niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Za Tuska i Kopacz nie do pomyślenia. Urzędnik poniósł konsekwencje!

Dodano: 12.02.2016 [00:55]
Za Tuska i Kopacz nie do pomyślenia. Urzędnik poniósł konsekwencje! - niezalezna.pl
foto: Mark Csabai/freeimages.com
Czegoś takiego próżno było oczekiwać w czasach rządów PO-PSL. Ministerstwo zdrowia nie tylko przyznaje się do błędu w sprawie zmian zasad refundacji leku dla osób po przeszczepach, ale błąd naprawia i zwalnia ze stanowiska odpowiedzialnego urzędnika.

Brak w aptekach środka o nazwie Taliximun, przy jednoczesnym braku refundacji dla jego zamienników przeraziła pacjentów po przeszczepach i ich rodziny, przede wszystkim rodziców dzieci, dla ratowania których konieczny był przeszczep. Na Ministerstwo Zdrowia spadła krytyka. Nic dziwnego - zamiast 3 złotych i 20 groszy za leki trzeba by było zapłacić kwoty kilkuset lub nawet ponad tysiąca złotych.

Na szczęście, jak poinformował na antenie RMF FM wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda, błąd został naprawiony - zamienniki Taliximunu będą dostępne w cenie 3 złotych 20 groszy. A wobec urzędnika odpowiedzialnego za zamieszanie i stres chorych i ich rodzin wyciągnięte zostały konsekwencje.

Pytanie brzmi, czy urzędnik, który podpisywał decyzję refundacyjną dla leku, zapewnił odpowiednią podaż tego leku i czy przewidział, że pacjenci mogą mieć kłopoty, gdy lek skończy się na rynku. W mojej ocenie ten urzędnik nie wypełnił wszystkich kwestii jak należy. Ten urzędnik już nie pracuje w Departamencie Polityki Lekowej. Sprawa jest rozwojowa

- powiedział wiceminister w RMF FM.

Jak zapewnił, pacjenci mogą spać spokojnie.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ja bym się za bardzo tym nie entuzjazmował. Że oto "doszło" do jakiegoś przełomu. Bo być może jest to tylko próba uwiarygadniania w opinii społeczeństwa pozytywnego wizerunku PO-PSL. Polegającego na tym że za czasów ich rządów jeśli rzeczywiście było coś "nie tak" to na pewno zostałoby ujawnione dobrowolnie z ich strony. Jest to jedna z opcji. A druga to taka że zaistniała sytuacja w której nie dało się już nic ukryć.Zatem przyznanie się do błędu jest nowym - dotychczas nigdy nie stosowanym - wyjściem z przykrej sytuacji. Tym bardziej że w świadomości obecnej opozycji - ale i społeczeństwa stale nią mamionego - pozostały ślady jej dawnego uporczywego i zawsze nieudolnego tłumaczenia się z popełnianych przez siebie błędów. A nawet ślady przeinaczania faktów wbrew oczywistej prawdzie. Opozycja świadoma że nasze społeczeństwo nie da z siebie robić balona doskonale orientując się i poprawnie odczytując jej zachowania, woli tym razem nie ryzykować. Oczywiście te dwie hipotezy należy bezustannie weryfikować. I nie tylko na nich opierać własne opinie.

Za czasów PO-PSL szef kujawsko-pomorskiego NFZ został zwolniony. Jak to sie ma do określenia "Za czasów Tuska i Kopacz to nie do pomyślenia"?

Nie jestem wyborcą PO ale fajnie by było mieć obiektywne informacje ;-)

Za to mu płacą! Brawo! Jeszcze od Szałamachy tę z PO Hanna Majszczyk z PO Tuska? Na 2 fronty? Więcej ich tam jest?

I tak ma być!!!!

A kiedy RZĄD (Min. Ochr. Środ. i Min. Zdrowia) zajmie się systematycznym podtruwaniem Polaków z powietrza, czyli CHEMTRAILS. To już stało się zakałą, więc PYTAM: - czyżby byłoby prawdą, że POLSKA JEST WYSYPISKIEM ŚMIECI DLA EUROPY I NIE TYLKO???

Ten urzędnik to zapewne jakaś pozostałość po uprzednim kierownictwie. Takich kretów w urzędach jest wielu.

A kiedy to będzie rozwiązany NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA -składający się z tysięcy nierobów -urzędników działający na szkodę chorych obywateli ???

Czekamy z niecierpliwością a ile kasy zostanie.Dawniej mówiło się że darmozjadów PZPR lokowało się w Banku Spółdzielczym,Policji,później w Urzędzie Skarbowym ,PUP i Bankach a jeszcze później w NFZ i spółkach wszelakiej maści.Do dzisiaj niektórzy grzeją ważne stołki i dlatego tak niesie echo krzykaczy ,bo to woda na ich młyn.Jaki atak ,jak się żyje dzieści lat to wszystko się dokładnie sumuje.

Wiadomość z 01.02.11

"... Za błędną decyzję bądź zaniechanie rażąco naruszające prawo urzędnik poniesie karę finansową w wysokości nawet 12 jego pensji - przewiduje ustawa podpisana w poniedziałek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. ..."

A zupełnie tak jeszcze niedawno było tak "NORMALNIE" : PO-wcy i ZSL-owcy byli tak "patriotyczni" jak Tusk, tak "prawdomówni jak Kopacz, tak "wiarygodni" jak Neuman i Kerwa i tak "nieskalani i uczciwi" jak Schetyna i Bury i myślący "po Polsku" jak Tw "LITWIN" i mieli, to trzeba zaznaczyć i pamiętać, PEŁNE BO 100 % ZAUFANIE DO PUTINA.
ZAISTE ODRAŻAJĄCY OKRES W HISTORII III RP i jakby tak PiS nie staną na przeszkodzie w spełnianiu tych niecnych zamiarów, to coraz mniej byłoby POLSKI w POLSCE.
TO DLATEGO TEŻ ZOSTAŁ ZAMORDOWANY PREZYDENT KACZYŃSKI, KTÓRY W TYCH ZDRADZIECKICH KNOWANIACH i INTRYGACH BARDZO PRZESZKADZAŁ.
No i teraz "ISTNA SZOPKA" - BURO-ZIELONA OŚMIORNICA czuje się pomówiona przez Pawła Kukiza i CHCE PRZY POMOCY PRAWA ZABRONIĆ RODAKOM NAZYWANIA, ZŁODZIEI ZŁODZIEJAMI, TOŻ TO NIEDORZECZNE JEST DEMOKRACJA A FAKTY POTWIERDZAJĄ TYLKO SŁOWA KUKIZA.

TUSK I KOPACZOWA to jest nieopowiedzialnosc za zycie innych.Tak samo jak 500zl zaduzo a Vitro zadarmo.Gdzie caly swiat Vitro pacjeci placa sami.

Przyjrzeć się należy tym In Vitro klinikom z bliska czyje to są na pewno nie tego co ryja w korycie by nie trzymał i za czyje pieniądze powstały POkolesie wybudowali kliniki Vitro za Unii dotacje przydzielone POkolesiowsku POkolesiom więc przez to taki szum o dotacje do nich teraz nie będą dotowane Vitra to mało kogo będzie stać i burdel trzeba będzie zamknąć!

Ale ściema !
To nie pracownik odpowiada. Jakiś szefko burak, to klepnal i poszło do realizacji. Znaleźli tylko kozła ofiarnego. Biedny człowiek. Ale skoro tak, to w Ministerstwie Zdrowia będzie masowe zwalnianie synekurzystow i znajomkow. Gołym okiem widać jacy są niekompetentni. Dyrektorzy niech lecą ze stołkow, jeżeli chcecie rzeczywistej zmiany. Nie wystarczy "szolmenstwo" niektórych v-ce ministrów.

Pozostałości urzędasów po PO/PSL w ministerstwach muszą zrozumieć, że ich praca musi być zgodna z wytycznymi i założeniami ministerstwa oraz rządu i służyć DOBREJ SPRAWIE. Jeśli tego nie potrafią zrozumieć lub nie chcą, to WYLECĄ, WYLECĄ NATYCHMIAST po ujawnieniu faktu złego wykonywania obowiązków! Bardzo proszę o ujawnienie nazwisk tych, którzy zadrwili z chorych!

kto stoi za KOD ! - St. Michalkiewicz - wideo

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

To bardzo dobrze.

Praca w instytucjach państwowych to służba. Tam nie powinno być
ludzi niekompetentnych, lekce sobie ważących obowiązki.

Chłopcy POdwórkowcy, PSL i buraki ze WSI zrobili z państwa
ChDiKK. Taki nieporządek, brak dyscypliny, warcholstwo,
POdeptanie spraw publicznych jest nie do pomyślenia w starych demokracjach na Zachodzie.

To, co wyprawia obecna opozycja, także nie. Na Zachodzie
obowiązuje merytokracja i pragmatyzm. Liczy się wiedza
i kompetencje.

Kto nie spełnia wymogów merytokracji wypada z przestrzeni
publicznej. Jawne kłamstwa, brednie, bełkotanie, obrażanie
inteligencji ludzkiej przez polityków na Zachodzie natychmiast wywołałoby skandal i zakończyło ich kariery na zawsze.

Żaden polityk na Zachodzie nie odważyłby się wyborców
lekceważyć, traktować niepoważnie jak dzieci, na co wielu przygłupich
polityków w Polsce pozwala sobie cały czas. No, ale na Zachodzie
do władz ludzie nie wybierają półgłówków ani buraków. Poza tym
w USA wszyscy mają broń. W tym kraju trzeba bardzo uważać, by komuś nie nadepnąć na odcisk.

W Polsce standardy przez minione 8 lat były zupełnie
inne. Dzikim wszystko uchodziło bezkarnie. Mimo, że stracili
władzę, za dużo się nie nauczyli. Dalej zasmradzają przestrzeń
publiczną swoim nieuctwem, chamstwem, tupetem i bełkotem,
i dalej kompromitują kraj.

Opozycji daleko daleko do zachodnich standardów. Całe szczęście,
że Polacy wybrali nowych ludzi do władzy, którzy wydają się być
ludźmi cywilizowanymi. POLSKA, której tak naprawdę nikt za bardzo nie szanował, zaczyna zyskiwać markę: znaczenie i ciężar gatunkowy. Widać to doskonale po reakcjach wszystkich jej sąsiadów. Głupich do niedawna poklepywano po pleckach. Nikt specjalnie nimi się nie przejmował. Od dwóch miesięcy o polskich sprawach piszą ważne media na Zachodzie Europy i w USA. Polacy odzyskali podmiotowość.

Bardzo dużo konserwatywnych Amerykanów chwali w komentarzach Polaków i ich nowy rząd za dzielność i kierunek, który obrał. Wystąpienie premier pani Beaty Szydło w PE wywarło wielkie wrażenie i ocenione zostało bardzo wysoko.

"Polacy mają jaja ze stali" - napisał jeden z internautów.

Czy to nie przyjemnie pomyśleć, że w USA są ludzie, którzy mogą Polakom czegoś pozazdrościć ?

Wynika to, jak się wydaje z tego, że Amerykanie w ogromnej liczbie są rozczarowani swoimi elitami. Popularność Donalda Trumpa nie wzięła się z księżyca. Kandydaci establiszmentu w partiach demokratycznej i republikańskiej na dziś przegrywają.

I Ty myślisz że ktoś do końca to przeczyta - krótko ,zwięźle merytorycznie.

Tak - ja przeczytałem ;p
Jego pierwsze zdanie i Twoje pierwsze i ostatnie zdanie ;p
PS. To nie jest praca magisterska - jak chcesz pisać dużo to w pierwszym zdaniu musisz przykuć uwagę, bo nikt nie będzie czytał tak długiego tekstu.

Ja też pierwsze zdanie przeczytałem i juz mnie krew zalala!! Służba to może być w klasztorze panu Bogu. Urzędnik to taki sam pracownik jak każdy inny. Nie ma służyć tylko robić swoją robote i za to dostawać odpowiednią kase. Służba....dobre sobie

Jakie on poniosl konsekwencje, ze stanowiskon stracil? Nie rozsmieszajcie mnie przeciez znajdzie u swoich posade dal im zarobic za dymaniu smiertelnie chorych to przesuniecie stanowiska ale finanansowej kary nie poniosl do wiezienia tez nie trafil bo juz skarb panstwa by musial za takiego bandyte placic takze rozumiem dlaczego taka kara.

Przecież podano, że nie pracuje już w dotychczasowym departamencie co oznacza, iż zmienił tylko departament, a pensja i może stanowisko kierownicze bez zmian.

Tutaj chodzi o zwykla ludzka, przyzwoitosc oraz uczciwosc w stosunku do pacjentow.

Cos sie zmienia na lepsze .... I jest to zauwazalne !!!!

ENDE

Jedna jaskółka nie czyni wiosny. Odprawianie szkodliwych urzędników musi być utrwaloną regułą abyśmy mogli stwierdzić, że idzie nowe.

wsi zlikwidowali gdyby przyjac ze wsi to urząd

Ja mysle ze jednak .... CZYNI, skoro do tej pory po niebie, to lataly tylko same .... czerwone SEPY !!!!

Yo )))

ENDE

Konsekwencje powinien ponieść ktoś poziom/dwa wyżej. Bardzo znana praktyka - znaleźli jelenia (który za nie wykonanie polecenia służbowego i tak by wyleciał)podłożyli mu świnie a jak się wydało to pod publiczkę z hukiem wywalili. Niektórzy łyknęli jak młode pelikany co im nowe sępy podrzuciły.
Brawo dla podobnych praktyk, naprawdę brawo....

A ty .... to juz wiesz "na pewno" ze wlasnie tak bylo ????

ENDE

Wojciech Łączewski – sędzia, który skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oferował przez internet osobie, którą uważał za Tomasza Lisa pomoc w zwalczaniu rządu PiS – ustaliła „Warszawska Gazeta”.
http://www.warszawskagazeta.pl...

jeszcze jakieś 299.999 sztuk tego rodzaju POlszewickich nierobów i tęPOków do zwolnienia i oskarżenia.

...ale byliśmy dymani za PO i PSL - BRAVO PiS !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl