niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Wrzaski „Duda na Wawel” - a co zrobiła szefowa Amnesty International, która protestowała? WIDEO

Dodano: 06.02.2016 [21:49]
Wrzaski „Duda na Wawel” - a co zrobiła szefowa Amnesty International, która protestowała? WIDEO - niezalezna.pl
foto: YouTube
Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy już o skandalicznym haśle „Duda na Wawel” skandowanym podczas demonstracji Amnesty International z udziałem sympatyków KOD. Tymczasem internauci ustalili, że jedna z widocznych na filmie osób to Draginja Nadażdin - dyrektor Amnesty International Polska, która brała również udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Należy dodać, że kobieta sama nie skanduje hasła „Duda na Wawel”, lecz dopiero po chwili próbuje przerwać manifestującym i zaczyna skandować „Prawa człowieka!”.

Amnesty International zorganizowało demonstrację przeciw zapisom w ustawie o policji. Pojawili się na niej również sympatycy KOD-u. Podczas protestu usiłowano intonować najróżniejsze hasła. Jednak manifestującym najbardziej przypadło do gustu jedno: „Duda na Wawel”. W internecie pojawiło się nagranie zatytułowane „KOD wysyła Prezydenta na Wawel?”

CZYTAJ WIĘCEJ: Chamstwo na manifestacji przed Pałacem Prezydenckim. „Duda na Wawel” - wrzeszczeli. WIDEO
 
Po opublikowaniu filmu w mediach społecznościowych zawrzało. Internauci ustalili, że jedna z kobiet widoczna na nagraniu, to Draginja Nadażdin kierująca polskim oddziałem Amnesty International. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że brała ona udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Na spotkanie prezydent zaprosił przedstawicieli protestujących przeciwko ustawie o policji i ustawom dotyczących uprawnień służb specjalnych.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Obie strony stwierdziły, że są zadowolone z rozmowy.


Pomimo licznych apeli internautów, Draginja Nadażdin jeszcze nie odniosła się oficjalnie do całej sprawy, jedynie na Twitterze Amnesty International pojawia się informacja, że "organizatorzy szybko zareagowali i odcięli się od tych haseł".
Internauci przypominają również, że Draginja Nadażdin w 2014 r. została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi  za „wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce”.

 ZOBACZ FILM:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

to chyba bosniacka. to niech sciąga pobratymców z turcjii do sarajewa

Czy ktoś w końcu potraktuje na poważnie wszelkie takie podjudzanie do zbrodni! Dokąd będą traktowane z pobłażaniem wszelkie takie akcje wrogów Polski!
Nie ma na to paragrafów? Ta miękka polityka odpuszczania wszelkich takich wyskoków w końcu źle się skończy!

Właściwie nie ma co pisać. Należy wygonić ją z Polski. Grożenie śmiercią prezydentowi Polski powinno być karalne

Draginja do Monastyru! (o;}

Kolejna KODowa bladź - won za Don.

ona dostaje 5500zł, każdego dnia niezależnie od sytuacji jej twarz rozjaśnia szczęście i uśmiech, nawet gdy nie jest to na miejscu, a gdyby zabrać jej 5000zł i zostawić 500zł uśmiech szybko zniknie i miejsce zajmie uczucie niemocy. nie będzie wtedy tak latać, brak kasy to najlepszy hamulec by uciszyć ludzi i zmusić do zajęcia się problemami egzystencjalnymi. Takie problemy ma społeczeństwo które ucieka z biedy za granice, a takiej imigrantce funduje się kilka tysięcy za nic nierobienie ino działalność wywrotową czyt. antyrządową

Niech ta obrzydliwa baba spada w podskokach na Bałkany !!! Won durna babo stąd jak sie nie umiesz zachować w gościach !!!! Wypierdxlaj !!!!

Znalezione w sieci (brak autora):

Rzecz jest arcyhaniebna,
Posłuchaj Polaku.
Ze zmarłych nie szydzono,
Dotąd w naszym kraju.

Bo choć w błazna kostiumie,
Doradzał Wyspiański,
By świętości nie szargać,
Nie kpić żartem drańskim.

Aż doczekała Polska,
Gdy tragedii echem,
Łajdak, prostak, bandyta,
Zakpił „zimnym Lechem”.

Polskiego Prezydenta,
Tak szmaciarz znieważył.
Zaraz mu w sukurs poszli,
Artyści, gwiazdorzy.

Dama najpierw z Marmuru,
A potem z Żelaza,
Utonęła w zawiści,
W stylu kanalarza.

Nawet kalosze wdziali,
Razem z Panem Tymem.
By obrzydzić cierpienie
Smoleńskim rodzinom.

Stracić przyszło nadzieję,
Na przeprosin słowo.
A tu następny bandzior
Wraca w tamto błoto.

Załgany alimenciarz,
Co swym dzieciom skąpi,
Wzywa do rejterady,
Draństwa chciałby bronić.

Znowu nie dali czekać,
Najemni aktorzy,
Ostaszewska, Cielecka,
Kondrat z winem bieży.

Na koniec się Amnesty
Wysiliło wielce.
Za Lechem już i Dudę
Stawiają w kolejce.

Szubrawi nekrofile
Chcą z „Dudą na Wawel”
Tak, że w duszy Polaka,
Głos zabrzmiał: „do szabel”.

O zdrajcy, o bandyci,
O wstrętna hołoto.
Śmierci Pani Draginjo
Tu się nie doczeka.

Owszem, można założyć,
Że w chamstwie swym butnym,
Ktoś się wreszcie udławi
Nienawiści gównem.

Ta Bośniaczka czy Serbka jest w Polsce gościem. A jak się idzie w gości to nie wolno obrażać gospodarza. Jeśli tego nie rozumie to wypad na Bałkany !!!

Urodzona w Mostarze (Bośnia i Hercegowina). W Polsce mieszka od 1994 roku. Za dużo sobie pozwala. Tak się odwdzięcza za gościnę w Polsce? Na terenie Polski organizacje powinny mieć polskich członków a tym bardziej przewodniczącego. To jest kompromitacja , to Polak nie jest godzien takiego stanowiska?

I to jest Amnesty Internationale? Tę pania powinno sie podać do sądu za obraze Prezydenta i nawolywania do zbrodni! Wstyd i hanba!!

Dlaczego Bośniaczka pełni rolę przewodniczącej Amnesty International w Polsce. Czy na to stanowisko nie można było znaleźć Polaka? Jakim prawem wtrąca się w sprawy Polski.

Żądadajmy zwolnienia jej z tej funkcji i niech wraca do siebie!!! WON!

"Tlumaczenie Amnesty PL ze : "To nie bylo nasze haslo, szybko zareagowalismy..."
"Szybko"? Bo nie od razu, ale "... POZNIEJ tlumaczylismy ludziom aby nie skandowac takich hasel, co poskutkowalo..." Tak; "pozniej"...
Draginja Nadażdin - dyrektor Amnesty International Polska, która brała również udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, gdzie wedlog doniesien, " spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Obie strony stwierdziły, że są zadowolone z rozmowy".
Brak owego "zadowolenia" okazal sie podczas demonstracji zorganizowanej przez... Amnesty International. Przy solidarnej braterskiej obecnosci i kwiku POdskakiwaczy z KOD-u. Dlaczego? Bo rozbawial ja kwik "Duda na Wawel"?
Przeciez, Draginia odznaczona zostala Zlotym Krzyzem Zaslugi! Przez kogo?
Nie ma nagrod za zagadke;- przez kreature z poczetu jak najbardziej zasluzonych - Osipa Komoruskiego!
No i tu zasady "Ludzi Honoru" nie moga pozwolic na odrzucenie lapy i wdziecznosci za takie to odznaczenie.
Niezaleznie od tego, takie zachowane sie miedzynarodowej agencji i jej dyrekcji, powinien przyciagnac odpowiednie konsekwencje - nie "pozniej", ale zaraz. Pozycja kierowniczki - ze zmieniona twarza.

Na polkę nie wygląda,cyganka czy jakaś semitka???

Niestety, ale to hasło krzyczeli głównie Niemcy.

Szanowny Panie Prezydencie a dlaczego to zaprasza Pan na swoje salony naszych wrogów i awanturników POlitycznych Z formacji KOD - nawołujących do nienawiści i burzenia ładu demokratycznego naszego państwa ???? ...nam natomiast jako przedstawicielom środowisk organizacji pozarządowych , patriotycznych i opozycji antykomunistycznej takiego prawa do odbycia z Panem spotkania nam odmawia a zabiegamy o nie już od dawna ....czyżby przedstawiciele propagowania nienawiści i przemocy byli dla Pana Prezydenta ważniejsi i wartościowi od naszych patriotycznych środowisk broniących POLSKIEJ RACJI STANU ?????

Bardzo bym chciala zeby Krakow znowu byl stolica Polski i haslo "Duda na Wawel" odbieram
jako komplement.

Ewa masz pokrętny sposób myślenia, sprawą powinna zająć się prokuratura i mam nadzieję, że ktoś skieruje sprawę do
sądu. Human Rights uprawia hejt razem z KOD. "Duda na Wawel" brzmi jednoznacznie, to życzenie śmierci dla
prezydenta Dudy. Doszukiwanie się w tym komplementu to jakaś chora akrobatyka myślowa, powiem więcej, to kpiny z
powagi sytuacji. Po prostu ciarki przechodzą, jak czyta się twoje słowa. Nie podzielam wisielczego humoru KOD, ani
twojej dwuznacznej interpretacji hasła nawołującego do zamachu stanu w celu zahamowania zmian demokratycznych.

To hasło nie jest bezpośrednim grożeniem śmiercią, można je różnie interpretować ( np. ironicznie: Duda Królem Polski), więc prokuratura nie ma tu nic do roboty. Sam możesz donieść, jeśli chcesz. Tyle że jedynie przysporzysz ludziom
niepotrzebnej roboty. Nie bądź pierwszą naiwną.

Ściemniasz gościu zapomniałeś chyba, że na Wawelu spoczywa już prezydent śp. Lech Kaczyński też z PIS. Co za naiwność, nie chciałbym by tacy jak ty wyjaśniali jakiekolwiek sprawy, nie mówiąc o Smoleńsku. Poza tym KOD nie po to wywala tyle kasy dla samej zabawy, ale dużo w tym prowokacji a cel taki by dokonać zamachu stanu. Polityka to nie zabawa dla małych chłopców

Draginja Nadażdin to dziwna osoba ona ma dziwne przekonania i nie wierzy w to, że są ludzie dobrzy i źli. Zarabia 5500zł netto i została nagrodzona przez Komorowskiego, jej główna działalność jest obecnie ściśle związana z pomocą na rzecz uchodźcom, ta kobieta jest imigrantką, ale uwaga jej nabór został przyjęty w Brukseli. Wybrana w Brukseli nagrodzoana przez Komorowskiego bierze udział w KOD, tylko zdradza swoje korzenie i powiązania. Myślę, że to jest dobra okazja dla niej by spłacić dług dla Unii i PO. Mniemam, że firmy i wkład finansowy prywatny do fundacji Amnesty Polska to głównie kasa opozycji PIS, z drugiej strony Amnesty Polska może złagodzi swoje stanowisko, za odpowiednią kwotę do fundacji, jak to robiła cały czas przez rządy PO-PSL-SLD sprzedawało się by siedzieć cicho. Wstyd hańba i żenada z takiej wywrotowej działalności tej fundacji.

"Zarabia 5500zł netto..." Państwo polskie jej płaci ?? Czyli z naszych podatków? Jeżeli to prawda to niech odda te pieniądze i wraca do siebie !!

Był wywiad z nią potwierdzam zarabia 5500zł na rękę, sama tak powiedziała, wypłaca jej Polska, jest dyrektorem polskiego oddziału fundacji Human Rights. Były przesłanki o jej bliskich relacjach z Brukselą i sponsoringiem jakichś firm unikających podatków.

Przykre jest to że ludzie pod różnymi pseudo pretekstami dają się ciągnąć za nos byle komu, czy naprawdę nie umieją normalnie mysleć, czego im jeszcze trzeba by cokolwiek zrozumieli że są tylko narzędziem manipulacji

Głosowałem na PIS ale nie zgadzam się na powszechną inwigilację. Bo może coś się znajdzie.

Bardzo ciekawa analiza znajduje się na amnesty.pl

Bardzo młoda dziewczyna urodzona w Mostarze w 1975 w Bośni i Hercegowinie jest Muslemką Dyrektor Amnesty International Kłamie że pochodzi z Serbii 40 letni podlotek ,,cwaniara,, jakie może mieć pojęcie o Demokracji Proponuje nakleić znaczek na czoło i wydalić do Bośni odebrać też Polskie Obywatelstwo Natychmiast W moich oczach jest spalona na zawsze dobry z niej kameleon na wietrze Panie Duda czy nie ma pan na jej miejsce jakiej osoby która będzie uczciwie reprezentować Polskę na arenie Międzynarodowej

Skojarzenia przypadkowe i niczym nie zamierzone.

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa

(Muzyka i słowa: Andrzej Sikorowski)

Złote nuty spadają na Rynek
i dokoła muzyki jest w bród
po królewsku gotuje Wierzynek
a kwiaciarki czekają na cud
Czasem we śnie pojawi się poseł
który rację ma zawsze i basta
i uczonym oznajmia mi głosem
że najlepiej nam było za Piasta
Wielkie nieba co ja słyszę
wielkie nieba co się śni
wstaję rano prędko piszę
krótki refren zdania trzy
Nie przenoście nam stolicy do Krakowa
chociaż tak lubicie wracać do symboli
bo się zaraz tutaj zjawią
butne miny święte słowa
i głupota która aż naprawdę boli
u nas chodzi się z księżycem w butonierce
u nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze
i odmiennym jakby rytmem
u nas ludziom bije serce
choć dla serca nieszczególne tu powietrze
Złote nuty spadają na Rynek
i dokoła muzyki jest w bród
po królewsku gotuje Wierzynek
a kwiaciarki czekają na cud
zasłuchani w historii kawałek
który matka czytała co wieczór
przeżywaliśmy bitwy wspaniałe
nadążając jak zwykle z odsieczą
To się jednak już zdarzyło
deszcz nie jeden na nas spadł
nie powtórzy się co było
inny dziś w kominach wiatr
Nie przenoście nam stolicy...
Nie przenoście nam stolicy do Krakowa
niech już raczej pozostanie tam gdzie jest
najgoręcej o to proszą
dobrze ważąc własne słowa
dwa Krakusy: Grzegorz T i Andrzej S.

Gniot zaproszony na rozmowy do Palacu, przeciez to hybrydowa rusalka.Jesli ktos nie rozumie pewnych spraw i postepuje jak postepuje to nie powinien pelnic waznych funkcji w Polsce.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl