Wrzaski „Duda na Wawel” - a co zrobiła szefowa Amnesty International, która protestowała? WIDEO

YouTube / screen You Tube

  

Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy już o skandalicznym haśle „Duda na Wawel” skandowanym podczas demonstracji Amnesty International z udziałem sympatyków KOD. Tymczasem internauci ustalili, że jedna z widocznych na filmie osób to Draginja Nadażdin - dyrektor Amnesty International Polska, która brała również udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Należy dodać, że kobieta sama nie skanduje hasła „Duda na Wawel”, lecz dopiero po chwili próbuje przerwać manifestującym i zaczyna skandować „Prawa człowieka!”.

Amnesty International zorganizowało demonstrację przeciw zapisom w ustawie o policji. Pojawili się na niej również sympatycy KOD-u. Podczas protestu usiłowano intonować najróżniejsze hasła. Jednak manifestującym najbardziej przypadło do gustu jedno: „Duda na Wawel”. W internecie pojawiło się nagranie zatytułowane „KOD wysyła Prezydenta na Wawel?”

CZYTAJ WIĘCEJ: Chamstwo na manifestacji przed Pałacem Prezydenckim. „Duda na Wawel” - wrzeszczeli. WIDEO
 
Po opublikowaniu filmu w mediach społecznościowych zawrzało. Internauci ustalili, że jedna z kobiet widoczna na nagraniu, to Draginja Nadażdin kierująca polskim oddziałem Amnesty International. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że brała ona udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Na spotkanie prezydent zaprosił przedstawicieli protestujących przeciwko ustawie o policji i ustawom dotyczących uprawnień służb specjalnych.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Obie strony stwierdziły, że są zadowolone z rozmowy.

Pomimo licznych apeli internautów, Draginja Nadażdin jeszcze nie odniosła się oficjalnie do całej sprawy, jedynie na Twitterze Amnesty International pojawia się informacja, że "organizatorzy szybko zareagowali i odcięli się od tych haseł".

Internauci przypominają również, że Draginja Nadażdin w 2014 r. została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi  za „wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce”.

 ZOBACZ FILM:
 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,prezydent.pl,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl