niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

Za Tuska i Kopacz nie do pomyślenia. Urzędnik poniósł konsekwencje!

Dodano: 12.02.2016 [00:55]
Za Tuska i Kopacz nie do pomyślenia. Urzędnik poniósł konsekwencje! - niezalezna.pl
foto: Mark Csabai/freeimages.com
Czegoś takiego próżno było oczekiwać w czasach rządów PO-PSL. Ministerstwo zdrowia nie tylko przyznaje się do błędu w sprawie zmian zasad refundacji leku dla osób po przeszczepach, ale błąd naprawia i zwalnia ze stanowiska odpowiedzialnego urzędnika.

Brak w aptekach środka o nazwie Taliximun, przy jednoczesnym braku refundacji dla jego zamienników przeraziła pacjentów po przeszczepach i ich rodziny, przede wszystkim rodziców dzieci, dla ratowania których konieczny był przeszczep. Na Ministerstwo Zdrowia spadła krytyka. Nic dziwnego - zamiast 3 złotych i 20 groszy za leki trzeba by było zapłacić kwoty kilkuset lub nawet ponad tysiąca złotych.

Na szczęście, jak poinformował na antenie RMF FM wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda, błąd został naprawiony - zamienniki Taliximunu będą dostępne w cenie 3 złotych 20 groszy. A wobec urzędnika odpowiedzialnego za zamieszanie i stres chorych i ich rodzin wyciągnięte zostały konsekwencje.

Pytanie brzmi, czy urzędnik, który podpisywał decyzję refundacyjną dla leku, zapewnił odpowiednią podaż tego leku i czy przewidział, że pacjenci mogą mieć kłopoty, gdy lek skończy się na rynku. W mojej ocenie ten urzędnik nie wypełnił wszystkich kwestii jak należy. Ten urzędnik już nie pracuje w Departamencie Polityki Lekowej. Sprawa jest rozwojowa

- powiedział wiceminister w RMF FM.

Jak zapewnił, pacjenci mogą spać spokojnie.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Sprawa jest rozwojowa"
- cholera, zamkną pół ministerstwa

Ja bym się za bardzo tym nie entuzjazmował. Że oto "doszło" do jakiegoś przełomu. Bo być może jest to tylko próba uwiarygadniania w opinii społeczeństwa pozytywnego wizerunku PO-PSL. Polegającego na tym że za czasów ich rządów jeśli rzeczywiście było coś "nie tak" to na pewno zostałoby ujawnione dobrowolnie z ich strony. Jest to jedna z opcji. A druga to taka że zaistniała sytuacja w której nie dało się już nic ukryć.Zatem przyznanie się do błędu jest nowym - dotychczas nigdy nie stosowanym - wyjściem z przykrej sytuacji. Tym bardziej że w świadomości obecnej opozycji - ale i społeczeństwa stale nią mamionego - pozostały ślady jej dawnego uporczywego i zawsze nieudolnego tłumaczenia się z popełnianych przez siebie błędów. A nawet ślady przeinaczania faktów wbrew oczywistej prawdzie. Opozycja świadoma że nasze społeczeństwo nie da z siebie robić balona doskonale orientując się i poprawnie odczytując jej zachowania, woli tym razem nie ryzykować. Oczywiście te dwie hipotezy należy bezustannie weryfikować. I nie tylko na nich opierać własne opinie.

W cytacie jest tylko informacja, że nie pracuje w konkretnym departamencie, nie ma informacji o zwolnieniu...

Poza tym lepiej by takie sytuacje się nie zdarzały a nie by można było się chwalić, że ktoś poniósł konsekwencje... ekipa madrycka też niby poniosła konsekwencje, a teraz wraca...

Za czasów PO-PSL szef kujawsko-pomorskiego NFZ został zwolniony. Jak to sie ma do określenia "Za czasów Tuska i Kopacz to nie do pomyślenia"?

Nie jestem wyborcą PO ale fajnie by było mieć obiektywne informacje ;-)

Sprawa jest prosta.Nikt nie ma pojęcia jak firmy farmaceutyczne lobbują,jakie pieniądze są proponowane decydentom.Udowodnienie wzięcia łapówki za wpisanie leku na listę powinno zafunkcjonować karą więzienia,nie mniejszą niż 10 lat.To samo robili tzw.przedstawiciele medyczni,ale skala nie ta i nigdy nie proponowali łapówki.

A może Min. Zdrowia odpowie dlaczego,nie ma pieniędzy na leczenie dla chorych na WZW typu C, nową terapią, dającą gwarancje prawie 100 % wyleczenia. Dlaczego przynajmniej w Warszawskim Szpitalu Zakaźnym w ubiegłym roku brano z łapanki do leczenia niektórych zapisanych na styczeń tego roku, którym niedawno wykryto wirusa c i nie mają większych zmian w wątrobie, ani chorób współistniejących,A zostawia się bez leczenia ciężko chorych? A miało być tak pięknie.W sytuacji braku funduszy powinna być weryfikacja chorych pod względem zaawansowania choroby i zagrożenia życia. Ja podejrzewam, że pierwsi skorzystali kuzyni królika.

A ty masz WZW od 25 października 2015? Podejrzewam, że trochę dłużej. Pytaj więc guru tuseka, a nie Ministra, który urzęduje od kilku miesięcy. Poza tym lemingoza powinna być po tylu latach upokorzeń Polaków leczona na samym końcu. Może szybciej wymrzecie i ten kraj odetchnie.

Za to mu płacą! Brawo! Jeszcze od Szałamachy tę z PO Hanna Majszczyk z PO Tuska? Na 2 fronty? Więcej ich tam jest?

Co to znaczy "Ten urzędnik już nie pracuje w Departamencie Polityki Lekowej"?
Czy został zwolniony czy przeniesiony na inne bardziej odpowiedzialne stanowisko z wyższym wynagrodzeniem z dobrze wykonana prace ograniczania populacji Polaków?

Czy Twoja ocena tej sytuacji to tak z przyzwyczajenia jak to było za POprzednich rządów????, czy ostatnie 8 lat POdłości, Obłudy tamtych rządów miało na stałe zakorzenić się w mentalności Polaków????

I tak ma być!!!!

Co znaczy, że sprawa jest rozwojowa?

A to. że mogło dojść do płatnego "sponsoringu" na korzyść konkretnego producenta leku i sprawa może trafić do sądu! Przypominam, że w swoim czasie pewien znany koncern farmaceutyczny "przyznał się" do korupcji, poniósł karę i teraz trzyma za jaja lekarzy, których skorumpował, bo każdy, gdyby tylko ośmielił się przeciwstawić decyzjom tego koncernu to może "swojego" lekarza posłać do sądu, no a przecież koncern nie będzie drugi raz karany za to samo, prawda? Mamy to co mamy i bez powszechnej amnestii w służbie zdrowia koncerny nadal, poprzez skorumpowanych przez siebie lekarzy będą bezkarnie doić Polaków!

A kiedy RZĄD (Min. Ochr. Środ. i Min. Zdrowia) zajmie się systematycznym podtruwaniem Polaków z powietrza, czyli CHEMTRAILS. To już stało się zakałą, więc PYTAM: - czyżby byłoby prawdą, że POLSKA JEST WYSYPISKIEM ŚMIECI DLA EUROPY I NIE TYLKO???

Ten urzędnik to zapewne jakaś pozostałość po uprzednim kierownictwie. Takich kretów w urzędach jest wielu.

A kiedy to będzie rozwiązany NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA -składający się z tysięcy nierobów -urzędników działający na szkodę chorych obywateli ???

Czekamy z niecierpliwością a ile kasy zostanie.Dawniej mówiło się że darmozjadów PZPR lokowało się w Banku Spółdzielczym,Policji,później w Urzędzie Skarbowym ,PUP i Bankach a jeszcze później w NFZ i spółkach wszelakiej maści.Do dzisiaj niektórzy grzeją ważne stołki i dlatego tak niesie echo krzykaczy ,bo to woda na ich młyn.Jaki atak ,jak się żyje dzieści lat to wszystko się dokładnie sumuje.

Wiadomość z 01.02.11

"... Za błędną decyzję bądź zaniechanie rażąco naruszające prawo urzędnik poniesie karę finansową w wysokości nawet 12 jego pensji - przewiduje ustawa podpisana w poniedziałek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. ..."

Podobnych martwych ustaw w dziedzinie naszej gospodarki przez 30 lat stworzyli setki ! Na domiar złego POzostałe tworzyli tak by było 100 interpretacji do obrony swoich ludzi w bardzo szerokim zakresie zatrudnionych . Nie tylko czołowe państwowe urzędy są przesiąknięte szambem korupcji , buty , arogancji folwarcznych panów . Jeszcze nie zajmują się samorządami zaczął P. Kukiz i to się mu chwali . Nie wiarygodne jak bardzo rozpowszechniła się w urzędach za czasów byłych korupcja, buta i arogancja . Tylko 100 dni minęło rząd PIS i ja już widzę w swoim urzędzie popłoch jak i wreszcie solidne wykonywanie prac może nie u wszystkich ale już w większości . Co było tragiczne przez lata jak ludzi traktowali i jak marnowali kasę podatników ci na stołkach wysokich . Mogliby się zabrać też i za sp-nie mieszkaniowe tam to dopiero się dzieje !! tam szukać kasy dla programów wyborczych .

A zupełnie tak jeszcze niedawno było tak "NORMALNIE" : PO-wcy i ZSL-owcy byli tak "patriotyczni" jak Tusk, tak "prawdomówni jak Kopacz, tak "wiarygodni" jak Neuman i Kerwa i tak "nieskalani i uczciwi" jak Schetyna i Bury i myślący "po Polsku" jak Tw "LITWIN" i mieli, to trzeba zaznaczyć i pamiętać, PEŁNE BO 100 % ZAUFANIE DO PUTINA.
ZAISTE ODRAŻAJĄCY OKRES W HISTORII III RP i jakby tak PiS nie staną na przeszkodzie w spełnianiu tych niecnych zamiarów, to coraz mniej byłoby POLSKI w POLSCE.
TO DLATEGO TEŻ ZOSTAŁ ZAMORDOWANY PREZYDENT KACZYŃSKI, KTÓRY W TYCH ZDRADZIECKICH KNOWANIACH i INTRYGACH BARDZO PRZESZKADZAŁ.
No i teraz "ISTNA SZOPKA" - BURO-ZIELONA OŚMIORNICA czuje się pomówiona przez Pawła Kukiza i CHCE PRZY POMOCY PRAWA ZABRONIĆ RODAKOM NAZYWANIA, ZŁODZIEI ZŁODZIEJAMI, TOŻ TO NIEDORZECZNE JEST DEMOKRACJA A FAKTY POTWIERDZAJĄ TYLKO SŁOWA KUKIZA.

TUSK I KOPACZOWA to jest nieopowiedzialnosc za zycie innych.Tak samo jak 500zl zaduzo a Vitro zadarmo.Gdzie caly swiat Vitro pacjeci placa sami.

Przyjrzeć się należy tym In Vitro klinikom z bliska czyje to są na pewno nie tego co ryja w korycie by nie trzymał i za czyje pieniądze powstały POkolesie wybudowali kliniki Vitro za Unii dotacje przydzielone POkolesiowsku POkolesiom więc przez to taki szum o dotacje do nich teraz nie będą dotowane Vitra to mało kogo będzie stać i burdel trzeba będzie zamknąć!

Ale ściema !
To nie pracownik odpowiada. Jakiś szefko burak, to klepnal i poszło do realizacji. Znaleźli tylko kozła ofiarnego. Biedny człowiek. Ale skoro tak, to w Ministerstwie Zdrowia będzie masowe zwalnianie synekurzystow i znajomkow. Gołym okiem widać jacy są niekompetentni. Dyrektorzy niech lecą ze stołkow, jeżeli chcecie rzeczywistej zmiany. Nie wystarczy "szolmenstwo" niektórych v-ce ministrów.

Pozostałości urzędasów po PO/PSL w ministerstwach muszą zrozumieć, że ich praca musi być zgodna z wytycznymi i założeniami ministerstwa oraz rządu i służyć DOBREJ SPRAWIE. Jeśli tego nie potrafią zrozumieć lub nie chcą, to WYLECĄ, WYLECĄ NATYCHMIAST po ujawnieniu faktu złego wykonywania obowiązków! Bardzo proszę o ujawnienie nazwisk tych, którzy zadrwili z chorych!

kto stoi za KOD ! - St. Michalkiewicz - wideo

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7735

To bardzo dobrze.

Praca w instytucjach państwowych to służba. Tam nie powinno być
ludzi niekompetentnych, lekce sobie ważących obowiązki.

Chłopcy POdwórkowcy, PSL i buraki ze WSI zrobili z państwa
ChDiKK. Taki nieporządek, brak dyscypliny, warcholstwo,
POdeptanie spraw publicznych jest nie do pomyślenia w starych demokracjach na Zachodzie.

To, co wyprawia obecna opozycja, także nie. Na Zachodzie
obowiązuje merytokracja i pragmatyzm. Liczy się wiedza
i kompetencje.

Kto nie spełnia wymogów merytokracji wypada z przestrzeni
publicznej. Jawne kłamstwa, brednie, bełkotanie, obrażanie
inteligencji ludzkiej przez polityków na Zachodzie natychmiast wywołałoby skandal i zakończyło ich kariery na zawsze.

Żaden polityk na Zachodzie nie odważyłby się wyborców
lekceważyć, traktować niepoważnie jak dzieci, na co wielu przygłupich
polityków w Polsce pozwala sobie cały czas. No, ale na Zachodzie
do władz ludzie nie wybierają półgłówków ani buraków. Poza tym
w USA wszyscy mają broń. W tym kraju trzeba bardzo uważać, by komuś nie nadepnąć na odcisk.

W Polsce standardy przez minione 8 lat były zupełnie
inne. Dzikim wszystko uchodziło bezkarnie. Mimo, że stracili
władzę, za dużo się nie nauczyli. Dalej zasmradzają przestrzeń
publiczną swoim nieuctwem, chamstwem, tupetem i bełkotem,
i dalej kompromitują kraj.

Opozycji daleko daleko do zachodnich standardów. Całe szczęście,
że Polacy wybrali nowych ludzi do władzy, którzy wydają się być
ludźmi cywilizowanymi. POLSKA, której tak naprawdę nikt za bardzo nie szanował, zaczyna zyskiwać markę: znaczenie i ciężar gatunkowy. Widać to doskonale po reakcjach wszystkich jej sąsiadów. Głupich do niedawna poklepywano po pleckach. Nikt specjalnie nimi się nie przejmował. Od dwóch miesięcy o polskich sprawach piszą ważne media na Zachodzie Europy i w USA. Polacy odzyskali podmiotowość.

Bardzo dużo konserwatywnych Amerykanów chwali w komentarzach Polaków i ich nowy rząd za dzielność i kierunek, który obrał. Wystąpienie premier pani Beaty Szydło w PE wywarło wielkie wrażenie i ocenione zostało bardzo wysoko.

"Polacy mają jaja ze stali" - napisał jeden z internautów.

Czy to nie przyjemnie pomyśleć, że w USA są ludzie, którzy mogą Polakom czegoś pozazdrościć ?

Wynika to, jak się wydaje z tego, że Amerykanie w ogromnej liczbie są rozczarowani swoimi elitami. Popularność Donalda Trumpa nie wzięła się z księżyca. Kandydaci establiszmentu w partiach demokratycznej i republikańskiej na dziś przegrywają.

I Ty myślisz że ktoś do końca to przeczyta - krótko ,zwięźle merytorycznie.

Tak - ja przeczytałem ;p
Jego pierwsze zdanie i Twoje pierwsze i ostatnie zdanie ;p
PS. To nie jest praca magisterska - jak chcesz pisać dużo to w pierwszym zdaniu musisz przykuć uwagę, bo nikt nie będzie czytał tak długiego tekstu.

Ja też pierwsze zdanie przeczytałem i juz mnie krew zalala!! Służba to może być w klasztorze panu Bogu. Urzędnik to taki sam pracownik jak każdy inny. Nie ma służyć tylko robić swoją robote i za to dostawać odpowiednią kase. Służba....dobre sobie

Jakie on poniosl konsekwencje, ze stanowiskon stracil? Nie rozsmieszajcie mnie przeciez znajdzie u swoich posade dal im zarobic za dymaniu smiertelnie chorych to przesuniecie stanowiska ale finanansowej kary nie poniosl do wiezienia tez nie trafil bo juz skarb panstwa by musial za takiego bandyte placic takze rozumiem dlaczego taka kara.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl