Za Tuska i Kopacz nie do pomyślenia. Urzędnik poniósł konsekwencje!

Mark Csabai/freeimages.com

Czegoś takiego próżno było oczekiwać w czasach rządów PO-PSL. Ministerstwo zdrowia nie tylko przyznaje się do błędu w sprawie zmian zasad refundacji leku dla osób po przeszczepach, ale błąd naprawia i zwalnia ze stanowiska odpowiedzialnego urzędnika.

Brak w aptekach środka o nazwie Taliximun, przy jednoczesnym braku refundacji dla jego zamienników przeraziła pacjentów po przeszczepach i ich rodziny, przede wszystkim rodziców dzieci, dla ratowania których konieczny był przeszczep. Na Ministerstwo Zdrowia spadła krytyka. Nic dziwnego - zamiast 3 złotych i 20 groszy za leki trzeba by było zapłacić kwoty kilkuset lub nawet ponad tysiąca złotych.

Na szczęście, jak poinformował na antenie RMF FM wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda, błąd został naprawiony - zamienniki Taliximunu będą dostępne w cenie 3 złotych 20 groszy. A wobec urzędnika odpowiedzialnego za zamieszanie i stres chorych i ich rodzin wyciągnięte zostały konsekwencje.

Pytanie brzmi, czy urzędnik, który podpisywał decyzję refundacyjną dla leku, zapewnił odpowiednią podaż tego leku i czy przewidział, że pacjenci mogą mieć kłopoty, gdy lek skończy się na rynku. W mojej ocenie ten urzędnik nie wypełnił wszystkich kwestii jak należy. Ten urzędnik już nie pracuje w Departamencie Polityki Lekowej. Sprawa jest rozwojowa

- powiedział wiceminister w RMF FM.

Jak zapewnił, pacjenci mogą spać spokojnie.

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Celny komentarz ministra do Rady Krajowej PO. „Przyjechali, ponarzekali i pojechali”

/ Zrzut ekranu z TVP Info

– Można to streścić w trzech słowach: przyjechali, ponarzekali i pojechali. Radosław Sikorski upewnił nas w tym, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego – mówił w programie "Gość Wiadomości" TVP minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, odnosząc się do dzisiejszej Rady Krajowej PO.

Jestem przekonany, że inwestycje na drogach na drogach i kolei będą prowadzone na podobnym poziomie. Dzisiaj dzięki unijnym pieniądzom nie będziemy mieli takiej sytuacji jak na autostradzie A2, gdzie przejazd kosztuje krocie – powiedział minister Adamczyk, odnosząc się do kwestii przyszłego budżetu unijnego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Firma założona przez Kulczyka pod lupą prokuratury. Jest śledztwo ws. autostrady A2

Odnosząc się do dzisiejszej Rady Krajowej PO i ewentualnego powrotu Radosława Sikorskiego do polityki minister ocenił, że "dzisiaj Radosław Sikorki spotkał się ze swoimi kolegami".

Można to streścić w trzech słowach: przyjechali, ponarzekali i pojechali. Radosław Sikorski upewnił nas w tym, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Myślę, że to politykom Platformy, a szczególnie przywołanemu tutaj Radosławowi Sikorskiemu, nie odpowiada i dlatego taki wybuch nienawiści, wybuch emocjonalny, w którym odniósł się do dzisiaj sprawujących rządy. Poza tym Sikorski niczego więcej nowego nie powiedział– wskazał.

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl