niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Dramatyczny apel o pomoc. Mieszkanie opozycjonisty antykomunistycznego doszczętnie spalone

Dodano: 09.02.2016 [09:02]
Dramatyczny apel o pomoc. Mieszkanie opozycjonisty antykomunistycznego doszczętnie spalone - niezalezna.pl
foto: Robert Krauz
W nocy 4 na 5 lutego br. w mieszkaniu naszego przyjaciela Piotra wybuchł pożar. Kuchnia i przedpokój zostały doszczętnie spalone. Generalnego remontu wymaga jednak całe mieszkanie. Bez Państwa pomocy nie będzie to możliwe, ponieważ Piotr opozycjonista nie ma na taki remont pieniędzy. W 1988 r. skatowany przez funkcjonariuszy aparatu terroru PRL doznał znacznego uszkodzenia wzroku – nie może funkcjonować tak, jak pełnosprawna osoba.

Wpłat prosimy dokonywać na numer konta Stowarzyszenia Odra – Niemen z dopiskiem „Pomoc dla Piotra”.
Nr konta  Bank Zachodni WBK
75 1090 1522 0000 0001 2313 8657

(fot. Robert Krauz)
Piotr - opozycjonista niepodległościowy, działacz Federacji Młodzieży Walczącej (FMW) oraz Solidarności Walczącej (SW), kawaler Złotego Krzyża Zasługi (2012 r.). Od 1982 r. – jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej – brał udział w manifestacjach ulicznych i walkach z ZOMO.
Od r. ’83 zajmował się kolportażem młodzieżowej prasy konspiracyjnej oraz wydawnictw RKS „S” i SW. Od roku 1986 należał do Grup Wykonawczych SW: planował i przeprowadzał akcje ulotkowe, pisał na murach antykomunistyczne hasła, niszczył reżimowe napisy propagandowe. Ponadto uczestniczył w manifestacjach Ruchu Wolność i Pokój i happeningach Pomarańczowej Alternatywy, których był współinicjatorem. Często spotykał się z szykanami władzy: aresztowany, zatrzymywany na 48 godzin, przesłuchiwany przez SB, bity. 1 maja 1988 r. po demonstracji został przewrócony i skatowany przez funkcjonariuszy aparatu terroru PRL, w efekcie czego doznał znacznego uszkodzenia wzroku.
(fot. Robert Krauz)
W III RP był na przemian doceniany i represjonowany. W r. 2012 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, zaś w 2014 haniebnym wyrokiem sędziego Pawła Chodkowskiego – skazany na grzywnę w wysokości 2 tys. zł za udział w proteście na Uniwersytecie Wrocławskim przeciwko fetowaniu przez władze miasta i uczelni Zygmunta Baumana, majora zbrodniczego KBW i funkcjonariusza ludobójczej NKWD.

- Ten wyrok to jest kompromitacja polskiego państwa , to także kompromitacja Uniwersytetu i Sądu. Ci ludzie zostali jawnie skrzywdzeni, to jest ich jawna i oburzająca krzywda. Czegoś takiego nie spodziewałem  się 25 lat po transformacji  - mówił po ogłoszeniu wyroku Kornek Morawiecki, legendarny opozycjonista, założyciel „Solidarności Walczącej”, obecnie poseł Kukiz 15.

Piotr, mimo ograniczenia wynikającego z niedowidzenia, wciąż angażuje się w przedsięwzięcia patriotyczne. Wspomaga organizację Marszu Pamięci, który 1 marca przechodzi ulicami Wrocławia w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym. Współpracuje z Grupą Historyczno-Edukacyjną „Młot” im. kpt. Wł. Łukasiuka i Stowarzyszeniem Odra–Niemen.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Piotrze, przelew poszedł. Życzę wszystkiego dobrego i dobrych ludzi wokół Pana.

Panie Piotrze. Właśnie przelewam pieniążki. Życzę zdrowia i szybkiego powrotu do wyremontowanego mieszkania

Przy takiej tragedii ,proszę podawać imię i nazwisko .Takiej zasłużonej Osobie jest obowiązek pomóc.Niech każdy wpłaci chociaż po 10 zł,bedzie fortuna,i można odbudować mieszkanie.Pozdrawiam P.Piotra.A gdzie niby Polskie władze,dla opzycjinistów KONFIDENTÓW to Premier Tusk dołożył do emerytury ponad 3000 zł,TRAWAJARCE z Gdańska ,która jeszcze zdefrałdowała pieniądze Solidarności,obecnie Wielka Posłanka,WSTYD.Ci co naprawdę walczyli i byli Katowani,w Stanie wojennym to żyja w NĘDZY.Dziś jak na dłoni widać kto przejał władze w Solidarnosci?Agenci.

Znam nazwisko Pana Piotra.Jeżeli Eugeniusz i Ilona moi przyjaciele z podziemnego wrocławskiego NZS lat.80,którzy kierują patriotycznymi działaniami Stowarzyszenia Odra Niemem w Kraju i na Kresach zgodzą się to mogę ujawnić nazwisko tego cichego bohatera wrocławskiej opozycji antykomunistycznej lat 80.Niech nie wierni Tomasze opuszczą to forum i ten portal!Hejtujcie sobie gdzie indziej!

Wszystkie dane są na tej podstronie - dla podejrzliwych skąpców:
http://www.odraniemen.org/aktu...

Nie dla podejrzliwych skąpców ale dla chcących wesprzeć coś/kogoś finansowo.

Dlaczego pan Piotr jest anonimowy ? Kota w worku nie kupuje ! Za bardzo mi to pachnie walem. A co powiecie o pomocy prawdziwej legendzie Solidarnosci Walczacej- p. Piotrowi Kolodziejowi ? Albo braciom Kowalczykom skazanym przez komune na 25 lat wiezienia ? Oni zyja w nedzy. Pan Kolodziej nie wiadomo czy jeszcze zyje ? Czy go komuna nie wykonczyla ? Duzo na ten temat moglby powiedziec p. Kornel Morawiecki !!! Wiecej na stronie : www prawdaboli.jimdo.com ( strona glowna )

Piotr Malawski. Moze byc? wiecznie zle, a i tak nie wplaci, ale pomarudzic trzeba. Wystarczy sprawdzic co to jest Odra Niemen itp.

Niech mu da Najjasniejsza unijna.Własnie przekazałem 1% podatku na Caritas.

trzeba było dać na instytut komorowskiego, gwiazdorze!

Czy to chodzi o pomoc temu Panu https://www.youtube.com/watch?... 1:01:00

tak

Dlaczego osoba chcąca pomóc nie może poznać nazwiska osoby, do której kierowana jest pomoc?

ta POwska hołota, co tutaj tak ujada i oczernia, tylko uświadamia mnie w tym, że pieniądze na pomoc Panu Piotrowi się jak najbardziej należą i skoro tak nawet teraz na niego ujadają i podważają sens pomocy, to znaczy, że dobrze zalazł im za skórę, czyli dobrze walczył o Polskę - to wszystko skłoniło mnie do tego, że dam dużo więcej niż chciałem na początku - POwska hołota mnie do tego dodatkowo zmotywowała

Każdy kto może, powinien panu Piotrowi pomóc dziękując Bogu, że są jeszcze tacy ludzie jak ten patriota.

Jedyny pożar w tym czasie na Dolnym Śląsku był w Długopolu-Zdroju.Jest to wieś uzdrowiskowa, gdzie nie ma wieżowców takich, jak ten pokazany na jednym ze zdjęć, które jest zrobione z wnętrza pomieszczenia.

" w 2014 haniebnym wyrokiem sędziego Pawła Chodkowskiego – skazany na grzywnę w wysokości 2 tys. zł za udział w proteście na Uniwersytecie Wrocławskim przeciwko fetowaniu przez władze miasta i uczelni Zygmunta Baumana, majora zbrodniczego KBW i funkcjonariusza ludobójczej NKWD. "
- a co ony sędzia jeszcze robi w Polsce?????????????

Dlaczego pan Piotr sam nie pisze apelu?
Dlaczego pan Piotr nie zwrócił się do Kibiców wrocławskich?
Dlaczego na wpłacie należy dodać dopisek "dla Piotra"?
Dlaczego w apelu nie podano miejsca zamieszkania pana Piotra?
Co jakiś czas na różnych portalach dziwne apele o pomoc finansową się ukazują?
Czy przypadkiem jakiś oszust nie znalazł sobie sposobu na łatwe i dobre życie na koszt naiwnych ludzi o szczerym sercu?
Dlaczego pan Piotr nie prosi o pomoc techniczną w wyremontowaniu mieszkania, tylko chce pieniędzy.
Chętnie pomagam innym,ale nie jestem aż takim głupcem, aby przed anonimowymi cwaniakami otwierać serce i portfel.
Być może, że informację o wpłaceniu pieniędzy pisze ta sama osoba, aby innych wciągnąć w tę grę w trzy lusterka.

Jaki Ty jesteś podły. Nie wierzę w Twoje rozterki, ale wierzę w chęć siania fermentu. Ja zrobiłem dziś przelew, bo Odra-Niemen to po prostu Dar Boży. Skromni i wspaniali Polacy.

Mimo wszystko nie TĘDY droga ,jak zawsze chętnie wpłacę , ale mam pewne wątpliwości . Nie lubię być robiony w WAŁA. Jak domyślam się ogromna większość . TAK MI TO WYGLĄda.

to ty nie wiesz żeś aż tak głupi?

Pisze go znane Stowarzyszenie z Wrocławia. Skąd wiesz co robi Piotr i kibice Śląska? Znasz Piotra? Ja znam i mimo stopnia fizycznej niepełnosprawności radzi sobie nieźle. A ty czemu nie podasz swojego adresu w nicku? Nie podoba Ci się nie płać. Nie znoszę takich cymbałów.

Może jest teraz okazja aby jakiś dziennikarz z niezależnej napisał artykuł czym się Odra - Niemen zajmuje bo jak widać nikt prawie o niej nie słyszał!!

Panie Piotrze, przelałem i życzę rychłego i sprawnego remontu. Pozdrawiam serdecznie.

Pan Piotr jest bez nazwiska czyżby dalej się ukrywał i czegoś obawiał? Przecież żyjemy w wolnym kraju.

Kraj wolny,ale czerwonej hołoty pełno,nie
ukarani za swoje zbrodnie w PRL czują się bezkarni.
Dodatkowo uposażeni w wysokie emerytury i renty ,
pozakładali ,,Agencje Ochrony",ludzie nadal się boją,
bo nigdy nie wiadomo kogo mogą zaatakować.

W razie czego, aby ułatwić zbierającemu Piodrowi rozliczenie z Fundacją - ode mnie jest 50 zł.
Trzymaj się chłopie!

Nawet jak na 5 osób, które proszą o pomoc jedna będzie oszustem to i tak warto dawać, żeby nie pominąć tych naprawdę potrzebujących.
Dla zimnych serc zawsze znajdzie się wytłumaczenie.
A kto oszuka Wróżkę, tego kara nie minie.

Niektórzy komentujący tutaj, to na pewno wychowankowie Tuska i GW. Nie warto wskazywać palcem.

pewnie, że tak przecież to bije aż PO oczach - ta hołota ujada jak zawsze

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl