niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

​Wizyta trzymana w tajemnicy. Przedstawicielka amerykańskiej dyplomacji przyleciała do Polski

Dodano: 11.02.2016 [23:10]
​Wizyta trzymana w tajemnicy. Przedstawicielka amerykańskiej dyplomacji przyleciała do Polski - niezalezna.pl
foto: msz.gov.pl
Z wizytą do Polski przybyła szefowa biura ds. Europy i Euroazji w Departamencie Stanu USA Victoria Nuland. Do ostatniej chwili jej przyjazd był owiany tajemnicą. Amerykańscy dyplomaci w Warszawie odmawiali komentarzy w tej sprawie. Są to kolejny rozmowy Nuland, do których doszło w ostatnim czasie w Europie. W połowie stycznia br. amerykańska dyplomatka niezapowiedzianie spotkała się w Kaliningradzie z Władisławem Surkowem, człowiekiem Kremla, oskarżanym o inspirowanie wojny na wschodzie Ukrainy.

Oficjalne wiadomo, że Nuland spotkała się dziś z prezydenckim ministrem Krzysztofem Szczerskim oraz z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim.

Ze Szczerskim Nuland rozmawiała o decyzjach ministrów obrony państw NATO ws. wschodniej flanki i deklaracjach USA o wzmocnieniu obecności wojskowej w Europie.

Z kolei z Waszczykowskim Amerykanka omówiła aktualne wyzwania dla bezpieczeństwa euro-atlantyckiego, współpracy polsko-amerykańskiej i przygotowaniach do szczytu NATO w Warszawie. „W trakcie rozmowy omówiono także rezultaty spotkania ministrów obrony narodowej Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli oraz stan implementacji postanowień szczytu NATO w Newport. Dyskusja poświęcona była także perspektywom rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. W przyszłym tygodniu minister Witold Waszczykowski, podczas wizyty w Waszyngtonie, spotka się z sekretarzem stanu Johnem Kerrym” - poinformowała służba prasowa MSZ. Szef polskiej dyplomacji zamierza rozmawiać z amerykańskim odpowiednikiem także o sprawie katastrofy smoleńskiej i kwestii zniesienia wiz dla Polaków.


fot. Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl


fot. msz.gov.pl

Nulad ma udać się z Warszawy na rozpoczynającą się w piątek 52. Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa, podczas której zapadają najważniejsze decyzje dotyczące kształtu międzynarodowej polityki bezpieczeństwa.

Do ostatniej chwili przyjazd Nuland do Warszawy był owiany tajemnicą. Oficjalne informacji o nim pojawiły się dopiero na dzień przed jej przylotem do Polski.

Nie jest to jedyna w ostatnim czasie wizyta Nuland w Europie, o której media informowały skąpo. Do poprzedniej doszło w połowie stycznia tego roku. Wówczas dyplomatka spotkała się w obwodzie kaliningradzkim z Władisławem Surkowem. Ten kremlowski urzędnik jest uznawany za inspiratora oraz twórcę strategii wojny na Ukrainie. Obie strony do ostatniej chwili zaprzeczały, aby do spotkania miało dojść. Już po nim wydano jedynie suche oficjalne oświadczenie, że rozmowy miały miejsce, a rozmawiano o „kompromisach w celu realizacji porozumień mińskich”, czyli zakończenia wojny na Ukrainie. Jak donosiła kaliningradzka prasa, Nuland przyjechała wówczas do Kaliningradu z Litwy.

Więcej na temat wzmocnienia wschodniej flaki NATO oraz 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w piątkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Coś jeszcze jest trzymane w tajemnicy przez „wolne media”, przynajmniej jak na razie . Będziemy walczyć przeciwko Asadowi : https://wirtualnapolonia.com/2...

Jeśli tak będzie, to może się dla nas bardzo źle skończyć. Francja podjęła działania zbrojne przeciwko ISIS i zapłaciła za to zamachami w Paryżu. Jeśli też tak zrobimy może dojść do zamachów w Warszawie. Chcemy żeby zwykli Polacy stracili życie? Oby to nie była prawda. Poza tym gdyby działania zbrojne miały zostać podjęte, to powinna się odbyć na ten temat debata w Sejmie. Powinniśmy jako społeczeństwo o takich rzeczach wiedzieć. Nie można takich decyzji podejmować po kryjomu.

Na tej stronie jak sie poda zrodlo prawdy to co mowi Paul Craig Roberts .US Assistenant of the Treasery for Ekonomic Policy - to ta informacja znika . Wyglada na to ze internat tak jak znaczek pocztowy jest wrogiem komunizmu .

Pani Nuland dla polski to nic dobrego.Takie wizyty znowu akies
nowe wojny .

Przywiozła zaproszenie nie do odrzucenia do wojny w Syrii.

Kiedy wczoraj pisaliśmy o amerykańskich specach KOD-u i o groźbie Majdanu w Warszawie, okazało się, że Warszawę odwiedziła właśnie matka chrzestna Majdanu, Victoria Nuland, i spotkała się z demonstracyjnie akurat z wrogami Polski (zdjęcie).

Nie chcemy straszyć czytelników, ale obserwujemy znaki, a te nie są dobre.

Tylko co napisaliśmy wczoraj o amerykańskich doradcach KOD-u ds. rozruchów ulicznych (określonych ładnie jako "nonviolent conflict") a tu właśnie okazało się, że Warszawę odwiedziła akurat wczoraj amerykańska asystent sekretarza stanu pani Victoria Nuland, która spotkała się nie tylko z ministrem Waszczykowskim ale także z Ryszardem Petru, którego jak wiemy zagraniczne siły wpływu wystrugały z banana na "lidera polskiej opozycji".

Według Wyborczej, Petru powiedział pani Nuland, że (cytat) "w Polsce mamy do czynienia z osłabieniem demokracji, bo TK został sparaliżowany, partia rządząca zrobiła skok na media publiczne, a na dodatek wchodzi w życie ustawa inwigilacyjna":

wyborcza.pl/1,75478,19615358,amerykanie-sonduja-polske-przed-przylotem-obamy-do-warszawy.html#BoxGWImg

A pani Nuland jest akurat znaną specjalistką od wzmacniania demokracji.

Podczas oddolnego spontanicznego obywatelskiego Majdanu na Ukrainie pani Nuland chodziła po ulicach Kijowa i rozdawała obywatelskim bohaterom ciasteczka (zdjęcie poniżej). A kiedy Majdan został już załatwiony, spotkała się w Odessie ze złodziejem oligarchą Ihorem Kolomoyskim (zdjęcie poniżej), podejrzewanym o danie rozkazu spalenia żywcem ponad stu osób w Domu Związków Zawodowych w Odessie, 2 maja 2014 roku.

Wczoraj w Warszawie pani Nuland odwiedziła biura lobbysty amerykańskich firm zbrojeniowych CEPA, kierowanego w Polsce przez byłego podwładnego Radka z MSZ, Marcina Zaborowskiego, w którym pracują także Anne Applebaum i przyjaciel rodziny Sikorskich, Edward Lucas. CEPA jest agresywna wobec demokratycznie wybranych polskich władz:

monsieurb.neon24.pl/post/126279,cepa-wszczyna-wojne

Publiczna manifestacja poparcia ludzi z CEPA przez panią Nuland nie wróży nic dobrego. Wzrastają niestety szanse na wybuch "oddolnego spontanicznego obywatelskiego ruchu" czyli Majdanu 2.0 na wiosnę w Warszawie. Parafrazując słowa pewnego męża stanu: "PiS, ile dywizji" ? Całość ze zdjęciami tu: http://monsieurb.neon24.pl/pos...

Wyraz twarzy żydówki i pozycja Szczerskiego mówią wszystko. Na kolanach nic nie załatwicie.

A co ta baba tu robi. Przecież to ta,ktora w Kijowie powiedziała "pieprzyć Unię Europejską"

Nowy look made in USA na Polskę i okolicę daje efekty
można nawet powiedzieć efekciarski efekt..
Taka Merkel ..to nawet pojechała do Turcji drugi koniec gazrury podpatrzeć jak jej bombami emigrantów produkuje.
via; bombardowania Rosji przy granicy z Turcją.
Przedtem Merkel nie była taka wrażliwa na urok wybuchających bomb..Relacje z Polską ..też- jakby Merkel zaczęła postrzegać "inaczej". Mniej "z glana" czytaj z buciora nas traktują.
Prawda jest taka ..my bez Niemców poradzimy sobie Niemcy bez nas - gorzej. powinniśmy rozmawiać , wspólnie uzgadniać..
ale bez nakładania sobie kagańca na głowę. A ze Niemcy będą proponować swoją rzekomą wyższość -to pewne.My za was pokierujemy ..my NIEMCE to zrobimy za was..my mamy to i owo..niech ONI sobie mają..Urodzić za nas nikt się nie może!!!! Odmówić im, bez ich zrażania -to cała sztuka , której musimy się nauczyć . Idźmy drogą projektu wielka Polska..

Victoria Nuland, to kobieta zajmująca sie sprawami raczej męskimi, to może wydawać sie pokraczne. Natomiast, jako się rzekło "dyplomatka" nie prezentuje tej rangi aby rozmawiać na sprawy ważne z szefem polskiego MSZ-tu, jak i Pierwszym ministrem po Prezydencie, Panem Szczerskim. Taka role zawsze może pełnić Ambasador USA - to zmienia całkowicie rangę bo to oficjalnie i prawdziwy Dyplomata. Nie przywiązywałbym dużej wagi do takich metod, jedynie tylko to, że jest to lekceważeniem Polskiej Racji Stanu.

Mam wrazenie, ze polscy politycy nie potrafia negocjowac z Amerykanami. Jezeli rzad USA potrzebuje polskiej pomocy w charakterze zagonczyka do dzialan operacyjnych przeciwko gangowi na Kremlu, to generalnie mozna sie na to zgodzic, wszak nie za darmo. Jako panstwo frontowe musimy postawic warunek taki sam, jak postawil Izrael: 4 mld dolarow bezzwrotnej pozyczki wojskowej rocznie na przezbrojenie Wojska Polskiego.

A obiecani cacanki w rodzaju: przyslemy wam brygade pancerna (ale tylko jedna), albo umiescimy u was przestarzaly sprzet do cwiczen wojskowych nalezy wlozyc miedzy bajki. Rzeczywistosc jest twarda i trzeba tez twardo negocjowac. A w razie potrzeby zagrozic nawet naglym zaprzyjaznieniem sie z Putinem przeciwko Ukrainie (bo taka wlasnie jest polityka, ze nie zna pojecia lojalnosci i przyjazni, a partnerow sie zmienia w zaleznosci od potrzeb).

Ależ droga Chrystianko - to nie sa Amerykanie tylko Żydzi.
Im zależy tylko na forsie i władzy, po to pewnie tu przyjechała ta baba z pogadą w oczach. Wszak uważają, że jesteśmy im winni 65 miliardów dolarów i gotowi to odebrać nawet w naturze, oczywiście po naszym trupie jak już większość z nas wytłuką Ruskimi łapskami, po to nas ciągle szczują. Cytując Grzegorza Brauna: "Polska to działka nr 1 u Pana Boga" i dlatego wszystkim dokoła tak bardzo przeszkadzamy, a Żydzi oprócz swoich urojonych roszczeń chcieliby jeszcze mieć gdzie zwiać z Izraela gdyby pętla na Bliskim Wschodzie zaczęła się za bardzo zacieśniać im na szyi. Nie idźmy na żadną wojnę!

Państwo dyskutanci - o co tu kruszyć kopie - dyplomatą jest p. Waszczykowski nie Szczerski.

Prawda jest taka, że jesli na szczycie Nato Polska nie dostanie czegoś, oraz widoków na to, ze w przyszlości dostanie jeszcze więcej, powinna zacząć fikac amerykanom. Mam nadzieję, ze pis to rozumie, nie da się zbyc obiecankami cacankami, bo w przeciwnym razie jestesmy wystawieni jako mięso armatnie. Polska jako usluzny wasal Stanów bez mozliwości obronnych, to jest duzo gorsza sytuacja niz polityka taka jaka prowadzi Orban. I nie ma tu nic do rzeczy ze Rosja zawsze będzie czychac na Polskę. jeśli Rosja ma nas zająć, to juz lepiej bez walki niz z walką z Polamami uzbrojonymi w slowa. Ktoś to preferuje dziala wbrew wlasnemu narodowi, zeby nie napisac ostrzej.

Skutkiem likwidacji polskiej inteligencji przez Niemców i Żydosowietów,w Polsce rozmnożyła się prostacka hołota,która nie nie potrafi myśleć i dyskutować,kieruje się emocjami,co widać nawet na tym portalu.Obrzucanie się ordynarnymi inwektywami jest dowodem na to.Oczywiście jest to sterowane.Divide et impera-dziel i rządż.Trzeba ustawicznie skłócać Polaków,to się dzieje od kilku wieków.Mistrzami w tym są:Niemcy,Ruscy,Żydzi.A my Polacy(niektórzy),dajemy się nabierać.PS.Prośba do Admina-nie dopuszczajcie ordynarnych,prostackich wpisów.

Victoria Nuland urodziła się w rodzinie żydowskiej. Jej rodzicami byli Sherwin B. Nuland i Rhona McKhann. Jako dyplomatka Nuland pracowała m.in. na placówkach w Chinach (Guangzhou) i Rosji (Moskwa). Pomagała organizować nową ambasadę Stanów Zjednoczonych w Ułan Bator.

Od 2005 do 2008 roku była stałym przedstawicielem USA przy NATO. W lecie 2011 roku została mianowana rzecznikiem prasowym Departamentu Stanu, a 18 września 2013 roku otrzymała stanowisko asystenta sekretarza stanu (Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs). Jest odpowiedzialna za stosunki z 50 krajami Europy i Eurazji oraz z NATO, Unią Europejską i OBWE.

Nuland jest mężatką. Jej mężem jest historyk Robert Kagan. Mają dwoje dzieci. Nuland włada francuskim i rosyjskim.

No i wiadomo teraz skąd ta pogarda, a wręcz nienawiść w oczach;) Niszczono nas przez ostatnie stulecia za to, że pozostaliśmy wierni wierze katolickiej. Teraz przysyłają swoją chazarską agentkę żeby wywróciła nasz kraj do góry nogami, a Szczerski siedzi jak potulny uczniak, podczas gdy to babsko rozsiadło się jak kwoka na jajach. Sam sposób bycia tej baby wskazuje za kogo nas mają - wiernego psa, którego można kopać, a on nie ugryzie i będzie prosił o jeszcze.
Plan jest taki żeby nas wszystkich wymordować, żeby mogli mieć bezpieczne miejsce do którego w razie zagrożenia mogliby zwiać z Palestyny.

Wzmożone działania dyplomatyczne wieńczone "porozumieniami". To stare, jak świat a nowe, to techniki samozagłady.

Wychowanie prosto z dzikiego zachodu ,na tym szezlongu rozwalona jak krowa i to pogardliwe spojrzenie na pana Szczerskiego.

Nic dziwnego, kiedy patrzy się oczami rozbuchanego cielaka wyhodowanego na dzikim wschodzie. (Drzewiecki)?

Pewnie Szczerski był za mało spolegliwy. Nie ma co się łudzić ona tu nie przyjechała rozmawiać tylko wydawać polecenia.

Ćpuny z wypieronetu u nas????

Widać, że po kontaktach z przedstawicielami Kremla jak i Ukrainy i Polski, Amerykanie grają na dwa fronty. Liczy się tylko ich interes a "sojusznicy" i "przyjaciele" to zwyczajna sloganeria.

A czy kiedykolwiek dla USA my się liczyliśmy? Jak było podczas II WŚ? Sprzedali nas w Teheranie ruskom. Teraz jak się dogadają z nimi to też nas im oddadzą. Pozostaje mieć nadzieję, że wybory wygra ktoś z republikanów najlepiej Cruz, bo trump to oszłom, do tego jego córka wyszła za Żyda i przeszła na judaizm.

Widzę , że wszyscy prawidłowo odczytujemy co można sądzić i czego oczekiwać po wyglądzie człowieka. Mnie też , gdy spojrzałam tylko na zdjęcie od razu wydała się ta Pani niezbyt przychylna Polsce. Mało jest polityków , którzy do kamery nie ukrywają swojej antypatii. Przeważnie próbują grać uśmiechem. Ta kobieta sprawia wrażenie olewające to spotkanie.

Nie zastanawiać się co dana poza znaczy; niekoniecznie to co widać. Tylko robić swoje. A te wpisy odnośnie miny i pozy są
z pogranicza paranoi a nawet paranoi.

Czy został podjęty temat roszczeń żydowskich?

Śmiem przypuszczać,że to jest zasadniczy cel tej wizyty.

Pierwsze zdjecie pokazuje pieknie relacje pomiedzy rozmowicami. Mowa ciala nie klamie! Panowie i Panie z polskiej dyplomacji, prosze zainwestowac w solidny trening interpersonalny. Taka inwestycja naprawde sie oplaca!

przybyła z dokumentacją smoleńską czy bez?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl