieczniejszy wariant dla losu kraju i losu spoleczenstwaRP.Dziekujemy Pani Premier,Panu Prezydentowi!

Siła i autorytet państwa nie jest zależny od tego, że będziemy odgryzać się, pisać noty, wyjaśnienia, sprostowania na wszystkie uwagi, krytyki, karykatury jakie na nas spadają. To świadczy tylko o naszej małostkowości, ksenofobi, wybujałym ego, prowincjonalizmie, frustracji i braku umiejętności prowadzenia polityki międzynarodowej. Siła i autorytet państwa to codzienna, mądra polityka, to silna i stabilna gospodarka, to demokracja - prawdziwa demokracja, a nie gadanina o demokracji i co najistotniejsze to stabilne, przewidywalne i na odpowiednim poziomie życie obywateli.

Jestem dumna z wypowiedzi Pani premier Szydło. W końcu mamy polityków, którzy dbają o "nasze tyłki" za przeproszeniem. Przez to, że mieliśmy łajdaków na stanowiskach przez ostatnie lata to teraz wszyscy myślą, że dalej mogą nam bezkarnie dyktować swoje warunki , a my będziemy im się podkładać. Skończyło się! W końcu!! A ta propaganda, która jest wszechobecna w telewizji jest już bardzo żałosna. Niech przestaną się wtrącać w nasze sprawy, w sprawy Polaków. Zaczął się czas, w którym nie możecie już cyckać nas z pieniędzy i innych dobrodziejstw. Skończyło się. Zachęcam do polityki własnego kraju, a nasz zostawić w spokoju nam.

Do jasnej cholery, dlaczego pytanie do atakujacych o to jakim cudem ich nie obchodzily i nie obchodza oszustwa, dzialanie wbrew Konstytucji i moralnosci przez lataprzez poprzednie szczury zostaje bez echa? nikt , ale to nikt nie odpowiada na to pytanie tylko czepiaja sie tego co jest teraz! Jedna wielka klika.Nalezy podpisac przez narod jakas petycje do wszystkich by sie gonili.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl